امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,973
نام
احمد
فقط یه دلیل بیار که که ثابت کنی داستان بلادبورن از دارک 3 سرتره من بیخیال میشم(فقط یه دلیل منطقی) از نظر گیم پلی هم که بحثی نمی مونه که دارک 3 ترکیبی از دارک سولز و بلادبورنه واقعا گیم پلی محشری داره
اما اتمسفر آخه روشنایی و تاریک چه ربطی به اتمسفر کلی داره اصلا خفن ترین لوکیشن سری انور لوندو تو دارک 1 هست خوب چون اونجا هم روشنه باید بگیم اتمسفرش خوب نیست مگه به روشنایی و تاریکیه هر کدوم از این بازی ها بر اساس چیزی که می خوان ارائه بدن اتمسفر خاص خودشون رو دارک حالا این وسط شاید یه جاهایی اتمسفر اونطور که باید خوب در نیاد (مثل مثلا دراگون شراین و مبارزه با ancient dragon تو دارک 2 ) حالا بلاد اتمسفر دارک تر رو می طلبه و تو دارک 3 اتمسفر متفاوته تنها دلیلی که دارک 1 اینقدر تو اتمسفر محشره و یکتاست اینه که برعکس بقیه عناوین که اتمسفر بازی شمای کلی بازی رو نشون میداد تو دارک 1 اتمسفر بازی میشه گفت راوی بازی بود و هر منطقه احساس متفاوتی رو القا می کرد
اما در مورد باس فایت ها اگه قراره دی ال سی ها رو هم مد نظر بگیریم که خوب این سری بهترین باس فایت هاش تو دی ال سی هاست والا همون دارک 2 که تو باس فایت داغون شهره بود هم تو دی ال سی هاش باس هایی به خفنیت fume knight و sir alonne و burnt ivory king داشت ولی خودمونیم چند تا از باس فایت های بلاد(به جز اون 4 تا باس تو دی ال سی) مقابل باس فایت های دارک 3 حرفی برای گفتن داشت اصلا دنسر و لوتریک لوریان و نیملس کینگ و آلدریچ و پونتیف سالیوان و سول اف سیندر و champion gundyr هر کدومشون می تونستند توی هر عنوان دیگه ای به تنهایی افسانه بشن و اینجا همه با هم یه جا جمع شدند
یک دلیل؟
چون اتمسفر بلاد بهتره، پس داستانش هم بهتره، وقتی اتمسفرش بهترباشه یعنی کل موجودیت بازی برتره، دارک سولز 3 رو چه از لحاظ داستانی، چه گیم پلی چند صد برابر بهترش تو دارک سولز یک دیدیم، چرا گیر دادی به دارک سولز سه چرا دارک سولز یک رو در مقابل بلاد مقایسه نمیکنی که حداقل به یک توازن برسیم:tearsofjoy:
بله واقعا بلادبورن باس فایت های خوبی در مقابل دارک سولز 3 نداره ولی کلیت بازی بلادبورن از دارک سولز سه 2 و یا حتی یک بهتره، چون سبک سرعتی بیشتر لذت میده به بازی،
گرافیک بازی بالاتره
خشن تره
تو بهم پیوستگی محیط ها واقعا مقابل دارک سولز 1 هست
سبک و سلاح های بازی همون دار کسولز سه

در کل بیشتر دارک سولز یک رو مقایسه میکردی به توازن بهتری میرسیدیم.:tearsofjoy:
البته من نظرم هم تو تایپک بلاد هست، و واقعا هم دارم سولز 3 بازی بزرگی هست و واقعا گیم پلی بازی بشدت گسترده و قدرمند هست مخصوصا بسته های الحاقی بازی، بدبختی دارک سولز سه اینه 3 لوکیشن بازی بده، یک لوکیشنش خوبه

در مورد روشنایی بازی هم بهت گفتم خوب داداش من انتظار ندارم دارک سولز 3 هم تاریک باشه مثل بلاد ، اصلا من کاری به بلاد ندارم تو این موضوع ولی اخه، نابودی، و نابود شدن و خاکستر و پودر شدن همه چیز زیر نور افتاب :tearsofjoy::neutral: حالا من هر چی میگیم شما باز میای میگی بلاد چون تاریک هست داستانش این طوری هست:expressionless: روز از نو روزی از نو:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: J. Constantine

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
یک دلیل؟
چون اتمسفر بلاد بهتره، پس داستانش هم بهتره، وقتی اتسمفرش بهترباشه یعنی کل موجودیت بازی برتره، دارک سولز 3 رو چه از لحاظ داستانی، چه گیم پلی چند صد برابر بهترش تو دارک سولز یک دیدیم، چرا گیر دادی به دارک سولز سه چرا دارک سولز یک رو در مقابل بلاد مقایسه نمیکنی که حداقل به یک توازن برسیم:tearsofjoy:
بله واقعا بلادبورن باس فایت های خوبی در مقابل دارک سولز 3 نداره ولی کلیت بازی بلادبورن از دارک سولز سه 2 و یا حتی یک بهتره، چون سبک سرعتی بیشتر لذت میده به بازی،
گرافیک بازی بالاتره
خشن تره
تو بهم پیوستگی محیط ها واقعا مقابل دارک سولز 1 هست
سبک و سلاح های بازی همون دار کسولز سه

در کل بیشتر دارک سولز یک رو مقایسه میکردی به توازن بهتری میرسیدیم.:tearsofjoy:
البته من نظرم هم تو تایپک بلاد هست، و واقعا هم دارم سولز 3 بازی بزرگی هست و واقعا گیم پلی بازی بشدت گسترده و قدرمند هست مخصوصا بسته های الحاقی بازی، بدبختی دارک سولز سه اینه 3 لوکیشن بازی بده، یک لوکیشنش خوبه

در مورد روشنایی بازی هم بهت گفتم خوب داداش من انتظار ندارم دارک سولز 3 هم تاریک باشه مثل بلاد ، اصلا من کاری به بلاد ندارم تو این موضوع ولی اخه، نابودی، و نابود شدن و خاکستر و پودر شدن همه چیز زیر نور افتاب :tearsofjoy::neutral: حالا من هر چی میگیم شما باز میای میگی بلاد چون تاریک هست داستانش این طوری هست:expressionless: روز از نو روزی از نو:D
واقعا چه دلیل منطقی:D چون بلاد اتمسفرش بهتره پس داستانش هم بهتره :D الله اکبر :| اصلا به چه دلیل اتمسفر بلاد بهتر از دارک سولز 3 هست این که شما از محیط تاریک خوشت میاد دلیلی بر بهتر بودن اتمسفر بلاد به دارک 3 نیست
واقعیت اینه بلادبورن خیلی خیلی سر راست تر سری سولزه شاید همین دلیل لذت بخش تر بودنش برای بیشتر دوستان باشه گیم پلی بازی اصلا اون پیچیدگی های سری سولز رو نداره (چیزایی مثل وزن آرمور و سلاح و تنوع سلاح ها سیستم poise و تعداد بسیار زیاد آیتم ها تو سری سولز)
در مورد پیوستگی بلاد و مقابل دارک 1 قرارش دادن هم شوخی می کنی دیگه؟!! دیگه کسی که چندین بار دارک 1 رو تموم کرده نباید همچین حرفی بزنه فکر کنم بهتر از من بدونی که تو دارک سولز 1 رسما تا اواسط بازی چیزی به نام فست تراول نداریم دیگه خودت بهتر می دونی برعکس عناوین دیگه این سری منطقه امن اصلی تو بازی که همیشه بهش دسترسی داشته باشیم (مثل نکسوس تو دیمنز سولز ماجولا تو دارک 2 و هانتر دریم تو بلادبورن و فایرلینک شراین تو دارک 3 ) وجود نداره فکر کنم همین چند تا مثال کافیه که بلاد پیوستگیش با دارک سولز 1 مقایسه نشه
ببین دارک سولز 3 باید مقابل بلاد قرار بگیره این دو بازی با فاصله کم از هم توسط یه تیم و در یک نسل مشترک ساخته شده اگه مقایسه ای هم قراره پیش بیاد باید بین این دو تا باشه نه بازی که 7 سال پیش تو نسل قبل اومد

• Like
Reactions: Sam _Fisher

Sam _Fisher

کاربر سایت
Dec 10, 2011
142
نام
علی
فکر کنم تنها کسی باشم که دارک 3 رو از هر نظر بهتر از بلاد می دونم ؟؟؟ به نظرم دارک 3 ابر شاهکار میازاکیه و این قضیه رو من به مرور و کم کم دارم متوجه میشم حتی کم کم دارم به نتیجه می رسم دارک 3 بالاتر از دیمنز سولز و بعد از دارک 1 (با اختلاف خیلی کم) بهترین بازی میازاکیه واقعا دارک 3 تو اوج پختگی میازاکی به سر می بره اول از همه طراحی باس هاش که بلادبورن با احترام انگشت کوچکش هم نمیشه (وای که slave knight gael چقدر خداست ) بعد اتمسفرش که دقیقا همون چیزیه که باید باشه (دقیقا برعکس نظر یکی از دوستان که می گفت اتمسفر بازی شنگول می زنه) اون حس آخر الزمانی اینکه روی همه چیز خاکستر نشسته اون طراحی معرکه لوتریک کسل
در مورد موزیک بازی هم که چیزی نمیگم کلا سری سولز (از دیمنز سولز به بعد) همشون تو موسیقی سرآمد بودند شاید اوجش رو تو باس فایت نهایی دارک سولز و مبارزه با گویین حس کردیم ولی دارک 3 حتی پاش رو از اونم فراتر گذاشته خیلی سخته باسی رو تو این عنوان نام ببریم و موسیقیش سریع تو ذهنمون نیاد سول اف سیندر نایت گائل سیستر فرید نیملس کینگ و ... (لامصب یکی دو تا نیست ) همشون محشر بودند به مفهوم واقعی کلمه
دارک سولز 3 برعکس بقیه عناوین این سری به مرور ارزش بالاش رو به من نشون داد و این منو مجذوب خودش کرده شاید اگه چند ماه پیش پست های منو در مورد دارک 3 ببینید متوجه میشید که دیدگاهم به این بازی اینطوری نبوده ولی به مرور ارزشش مشخص شد
از نظر من جایگاه بازی های این سری اینطوریه
ds>ds3>des>bb>ds2
بعد از مدتها یکی بالاخره از دارک سولز 3 گفت :D حالا من نمیخوام با بلادبورن مقایسه ش کنم(بیشترم به خاطر اینه که بلادبورن رو تموم کردم ولی اونطوری که دلم میخواد تجربه ش نکردم هنوز)، ولی دارک سولز 3 واقعاً بیشتر از این حرفا خوبه. چند روز پیشم اتفاقاً به یکی گفتم دارک سولز 3 هنوز جا داره تا کشف بشه :D به نظرم بیشتر سر سختی کمترش دیده نشد، ولی از خیلی لحاظ واقعاً پخته بود، خصوصاً طراحی باس. مثلاً تو دارک سولز 3 باس Dragonslayer Armour هست که بیشتر از حالت معمول که یه lore درست حسابی پشت باس باشه یا نقشش واضح باشه(مثلاً محافظ بودنش) بازی چندتا سرنخ گنگ بهت داده و در کنارش یه موسیقی فوق العاده تقدیمت کرده، یعنی عملاً حس و ماجرای باس رو خالصانه داره در کنار اطلاعات کمی که داده با موسیقی بهت منتقل میکنه. آنچنان به خاطر موقعیتش بهش توجه نمیشه ولی اگه یکم سرش خرد بشی میبینی Dragonslayer Armour واقعاً یکی از باسای ویژه ی نسخه سوم یا شاید کل سری هست. :D دارک سولز 1 ولی مثلاً به اندازه ی دارک سولز 3 حس ویژه بودن باس رو بهت نمیده به نظرم. Capra Demon و Taurus Demon رو که بعداً یجورایی به عنوان دشمن معمولی میبینیمشون( Moonlight Butterfly و Bell Gargoyle هم همینطور تا حدودی)، Stray Demon هم که سه بار توی حالتای مختلف به عنوان باس میبینیش. همچین چیزی بد نیست لزوماً ولی در مقایسه با نسخه سوم، تنوع طراحی و خاص بودن باس های نسخه سوم بیشتر به چشم میاد.
درمورد اتمسفر هم اینکه دارک سولز 3 اتمسفر بهتری نداره و در مقابل بازیای دیگه ی میازاکی شوخیه فقط به خاطر روشن بودن و اینجور چیزا... واقعاً حرفی ندارم.. . خیلی بیشتر از اینا میشه دارک سولز 3 و 1 رو کنار هم گذاشت و درموردشون گفت، اینجا هم به اون صورت جاش نیست. :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
SHADOW OF COLOSSUS 7/10

نکات مثبت:
تنوعی در سبک و گیم پلی
صداگذاری مناسب
باس های فکری و طراحی زیبای باس ها

نکات منفی:
برخلاف گفته ها اصلا بهترین REMAKE نیست.
کنترل بد بازی
دوربین بدتر بازی
دیتیل بد گرافیکی بازی با توجه به ریمیک شدن ان
گیم پلی ازاردهنده
کوتاهی بازی
داستان چرت

این بازی بزرگ ترین حسنش تنوع در گیم پلی هست که باید 16 تا باس رو پیدا کنید و بکشید هر باس هم کشتن خاص خودش رو به همراه داره اما متاسفانه با وجود ریمیک شدن بازی همچنان کنترل بازی همچون قدیم فاجعه هست دوربین بازی هم حتی هیچ دستی نخورده اون هم از کنترا بازی ازاردهنده تر هست گرافیک بازی هم با اینکه قابل قبول هست اما دیتیل خاصی نداره محیط های بسیار بزرگ بازی در خیلی از جاها خالی هستن کاراکتر اصلی هم طراحیش مشابه قدیم شبیه قوطی کبریت هست فیزیک پریدن یا اسب هم با اینکه بهتر شده اما نسل هشتمی نیست. طراحی باس ها اما عالی شدن و از دیدنشون لذت می برید. این بازی بیشتر 1 هایپ هست تا اینکه واقعا 1 بازی خوبی باشه چرا که 15 سال پیشم انچان که باید گیم پلیش مورد توجه قرار نگرفت قطعا بعد از 15 سال جذابیتش بیشتر نمی شه(مخصوصا اینکه همچنان کنترل با دوربین بازی همون افتضاح هست.) اما هر چی که هست با گیم پلی به مراتب بهتر از لست گاردین طرف هستید.

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,134
نام
امیر
بعد از مدتها یکی بالاخره از دارک سولز 3 گفت :D حالا من نمیخوام با بلادبورن مقایسه ش کنم(بیشترم به خاطر اینه که بلادبورن رو تموم کردم ولی اونطوری که دلم میخواد تجربه ش نکردم هنوز)، ولی دارک سولز 3 واقعاً بیشتر از این حرفا خوبه. چند روز پیشم اتفاقاً به یکی گفتم دارک سولز 3 هنوز جا داره تا کشف بشه :D به نظرم بیشتر سر سختی کمترش دیده نشد، ولی از خیلی لحاظ واقعاً پخته بود، خصوصاً طراحی باس. مثلاً تو دارک سولز 3 باس Dragonslayer Armour هست که بیشتر از حالت معمول که یه lore درست حسابی پشت باس باشه یا نقشش واضح باشه(مثلاً محافظ بودنش) بازی چندتا سرنخ گنگ بهت داده و در کنارش یه موسیقی فوق العاده تقدیمت کرده، یعنی عملاً حس و ماجرای باس رو خالصانه داره در کنار اطلاعات کمی که داده با موسیقی بهت منتقل میکنه. آنچنان به خاطر موقعیتش بهش توجه نمیشه ولی اگه یکم سرش خرد بشی میبینی Dragonslayer Armour واقعاً یکی از باسای ویژه ی نسخه سوم یا شاید کل سری هست. :D دارک سولز 1 ولی مثلاً به اندازه ی دارک سولز 3 حس ویژه بودن باس رو بهت نمیده به نظرم. Capra Demon و Taurus Demon رو که بعداً یجورایی به عنوان دشمن معمولی میبینیمشون( Moonlight Butterfly و Bell Gargoyle هم همینطور تا حدودی)، Stray Demon هم که سه بار توی حالتای مختلف به عنوان باس میبینیش. همچین چیزی بد نیست لزوماً ولی در مقایسه با نسخه سوم، تنوع طراحی و خاص بودن باس های نسخه سوم بیشتر به چشم میاد.
درمورد اتمسفر هم اینکه دارک سولز 3 اتمسفر بهتری نداره و در مقابل بازیای دیگه ی میازاکی شوخیه فقط به خاطر روشن بودن و اینجور چیزا... واقعاً حرفی ندارم.. . خیلی بیشتر از اینا میشه دارک سولز 3 و 1 رو کنار هم گذاشت و درموردشون گفت، اینجا هم به اون صورت جاش نیست. :D
البته يه چيزي هست تو باساي قسمت اول كه به نظرم باساشو از كله سري متمايمز ميكنه...اين كه نود درصده باسا نحوه خاصي براي مبارزه ميطلبن...همون مونلايت باترفلاي كه بايد صبر كني بشينه ضربه بزني يا استري ديمني كه با شمشير شكسته كابوسه :D كلي از باساي ديگه روشاي خاص براي زدن دارن مثلا seath و priscilla حتي bed of chaos و كلي مثال ديگه... همون كپرا ديمنم اگه پله هاي كنارش نبود اولاي بازي كابوسيه واسه خودش :D يا حتي باسي مث فور كينگ يا نيتو هم قلق و روشاي خاص خودشونو دنبال ميكنن (تو يكيش بايد سريع باشي تو يكيش بايد حواستون باشه اسكلت گنده ها :D نبينن شما رو) و اين قضيه تغير پيدا كرد به فلسفه "بزن تا بميرن" تو قسمتاي بعدي(يني وارده محيط باس كه ميشدي بيشتر از اين كه مث قسمت اول محيطه باس يه معما باشه برات ميرفتي دنبال اينكه خوب ببينم فلاني چطوري مبارزه ميكنه كي بايد جا خالي بدم كي بايد سپر بگيرم كه تو قسمت اول علاوه بر اينا دنبال اين كه خوب بايد چيكار كنم تا به فلاني اصلا بتونم ضربه بزنمم هست ...)شايد يه سري باسفايتاي بازي اون طراحياي جذاب سولز سه رو نداشته باشن اما از لحاظ لور و گيم پلي و دشواري كلا اينجور مباحث واقعا سرن
بلادبورنم هنوز كامل بازي نكردم ولي تا اينجا ك اومدم واقعا خبري از اون پيوستگي اي كه بهش اشاره ميكنين نبوده و از نظر گيم پليم مث سولز خيلي اونقد حساب كتاب نداره هم خيلي از پارامترا حذف شدن داج دادن خيلي سريع شده هم اينكه ارموراي بازي واقعا حرفي براي گفتن ندارن يني ديگه بستگي داره از كدومش خوشت بياد و بيشتر تفاوت ظاهريه تا چيزاي ديگه :| يه قسمتايي از بازي حالته بزن بخور بزن تا خونت پر بشه پيدا ميكنه كه بيخيال :| بازي به صورت مستقل شاهكاره ولي به نظرم با سولزا نبايد مقايسه شه چون يه ورژن جمع و جور و سريع تر از همون سولزه...جوري كه راحت تر بشه باش كنار اومد
و در مورده دارك سولز سه بگم كه اين اولين بازيه سري بود كه بازي كردم و خوب قاعدتا يه ارادت خاصي بش دارم به خاطر همين به جز سولز يك كه حسه عجيبي بهم القا كرد نميتونم هيچكدوم از قسمتاي سريو باهاش مقايسه كنم...

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,973
نام
احمد
واقعا چه دلیل منطقی:D چون بلاد اتمسفرش بهتره پس داستانش هم بهتره :D الله اکبر :| اصلا به چه دلیل اتمسفر بلاد بهتر از دارک سولز 3 هست این که شما از محیط تاریک خوشت میاد دلیلی بر بهتر بودن اتمسفر بلاد به دارک 3 نیست
واقعیت اینه بلادبورن خیلی خیلی سر راست تر سری سولزه شاید همین دلیل لذت بخش تر بودنش برای بیشتر دوستان باشه گیم پلی بازی اصلا اون پیچیدگی های سری سولز رو نداره (چیزایی مثل وزن آرمور و سلاح و تنوع سلاح ها سیستم poise و تعداد بسیار زیاد آیتم ها تو سری سولز)
در مورد پیوستگی بلاد و مقابل دارک 1 قرارش دادن هم شوخی می کنی دیگه؟!! دیگه کسی که چندین بار دارک 1 رو تموم کرده نباید همچین حرفی بزنه فکر کنم بهتر از من بدونی که تو دارک سولز 1 رسما تا اواسط بازی چیزی به نام فست تراول نداریم دیگه خودت بهتر می دونی برعکس عناوین دیگه این سری منطقه امن اصلی تو بازی که همیشه بهش دسترسی داشته باشیم (مثل نکسوس تو دیمنز سولز ماجولا تو دارک 2 و هانتر دریم تو بلادبورن و فایرلینک شراین تو دارک 3 ) وجود نداره فکر کنم همین چند تا مثال کافیه که بلاد پیوستگیش با دارک سولز 1 مقایسه نشه
ببین دارک سولز 3 باید مقابل بلاد قرار بگیره این دو بازی با فاصله کم از هم توسط یه تیم و در یک نسل مشترک ساخته شده اگه مقایسه ای هم قراره پیش بیاد باید بین این دو تا باشه نه بازی که 7 سال پیش تو نسل قبل اومد
تو یک دلیل بیار که دارک سولز 3 از بلاد بهتر باشه:| پیچیدگی و این تنوع سلاح همش حرفه!:| شخصا خودت رو چند بار دیدم چه بلاد چه دارک کلی گفتی بازی رو فقط با یک سلاح میری چه بسا خودمم بین 3 یا چهار سلاح اصلی همیشه بودم:D حالا این همه گستردگی تو سلاح و ایتم ها خوبه، ولی خوب بلا استفاده است، برای این که بخوای هر کدوم رو استفاده کنی باید یک دور بازی رو کامل بری حالا با منطق جور در میاد که برای هر صد سلاح بازی صد باز بازی رو رد کرد؟:|
یک جوری گفتی بهم پیوستگی در مقابل دارک سولز یک قرارش دادی انگار چیزی الکی بوده:| خوب گفتم در مقابل دارک سولز یک هست یعنی در سطح دارک سولز یک هست، حالا چرا این همه جو میدی و نمیخوای قبول کنی؟
این که Forbidden Woods زیر Central Yharnam هست:| این که از طریق یک منطقه Cathedral Ward میشه به 5 یا 6 منطقه دیگه وصل شد قشنگ منطقه Cathedral Ward مثل یک چهار راه میمونه، این که Moonside Lake زیر دانشگاه Byrgenwerth هست و خود دانشگاه Byrgenwerth بعد Forbidden Woods هست!:| و حتی نمونه های بیشتری دقیقا کجایی این الله اکبر داره؟ کجایی این حرف من غیر منطقی بود؟ الان اینجا این بهم پیوستگی نیست؟ این که بعدا با رد کردن محیط های بازی با باز کردن میان بر میشه از یک به لوکیشن وسطی یا زیری یا بالایی بازی رفت...
دارک سولز 3 چه از لحاظ باس فایت، چه از لحاظ داستانی، چه از لحاظ گیم پلی (خود بازی نه دی ال سی ها) زیر دارک سولز یک قرار میگیره ؛ بعدش من چه کاری دارم میخواد بازی صد سال پیش اومده باشه، وقتی کیفیت بازی بالاست، وقتی اتمسفرش کشته مرده داره...
مشکل شما اینه میای بلاد بورن رو به حاشیه میبری و فکر میکنی فقط دارک سولز 3 خوبه...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: J. Constantine

joker+1

کاربر سایت
Nov 1, 2014
312
نام
حسین

از اونجایی که هم بلاد رو پلات کردم هم دارک 3 رو میخوام نظر بدم

در اینکه از لحاظ گرافیکی بلاد بهتر بود شکی نیس ولی به نظرم از خیلی جهات دیگه دارک 3 بهتره سرگرم کننده تر ، پیچیده تر ، باس های بهتری داره
اینکه اتمسفر بلاد بهتر بود یا نه به نظرم به داستان و جو بازی بستگی داره خوب محیط دارک یه جوریه که اینجوری به چشم بیاد نمیگم اتمسفرش بهتر از بلاده یا اینکه حتی هم سطحه قبول دارم یه خورده بلاد بهتره ولی اونقدر نیست که بخوایم یه مشکل در نظر بگیریمش.
دی ال سی هم که دی ال سی بلاد عالی بود ولی متاسفانه تنها بدی که داشت این بود که کوتاه بود
دی ال سی دارک : دی ال سی اولش که واقعا به نظره من که طرفدار دارکم خوب نبود در عوض دی ال سی دوم عالی بود The Ringed City عالی بود .

فک نکنم هیچ کس اندازه من برا دارک وقت گذاشته باشه لول 802 ای که دارم اینو نشون میده:>
با اینکه خیلی وقته پلاتش کردم و ماکسیموم لول شدم بازم تقریبا هر شب میرم سراقش برا pvp اونم تو پونتیف سالیوان عاللللییییههههههه
اصلا کل بازی یه طرف PVP یه طرف8->

ash3424

کاربر سایت
Aug 1, 2016
561
نام
Alireza
از اونجایی که هم بلاد رو پلات کردم هم دارک 3 رو میخوام نظر بدم

در اینکه از لحاظ گرافیکی بلاد بهتر بود شکی نیس ولی به نظرم از خیلی جهات دیگه دارک 3 بهتره سرگرم کننده تر ، پیچیده تر ، باس های بهتری داره
اینکه اتمسفر بلاد بهتر بود یا نه به نظرم به داستان و جو بازی بستگی داره خوب محیط دارک یه جوریه که اینجوری به چشم بیاد نمیگم اتمسفرش بهتر از بلاده یا اینکه حتی هم سطحه قبول دارم یه خورده بلاد بهتره ولی اونقدر نیست که بخوایم یه مشکل در نظر بگیریمش.
دی ال سی هم که دی ال سی بلاد عالی بود ولی متاسفانه تنها بدی که داشت این بود که کوتاه بود
دی ال سی دارک : دی ال سی اولش که واقعا به نظره من که طرفدار دارکم خوب نبود در عوض دی ال سی دوم عالی بود The Ringed City عالی بود .

فک نکنم هیچ کس اندازه من برا دارک وقت گذاشته باشه لول 802 ای که دارم اینو نشون میده:>
با اینکه خیلی وقته پلاتش کردم و ماکسیموم لول شدم بازم تقریبا هر شب میرم سراقش برا pvp اونم تو پونتیف سالیوان عاللللییییههههههه
اصلا کل بازی یه طرف PVP یه طرف8->
کلا دارک سخت تر اتمسفر تاریک و سنگینتر و به مراتب خاص پسندتر از بلادبورن هستش بلاد بورن بیشتر جنبه سرگرمی و ماجراجویی با طعم دارک سولز داشت
کسی اگه از دارک خوشش بیاد از بلاد هم میاد ولی بالعکس این قضیه صدق نمیکنه

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
واقعا دارک سولز 3 از نظر باس دیزاین محشره اینو اصلا نمیشه کتمان کرد همین دراگون اسلیر آرمور که فرمودید نمونه بارز دیزاین محشره
اما به نظر من مبارات با باس های دارک سولز 1 یه حس دیگه داشت که این دوستمون بهش اشاره جالبی کرد درسته مثلا با stray demon تو سه حالت مختلف مبارزه می کنیم ولی نحوه مبارزه سه تاشون تا حدودی با هم متفاوته (خصوصا اون demon آتیشیه )

البته يه چيزي هست تو باساي قسمت اول كه به نظرم باساشو از كله سري متمايمز ميكنه...اين كه نود درصده باسا نحوه خاصي براي مبارزه ميطلبن...همون مونلايت باترفلاي كه بايد صبر كني بشينه ضربه بزني يا استري ديمني كه با شمشير شكسته كابوسه :D كلي از باساي ديگه روشاي خاص براي زدن دارن مثلا seath و priscilla حتي bed of chaos و كلي مثال ديگه... همون كپرا ديمنم اگه پله هاي كنارش نبود اولاي بازي كابوسيه واسه خودش :D يا حتي باسي مث فور كينگ يا نيتو هم قلق و روشاي خاص خودشونو دنبال ميكنن (تو يكيش بايد سريع باشي تو يكيش بايد حواستون باشه اسكلت گنده ها :D نبينن شما رو) و اين قضيه تغير پيدا كرد به فلسفه "بزن تا بميرن" تو قسمتاي بعدي(يني وارده محيط باس كه ميشدي بيشتر از اين كه مث قسمت اول محيطه باس يه معما باشه برات ميرفتي دنبال اينكه خوب ببينم فلاني چطوري مبارزه ميكنه كي بايد جا خالي بدم كي بايد سپر بگيرم كه تو قسمت اول علاوه بر اينا دنبال اين كه خوب بايد چيكار كنم تا به فلاني اصلا بتونم ضربه بزنمم هست ...)شايد يه سري باسفايتاي بازي اون طراحياي جذاب سولز سه رو نداشته باشن اما از لحاظ لور و گيم پلي و دشواري كلا اينجور مباحث واقعا سرن
بلادبورنم هنوز كامل بازي نكردم ولي تا اينجا ك اومدم واقعا خبري از اون پيوستگي اي كه بهش اشاره ميكنين نبوده و از نظر گيم پليم مث سولز خيلي اونقد حساب كتاب نداره هم خيلي از پارامترا حذف شدن داج دادن خيلي سريع شده هم اينكه ارموراي بازي واقعا حرفي براي گفتن ندارن يني ديگه بستگي داره از كدومش خوشت بياد و بيشتر تفاوت ظاهريه تا چيزاي ديگه :| يه قسمتايي از بازي حالته بزن بخور بزن تا خونت پر بشه پيدا ميكنه كه بيخيال :| بازي به صورت مستقل شاهكاره ولي به نظرم با سولزا نبايد مقايسه شه چون يه ورژن جمع و جور و سريع تر از همون سولزه...جوري كه راحت تر بشه باش كنار اومد
و در مورده دارك سولز سه بگم كه اين اولين بازيه سري بود كه بازي كردم و خوب قاعدتا يه ارادت خاصي بش دارم به خاطر همين به جز سولز يك كه حسه عجيبي بهم القا كرد نميتونم هيچكدوم از قسمتاي سريو باهاش مقايسه كنم...
خیلی نکته مهمی رو اشاره کردی نمی دونم دقت کردید یا نه ولی باس های دارک 1 کمترین میزان hp رو تو این سری دارن حتی بعضیاشون با چند تا ضربه نابود میشن (مثل همین capra demon ) ولی زدن همون چند ضربه خودش یه معماست از این نظر دیمنز سولز هم مثل دارک سولز می مونه ولی از دارک 2 (تا حدودی ) به بعد قضیه شد بزن بخور برگرد عقب heal کن و همین حرکت رو تکرار کن تا باس بمیره

تو یک دلیل بیار که دارک سولز 3 از بلاد بهتر باشه:| پیچیدگی و این تنوع سلاح همش حرفه!:| شخصا خودت رو چند بار دیدم چه بلاد چه دارک کلی گفتی بازی رو فقط با یک سلاح میری چه بسا خودمم بین 3 یا چهار سلاح اصلی همیشه بودم:D حالا این همه گستردگی تو سلاح و ایتم ها خوبه، ولی خوب بلا استفاده است، برای این که بخوای هر کدوم رو استفاده کنی باید یک دور بازی رو کامل بری حالا با منطق جور در میاد که برای هر صد سلاح بازی صد باز بازی رو رد کرد؟:|
یک جوری گفتی بهم پیوستگی در مقابل دارک سولز یک قرارش دادی انگار چیزی الکی بوده:| خوب گفتم در مقابل دارک سولز یک هست یعنی در سطح دارک سولز یک هست، حالا چرا این همه جو میدی و نمیخوای قبول کنی؟
این که Forbidden Woods زیر Central Yharnam هست:| این که از طریق یک منطقه Cathedral Ward میشه به 5 یا 6 منطقه دیگه وصل شد قشنگ منطقه Cathedral Ward مثل یک چهار راه میمونه، این که Moonside Lake زیر دانشگاه Byrgenwerth هست و خود دانشگاه Byrgenwerth بعد Forbidden Woods هست!:| و حتی نمونه های بیشتری دقیقا کجایی این الله اکبر داره؟ کجایی این حرف من غیر منطقی بود؟ الان اینجا این بهم پیوستگی نیست؟ این که بعدا با رد کردن محیط های بازی با باز کردن میان بر میشه از یک به لوکیشن وسطی یا زیری یا بالایی بازی رفت...
دارک سولز 3 چه از لحاظ باس فایت، چه از لحاظ داستانی، چه از لحاظ گیم پلی (خود بازی نه دی ال سی ها) زیر دارک سولز یک قرار میگیره ؛ بعدش من چه کاری دارم میخواد بازی صد سال پیش اومده باشه، وقتی کیفیت بازی بالاست، وقتی اتمسفرش کشته مرده داره...
مشکل شما اینه میای بلاد بورن رو به حاشیه میبری و فکر میکنی فقط دارک سولز 3 خوبه...
ببین من نمی خوام ثابت کنم دارک سولز 3 بهتر از بلادبورن حرف من اینه بلادبورن نسخه جمع و جور تر دارک سولزه و اینکه از نظر اتمسفر شما خدا می دونیدش و قابل مقایسه با دارک 3 نمی دونیدش اشتباهه (که البته واقعاخداست ولی هیچ برتری به دارک 3 نداره) ببین اگه من فقط با یه سلاح دارک سولز 3 و بلادبورن رو بازی می کنم دلیلش خودم هستم نکته اینجاست دارک سولز 3 دست بازیکن رو برای مبارزش باز می گذاره برای همینه سبک مبارزه هر کس تو دارک سولز 3 با یکی دیگه تفاوت اصلی داره ولی این قضیه تو بلادبورن صادق نیست به خاطر کم بودن سلاح های به خاطر نبود یه سری سیستم ها مثل وزن و poise آرمور به خاطر اینکه بازی رسما فقط بیلد melee داره سبک مبارزه ها خیلی به هم نزدیک شده کافیه چند بار pvp دارک سولز 3 رو با بلادبورن مقایسه کنی تا متوجه حرفم بشی
اما پیوستگی بلاد و دارک 1 فکر کنم فقط وجود منطقه ای به نام هانتر دریم کافی باشه که نباید این دو تا بازی رو از نظر پیوستگی با هم مقایسه کرد دارک سولز 1 تنها عنوانیه که هیچ نیازی به فست تراول نداره قرار نیست مثل دیمنز سولز archstone لمس کنی تا برگردی نکسوس (البته اگه اشتباه نگفته باشم) یا یه چراع رو لمس کنی تا برگردی هانتر دریم
اگه پیوستگی به این باشه که Cathedral Ward وصل میشه به چند تا منطقه دیگه که خوب دارک سولز 2 که رسما کوچکترین پیوستگی توش دیده نمیشه!!! هم از ماجولا به 5 الی 6 تا مسیر ارتباطت میده

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,973
نام
احمد
Lords of the Fallen
بزرگترین ظلم تاریخ گیم به این بازی شده امروز بازی اصلی رو تموم کردم فقط WOW
طراحی هنری بازی واقعا واقعا چیزی از سری دارک سولز کم نداره بعلاوه این که اون تکسچر های ضعیف سری دارک سولز هم نداره و واقعا یک عنوان پر دهنی ار لحاظ گرافیکی هست!
بازی همون سیستم دارک سولز رو الگو برداری کرده ولی فقط اون پیچیدگی و گستردگی دارک سولز رو نداره، باس فایت ها واقعا طراحی عالی دارن، اتمسفر بازی واقعا خیلی عالی هست، سیستم مبارزه بازی شبیه سری دارک سولز هست تقریبا داستان بازی قابل قبوله سختی بازی هم کم و بیش خوبه و یکم از دارک سولز 3 راحت تره.
واقعا این بازی یک کپی ناقص از سری دارک سولز نیست و واقعا از بعضی لحاظ هم پا ی سری دارک سولز 3 هست... باس فایت های بازی واقعا وحشتناک طراحی خوفی دارن، سلاح ها زره ها همه و همه چیزی هست تا الان تو سری دارک سولز نزدیکش هم نشدیم، واقعا تا الان اشتباه بزرگی کرده بودم به عنوان کشته مرده سری دارک سولز نزدیک این بازی نشده بودم....واقعا اگر قرار باشه اون کسی که یک کپی بد از سری دارک سولز باشه اون ni-oh هست نه این بازی ....واقعا نمرات Ni-oh رو ببینید و نمرات این رو هم ببینید من نمیدونم مشکل این بازی چیه دقیقا؟
:|!

8.5/10

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,944
نام
حسین
just cause 3

دورد
بعد از مدت ها بازی رو انجام دادم به لطف پلاس
البته رو pc هم خیلی وقت بود داشت خاک می خورد ولی خب همه دوستان میدونن ps4ی چیز دیگه هست :-j
برا من که طرفدار بازیهای جهان باز هستم واقعا عالی بود
در یک کلام
جاست کاز می‌خواهد سرگرم‌کننده باشد و برای رسیدن به این هدف، راه آسان را در پیش گرفته. همه‌چیز را منفجر کنید و حالش را ببرید!
هر وسیله‌ای می‌خواهید سوار شوید و هرجایی را که می‌خواهید منفجر کنید
Cause 3 بسیار زیباست و از پرواز کردن بالای دشت‌ها و چمن‌زارها سیر نخواهید شد.
تجربه‌ای ارائه می‌کند که لذت‌بخش است و هیجان‌انگیز، ولی ماندگار نیست و شاید، اصلاً مهم هم نباشد که یک بازی باید ماندگار باشد یا نه. شاید فقط باید لذتش را ببریم و انقدر جدی نگیریم!

گیم پلی 10
موسیقی 9
داستان 7
گرافیک 10
امتیاز نهای 9

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
images

بعد از عرضه GOW تا الان هیچ بازی ای به مذاقم خوش نیومده بود ، تا اینکه دیترویت رو گرفتم .
بازی اوج پختگی دیوید کیج و بی شک بهترین ساخته کوانتیک دریم هستش. اوج هنر و احساسات رو میشه تو این بازی دید . گرافیک بازی بینظیره و به نظر من بالاترین طراحی چهره و انیمیشن ها رو داره .موسیقی زیبا کار شده و جای تحسین داره . داستان بازی حرف نداره و شخصیت پردازی بازی با قدرت کار شده .
انتخاب های سخت و جسورانه زیادی رو تو بازی میبینیم . هر مرحله به دقت طراحی شده و هر لول رو میشه به چند طریق متفاوت به پایان رسوند ( ارزش بالای شروع مجدد بازی). با توجه به انتخاب هامون ، چندین پایان مختلف در بازی هست و با هم بسیار متفاوتند .
یکی از نکات جالب و نوآورانه بازی ، صحبت های جالب و با مزه اون آندروید منوی بازی هستش . با توجه به دفعات بازی کردن و نوع بازیمون بسیار هوشمند کار میکنه و حرف ها و نظر سنجی های جالبی رو انجام میده ( تا به حال تو هیچ بازی ای نظیرش رو ندیده بودم).
گیمپلی بازی درست مثل هوی رین وبیاند میمونه . اگر با این 2 عنوان حال کردین حتما دیترویت رو تهیه کنید . این عنوان ترکیبی بسیار عالی از سینما و گیم هستش .
نمره : 9.0

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,973
نام
احمد
Until Dawn
چقدر بد بود این بازی:| ترسش نه مثل Evill within لذت بخش بود، نه مثل Resident Evil 7 راز الود...یک الگو برداری مزخرف و فوق چرت از فیلم های ترسناک هالیودی که 2 زار نمی ارزند:)):| واقعا برای اولین بار بود از زندگیم از یک بازی اینقدر نفرت داشته باشم:)) تو همین سبک بازی Heavy Rain داریم که صد هزار برابر از عنوان هایی مثل Until Dawn بهتر هستند!
نمره هم 2/10 اونم فقط برای گرافیک خوبش وگرنه دیگه هیچی نداره....

• Like
Reactions: Deliverer

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اگر بهم بگن توی کل عمر گیمینگت یه بازی بگو که باعث شد اشک به چشمات بیاد؟ بدون شک میگم The Last of Us.

از کدوم قسمتش شروع کنم؟ از شروعش؟ شروع بازی طوفانی بود. چپتر اول غم انگیزترین و دردناک ترین چیزیه که توی تمام سال های گیمینگم دیده بودم و واقعا اشک توی چشمام جمع شد. فکر نمیکردم تا این اندازه بتونن احساسات رو تحت تاثیر قرار بدن. لعنت بهشون.

اما در مورد گیم پلی. دروغ چرا، تقریبا 1 ساعت اول هی از خودم میپرسیدم واقعا TLoU که میگفتن همینه؟ این که چیزی خاصی نداره. حتی تا اندازه ای ازش متنفر شدم. اما جلوتر که رفتم... هولی فاکینگ شت:D گیم پلی بازی به صورت تصاعدی برام لذت بخش میشد. مخفی کاری و انیمیشن های زیبای خفه کردن دشمن ها در بهترین حالت ممکن بودن. رئال بودن بازی بی نظیر بود. گان پلی بازی جزء بهترین گان پلی های عمرمه. سنگین و لذت بخش و رئال. با یه تیر توی سر دشمن ها میمردن و از اونور تیر خوردن جول به شدت واقعی بود و تنش رو افزایش میداد. لذتی که توی پر کردن سلاح ها به خصوص Rifle بود، هیچ جا نبود:D
هوش مصنوعی بازی واقعا جالب بود و اینکه دشمن ها سعی میکردن دورت کنن و از اطراف بهت حمله کنن، ستودنی بود.
گرافیک بازی هم نسبت به 5 سال پیش به جز در مواردی، همچنان عالیه. انیمیشن ها بی نظیرن و نور پردازی و رنگ پردازی هم توقع کمتری از ناتی داگ نمیره. به قول یکی از دوستام که رندرینگ انجام میده، آنچارتد و تلو کلاس درس نور پردازی و رنگ پردازی هستن.
داستان بازی رو هم خیلی دوست داشتم. ارتباط دو کرکتر که رفته رفته عمیق تر و احساسی تر میشه و حرف هایی که بین بازی رد و بدل میکردن به دل مینشست. یکی دیگه از تاثیر گذارترین صحنه ها هم صحنه صحبت کردن الی و جول در مورد سارا بود که دوباره اشک رو آورد به چشمام. کلا اسم سارا رو که میشنوم ناخودآگاه چشمام پر از اشک میشن:(( پایان بازی غافل گیر کننده بود و اسم من رو وارد لیست افراد منتظر نسخه دوم کرد:D
موسیقی هم که واقعا حرفی برای گفتن نمیمونه. استاد Gustavo Santaolalla همیشه ثابت کردن توی قطعات کوتاه و عمیق، تبحر خاصی دارن و به جرات میشه گفت نصف اتمسفر گیرای بازی به خاطر انتخاب هوشمندانه موسیقی و موسیقیدانش بود. به کسایی که به کارهای ایشون علاقه دارن، پیشنهاد میشه انیمیشن کوتاه The Borrowed Time رو ببینن و ریزش اشک رو تجربه کنن.

10/10. حالا میفهمم چرا فاز بازی با بقیه بازی های هم رده-ش فرق میکرد. چون یه چیزی فراتر از یه بازی عادی بود. واقعا الان میفهمم.

Jack.bauer

کاربر سایت
Jun 17, 2012
416
نام
Arash
اگر بهم بگن توی کل عمر گیمینگت یه بازی بگو که باعث شد اشک به چشمات بیاد؟ بدون شک میگم The Last of Us.

از کدوم قسمتش شروع کنم؟ از شروعش؟ شروع بازی طوفانی بود. چپتر اول غم انگیزترین و دردناک ترین چیزیه که توی تمام سال های گیمینگم دیده بودم و واقعا اشک توی چشمام جمع شد. فکر نمیکردم تا این اندازه بتونن احساسات رو تحت تاثیر قرار بدن. لعنت بهشون.

اما در مورد گیم پلی. دروغ چرا، تقریبا 1 ساعت اول هی از خودم میپرسیدم واقعا TLoU که میگفتن همینه؟ این که چیزی خاصی نداره. حتی تا اندازه ای ازش متنفر شدم. اما جلوتر که رفتم... هولی فاکینگ شت:D گیم پلی بازی به صورت تصاعدی برام لذت بخش میشد. مخفی کاری و انیمیشن های زیبای خفه کردن دشمن ها در بهترین حالت ممکن بودن. رئال بودن بازی بی نظیر بود. گان پلی بازی جزء بهترین گان پلی های عمرمه. سنگین و لذت بخش و رئال. با یه تیر توی سر دشمن ها میمردن و از اونور تیر خوردن جول به شدت واقعی بود و تنش رو افزایش میداد. لذتی که توی پر کردن سلاح ها به خصوص Rifle بود، هیچ جا نبود:D
هوش مصنوعی بازی واقعا جالب بود و اینکه دشمن ها سعی میکردن دورت کنن و از اطراف بهت حمله کنن، ستودنی بود.
گرافیک بازی هم نسبت به 5 سال پیش به جز در مواردی، همچنان عالیه. انیمیشن ها بی نظیرن و نور پردازی و رنگ پردازی هم توقع کمتری از ناتی داگ نمیره. به قول یکی از دوستام که رندرینگ انجام میده، آنچارتد و تلو کلاس درس نور پردازی و رنگ پردازی هستن.
داستان بازی رو هم خیلی دوست داشتم. ارتباط دو کرکتر که رفته رفته عمیق تر و احساسی تر میشه و حرف هایی که بین بازی رد و بدل میکردن به دل مینشست. یکی دیگه از تاثیر گذارترین صحنه ها هم صحنه صحبت کردن الی و جول در مورد سارا بود که دوباره اشک رو آورد به چشمام. کلا اسم سارا رو که میشنوم ناخودآگاه چشمام پر از اشک میشن:(( پایان بازی غافل گیر کننده بود و اسم من رو وارد لیست افراد منتظر نسخه دوم کرد:D
موسیقی هم که واقعا حرفی برای گفتن نمیمونه. استاد Gustavo Santaolalla همیشه ثابت کردن توی قطعات کوتاه و عمیق، تبحر خاصی دارن و به جرات میشه گفت نصف اتمسفر گیرای بازی به خاطر انتخاب هوشمندانه موسیقی و موسیقیدانش بود. به کسایی که به کارهای ایشون علاقه دارن، پیشنهاد میشه انیمیشن کوتاه The Borrowed Time رو ببینن و ریزش اشک رو تجربه کنن.

10/10. حالا میفهمم چرا فاز بازی با بقیه بازی های هم رده-ش فرق میکرد. چون یه چیزی فراتر از یه بازی عادی بود. واقعا الان میفهمم.
هفته پیش برای چهارمین بار تمومش کردم و هنوز تو چند قسمت از بازی موهای تنم سیخ میشد .خدایی بعضی قسمتاش ورای یه بازیه
."no matter how hard you try... You can never escape the past"
یه جمله معمولی ..ولی وقتی تو بازی گفته میشه و همه چی یه دور مرور میشه یه بغضی گلوتو میگیره
به این فکر کردم که یه ربع ابتدایی بازی چقدر به شاهکار شدن پایان بازی کمک کرد و اگه اون یه ربع نبود اینقدر همه چی تو بازی و مخصوصا اخرای بازی قشنگ نمیشد... برگای ادم میریزه از این که چقدر همه چی حساب شده تو بازی قرار داده شده:D
با اختلاف زیادی تو رده اول بهترین بازی عمرمه ولی جالبش اینه که به هر کی دیدم معرفیش کردم که یا گفته"از زامبی کشی خوشم نمیاد" یه سریشونم تا یه جاهایی رفتن خوششون نیومده ول کردن.. یه نفر نشده بگه این بازی خوبه. که این هم با اختلاف جزو پشم ریزون ترین اتفاقای زندگیم بوده:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر