همه چیز درباره Playstation Network و Playstation Store

farzan_resident

کاربر سایت
Feb 12, 2017
23
نام
فرزان اسکندری
دروود بر همه دوستان

ممنون از این انجمنی که راه اندازی کردید و بی منت به هم کمک می کنید

من تازه چند روزه که PS4 Pro گرفتم

1- یک میکروفن داخل جعبه بود ، این میکروفن برای چه مواقعی کاربرد داره ؟

دستگاه رو به اینترنت متصل کردم ، اپدیت خواست ، انجامش دادم ، الان ورژن 5 شده دستگاه ، ضمن اینکه اکانت ریجن یک امریکا ساختم براش و همچنین یک اکانت ریجن دو انگلستان هم دارم و ساختم ولی در حال حاضر اکانت امریکا روش فعاله. همه چیز در سطح ایده آله ، فقط بازی فیزیکی دیجیتالی ندارم

از یک وب سایت ایرانی چندین بازی با کد های مختلف دانلود کردم و آموزش انتقال از کامپیوتر به دستگاه را خوندم ، فقط این بازی های دانلودی اکانت دیجیتالی میخوان ، من اکانت PSN را ساختم ، داخل این اکانت تا جایی که من متوجه شدم میشه هم پول الکترونیکی موسوم به Play Station Network (که از رقم های 10-20-40-50-75-100 دلاری هست و اکانت رو شارژ کرد و برای خرید بازی ها استفاده میشه و توصیه میشه که بیشتر از 350 دلار داخلش پول نباشه ) ریخت و هم اکانت Play Station Plus ، فقط سوال های مهمی که برام پیش اومده از قرار زیره :

(این لیست بازی هاست )

CoD Infinite Warfare Update 121 Rg2 - CUSA05283 - PS4

Dirt 4 Rg2 - CUSA07062 - PS4

F1 2017 Rg1 - CUSA07575 - PS4

GT Sports Rg1 - CUSA03220 - PS4

NBA 2K18 Rg2 - CUSA08637 - PS4

Project Cars 2 Rg2 - CUSA04093 - PS4​

2- چه فرقی بین اکانت پولی انگلستان ، با امریکا ، یا عربستان یا چین و ژاپن وجود داره ؟ (ازتون خواهش میکنم که توضیح کامل و شفافی ارایه بدین ، در سطح اینترنت توضیح خوبی وجود نداره و من کلی زمان گذاشتم تا این چیزایی که گفتم رو متوجه شدم ، و واقعا هم این موضوع که اطلاعات درست حسابی وجود نداره برای این همه وب سایت که مدعی هستن ، زشته و هم کلافه کننده است . ممنونم از حسن نیت شما عزیزان)

3- در دانلود بازی ها ، قسمتی هم بود که نوشته بود آپدیت بازی ، این آپدیت رو چگونه باید استفاده کنم ؟

4- DLC بازی چیه و به چه دردی میخوره؟

5- اکانت Play Station Plus هم تا جایی که فهمیدم برای آنلاین بازی کردن هست که با اکانت قبلی ترکیب میشه و 3 مدل یک ماهه ، 3 ماهه ، و یکساله داره که هرکدام مزایایی دارن ، خوندم جایی که اگر این اکانت رو داشته باشیم ، اول هر ماه میلادی سونی 2 بازی برای PS4 را به رایگان میگذاره تا بتونیم دانلود و استفاده کنیم ، درسته این موضوع ؟اگر مطلب دیگه ای هم درباره این اکانت وجود داره بهم بگید ، متشکرم

6- میشه لطفا تفاوت و شباهت های اکانت های Play Station Plus و Play Station Network را به صورت کامل و شفاف برام توضیح بدین ؟

7- اگر نسخه دیجیتالی بازی ها را خرید کنیم ، این امکان هست که فایل های بازی را از هون جایی که تو کنسول خرید کردیم لینک ازش بگیریم و از طریق کامپیوتر با سرعت بالا و برنامه IDM دانلود کنیم و با برنامه PSX Download Helper به کنسول منتقل کنیم ؟

8- شما نسخه های دیجیتالی بازی ها را توصیه میکنید یا نسخه های فیزیکی بازی را ؟

9- آیا نسخه های دیجیتالی خریداری شده را میتوانم با شخصی دیگری به اشتراک بگذارم که ایشان قرار نباشه هزینه ای پرداخت کنه ؟

10- شنیدم که سونی از امنیت کم برخورداره و راحت اکانت ها هک میشه ، من از رمز قوی و قابل قبولی استفاده کردم ، این موضوع هک شدن صحت داره ؟

ممنونم از همه شما عزیزانی که با صبر و بردباری پاسخم را خواهید داد.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
برای خرید بازی ها استفاده میشه و توصیه میشه که بیشتر از 350 دلار داخلش پول نباشه
حساب کاربریه psn هر بار بیشتر از 150 دلار شارژ نمیشه
و اگه بخوایی بیشتر از این خرج کنی باید ویزا کارت یا paypal داشته باشی
تو ایس باکس لایو این ظرفیت نامحدوده

farzan_resident

کاربر سایت
Feb 12, 2017
23
نام
فرزان اسکندری
حساب کاربریه psn هر بار بیشتر از 150 دلار شارژ نمیشه
و اگه بخوایی بیشتر از این خرج کنی باید ویزا کارت یا paypal داشته باشی
تو ایس باکس لایو این ظرفیت نامحدوده
دوست عزیز ، چند بار در کل مطالبی که نوشتم درخواست داده بودم که لطفا کامل توضیح بدین ، این توضیح شما فقط مربوط به یه قسمته !
بقیه سوال ها را بلد نیستی ؟

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
دروود بر همه دوستان

ممنون از این انجمنی که راه اندازی کردید و بی منت به هم کمک می کنید

من تازه چند روزه که PS4 Pro گرفتم

1- یک میکروفن داخل جعبه بود ، این میکروفن برای چه مواقعی کاربرد داره ؟

دستگاه رو به اینترنت متصل کردم ، اپدیت خواست ، انجامش دادم ، الان ورژن 5 شده دستگاه ، ضمن اینکه اکانت ریجن یک امریکا ساختم براش و همچنین یک اکانت ریجن دو انگلستان هم دارم و ساختم ولی در حال حاضر اکانت امریکا روش فعاله. همه چیز در سطح ایده آله ، فقط بازی فیزیکی دیجیتالی ندارم

از یک وب سایت ایرانی چندین بازی با کد های مختلف دانلود کردم و آموزش انتقال از کامپیوتر به دستگاه را خوندم ، فقط این بازی های دانلودی اکانت دیجیتالی میخوان ، من اکانت PSN را ساختم ، داخل این اکانت تا جایی که من متوجه شدم میشه هم پول الکترونیکی موسوم به Play Station Network (که از رقم های 10-20-40-50-75-100 دلاری هست و اکانت رو شارژ کرد و برای خرید بازی ها استفاده میشه و توصیه میشه که بیشتر از 350 دلار داخلش پول نباشه ) ریخت و هم اکانت Play Station Plus ، فقط سوال های مهمی که برام پیش اومده از قرار زیره :

(این لیست بازی هاست )

CoD Infinite Warfare Update 121 Rg2 - CUSA05283 - PS4

Dirt 4 Rg2 - CUSA07062 - PS4

F1 2017 Rg1 - CUSA07575 - PS4

GT Sports Rg1 - CUSA03220 - PS4

NBA 2K18 Rg2 - CUSA08637 - PS4

Project Cars 2 Rg2 - CUSA04093 - PS4​

2- چه فرقی بین اکانت پولی انگلستان ، با امریکا ، یا عربستان یا چین و ژاپن وجود داره ؟ (ازتون خواهش میکنم که توضیح کامل و شفافی ارایه بدین ، در سطح اینترنت توضیح خوبی وجود نداره و من کلی زمان گذاشتم تا این چیزایی که گفتم رو متوجه شدم ، و واقعا هم این موضوع که اطلاعات درست حسابی وجود نداره برای این همه وب سایت که مدعی هستن ، زشته و هم کلافه کننده است . ممنونم از حسن نیت شما عزیزان)

3- در دانلود بازی ها ، قسمتی هم بود که نوشته بود آپدیت بازی ، این آپدیت رو چگونه باید استفاده کنم ؟

4- DLC بازی چیه و به چه دردی میخوره؟

5- اکانت Play Station Plus هم تا جایی که فهمیدم برای آنلاین بازی کردن هست که با اکانت قبلی ترکیب میشه و 3 مدل یک ماهه ، 3 ماهه ، و یکساله داره که هرکدام مزایایی دارن ، خوندم جایی که اگر این اکانت رو داشته باشیم ، اول هر ماه میلادی سونی 2 بازی برای PS4 را به رایگان میگذاره تا بتونیم دانلود و استفاده کنیم ، درسته این موضوع ؟اگر مطلب دیگه ای هم درباره این اکانت وجود داره بهم بگید ، متشکرم

6- میشه لطفا تفاوت و شباهت های اکانت های Play Station Plus و Play Station Network را به صورت کامل و شفاف برام توضیح بدین ؟

7- اگر نسخه دیجیتالی بازی ها را خرید کنیم ، این امکان هست که فایل های بازی را از هون جایی که تو کنسول خرید کردیم لینک ازش بگیریم و از طریق کامپیوتر با سرعت بالا و برنامه IDM دانلود کنیم و با برنامه PSX Download Helper به کنسول منتقل کنیم ؟

8- شما نسخه های دیجیتالی بازی ها را توصیه میکنید یا نسخه های فیزیکی بازی را ؟

9- آیا نسخه های دیجیتالی خریداری شده را میتوانم با شخصی دیگری به اشتراک بگذارم که ایشان قرار نباشه هزینه ای پرداخت کنه ؟

10- شنیدم که سونی از امنیت کم برخورداره و راحت اکانت ها هک میشه ، من از رمز قوی و قابل قبولی استفاده کردم ، این موضوع هک شدن صحت داره ؟

ممنونم از همه شما عزیزانی که با صبر و بردباری پاسخم را خواهید داد.
تقاوت اکانت های مختلف (مثل انگلیس یا آمریکا ) تو پول رایج اون کشوره یا منطقه است مثلا برای اکانت امریکا شما به دلار اکانتتون رو شارژ می کنید و اکانت اروپا به یورو تفاوت دیگه شون در تخفیف هایی هست که در استور روی بازی های مختلف می زنند معمولا میگن اکانت آمریکا استفاده کنید چون خرید گیفت کارت هاش در ایران راحت تره
در مورد آپدیت بازی ها هم اینطور بگم بعضی از بازی ها نسخه اولیشون مشکلات فنی ومتعددی دارن و سازنده ها با دادن آپدیت سعی می کنند این مشکلات رو برطرف کنند
dlc یا بسته الحاقی منظور یه قسمت فرعی و یا جدا از یک بازیه که به صورت جدا برای هر بازی باید خریده بشه مثلا بازی بلادبورن دی ال سی داره تحت نام old hunter که شما بعد از خرید بازی اصلی اگه دلتون خواست می تونید این بسته الحاقی رو هم بخرید
playstation plus برای انجام بازی انلاین نیازه و از طرفی سونی برای کاربران پلاس مزیت هایی در نظر گرفته که یکیش ماهیانه دو بازی free هست که ارائه میدن مزیت دیگش برای کاربران پلاس تخفیف هایی هست که سونی برای کاربران پلاس در بعضی از عناوین در نظر می گیره
شما اگه بازی ها رو به صورت دیجیتالی بخرید بله می تونید دیتا بازی رو از طریق برنامه PSX Download Helper به کنسولتون انتقال بدید
در مورد خرید دیجیتالی یا فیزیکی نمیشه توصیه ویژه ای کرد خوب بازی های فیزیکی رو میشه خیلی راحت فروخت ولی بازی های دیجیتالی اینطور نیستند از طرفی بازی های دیجیتالی رو میشه با یک نفر دیگه به اشتراک گذاشت و اینطور میشه هزینه خرید بازی رو نصف کرد هر کدومشون مزیت خودشون رو داره
امنیت سونی هم بستگی به خودت داره اگه فعال سازی دو مرحله ای رو انجام داده باشی امکان هک شدن اکانتت خیلی پایین میاد

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
دوست عزیز ، چند بار در کل مطالبی که نوشتم درخواست داده بودم که لطفا کامل توضیح بدین ، این توضیح شما فقط مربوط به یه قسمته !
بقیه سوال ها را بلد نیستی ؟
دوست عزیز من فقط سوالی رو جواب دادم که ممکنه تو سایت های ایرانی جوابش رو پیدا نکنی از اون سمت هم در مورد این تیکه از حرفت اطلاعات غلط داده بودن بهت
بقیه سوال ها با یک سرچ ساده تو گوگل در مورد شبکه پی اس ان به همه جوابات میرسی

farzan_resident

کاربر سایت
Feb 12, 2017
23
نام
فرزان اسکندری
دوست عزیز من فقط سوالی رو جواب دادم که ممکنه تو سایت های ایرانی جوابش رو پیدا نکنی از اون سمت هم در مورد این تیکه از حرفت اطلاعات غلط داده بودن بهت
بقیه سوال ها با یک سرچ ساده تو گوگل در مورد شبکه پی اس ان به همه جوابات میرسی
نرسیدم دیگه !
اگه رسیده بودم که اینهمه تایپ نمیکردم و دنبال پاسخ نبودم !!!

به هرجهت ممنون

big mama jan

کاربر سایت
Mar 12, 2012
423
نام
حامد
سلام دوستان.
من مدت یک ماهه که سرعت دانلودم از psn به شدت کاهش پیدا کرده.قبلا طی چهار ساعت میتونستم بین 12 تا 15 گیگ دانلود کنم اما الان به بدبختی میتونم 5 گیگ دانلود داشته باشم.
فکر نمیکنم مشکلی از isp باشه.فقط یه بار به اینترنت 4g گوشی متصل شد.بعد از اون سرعت شدیدا افت کرد.
کسی راه حلی چیزی داره منو از این فلاکت نجات بده؟؟؟

• Like
Reactions: farzan_resident

farzan_resident

کاربر سایت
Feb 12, 2017
23
نام
فرزان اسکندری
سلام دوستان.
من مدت یک ماهه که سرعت دانلودم از psn به شدت کاهش پیدا کرده.قبلا طی چهار ساعت میتونستم بین 12 تا 15 گیگ دانلود کنم اما الان به بدبختی میتونم 5 گیگ دانلود داشته باشم.
فکر نمیکنم مشکلی از isp باشه.فقط یه بار به اینترنت 4g گوشی متصل شد.بعد از اون سرعت شدیدا افت کرد.
کسی راه حلی چیزی داره منو از این فلاکت نجات بده؟؟؟

بگرد راجع به تنظیمات DNS
داخل کنسول تنظیماتش را درست کن ، سرعتت درست میشه
داخل انجمن آموزش هایش را دوستان ارایه دادن
این هم لینکش
امیدوارم مشکلت حل بشه
افزایش سرعت اتصالات PlayStation 4 بوسیله ی تغییرات DNS

• Like
Reactions: big mama jan

maryami_gamepink

کاربر سایت
Oct 23, 2017
3
سلام دوستان عزیز یک سوال دارم ممنون میشم اگه میدونید کمکم کنین
من یک اکانت بازی به اسم بتلفیلد 1 روولیشن خریدم وارد purchase شدم که از لایبرری تو لیست دانلود بزارم بازی رو زده بود روی بازی بتلفیلد 1 روولیشن ولی وقتی دیتا بازی ریختن واسم بازی همون بتلفیلد معمولی بود بدون هیچ نقشه یا بسته الحاقی اضافه ... راستی من قبل این بازی بتلفیلد 1 استاندارد رو داشتم که این بازی و نصب کردم اون رو پاک کردم ...
کسی میدونه مشکل کجاس یا باید کاری و انجام میدادم ..واقعا ممنون مسشم اگه کمکم کنین

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
با سلام
بازی هایی که با نام های ظرفیت یک و دو و سه فروخته میشه،
از نظر امنیت چطور هستند؟
یعنی در صورت بروز مشکل چه مشکلی پیش میاد ؟ واسه خود بازی؟ اکانت یا کنسول؟
بعدش من میخوام یه دونه ظرفیت دو فیفا بگیرم، روی همین اکانتی که باهاش بازی میکنم و کلی چیز روش دارم و یه خورده خرجش هم کردم و از PSN خرید داشتم، بازی ش کنم؟
کلا ریسک های این کار چیه؟
چه چیزایی رو رعایت کنم؟

mojtaba_fa

کاربر سایت
Nov 4, 2017
5
با سلام خدمت دوستان عزیز من چند .قتی هست دچار مشکل برای ورود به psn شدم با 2 تا اینترنت مختلف هم تست کردم که یکیش اینترنت 4g همراه اول بوده ولی باز هم نمیتونم وارد پلی استیشن استور بشم در حالی که آپدیت بازی ها انجام میشه و با کنسول میتونم وب گردی هم بکنم
از دوستان کسی میتونه راهنمایی بکنه که چطور میتونم مشکل رو حل کنم یا خیر ؟
لازم به ذکر هستش که قبلا با همین اینترنت وارد psn میشدم
با تشکر

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
با سلام خدمت دوستان عزیز من چند .قتی هست دچار مشکل برای ورود به psn شدم با 2 تا اینترنت مختلف هم تست کردم که یکیش اینترنت 4g همراه اول بوده ولی باز هم نمیتونم وارد پلی استیشن استور بشم در حالی که آپدیت بازی ها انجام میشه و با کنسول میتونم وب گردی هم بکنم
از دوستان کسی میتونه راهنمایی بکنه که چطور میتونم مشکل رو حل کنم یا خیر ؟
لازم به ذکر هستش که قبلا با همین اینترنت وارد psn میشدم
با تشکر
اصولا يه كد مربوط به ارور ميده كه از طريقش ميشه متوجه شد مشكل از چيه
اگه تازه به ورژن ٥ اپديت كرديد بخاطر قوانين جديده قسمت تروفيارو فك كنم باز كنيد خودش اتصال اينترنتو چك ميكنه و بعد از قبول قوانين و يه سري تنظيمات ميشه به psn وصل شد اگه قبلا اينكارو كرديد كه مشكل از چيز ديگس

GHOST360

کاربر سایت
Nov 15, 2010
680
نام
Hamid
دوستان من اینترنت از های وب دارم...

مشکلی نداشتم تا چند روز پیش ولی الان چند روزه نمیتونم به psn وصل بشم هر کاری میکنم نمیشه..

دی ان اس زدم ، mtu تغییر دادم ....مودم رو ریست کردم ولی نمیشه و این ارور رو میده

photo_2017-11-04_11-53-33.jpg photo_2017-11-04_11-53-29.jpg

یه مورد دیگه اینکه به اینترنت گوشی وصل میشه ولی اینترنت خونه نمیشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر