!Xbox, On - تجربه من با کنسول Xbox One

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram

74204881733457478674.jpg

کنسول جدید شرکت مایکروسافت، Xbox One چند ساعت پیش عرضه شد، من هم با توجه به این که توی ایران ثبات قیمت نیست می خوام براتون یکم توضیح بدم.

Boot کنسول

13538788343575279372.jpg

کنسول رو برای بار اول روشن کردم که حدود 90 ثانیه طول کشید. (نگران نباشید، این فقط برای بار اوله) بعد ازون پیام اومد که It's Time to Update. بدون آپدیت اولیه به هیچ عنوان کنسول قابل استفاده نیست و حتما باید انجام بشه. حجم این آپدیت 500 مگابایت هست که برای من با سرعت 30 مگابیت بر ثانیه حدود هفت دقیقه طول کشید. بعد ازون نصب‌ش هم حدود 3 دقیقه طول کشید.
بوت کامل xbox one
XBOX ONE BOOT TIME
ویدیو بوت کامل XBOX ONE از حالت standby و سرعت اجرا چند برنامه
Xbox One boot time

Xbox, On

08616053837792945632.jpg

با تمام هیجانی که داشتم بعد از آپدیت دیدم نوشته که باید یک پروفایل بسازین که من از پروفایل قبلیم تو Xbox One استفاده کردم و از کلود دانلود شد.
بعد ازون نوبت کینکت ـه. باید تنظیمش کنید و مثلا بهش بگید هنگام دیدنتون با پروفایلتون ساین این کنه یا نه که وافعا هم دقیقه. (حالا بعدا توضیح کامل در این مورد می دم)

بعد ازون نوبت یک تریلر فوق العاد از Xbox One و بازی‌هاش هست که موهام رو سیخ کرد.

نصب بازی

40043011519335993250.jpg

بعد ازون بالاخره کنسول اومد بالا. از هیجان خودم نفهمیدم چی کار کردم ولی دیسک Forza Motorsport 5 رو گذاشتم تو دستگاه !
مثل کنسول قبلی خودش وقتی دیسک رو می زارین وارد بازی می شه و تشخیص‌ش می ده که می تونین این قابلیت رو بردارین. دیسک تا 13 درصد برام نصب شد و بعدش وارد بازی شد، بقیه نصب هم توی پشت زمینه انجام گرفت. این 13 درصد حدود 5 دقیقه طول کشید و نصب اصلی حدود 40 دقیقه. شما تا کامل نصب نشده نمی تونین کار خاصی بکنین و باید بخش آموزشی رو انجام بدین.

قابلیت استفاده از Xbox One به عنوان TVO

خوب من که نتونستم صبر کنم و زدم بخش TV کنسول رو چک کنم. اولش بهم پیام داد باید HDMI In رو به TVOـم یا همون Sat Box وصل کنم. بعدشم ازم درمورد سرویس Cable ( ماله من از timewarner) و مارک TV و پرسید. اگه XO با TV هماهنگی داشته باشه می تونین از دسته به عنوان کنترل TV استفاده کنین که قابلیت خیلی خوبیه.

Achievement
ویدیو از باز شدن اچیومنت(مربوط به Killer Instinct)

[video=aparat;abUgY]http://www.aparat.com/v/abUgY[/video]
بر خلاف xbox 360 در xbox one اچیومنت ها محدود به بازی ها نشدن و برای app های مختلف هم اچیومنت هایی وجود داره.مثلا برای برنامه ESPN یک اچیومنت هست که با باز کدن این برنامه باز میشه

Apps
یک ویدئو مربوط به Killer Instinct که با Upload Studio درست شده و در SkyDrive آپلود شده
https://skydrive.live.com/#cid=D94F672EB7002332&id=D94F672EB7002332!1653&v=3

چند تا ویدیو دیگه هم گرفتم که از طریق لینک زیر میتونید نگاه کنید
https://skydrive.live.com/#cid=D94F672EB7002332&id=D94F672EB7002332!105

توضیحات کلی

بی صدا ترین وسیله دیجیتالی هست که دیدم ! :D 5 ساعته روشنه ولی دما و همه چی آروم و دارم کیف دنیا رو می برم ! :D
وقتی بازی داره نصب می شه چیزی رو نمی تونین دانلود کنین.
قابلیت Snap خیلی جالبه. من دارم توی صفحه بزرگ بازی می کنم اما یک مربع خیلی کوچیک سمت راست صفحه بخش TV هست و مثلا دارم Saturday Night Live می بینم.
با کینکت هم می شه کنسول رو خاموش روشن کرد که هم بده هم خوب :D ممکنه یکی رد بشه و بیاد بگه Xbox Off که دستگاه خاموش می شه و اعصاب شما رو بهم می زنه.
آواتارتون از X360 به Xbox One انتقال داده می شه و تغییری نمی کنه.
xbox one controller
دسته XBOX ONE میشه گفت نسخه تکمیل شده دسته XBOX 360.تمام نکات ضعف دسته قبلی بر طرف شده.
دسته کمی سبکتر شده و با توجه به قرار گیری باطری درون فضای داخلی پشت دسته فضای بسیار خوبی برای استراحت انگشتان دست به وجود آورده
تریگر ها(LT و RT) به طراحی بسیار خوب و نرمی دارن و به نظر میرسه مثل XBOX 360 بعد چند سال به صدا نیوفتن(اگر GUITAR HERO 3 با دسته بازی کرده باشین متوجه حرفم میشین)
همچنین دسته با استفاده از TRIGGER RUMBLE MOTOR که باعث ویبره در قسمت تریگر ها میشه حس بسیار خوبی در موقع بازی کردن به وجود میاره.در بازی FORZA 5 هم از این قابلیت استفاده شده و موقع گاز دادن و ترمز کردن این موتور ها به صورت بسیار دقیقی شروع به کار میکنن و باعث میشن احساس کنی واقعا کنترل یک ماشینو به دست گرفتی
بر خلاف طراحی بسیار خوب تریگر ها بامپر ها (BUMPER یا RB و LB) طراحی خیلی خوبی ندارن و بعضی موقع ها در وسط بازی دچار مشکل در استفاده این بامپر ها میشی.بامپر ها طوری طراحی شدن که فقط حساس به قسمت شماره 1 هستن و قسمت شماره 2 کامل ثابت و بی استفادست.
آپدیت:بعد چند ساعت بازی به خاطر استفاده زیاد از بامپر ها مشکل قسمت دو هم حل شد و این قسمت هم به خوبی کار میکنه.(عجیبه:d )
09743271242789752329.jpg

STICK ها(RS و LS) هم دارای طراحی فوق العاده و دقیقی هستن و به نظر میرسه دیگه مثل XBOX 360 بعد از چند سال استفاده دچار مشکل نشن.روکش ها استفاده شده در STICK ها باعث جلوگیری از سر خوردن انگشت های دست میشه.
D-PAD شاید بشه گفت مهم ترین مشکل دسته XBOX 360 همین D-PAD بود که در بازی های FIGHTING مشکل ایجاد میکرد.خوشبختانه در دسته XBOX ONE دیگه شاهد مشکلات D-PAD نیستیم و لبه های D-PAD برداشته شده و D-PAD کاملا قابل استفادست.
دکمه XBOX GUIDE هم دچار تغییراتی شده.از جمله کمی بالاتر رفته و دیگه بر آمده نیست.لمسی هم نیست(بعضی ها میگفتن لمسیه:d ).
دکمه start و back هم حذف شدن و دو دکمه جدید که در تصویر زیر مشخص شده جایگزین شدن.(عکس زیر از یک سایت گذاشتم)
24674107087454681965.jpg

دکمه های A,B,Y,X هم تغییر خاصی نکردن و فقط رنگشون تغییر کرده

-----------------

46180252610760224124.jpg

42922743578200667379.jpg

در آخر هم جا داره از مهدی (Gojira) برای ادیت متن تشکر کنم
....................................................................................
یک سری عکس مربوط به unboxing کنسول:d : (عکس ها روز لانچ گرفته شدن ولی به دلایلی الان قرارشون میدم:d )

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Neil Drunkmann

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
دسته چطوریه؟؟نظرت رو بگو؟؟ میشه باطری شارژی بندازی بعد باکابل مینی یواس بی شارژ کنی؟؟
دسته که به نظرم از XBOX 360 خیلی بهتر شده.فقط من کمی با RB و LB مشکل دارم.در مورد آنالوگ ها باید بگم فوف العاده طراحی شدن و خیلی نرم هستن:d.در کل اگر از دسته xbox 360 خوشت بیاد و راحت باشی با دسته xbox one هیچ مشکلی نداری.جای قرار گرفتن باطری هم خیلی خوب شده و فضا پشت دسته برای انگشت ها به وجود آورده.دسته هم کمی سبکتر شده
دقیق نمیدونم میشه شارژ کرد یا نه ولی میکرو usb میخوره(باطری شارژی ندارم)

آخرین ویرایش:

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
دمت گرم !! فورزا چی ؟؟ حس نسل جدید داشت؟؟ خوفناک هس یا نه؟؟ راستی چه بازیهایی روش گرفتی؟؟
Forza که معلومه حس نسل جدیدو منتقل میکنه.البته نیم ساعتی بیشر بازی نکردم ولی بازی عالیه مخصوصا شروع بازی
فعلا FORZA 5 گرفتم و Killer Instinct هم خوده ماکروسافت free داد و اونم دانلود کردم و 5 دقیقه بیشتر وقت نشد بازی کنم.
دمو kinect sport rivals هم دانلود کردم و اصلا خوشم نیومد از بازی

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
این RB و LB چه مشکلی داره؟
مشکلی که نداره
09743271242789752329.jpg

فقط قسمت یک کار میکنه و اون قسمت بالای RB(یا LB) بی حرکته.تو Killer Instinct مثلا ممکنه اون قسمت 2 رو بزنی که هیچ کاری نمیشه:d
البته ضعف نیست و باید بیشتر با دسته کار کرد تا این مشکل پیش نیاد:d

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر