ps vita vs 3ds

ps vita vs 3ds

• مجموع رای دهنده‌ها
    214

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
ببين عزيز سوال من رو بخون خواستى تو جواب بده مشكلى نيست كامل بخون و به حروف دقت كن همه چي رو هم گفتم ميگذاريم كنار اين ايتمها رو: گرافيك گيم پلى كنترل عنوان بازى امتياز و أمار و بازيهاي اينده

تو حالا بم جواب بده ميخوام همين الان برم يكي از اين دو رو بخرم
سوال بالا را دقيق حروف به حروف بخون و جواب بده كه كدوم را بخرم تا نيازهاي ذكر شده بالا را برام هم اكنون پوشش بده؟! و چرا؟

برای نیازهایی که مطرح کردید ویتا خوبه اما ...
امّاش مهمه . ویتا کنسول خوب، کیفیت ساخت بالا ،پتانسیل بالا اما همه ی این موارد با نداشتن بازی های خوب از بین میره و کنسول تبدیل میشه به یک mp 4 درجه یک
خیال میکنید چرا ویتا الان فروش پایینی داره ؟ دلیل نداشتن بازی های خوب برای کنسول هندهلد هستش
شما میگی مولتی میخوام اما به نظر من مولتی پلیر برای کنسول هندهلد یک قابلیت خیلی کم استفاده هستش مگر اینکه بخوای از کنسولت فقط داخل خانه استفاده کنی
کنسول هندهلد یعنی کنسولی که قابل حمل شدن باشه و مولتی پلیر بازی کردن به خاطر تمرکزی که میخواد این قابلیت رو سلب میکنه فکر کنید در تاکسی دارید بازی میکنید ، حالا میخواهید مولتی پلیر بازی کنید
اولا که شبکه 3g هزینه های گزافی داره برای این کار .دوما که جستجوی سرور و بازی کردن با کمی تاخیر آدمو اذیت میکنه
من توی تاکسی میتونم یک fight بازی کنم با pokemon یا بازی fire emblem و هر جا بخوام سریع میتونم غلاف کنم اما بخوای مولتی بازی کنی همین بازی ها رو نمیشه خوب بازی کرد چون بیرون اذیت میشه
به هر حال نظر من اینه
handheld console =/= online gaming
دلایل به طور خلاصه
در دسترس نبودن نت کیفیت بالا در بیرون از خانه
هزینه های بالا 3g

به هر حال بهتون پیشنهاد میکنم یک گیم پلی از بازی luigi mansion : dark moon ببینی تا متوجه بشی بازی با کیفیت برای کنسول هندهلد یعنی چی

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
ممنون از شركت موثرتان حالا ميتونيد برگرديد به تاپيك اصليتان:

http://forum.bazicenter.com/thread85625/

از پو كمنتان هم لذت ببريد تا 45 سالگى :)
لول
کلا علاقه داری,نخونی پست دیگران رو,نه؟
شما اگه خیلی مشتاق هستی به حرف دیگران پی ببری,کافی هست بری امار فروش Pokemon X&Y رو ببینی
که هم خودشون فروش بالایی داشتند,هم فروش 3DS رو بیشتر کردن.
اون دوستمون هم به وضوح گفت برید امار رو ببینید

• Like
Reactions: che-jaleb

italodance

کاربر سایت
Dec 8, 2013
211
نام
سام
برای نیازهایی که مطرح کردید ویتا خوبه اما ...
امّاش مهمه . ویتا کنسول خوب، کیفیت ساخت بالا ،پتانسیل بالا اما همه ی این موارد با نداشتن بازی های خوب از بین میره و کنسول تبدیل میشه به یک mp 4 درجه یک
خیال میکنید چرا ویتا الان فروش پایینی داره ؟ دلیل نداشتن بازی های خوب برای کنسول هندهلد هستش
شما میگی مولتی میخوام اما به نظر من مولتی پلیر برای کنسول هندهلد یک قابلیت خیلی کم استفاده هستش مگر اینکه بخوای از کنسولت فقط داخل خانه استفاده کنی
کنسول هندهلد یعنی کنسولی که قابل حمل شدن باشه و مولتی پلیر بازی کردن به خاطر تمرکزی که میخواد این قابلیت رو سلب میکنه فکر کنید در تاکسی دارید بازی میکنید ، حالا میخواهید مولتی پلیر بازی کنید
اولا که شبکه 3g هزینه های گزافی داره برای این کار .دوما که جستجوی سرور و بازی کردن با کمی تاخیر آدمو اذیت میکنه
من توی تاکسی میتونم یک fight بازی کنم با pokemon یا بازی fire emblem و هر جا بخوام سریع میتونم غلاف کنم اما بخوای مولتی بازی کنی همین بازی ها رو نمیشه خوب بازی کرد چون بیرون اذیت میشه
به هر حال نظر من اینه
handheld console =/= online gaming
دلایل به طور خلاصه
در دسترس نبودن نت کیفیت بالا در بیرون از خانه
هزینه های بالا 3g

به هر حال بهتون پیشنهاد میکنم یک گیم پلی از بازی luigi mansion : dark moon ببینی تا متوجه بشی بازی با کیفیت برای کنسول هندهلد یعنی چی

خوب اينها كه همش بهانه شد انگار تو ايران كسي FPS TPS و...بازي نميكنه و مولتى پلير نميره جالبه

سوال را كامل بخونيد پاسخ درست بديد نه اينكه هي بريد به حاشيه و زير ساخت ايران و...

فكر كنيد الان من مغازه شما هستم و شما فروشنده هر اين دو كنسول و با توجه به نيازهام كه صفحه پيش عنوان كردم ميخوام يكى از اين دو رو با دليل وقف بخرم و راضي بشم همين به همين سادگي ديگه دور دنيا را كه نميخوام بزنم

بگذريم ديدم هيچ كدوم جواب قاطعي نداشتيد

اينها گوشى اي از راهنمايى و مقايسه اين دو كنسول فقط بود جهت اطلاع خريداران بر حسب سنين مختلف

حالا يكى مياد ميپرسه يا ميخواد يكى از اين دو رو بخره كه كنسولى ميخواد fun باشه زياد توى بازيهاي خشن نباشه و بازيهاى شاد و سبكهاى arcade داشته باشه
ممكن اوليايي اينو اصلا بپرسه! كدوم بهتره ؟ چرا؟

جواب: 3DS زيرا شامل اكثريت بازيهاي شاد و زيبا و با داستان و گيم پلى زيبايي ميشود كه استفاده كننده را در خود نگه ميدارد تا باز بتواند اين عناوين رو تكرار كند

اديت: ضمنا تا همين الان ويتا بازي و عناوين زياد داره كي گفته نداره 1000 تا الان داره مگه من چقدر پول دارم؟ همه رو بگيرم 10 ميليونى رو هم پول ميشه.،،اين شايعه افتاده دهن مردم...

- - -ویرایش - - -

لول
کلا علاقه داری,نخونی پست دیگران رو,نه؟
شما اگه خیلی مشتاق هستی به حرف دیگران پی ببری,کافی هست بری امار فروش Pokemon X&Y رو ببینی
که هم خودشون فروش بالایی داشتند,هم فروش 3DS رو بیشتر کردن.
اون دوستمون هم به وضوح گفت برید امار رو ببینید

چرا خوندم مگه من زمانى كه ويتا خريدم يا ميخواستم برم بخرم أمار فروش برام مهم بود يا براي همه مهم هست؟ مگه همه بخاطر أمار و ارقار ميرند ميخرند؟ عقل سليم اينجا هيچ كارست؟ ادم نيازهايى داره و ميره دنبال انها وگرنه اگر فقط همين أمار و ارقام باشه كه كنترل و اراده از بين ميره!؟؟!
توي زندگى خيلى چيزها ادم را به تبليغاتشون جذب ميكنه اما قدرت اراده و تصميم و كنترل هست كه انسان را به نيازش ميرسونه خيلي ساده

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
خوب اينها كه همش بهانه شد انگار تو ايران كسي FPS TPS و...بازي نميكنه و مولتى پلير نميره جالبه

سوال را كامل بخونيد پاسخ درست بديد نه اينكه هي بريد به حاشيه و زير ساخت ايران و...

فكر كنيد الان من مغازه شما هستم و شما فروشنده هر اين دو كنسول و با توجه به نيازهام كه صفحه پيش عنوان كردم ميخوام يكى از اين دو رو با دليل وقف بخرم و راضي بشم همين به همين سادگي ديگه دور دنيا را كه نميخوام بزنم

بگذريم ديدم هيچ كدوم جواب قاطعي نداشتيد

اينها گوشى اي از راهنمايى و مقايسه اين دو كنسول فقط بود جهت اطلاع خريداران بر حسب سنين مختلف

حالا يكى مياد ميپرسه يا ميخواد يكى از اين دو رو بخره كه كنسولى ميخواد fun باشه زياد توى بازيهاي خشن نباشه و بازيهاى شاد و سبكهاى arcade داشته باشه
ممكن اوليايي اينو اصلا بپرسه! كدوم بهتره ؟ چرا؟

جواب: 3DS زيرا شامل اكثريت بازيهاي شاد و زيبا و با داستان و گيم پلى زيبايي ميشود كه استفاده كننده را در خود نگه ميدارد تا باز بتواند اين عناوين رو تكرار كند

اديت: ضمنا تا همين الان ويتا بازي و عناوين زياد داره كي گفته نداره 1000 تا الان داره مگه من چقدر پول دارم؟ همه رو بگيرم 10 ميليونى رو هم پول ميشه.،،اين شايعه افتاده دهن مردم...

دوست عزیز شما داری میگی من میام درب مغازت میگی طبق این ویژگی ها کنسول میخوام
من اگر فروشنده ی با انصافی باشم کامل توضیح میدم
بعد شما همچین میگی fps و Tps انگار الان ویتا غرق در این بازی ها هستش نه آقا این خبرا نیست بازی های ویتا که انحصارا برای خودش باشه خیلی کمه
به شخصه ویتا 10 تا عنوان تاپ به زور داره از اون 1000 تا بازی ای که میگی. همین 3ds که این همه پشتیبانی داره 1000 تا هنوز بازی هاش نشده
بعد اون 1000 تا بازی ییشتر عنوان های مولتی پلتفرم پورت شده بازی های psp و ps1 هستش
حتما شما بازی های psp و کنسول های قبلی هم رو هم حساب کردی ؟
شما میگی من جواب قاطع میخوام بنده بهت جواب قاطع میدم
ویتا کنسولی هستش که بازی های با گرافیکی که داره، آنلاین داره، اما عناوینی که واقعا ادمو برای خرید کنسول ترغیب کنه، کم داره
3ds کنسولی هستش که گرافیک بازی هاش کمتر از ویتا هستش اما بازی هایی که داره، سراسر از سرگرمی و هیجان هست
من خودم ویتا داشتم و فروختم و هر دو مدل 3ds رو هم دارم شما چند تا بازی روی 3ds بازی کردید که فکر میکنید 3ds مثل ویتا خوب نیست ؟ 3ds در بدترین حالت یک سرو گردن از ویتا بالاتره
ویتا اگر واقعا کنسول خوبی بود با بازی های خوب، الان وضعش 1 به 9 در فروش کلی نبود
به نظرت اینطور نیست ؟ ثابت کن

آخرین ویرایش:

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
ببینید دوستان
بگیم ویتا بهترین سیستم و کیفیت داشته باشه ولی تا وقتی بازی خیلی کم براش میاد چه ارزشی داره ادم یه دستگاه نمیگیره که فقط نگاهش کنه و بگه به به عجب کیفیت ساختی
و در جواب شما دوست عزیز
میشه حداقل 500 عنوان از بازیهای ویتا رو نام ببیرید؟
برام خیلی عجیب هست چرا ما نمیایم واقعیت رو ببینیم و اینقدر مثل بچه ها 5و 6 ساله برای طرفداری از یه وسیله که چون دوستش داریم طرفداری بیخود میکنیم
باور کنید خیلی از ماها اصلا در مورد یه وسیله تحقیق نمیکنیم

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
چرا خوندم مگه من زمانى كه ويتا خريدم يا ميخواستم برم بخرم أمار فروش برام مهم بود يا براي همه مهم هست؟ مگه همه بخاطر أمار و ارقار ميرند ميخرند؟ عقل سليم اينجا هيچ كارست؟ ادم نيازهايى داره و ميره دنبال انها وگرنه اگر فقط همين أمار و ارقام باشه كه كنترل و اراده از بين ميره!؟؟!
توي زندگى خيلى چيزها ادم را به تبليغاتشون جذب ميكنه اما قدرت اراده و تصميم و كنترل هست كه انسان را به نيازش ميرسونه خيلي ساده
باز هم که نخوندی!
اما جواب این پستت رو می دم.
امار فروش رو باید نگاه کنی,چون که همین امار فروش در صورت این که بد پیش بره,نتیجش می شه ساپورت بد
مثل همین الان,سونی اصلا درست و حسابی از PSVITA ساپورت نمی کنه.
حتی همین بازی هایی هم که خودش می ده,اکثرا کیفت پایینی دارن.
نمومنش انچارتد
برای منی که با انچارتد زندگی گردم,افتضاح بود.
گیم پلی هیچ جذابیتی نداشت,داستان هم یک تقلید بیش نبود,استفاده از صفحه لمسی هم بد بود.
بیشتر حکم یک تک دمو رو داشت تا بازی,من خودم با تمام کنسول ها کار کردم.ویتا واقعا مشکل داره به لحاظ کیفت و تعداد بازی ها

• Like
Reactions: che-jaleb

italodance

کاربر سایت
Dec 8, 2013
211
نام
سام
نميدونم والا من هر چى بگم شما حرف خودت ميزنى من از 3DS دفاع ميكنم دفعش نميكنم

من مقايسه كلى برحسب سليقه و نيازهاى فردى شخصى و سنى كردم همين بس اينجورى شما داريد پيش ميرويد يك تازه وارد بياد مقايسه كنه و با قدرت انتخابش بخواد بخره و استفاده كنه بين 3DS و PS 4 و Xbox one هم باشه باز ميگيد 3DS

بگذريم بقيه رو ميگذاريم به عهده و اراده و قدرت انتخاب خريدار و مصرف كننده و مقايسه كننده برحسب نياز واقعى حال خود و در زمان كنونى

ضمنا خبر 1000 بازى و 1000 شدن بازيهاى ويتا به نقل از شركت سونى در تمام سايتهاى معتبر خبرى بازيها قيد شده است:

Sony ***8211; 48% of PS Vita game sales are digital | VG247

اميدواريم همگى از انتخاب خود خشنود باشند

- - -ویرایش - - -

باز هم که نخوندی!
اما جواب این پستت رو می دم.
امار فروش رو باید نگاه کنی,چون که همین امار فروش در صورت این که بد پیش بره,نتیجش می شه ساپورت بد
مثل همین الان,سونی اصلا درست و حسابی از PSVITA ساپورت نمی کنه.
حتی همین بازی هایی هم که خودش می ده,اکثرا کیفت پایینی دارن.
نمومنش انچارتد
برای منی که با انچارتد زندگی گردم,افتضاح بود.
گیم پلی هیچ جذابیتی نداشت,داستان هم یک تقلید بیش نبود,استفاده از صفحه لمسی هم بد بود.
بیشتر حکم یک تک دمو رو داشت تا بازی,من خودم با تمام کنسول ها کار کردم.ویتا واقعا مشکل داره به لحاظ کیفت و تعداد بازی ها

چشم شما اصلا درست، امار خوردو و سهام و بورس و مارك لباس و .... هم ميخونم و اراده و تصميم گيريم و نظرم رو ميدم دست شما

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
نميدونم والا من هر چى بگم شما حرف خودت ميزنى من از 3DS دفاع ميكنم دفعش نميكنم

من مقايسه كلى برحسب سليقه و نيازهاى فردى شخصى و سنى كردم همين بس اينجورى شما داريد پيش ميرويد يك تازه وارد بياد مقايسه كنه و با قدرت انتخابش بخواد بخره و استفاده كنه بين 3DS و PS 4 و Xbox one هم باشه باز ميگيد 3DS

بگذريم بقيه رو ميگذاريم به عهده و اراده و قدرت انتخاب خريدار و مصرف كننده و مقايسه كننده برحسب نياز واقعى حال خود و در زمان كنونى

ضمنا خبر 1000 بازى و 1000 شدن بازيهاى ويتا به نقل از شركت سونى در تمام سايتهاى معتبر خبرى بازيها قيد شده است:

Sony ***8211; 48% of PS Vita game sales are digital | VG247

اميدواريم همگى از انتخاب خود خشنود باشند
بحث دفاع نیست نینتندو اگر سخت افزار ویتا رو داشت من خیلی خوشحال میشدم اما الان یکی از شکایت هام همین سخت افزار رده پایینه
اتفاقا من بین 3ds و ps4 و X1 کنسول ps4 رو انتخاب میکنم با اینکه کاربریش فرق میکنه
شما میگی بر حسب سلیقه و سن من میگم 3ds برای همه ی نوع کاربر از 3 ساله تا 20 ساله بازی داره ، ویتا هم داره اما خیلی کم داره

این لیست بازی های کامل ویتا شما این 1000 تا رو به من نشون بده
List of PlayStation Vita games - Wikipedia, the free encyclopedia

تازه نگاه کنی چند تا از عناوینی که قید شده توی لیست هنوز عرضه نشده اند
اون خبری که اومده با احتساب بازی های PS1 CLASSIC و PSP بوده

POK3MON

کاربر سایت
May 22, 2013
524
نام
Pasta
اينجورى شما داريد پيش ميرويد يك تازه وارد بياد مقايسه كنه و با قدرت انتخابش بخواد بخره و استفاده كنه بين 3DS و PS 4 و Xbox one هم باشه باز ميگيد 3DS

من که 3DS رو به اون تازه وارد پیشنهاد میدم :d

- - -ویرایش - - -

اتفاقا من بین 3ds و ps4 و X1 کنسول ps4 رو انتخاب میکنم با اینکه کاربریش فرق میکنه

چرا؟!؟!؟! حیف 3DS نیست؟ :(

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
من که 3DS رو به اون تازه وارد پیشنهاد میدم :d

- - -ویرایش - - -

چرا؟!؟!؟! حیف 3DS نیست؟ :(

3DS کنسول خوبیه اما کسی که میخواد بین این 3 تا انتخاب کنه مشخصه واسه چی میخواد کنسول بخره پس 3DS بخره میخوره تو ذوقش

POK3MON

کاربر سایت
May 22, 2013
524
نام
Pasta
[/B]

3DS کنسول خوبیه اما کسی که میخواد بین این 3 تا انتخاب کنه مشخصه واسه چی میخواد کنسول بخره پس 3DS بخره میخوره تو ذوقش

من که اگه قرار بود اونهمه پول خرج کنم Wii U میگرفتم... PS4 هم شاخه ولی من فن نینتندو هستمو با بازی ها و کنسول های نینتندو یه حال دیگه میکنم ;;)

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
چشم شما اصلا درست، امار خوردو و سهام و بورس و مارك لباس و .... هم ميخونم و اراده و تصميم گيريم و نظرم رو ميدم دست شما
من نه گفتم که شما برید برای هر چیزی امار بخونید و نه گفتم که نظرتون رو بدید دست من
من گفتم,امار فروش برای کنسول خیلی مهمه,چون همین فروش سرنوشت و ساپورت دستگاه رو مشخص می کنه.
مردم هم چیزی رو بیشتر خرید می کنند که,براشون مدت طولانی کار کنه و نگران ساپورتش هم نباشند.

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
به نظر من منطقی ترین کار اینه که ببینیم از بازی های کدوم کنسول بیشتر خوشمون میاد

من که فعلا در کل از 3ds بیشتر خوشم میاد و در فکر خرید ویتا نیستم (البته شاید اگر گرن توریسمو خوبی بیاد براش اگر بتونم بخرم)

به نظرم تعداد بازیهای نسبتا پر امتیاز 3ds بیشر از vita هست (قبلا هم پست و مدرک دادم بابت این حرفم)

كلا بچه هاى 3DS كم هستند تو انجمن أصلا خودشون تاپيك زدند چرا 3DS كسي نميخره بگذريم كلا بخش ويتا انجمن خيلي قوى هست از تعداد پستها و كاربرانش بگير تا.،،

هدف از اين تاپيك رغبت و علاقه گيم دوستان و گيم بازان در نتيجه كنسول متناسب با استفاده شخص هست همين و بس وگرنه معني خاصي نداره اين خوبه يا ان خوبه

شخصی که اون تاپیک رو زده من بودم و 3ds هم نداشتم اون موقع

علتشم این بود که تو ایران از نظر من به نست خارج فرق داشت قضیه فروش 3ds بالاخص در مقابل ویتا

از نظر من چون بیشتر گیمرهای ایرانی دنبال بازیهای اکشن شوتر مثل COD یا اکشن شمشیری با خشونت هستند و یا مثلا Fifa و فوتبال هستند و همچنین دنبال گرافیک بالا هستند , فروش 3ds زیاد جال نبوده در ایران (به نظر من البته (شایدم واقعا بهتر فروخته باشه در ایران د مقابل vita )) اما در خارج از ایران اینطور نیست , چون اگر اینطور بود 3ds بین 4 تا 5 برابر بیشتر از vita نمیفروخت .

(قبول دارم که Vita دیرتر اومد و گرونتره در کل اما دیگه به نظرتون 4 یا 5 برابر واقعا باید فرق داشته باشه ؟)

Last edited by a moderator:

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دوست خوبم italodance عزیز

آمار جهانی فروش نشون میده ولی گیمرها ازش استقبال کردن از چه کنسولی کمتر استقبال کردن این راحت میتونی با 2 دقیقه تو اینترنت سرچ کردن متوجه بشی

حالا نمیشه فروش کنسولو به محلتون نگاه کنی بگی دو همسایمون فلان دارن دو تا دیگه بیسار دارن

وقتی کنسولی عملکرد خیلی بهتری داره اونم هم خود کنسول و بازیاش فروشش میره بالا

مثل همین ds که 155 میلیون فروخت psp چقدر فروخت؟

3ds بالا 40 میلیون کنسول فروخته اما وضع psvita خودت خوب میدونی

به سابقه نیست به عملکرده اون کمپانیه مثلا wii پرفروشترین کنسول نسل هفت شد 100 میلیون خورده ای کنسول فروخت اما wii u نه فروش خیلی ضعیفی داشته پس دقت کن هر کی بهتر عمل کرده و سلایق همه نوع گیمری برآورده میکنه موفق میشه که این تو فروش بالا ds و 3ds مشهوده

تو خواب دیدی 1000 تا بازی؟ یهو مغزم سوت کشید 3ds که عناوینش خیلی خیلی بیشتر از psvita ه بازم 1000 تا بازی نداره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر