امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
Final Fantasy XV
پیش گفتار!
موقع انتشار بازی حرفو حدیث پیرامون بازی زیاد بود. از اینکه نتونسته بعد از اینهمه سال اونطور که باید انتظارها رو براورده کنه و خیلی ها به قول معروف فیل شده بودند ( بیشتر بنظرم طرفدارها ). خیلی ها از روایت نه چندان خوب بازی شاکی بودن و از اینکه داستان و شخصیت ها به خوبی پرداخته نشدند و یا خیلی اتفاق ها رو رها کردند و بهش نپرداختند. شخصا خیلی هیجان زده بودم بعنوان اولین تجربه ام از این سری، بازی رو انجام بدم اما بعد از دیدن بازخوردها دلسرد شدم و گفتم بذار روزی که نسخه کامل بازی اومد بگیرم. اما بنظر میرسه نسخه کامل بازی حالا حالا ها منتشر نمیشه و منم طاقتم سر اومدو بازی رو گرفتم!
First impression بازی برام بی نظیر بود. پدری که فرزند بی تجربه اش رو برای رویارویی با جهان خارج نصیحت میکنه. با اون لوکیشن فانتزی و اون قصر زیبا همه چیز نوید یه ادونچر به تمام معنا رو میداد.( بجز اون صحنه ی اول بازی که بنظرم اسپویل بود اصلا و دلیلی نداشت قبل از شروع بازی یهو اخر بازی رو نشون بدن!) درکل نکته اینه که واقعا اتمسفر بازی منو گرفت دقیقا از همون ابتدای شروع بازی و این چیزیه که تو کمتر بازی ای تجربه اش میکنم. فاینال فانتزی بازی یه بی نظیری یه و دنیای بی نظیری داره. داستان سرگذشت شخصیت اصلی ما و فرازو نشیب هایی که طی میکنه تا زمانی که به انتهای مسیر میرسه الحق که خیلی خوب بود. جنگ بین خیر و شر که تو بازی روایت میشه با دنیای فانتزی و تشبیهاتی که میشه رو خیلی دوست داشتم. هارمونی بین چهار جنگجو بسیار عالی بود. کامبت بازی برای من کاملا نو و تازه بود. تلفیقی از هک اند اسلش و فایتینگ نوبتی که تاحالا چنین چیزی تجربه نکرده بودم! طراحی خاص دنیای بازی و شخصیت ها از نکات خوب بازیه، جالبه با اینکه بعضی از شخصیت ها دیالوگ های خاصی نداشتند و یا حتی اصلا یاوه گویی میکردند اما نمیدونم چجوری بود که تو خاطر ادم میموندن:D. اما با اینحال نمیشه از نکات منفی بازی گذشت! بازی با اینکه داستان بی نظیر و حماسی ای داره اما بنظرم گه گاهی توی پرداخت شخصیت ها و اتفاقات بازی کوتاهی میکنه و از بعضی اتفاق ها سر سری و یا بی توضیح رد میشه. مراحل جانبی بازی متاسفانه افتضاحه! بسیار سطحی و پیش پا افتاده درحد به گربه غذا دادن، قورباغه گرفتن ، چک کردن والو لوله و ... واقعا نمیدونم چرا حتی یک مرحله ی جانبی درست نداشت بازی خیلی برام عجیب بود!. قسمت هانتینگ بازی اما با توجه کمبت خوبه بازی لذتبخشه. محیط بازی طراحی بی نظیری داره اما انچنان پویا نیست. جدا از پویایی محیط ادم زیاد انگیزه نداره توی محیط بازی کاوش کنه چون قرار نیست با گشتن محیط اتفاق خاصی بیفته و چالشی یا تجربه ای جدیدی توی محیط برای گیمر بوجود بیاد.
درکل فاینال فانتزی بنظرم یکی از بازی های بیادماندنی این نسله.
٩ از ١٠

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
God of war
از روز اول كه تريلر اين بازي رو ديدم بهش اميدي نداشتم. ميدونستم بازي خوبي ميشه اما براي ما كه با شماره هاي قبلي زندگي كرديم نميتونه لذت بخش باشه. يه چيزي مثل متال گير v كه خيلي خوب بود اما متال گير نبود!!!
ولي واقعا انتظار نداشتم بازي اينقدر عالي باشه . از همه نظر ... گرافيك كه حرف نداره... گيم پلي بي نقص .. داستان معركه.. كلا همه چيز در بالاترين حد ممكن هست و واقعا امتيازات كاملا برازنده اين عنوان بود.
امتياز ١٠
( اما تِم و دنياي يونان يه چيز ديگه بود=(()

Mersad2012

کاربر سایت
Mar 5, 2011
140
نام
Mersad
God Of War
بازی از همه لحاظ فوق العادست چه در بخش گرافیک چه گیم پلی و حتی بخش داستانی و موسیقی بازی واقعا عالیه من خودم به شخصه این سبک گیم پلی و خیلی بیشتر از سبک قبلی بازی میپسندم یعنی کلا این زاویه دوربین و سوم شخص بودنش در کنار خورده RPG بازی رو خیلی بیشتر از هک اند اسلش دوست دارم و واقعا این سری باید یک تکون اساسی به خودش میداد وگرنه چرخه تکراری به خودش میگرفت و این تغییرات فوق العاده مثبت بودن فقط تنها اشکال که بهش میشه گرفت و برای من مهم بود باس فایت کم و تکراری بازی بود یکمی تو ذوق میزد کاش به جای فقط عوض کردن رنگ بدنشون توی قیافه هم تغییراتی میدادن و همچنین انتظار پایان حماسی تری داشتم با توجه به تجربه شماره ها قبلی مخصوصا سومی البته پایان بازی مشکلی نداشت چجوری تموم شدنش یکم تو ذوق میزد و ساده بود
نمره
9.5

• Like
Reactions: Polaris

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
220px-God_of_War_4_cover.jpg

درود .
نوشتن نقد برای این بازی کمی سخته!.
بازی کاملا ریبوته و اندک اثری از نسخه های پیشین رو میشه در اون پیدا کرد . شخصیت کریتوس کاملا عوض شده و منطق و عشق به فرزند، جای اون قهرمان بی اعصاب رو گرفته. به همین علت بازی کمی روند کُند به خودش گرفته و یه جاهایی کسل کننده و خواب آور میشه .
پرزنتیشن و گرافیک بازی در بالاترین حد ممکنه قرار داره و بینظیره . فیزیک و انیمیشن های بازی هم عالی هستن.
به نظر من موسیقی بازی نسبت به نسخه های پیشین کمتر حماسیه.
داستان بازی زیباست و به قدر کافی پیچ و تاب داره و تا اواخر بازی چیزی رو لو نمیده .
لول دیزاین بازی شاهکاره و در کوچکترین محیط ها نیز اسرار زیاده نهفته هستش .
کمبود باس فایت ها واقعا نمایانه.
تعاملات و گفتگوهای بین یه پدر باتجربه با پسر خردسالش آموزندس.
شخصیت اون دو تا اِلف آهنگر هم جای تحسین داره!.
سیستم ارتقا شخصیت و لول آپ ها خوبه و بازی یه تم RPG به خودش گرفته.
به نظر من این عنوان تلفیقی عالی از بازی هایی مثل Prince Of Persia , Pitfall :Lost Expedition , Castlevania : Lords of Shadows , The Witcher 3 ,BloodBorne هست.
ماموریت های جانبی بازی کیفیت بالایی دارن و در بعضی موارد بسیار سخت و چَلِنجینگه.
به طور متوسط برای اتمام بازی 20 ساعت وقت لازمه که واقعا خوبه.
بازی از همه نظر تکمیله و نقصی توش نیست ، اما بویی از نسخه های پیشین نبرده و شاید به مذاق عاشقان نسخه های پیشین خوش نیاد .

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
MAFIA 3
7.5 /10
نکات مثبتش داستان بسیار زیبا و و پر کشش شخصیت های کاملا ملندگار مثل عمو صداگذاری های با کیفیت بالا و عالی وانمیشن های عالی مخصوصا هنگام کات سین سکجورایی منو یاد La Noire انداخت مشخصه سازندگان تمرکز زیادی رو این بخش گذاشتن تم اون دهه ۶۰ بسیار خوب پیاده سازی کردن کلا شخصیت ها همه جالبن چه منفی ها چه مثبت ها
نکات منفی تقریبا بدون فعالیت جانبی ماموریت هلی تکراری شهر بی روح گرافیک در روز توی ذوق زننده ولی تو شب بهتره مخصوصا انعکاس نور از تیرهای چراغ برق کلا شب بازی خیلی تر و تمیز تره گان پلی خشن و خونین و جذاب بازی رو درجه سختی بالا بسیار سخت میشه و اعصاب خرد کن ولی در کل تجربه داستانی خوبیه ولی کمبود های زیادی داره توی فعالیت های جانبی و فضای شهر ولی لز لحاظ شخصیت ها و صداگذلری و داستان واقعا در سطح بالایی هست بازی مخصوصا شخصیت اصلی شخصیت ها بسیار باورپذیر هستن و ادم کاملا باهاشون همزاد پنداری میکنه

آخرین ویرایش:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
MAFIA
3 7.5 /10
نکات مثبتش داستان بسیار زیبا و و پر کشش شخصیت های کاملا ملندگار مثل عمو صداگذاری های با کیفیت بالا و عالی وانمیشن های عالی مخصوصا هنگام کات سین سکجورایی منو یاد La Noire انداخت نشخصه سازندگان تمرکز زیادی رو این بخش گذاشتن
نکات منفی تقریبا بدون فعالیت جانبی شهر بی روح گرافیک در روز توی ذوق زننده ولی تو شب بهتره مخصوصا انعکاس نور از تیرهای چراغ برق کلا شب بازی خیلی تر و تمیز تره گان مای خشن و خونین و جذاب بازی رو درجه سختی بالا بسیار سخت میشه و اعصاب خرد کن ولی در کل تجربه داستانی خوبیه ولی کمبود های زیادی داره توی فعالیت های جانبی و فضای شهر ولی لز لحاظ شخصیت ها و صداگذلری و داستان واقعا در سطح بالایی هست بازی مخصوصا شخصیت اصلی شخصیت ها بسیار باورپذیر هستن و ادم کاملا باهاشون همزاد پنداری میکنه
هوش مصنوعی بازی خیلی خنده دار بود و پر از باگ های مختلف.میخواستم این تیکه هم به نظرت اضافه کنم:D

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
MAFIA 3
7.5 /10
نکات مثبتش داستان بسیار زیبا و و پر کشش شخصیت های کاملا ملندگار مثل عمو صداگذاری های با کیفیت بالا و عالی وانمیشن های عالی مخصوصا هنگام کات سین سکجورایی منو یاد La Noire انداخت مشخصه سازندگان تمرکز زیادی رو این بخش گذاشتن تم اون دهه ۶۰ بسیار خوب پیاده سازی کردن کلا شخصیت ها همه جالبن چه منفی ها چه مثبت ها
نکات منفی تقریبا بدون فعالیت جانبی ماموریت هلی تکراری شهر بی روح گرافیک در روز توی ذوق زننده ولی تو شب بهتره مخصوصا انعکاس نور از تیرهای چراغ برق کلا شب بازی خیلی تر و تمیز تره گان پلی خشن و خونین و جذاب بازی رو درجه سختی بالا بسیار سخت میشه و اعصاب خرد کن ولی در کل تجربه داستانی خوبیه ولی کمبود های زیادی داره توی فعالیت های جانبی و فضای شهر ولی لز لحاظ شخصیت ها و صداگذلری و داستان واقعا در سطح بالایی هست بازی مخصوصا شخصیت اصلی شخصیت ها بسیار باورپذیر هستن و ادم کاملا باهاشون همزاد پنداری میکنه
ببخشید ولی واقعا از این جور نقدا خوشم نمیاد ای کاش یکم بیشتر از از بعد فنی فاصله بگیریم نگاه کردن اینطوری به همه بازیا اصلا درست نیست شاید با این نگاه نمره 7.5 که دادید عادلانه باشه ولی اگه عمیق تر بشیم می فهمیم بازی که داره نام مافیا رو یدک می کشه اصلا بویی از مافیا و فعالیت هاش نبرده می دونی بزرگترین مشکل مافیا 3 چیه ؟؟؟ بزرگترین مشکل مافیا 3 کمبود ماموریت جانبی و هوش مصنوعی مسخره و گرافیکش نیست بزرگترین مشکل این بازی اینه که تبدیل به یه gta clone تکراری شده بازی که دیگه خودش نیست دیگه خبری از دزدی ماشین به سبک مافیا نیست دیگه خبری از هندلینگ سنگین نیست و گان پلی بازی بکش در رو شده اگه به این قضیه نگاه می کردی اگه به اسم بازی توجه می کردی و اگه می دونستی این بازی چه پیشینه ای داره متوجه می شدی این امتیازت زیاد از حد بالاست

• Like
Reactions: WCW

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
ببخشید ولی واقعا از این جور نقدا خوشم نمیاد ای کاش یکم بیشتر از از بعد فنی فاصله بگیریم نگاه کردن اینطوری به همه بازیا اصلا درست نیست شاید با این نگاه نمره 7.5 که دادید عادلانه باشه ولی اگه عمیق تر بشیم می فهمیم بازی که داره نام مافیا رو یدک می کشه اصلا بویی از مافیا و فعالیت هاش نبرده می دونی بزرگترین مشکل مافیا 3 چیه ؟؟؟ بزرگترین مشکل مافیا 3 کمبود ماموریت جانبی و هوش مصنوعی مسخره و گرافیکش نیست بزرگترین مشکل این بازی اینه که تبدیل به یه gta clone تکراری شده بازی که دیگه خودش نیست دیگه خبری از دزدی ماشین به سبک مافیا نیست دیگه خبری از هندلینگ سنگین نیست و گان پلی بازی بکش در رو شده اگه به این قضیه نگاه می کردی اگه به اسم بازی توجه می کردی و اگه می دونستی این بازی چه پیشینه ای داره متوجه می شدی این امتیازت زیاد از حد بالاست
کاش Gta کلون میشد اصلا قابل مقایسه نیست اتفاقا

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
اینجا فضا امنه ظاهرا ،پس همینجا میگیم:Dبا این دید که من gamer نیستم و حرفه ای به موضوع نگاه نمیکنم ولی به هر حال
9.5:GOD OF WAR
نکات مثبت+
بازی که باید همه تجربه کنن.
شخصیت پردازی کامل خود کریتوس و فرزندش و همچنین روایت داستان عالی انجام شده.
موسیقی متوسط رو به بالا
گرافیک فوقالعاده.اوج هنرنمایی در نورپردازی و همچنین رنگ آمیزی و افکت های مختلف، گرچه از بعضی جهات هنوز Horizon رو بیشتر می پسندم.
مبارزات شیرین،لذت بخش،و همچنین روان.زدن یه سری کمبو ها واقعا لذت میداد
معماهای بسیار جالب و بالانسی داشت.
برای بعضی مبارزات فرمول قبلی جواب نمیداد و باید راه و روش دیگری انتخاب میکردی.
نکته منفی- (خدایا به امید تو،رحم کن:D)
برای بالابردن سطح کیفی گیم پلی یا مفهومی بودن و عمق دادن به بازی لزومی نداره یه سری پارامتر قطار بشه پشت سر هم که حس لول آپ وکسب اکسپرینس به گیمر دست بده و به زور بخواد حس rpg بده.همینجوری بازی خوب بود و کمبودی نداشت .مثلا strength و ... من خودم زیاد اهمیتی نمیدادم حقیقتا که کدوم آپ شه . با لول 4 و بدون دردسر خاص رو درجه سخت، بازی رو تمام کردم در صورتی که تو دارک سولز به خاطر لول آپ اشتباه مجبور شدم بازی رو از اول برم.(میدونم که برای رفتن تمام مکان های بازی نیاز به تغییر تجهیزات و لول گیری دارید منظورم فقط خط داستانی بازی بود)
نیمی از اسکیل ها بلااستفادست و شما نیازی به آپ کردنشون نمیبینید (البته به غير از اسكيل هاي بچه كه بايد آپ ميشد)نه اینکه کارایی نداشته باشه یعنی جایی لنگ اون اسکیل نمی مونید.
این موارد میتونست باشه و نباشه در هر صورت به اصل بازی لطمه نزده و اثری ماندگار دراومده.

uncharted 4 : 10
راجع به این چیزی نمیگم

آخرین ویرایش:

HITMAN 2000

کاربر سایت
Mar 22, 2018
170
GOD OF WAR REBOOT 6.0/10

یعنی واقعا کدوم عقل سلیمی می پذیره که امتیاز متای GOW II که اوج این سری بود از ریبوتش کمتر باشه؟! مسئله اینجاست که منتقدین در راستای حفظ مخاطب به بازیهای انحصاری (و) بلاکباستر امتیازات بالاتر از لیاقتشون میدن. این وسط فقط مجله Edge که مانیفست محکمی بر ارزیابی گیمپلی داره به امتیاز واقعی بازی نزدیک شد. ولی بازم بنظر من دو نمره بالاتر داد!
اصل همین موضوع که خیل فن هایی که گاو ریبوت رو تجربه کرد بهترین لحظه بازی براشون همون بازگشت blades of chaos و دیدن آتنا بوده، نشون میده که گاو ریبوت اون چیزی نبوده که میخواستن. گاو ریبوت بدون تغییر گیمپلی به دارک سولز هم میتونست پیشرفت کنه. ارائه یه ورژن داون‌گرید شده و سینمایی از دارک سولز مسلما کمکی نکرده. استودیوی سانتامونیکا که همیشه انگ تقلید رو به جونش خریده (اون از گاو کلاسیک که تلفیقی از devil may car و ico و pop بود اینم از این) پس چرا نیاد از bayonetta تقلید کنه؟! گیمپلی بازی niche مثل بایونتتا که کمتر کسی تجربه ش میکنه اونجا حَی و حاضر نشسته بود تا مورد بهره برداری یه استودیوی غربی قرار بگیره! میشد با کمبوهای بایونتتایی و حذف qte همونقدر ترکوند و پیشرفت رو نشون داد. در این صورت اصلا نیازی به تغییر شخصیت کریتوس هم نبود. (حالا بماند که قیافه این شخصیت هیچ ربطی به اسپارتان ها نداره و لباس پوشیدنش شبیه بربرهای آفریقایی هست. اینکه صداگذارهای این شخصیت هم black هستند تایید بر این مدعاست) میشد همون کریتوس عصبانی که همه فنش بودن رو نگه داشت و موفق شد. اما حالا نتیجه چی شده؟! با تقلید از TLOU بازار این کانسپت اشباع شده و مطمئنا فن های PS بعد از گاو ریبوت دیگه tlou 2 براشون تجربه تازه و لذت بخشی نخواهد بود. حالا این سیاست سخیف ریمسترسازی سونی بکنار که با عرضه tlou remastered به هرچه اشباع تر شدن بازار دامن زده. اشباع در اشباع! واقعا افسردگی و بدبختی سازنده های استودیوی بعد از کنسل شدن عنوان قبلیشون و ضرر چندده میلیون دلاری روی شخصیت کریتوس هم اثر گذاشته حتی!
تازه بعد از پایان گاو جدید متوجه میشید این شماره فقط یه مقدمه و prelude بود و متاسفانه باید یه سه‌گانه رو بر این مبنا تحمل کنیم! بازی که البته کشکی کشکی داشت متای 95 میگرفت اما با هشیاری عده ای منتقدان به زیر کشیده شد و الان زیر آثار فوق العاده ای مثل Halo 2 قرار داره. البته لیاقتش خیلی پایین تر از این حرفاست.
بدرود.

• Smile
Reactions: milad2mars

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
GOD OF WAR REBOOT 6.0/10

یعنی واقعا کدوم عقل سلیمی می پذیره که امتیاز متای GOW II که اوج این سری بود از ریبوتش کمتر باشه؟! مسئله اینجاست که منتقدین در راستای حفظ مخاطب به بازیهای انحصاری (و) بلاکباستر امتیازات بالاتر از لیاقتشون میدن. این وسط فقط مجله Edge که مانیفست محکمی بر ارزیابی گیمپلی داره به امتیاز واقعی بازی نزدیک شد. ولی بازم بنظر من دو نمره بالاتر داد!
اصل همین موضوع که خیل فن هایی که گاو ریبوت رو تجربه کرد بهترین لحظه بازی براشون همون بازگشت blades of chaos و دیدن آتنا بوده، نشون میده که گاو ریبوت اون چیزی نبوده که میخواستن. گاو ریبوت بدون تغییر گیمپلی به دارک سولز هم میتونست پیشرفت کنه. ارائه یه ورژن داون‌گرید شده و سینمایی از دارک سولز مسلما کمکی نکرده. استودیوی سانتامونیکا که همیشه انگ تقلید رو به جونش خریده (اون از گاو کلاسیک که تلفیقی از devil may car و ico و pop بود اینم از این) پس چرا نیاد از bayonetta تقلید کنه؟! گیمپلی بازی niche مثل بایونتتا که کمتر کسی تجربه ش میکنه اونجا حَی و حاضر نشسته بود تا مورد بهره برداری یه استودیوی غربی قرار بگیره! میشد با کمبوهای بایونتتایی و حذف qte همونقدر ترکوند و پیشرفت رو نشون داد. در این صورت اصلا نیازی به تغییر شخصیت کریتوس هم نبود. (حالا بماند که قیافه این شخصیت هیچ ربطی به اسپارتان ها نداره و لباس پوشیدنش شبیه بربرهای آفریقایی هست. اینکه صداگذارهای این شخصیت هم black هستند تایید بر این مدعاست) میشد همون کریتوس عصبانی که همه فنش بودن رو نگه داشت و موفق شد. اما حالا نتیجه چی شده؟! با تقلید از TLOU بازار این کانسپت اشباع شده و مطمئنا فن های PS بعد از گاو ریبوت دیگه tlou 2 براشون تجربه تازه و لذت بخشی نخواهد بود. حالا این سیاست سخیف ریمسترسازی سونی بکنار که با عرضه tlou remastered به هرچه اشباع تر شدن بازار دامن زده. اشباع در اشباع! واقعا افسردگی و بدبختی سازنده های استودیوی بعد از کنسل شدن عنوان قبلیشون و ضرر چندده میلیون دلاری روی شخصیت کریتوس هم اثر گذاشته حتی!
تازه بعد از پایان گاو جدید متوجه میشید این شماره فقط یه مقدمه و prelude بود و متاسفانه باید یه سه‌گانه رو بر این مبنا تحمل کنیم! بازی که البته کشکی کشکی داشت متای 95 میگرفت اما با هشیاری عده ای منتقدان به زیر کشیده شد و الان زیر آثار فوق العاده ای مثل Halo 2 قرار داره. البته لیاقتش خیلی پایین تر از این حرفاست.
بدرود.
دوباره زدی به صحرای کربلا ! این نقده یا تحلیل از Gow 3 شروع کردی به رفتی سمت Tlou اخرم رسیدی به Halo 2!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر