Alien: Isolation | PC

عنوان جدیدی از سری Alien در راه است و این بار این وظیفه به عهده استدیوی موفق The Creative Assembly است که پیش از این روی عناوین Total War کار می کرده است. اطلاعات زیادی از بازی تا کنون در دسترس نیست اما به نظر می رسد داستان این بازی حول حور شخصیت آماندا ریپلی، دختر الن ریپلی در فیلم Alien میچرخد. نکته جالب توجه این است که در بیشتر قسمت های بازی به جای درگیری با تعداد زیادی Alien تنها با یک نمونه از آن درگیر هستیم.
Alien: Isolation با الهام گیری از عناوین موفق Dishonored و BioShock قصد دارد ترکیبی از شوتر اول شخص با ترس و مخفی کاری را ارائه دهد.

ناشرSega
توسعه دهندهThe Creative Assembly
پلتفرمPC,XONE,PS4,X360,PS3
تصاویر بیشترتصاویر Alien: Isolation
تاریخ انتشار2014
تاپیک امتیازات----------
پیش‌نمایش بازی----------
نقد بازی----------

آخرین ویرایش:

hamedcenter

کاربر سایت
Jun 28, 2009
199
نام
سید حامد ترابی
عجب بازی خوفیه :-ss کاش این oculus rift ها ارزون بود :d البته بهتر که گرونه اونطوری سکته میزدیم جنازمون میموند رو دست زن و بچه مون !
صدا گذاری و بخصوص موسیقی اینقدر عالیه بعضی مواقع کاراکترم رو از ترس میچسبم به کنج دیوار و دوربر رو نگاه میکنم میگم نکنه الان یهو یه جک جونوری بیاد .
گرافیک بازی هم خیلی خوبه فکر نمیکردم رو سیستم من با این تنظیمات جواب بده . حتی سیو کردن بازی هم یکم استرس داره چون کارتت رو باید بزنی تو دستگاه یه چند ثانیه ای صبر کنی تا سیو کنه :d

بازی alien isolation با oculus

hamedcenter

کاربر سایت
Jun 28, 2009
199
نام
سید حامد ترابی
دوستان بازی زیر نویس نداره ؟ بعضی جاها نمیشه درست فهمید طرف داره چی میگه !
اما واسه کسانی که بازی رو مثل من تازه شروع کردن یه نکاتی رو مینویسم که یه جا خوندم ، شاید بدردتون بخوره :

از اونجایی که درگیری تو این بازی بخصوص با alien ها کار بی فایده ای هست و کشته میشین ، فرار و پنهان شدن بهترین کاره . حالا چطور فرار کنیم تا زنده بمونیم :

1. بی سرو صدا باشیم و جلو چشمشون ظاهر نشیم ؛ دویدن و تیر اندازی و هر نوع ایجاد صدا باعث میشه بیگانه ها و بقیه ی دشمنان بیان دنبالتون .
2. بازی رو رو حالت easy بذارین ؛ اینطوری حساسیت دشمنان به صدا ها کمتر میشه و حتی ممکنه جلو چشمشون باشید و در صورتی که حرکت نکنید اونا شما رو نبینن .
3. از دستگاه motion detector استفاده کنین تا از موقیعت دشمن با خبر بشین ، وقتی فاصله دشمن با شما کمتر از 60 شد پنهان بشید و زمانی که بیشتر از 90 شد بیاین بیرون .
4. مخفی بشین ؛ تو کمد ها و زیر میز یا پشت اجسام پنهان بشین تا دشمن شما رو نبینه .
5. از امکانات بازی برای گمراه کردن دشمنان استفاده کنید ؛ از noisemaker ها یا emp mine ها استفاده کنید ، فقط مواظب باشید تو مسیری پرت نکنید که دشمنتون از همون مسیر بیاد سعی کنید یه جا مخفی بشید و بعد از اینا استفاده کنید .
6. بعضی جاها محفظه های گاز وجود داره ، وقتی دشمن در نزدیکی اوناست به قوطی های گاز شلیک کنید تا منفجر بشن و حواس دشمنتون به اون پرت بشه .
7. از اسلحه ی شعله افکن استفاده کنید تا بیگانه ها موقتا دور بشن (در مراحل بالاتر) .

من خودم هنوز اینایی رو که گفتم رو انجام ندادم تازه امروز که بازی میکردم رسیدم به این بیگانه ها و موش و گربه شروع شد که جناب alien سه بار چشم گذاشت و من قایم شدم و هر سه بار منو گرفت :d .
منم اعصاب مصاب نداشتم تشریف آوردم بیرون از بازی .

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
دوستان بازی زیر نویس نداره ؟ بعضی جاها نمیشه درست فهمید طرف داره چی میگه !
اما واسه کسانی که بازی رو مثل من تازه شروع کردن یه نکاتی رو مینویسم که یه جا خوندم ، شاید بدردتون بخوره :

من خودم هنوز اینایی رو که گفتم رو انجام ندادم تازه امروز که بازی میکردم رسیدم به این بیگانه ها و موش و گربه شروع شد که جناب alien سه بار چشم گذاشت و من قایم شدم و هر سه بار منو گرفت :d .
منم اعصاب مصاب نداشتم تشریف آوردم بیرون از بازی .

زیرنویس داره ، Audio < Settings

من 70%درصد بازیو نشسته حرکت میکردم D: و alien های عزیز خیلی کاری باهام نداشتن. یکی هم اینکه اغلب میرفتم دنبالشون تا مطمئن بشم کجان و به نحوی خودم رو به مقصد میرسوندم.

hamedcenter

کاربر سایت
Jun 28, 2009
199
نام
سید حامد ترابی
زیرنویس داره ، Audio < Settings

من 70%درصد بازیو نشسته حرکت میکردم D: و alien های عزیز خیلی کاری باهام نداشتن. یکی هم اینکه اغلب میرفتم دنبالشون تا مطمئن بشم کجان و به نحوی خودم رو به مقصد میرسوندم.

چرا زیر نویس رو تو تنظیمات صدا گذاشتن آخه ؟! بگذریم .
همین الان داشتم بازی میکردم بالاخره یه مرحله رو بدون اینکه یه بارم منو بگیره تموم کردم . از این noismaker ها استفاده کردم ، تو یه سوراخی قایم میشدم و پرتشون میکردم خلاف جهتی که میخواستم برم ، اونم میرفت دنبال صدا منم جیم میزدم .

این آتا آشغالای دیگه چه کاربردی دارن ؟ مثل بمب دودزا و ...

ولی خب همیجوریش بازی خیلی وقت میبره تازه سیو هم به این راحتی نمیشه کرد و اگه ببازی کل مرحله رو باید دوباره بری که یکم خسته کننده میشه .

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
چرا زیر نویس رو تو تنظیمات صدا گذاشتن آخه ؟! بگذریم .
همین الان داشتم بازی میکردم بالاخره یه مرحله رو بدون اینکه یه بارم منو بگیره تموم کردم . از این noismaker ها استفاده کردم ، تو یه سوراخی قایم میشدم و پرتشون میکردم خلاف جهتی که میخواستم برم ، اونم میرفت دنبال صدا منم جیم میزدم .

این آتا آشغالای دیگه چه کاربردی دارن ؟ مثل بمب دودزا و ...

ولی خب همیجوریش بازی خیلی وقت میبره تازه سیو هم به این راحتی نمیشه کرد و اگه ببازی کل مرحله رو باید دوباره بری که یکم خسته کننده میشه .

بقیه آیتم ها :
The Stun Baton :
از اسمش پیداست کارش چیه.stun/گیج میکنه طرفو. به درد کشتن آندروید ها میخوره.
برو سمتشون یه ضربه بزن و بعدش دیگه با آچاری کi اوایل بازی بدست میاری چندباری بزن تا بیوفتن.

Pipe Bomb :
اینم که بمبه. روی alien ها تست نکردم ولی شاید فراریشون بده. چون از آتش بدشون میاد.

Molotov :
واسه فراری دادن Alien ها خوبه.

EMP Mine :
شوک الکترونیکی وارد بدن دشمن میکنه. واسه آندروید ها عالیه.
یکی میزنی بهشون و یا با چکش میزنیشون یا راحت تر میتونی فرار کنی.
روی اون آندروید هایی که لباس خفن تری پوشیدن خیلی به کار نمیاد.
روی alien ها هم یه ذره کار میکنه D: برات وقت میخره که مثلا بتونی بری تو کمدی که دو قدم اونورتره.

Flashbang :
اینم که مشخصه. فقط علاوه بر پرتاب کردن ، میتونی یه جا رو زمین بکاریش و بعد 10ثانیه یه صدایی میده که حواس دشمن رو پرت میکنه.

Smoke Bomb :
یه محدوده از دود درست میکنه که بتونی یواشکی راحت از کنار human ها و آندروید ها بگذری.

Bolt Gun:
این اسلحه واسه کشتن آندروید ها خوب چیزیه. باید کلیک چپ رو نگه داری تا نشونه کوچیک بشه و بعدش یک تیر تو سر آندروید ، میکشتش.کلا با shutgun هم سرشون رو نشونه بگیر.

Flamethrower:
بهترین اسلحه برای دور کردن Alien ها.اگه همیشه گاز داشته باشی یه جورایی دیگه راحتی.
حتی وقتی alien ها میدون سمتت و بهت میخوره ، قبلش یه لحظه بیاریش بالا و یه پیس بزنی ، alien میخوره بهت یکم HP کم میشه ولی دوباره پا میشه و نمیمیری.من چندباری اینطوری شدم ، گفتم مردم دیگه بعد دیدم نه.

بقیه آیتم ها مثله Flare و ... مشخص بود چیکار میکنن.
اکثر آیتم ها هم آپگرید میشن. باید blueprint گیر بیاری. که نیاز داره به گشت و گذار :d

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
در یک مرحله ای گفته get to the sub station ولی وقتی که به در می رسم درش بستست! چطوری در رو باز کنم؟! همه جا رو گشتم و راه دیگه ای نیست و رو نقشه هم فقط همین راه هست!
خودم حدس می زنم باید ژنراتوری روشن کنم که در باز بشه ولی از کجا نمی دونم!
کسی می تونه کمک کنه!
--------------------------
ناراحت کنندست که تاپیک این بازی زود بخوابه و حتی 2 رقمی هم نشه!:|
برای من که تا حالا 10/10 هستش:x

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
در یک مرحله ای گفته get to the sub station ولی وقتی که به در می رسم درش بستست! چطوری در رو باز کنم؟! همه جا رو گشتم و راه دیگه ای نیست و رو نقشه هم فقط همین راه هست!
خودم حدس می زنم باید ژنراتوری روشن کنم که در باز بشه ولی از کجا نمی دونم!
کسی می تونه کمک کنه!
--------------------------
ناراحت کنندست که تاپیک این بازی زود بخوابه و حتی 2 رقمی هم نشه!:|
برای من که تا حالا 10/10 هستش:x

دقیقا نمیدونم کجارو میگی، چون ماموریت مشابه این زیاد بود.میشن شماره چنده ؟ اگه هنوز رد نکردی ، یک اسکرین شات از نقشه بازی بگیر و بذار تا راحت تر بتونم کمکت کنم.
و یا از این guide استفاده کن :
walkthrough

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
تو Mission 5 وقتی میگه Return to Doctor Kuhlman میرم جلوش وایمیسم ولی هیچ اتفاقی نمیفته.بازی خیلی باگ داره!!!
واسه من که اوکی بود.
یه سرچ زدم، تو gamespot یه نفر گفته کل Mission 5 رو از اول شروع کردم و درست شد.
چند نفری هم که از سیو قبلی load کردن هم باز درست نشده انگار ( ولی میخوای شما یه تست بزن) و فقط با ریستارت کردن کل mission 5 گویا فیکس شده.
یکی هم این قسمت رو رد کرده و فایل سیو رو آپلود کرده بود که این لینک دانلودشه.
اگه حال نداشتی از اول بری و خواستی از سیو استفاده کنی،بذار بگم چه اتفاقی میوفته :
وقتی برمیگردی پیش دکتر، قرار میذارن که بیان پیش اون دختره ، که وقتی کولمن میخواد از در اتاق بیاد بیرون یه alien میاد و میکشدش و بعدش ماموریت بعدیو بهت میده که باید بری فلان جا. که فکر کنم باید بعد این سیو باشه

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
مرحله ی 10 بازی هست!
این هم چند تا تصویر از جایی که موندم:
bd9qi6g64qhod2l1geun.jpg

t64m1agznjgxzbwit8uq.jpg

5gtgzjvqmh12ry0p9fzz.jpg

این هم راهنمایی وی جی تو این قسمت ولی باز هم نمیشه!
Go down 3 sets of stairs to reach the area marked Tech Support. There’ll be some stairs to your right here, so head up those and into the Tech Support HQ booth where you can use the Sevastolink terminal to access Door Control and select Open Door.

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
مرحله ی 10 بازی هست!
این هم چند تا تصویر از جایی که موندم:
.....
این هم راهنمایی وی جی تو این قسمت ولی باز هم نمیشه!
Go down 3 sets of stairs to reach the area marked Tech Support. There’ll be some stairs to your right here, so head up those and into the Tech Support HQ booth where you can use the Sevastolink terminal to access Door Control and select Open Door.

سرچ کردم و دیدم که بعضی ها این مشکل رو داشتند و این دربی که میگید باز نمیشه و متاسفانه باید Mission 10 رو از اول load کنید و بازی کنید.
این قسمتی هم که هستید تقریبا اوایل میشن هستش.

البته قبلش یک نکته ای ، داخل اتاق سمت راستی که تو تصویر اول هست ، یک کامپیوتر هستش ، چک کنید ببینید کاری نباید انجام می دادید.
اینجا راجع کامپیوتر گفته :
use the computer to open the nearby door. Make sure to save at the save station
و اینجا هم گفته :
Browse to the Utility folder then Door Control, choosing the option to Open Door

در راهنمایی که خودتون هم که گذاشتید به این نکته اشاره کرده. منظورش از Sevastolink همون کامپیوتر هاس.

کلا توصیه میشه هر موقع کامپیوتری دیدید یه چک بکنید. چون داخل پیام ها هم کدهایی هست برای باز کردن بعضی در ها یا صندوقی چیزی و همینطور فولدر Utility هم ممکن کارهایی مثل باز کردن در ... غیر فعال کردن دوربین های امنیتی و ... باشه ( البته غیر فعال کردن دوربین ها بیشتر داخل اون دستگاه کوچیکا روی دیواره)

hamedcenter

کاربر سایت
Jun 28, 2009
199
نام
سید حامد ترابی
بعضی وقتا که میمیرم و دوباره از جایی که سیو شده میاد صدای حرکت کردن کاراکتر بهم میریزه انگار مشک آب به پاهاش بستن ! شلپ شلوپ صدا میده :d بقیه هم همچین مشکلی داشتن ؟

تا اینجایی که من بازی کردم واقعا فوق العاده بوده ، داستانش عالی نیست ولی خوبه ، صداگذاری عالی ، گرافیک خوب متمایل به عالی ، موسیقی دلهره آور ، گیم پلی عالی ، هوش مصنوعی بیست .
بیگانه ها واقعا رفتارشون مثل یه حیوون واقعیه ، رفت و آمدشون رو حساب کتاب نیست که مثلا یه مسیر مشخصی داشته باشن ، یه لحظه کنارتن بعد یهو میرن تو کانال های سقف و 2 ، 3 دقیقه ای گم و گورن ، بعضی وقتا هم نرفته بر میگردن کلا رفتارشون خطی و تکراری نیست که همین کار رو سخت و پر استرس میکنه .
یه بار زیر میز قایم شده بودم و با motion t داشتم نگاه میکردم ببینم کجا میره ، تو کانال های تهویه بود و یهو رفت و دور شد منم اومدم بیرون و شروع کردم از کامپیوتری که رو همون میز بود استفاده کنم که یهو دمش رو از پشت فرو کرد تو کمر مرحومه مغفوره آماندا ریپلی :d تا این حد غیر قابل پیش بینیه ! تازه من رو easy دارم میرم .

راستی ممکنه تو کانال ها با بیگانه ها رو در رو دربیایم یا نه ؟ یه بار منو تو خروجی کانال گرفته ولی تو خود کانال ها نه !

با اینکه وقت کم دارم ولی دوست دارم بشینم بازی کنم ببینم چی میشه . تازه اینم بگم من از بازی ها سبک وحشت و اینجور چیزا بدم میاد ،آخرین بازی ای که تو این سبک من جدی نشستم پاش و تا تهش رفتم doom 3 بود . پس ببینید این بازی چقدر تو سبک خودش موفق بوده که یکی مثل من عاشق این بازی شده .

hamedcenter

کاربر سایت
Jun 28, 2009
199
نام
سید حامد ترابی
بچه ها من با این بازی یه مشکل دارم
وقتی کات سنس اول پخش میشه میخواد بازی شروع شه مانیتور صفحه سیاه میشه و لی صدا میاد فقط باید ری استارت کنم
در ضمن مانیتور من 1080 p lg lcd هست که بیشتر از 60 فریم نمیده به نظر شما مشکل از مانیتور هست یا کارت گرافیک؟؟؟؟
cpu رو هم عوض کردم ولی تویه این بازی این مشکل پابرجاست
آیا راه حلی هست که بشه بازی کنم آخه بازی های سنگین تر مثل shadow mordor اصلا مشکل ندارم فریم ثابته!!!
vsync هم فعاله ولی بازم مشکل پابرجاست

تو تاپیک مشکلات مطرح میکردید احتمالا زودتر جواب میگرفتید ! شما بازی رو یه سیستم دیگه نصب کنید ببینید درسته یا نه ، مثلا بدید یکی از دوستانتون رو سیستمش نصب کنه ببینید اونم همین مشکل رو داره یا نه ! حداقل معلوم میشه که مشکل از سیستمه یا بازی .

تقریبا یه هفته شد از زمانی که بازی رو نصب کردم ، روزی دو سه ساعت هم بازی میکنم شایدم بیشتر ولی هنوز تموم نشده ، فکر کنم آخراش باشه . بازی نصبتا طولانی ای بود .

hamedcenter

کاربر سایت
Jun 28, 2009
199
نام
سید حامد ترابی
من که بازیو تموم کردم ولی انگار هیچکس دیگه ای بازی نمیکنه ! هیچ نظری پیشنهادی انتقادی :d نیست .
به جز آخرش که خیلی مسخره تموم شده کل بازی عالی بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر