امتياز اعضای بازی‌سنتر به عناوین پلتفرم‌های PlayStation

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
این تاپیک به این منظور باز شد تا دوستانی که عناوین مختلف رو تجربه کردند، امیتاز از 1 تا 10 به بازی مورد نظر بدن.
لطفا سعی کنید همراه با نمره یه توضیح کوچکی هم بدید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
پایۀ ویچر3 اصلاً روی مبارزه نیست و از طرفی مبارزه‌ش جوری طراحی شده که از نظر Canon ویچر درست باشه.
دو گروه از مبارزات ویچر 3 ناامید میشن : گروه اول کسایی هستن که فکر می‌کنن چون شمشیر داره پس HnS باید باشه و گروه دوم کسایی که انتظار چیزی مثل سری AC یا چیزی مثل سری سولز رو دارن.
مبارزۀ ویچر بر پایۀ معجونها و آیتمهای ویچرهاست. یعنی بر خلاف مثلاً سری سولز که جا خالی-دفاع-ضربه رو هی باید تکرار کنی تا مبارزه تموم بشه، توی ویچر 3 شما باید ملزومات هر مبارزه رو قبلش به درستی رعایت کنین تا غول پیکرترین و خطرناکترین دشمنها رو با 4-5 ضربه شکست بدید.
این مبارزه دقیقاً همون چیزیه که توی کتابهای ویچر توصیف میشه. گرالت یه ویچره و ویچرها متخصص محسوب میشن و مبارزه‌شون جوری نیست که برن از شمشیرشون به عنوان چکش استفاده کنن و انقدر بکوبنش تو سر دشمنشون تا بمیره.
لازمۀ استفاده درست از سیستم مبارزۀ بازی مطالعۀ مطالبیه که بازی در مورد سیستم مبارزه در اختیار گیمر گذاشته.
همین داستان رو ممکنه یه عده با Horizon هم پیدا کنن. اون بازی هم اگه با اصول مبارزۀ بازی، بازیش نکنی یه حس نکبتی به آدم منتقل می‌کنه ولی اگه از تله ها و تیرها درست استفاده کنی مبارزه‌هاش خیلی اپیک و خفن میشه.
یه سری سازنده میشنن واسه گیم پلیشون زحمت می‌کشن و به این نتیجه می‌رسن که برای کاری می‌خوان بکنن چی بهتره بعد یه نفر خیلی راحت میاد میگه چون مثل سیستم AC نیست پس بده!
دوستمون می‌گه مشکل بازی اینه که هی ازم سؤال می‌پرسه و من نمی‌دونم چی باید جواب بدم!!! عزیز من با این تفاسیر اصلاً چرا بازی RPG داستان محور غیر خطی بازی می‌کنی؟
با چه فازی بعد از 2-3 ساعت بازی کردن نسخۀ بازی رو می‌پیچی؟

Hashem.32

کاربر سایت
Sep 25, 2017
10
پیرامید هد عزیز ممنون که نظرتو راحت بیان کردی و ممنون بابت راهنماییت
سینای عزیز ممنون بابت توضیحاتت توضیحاتت کاملا درسته
دقیقا من وقتی ویچرو با اون هیبت و شمشیرای خرکیش دیدم انتظارم این بود تو مبارزات خیلی بهتر باشه
البته شما دقیق توضیح دادی و فهمیدم چرا مبارزاتش انقدر ضعیفه ولی بازم میشد بهتر باشه و مطمعنم اینو قبول داری
اما نکته ی اصلی اینجاس که من اومدم میگم با سیستم مبارزاتش حال نکردم و انتظار چیز دیگه ای رو داشتم و از بازی لذت نبردم بعد بیام نمره بالا بدم ؟
اینجا من باید با توجه به معیارای استاندارد نمره بدم یا رو نظر شخصی نمره بدم ؟
خود من فیلم بازم و بهترین فیلمای تاریخو دیدم مگر اینکه 5 درصدشون رو ندیده باشم و کلا هم با فیلمای خاصی حال میکنم و اصلا فیلم اکشن یا تجاری نمیتونم ببینم حتی فیلمایی مثل هری پاترم نمیبینم و حتی لرد آف در رینگ که میگن خداست و اینا نمیتونم ببینم
این سلیقس
ولی اگر کسی بیاد بگه من از فایت کلاپ بدم میاد یا از پالپ فیکشن بدم میاد یا از اینسپشن یا از پدر خوانده یا از هفت سامورایی یا هزاران فیلم دیگه که ی لیست صد تایی میشه اگه بگم من نمیام بگم تو برو فست اند فوریستو ببین
نمیگم تو باید این فیلما رو درک کنی . آقا سلیقشه
هم ازین بدم میاد هم ازینکه طرف مقابل بگه تو مثلا میخوای بگی من فیلمای فاخرو میبینم و درکم بالا هستش و اینا
نخیر من فیلم لرد آف د رینگ یا جنگ ستارگان که خیلیم ازش تعریف میشه رو متنفرم ازشون
پس اینجوری نیست که بی دلیلم حمایت کنم
الانم من میتونم بیام بگم فلانی داره ادای گیمرارو در میاره و چون از یک بازی همه تعریف میکنن و نمرش بالاس و جایزه میگیره و اینا میخواد بگه من گیمرو درکم بالاس و ازین حرفا
ولی صد سال چنین حرفی نمیزنم و اصلا چنین ذهنیتی ندارم
میدونم طرف بازی کرده و از بازیم لذت برده و درکش کرده ولی اینکه میاد میگه تو برو فیفا رو بازی کن بی شعوریه طرفو میرسونه
تو چرا فیفا بازی نمیکنی ؟ شاید فوتبال دوس نداری خب
آخه مگه بازیه ویچر هوش خاصی میخواد یا درک بالایی میخواد که مثلا کسی خوشش نیاد بگی نه درک تو پایینه برو فیفا بازی کن که سادس
مگه بلادبورن سادس ؟
خیلی بدم میاد ی نفر برای خودشیرینی و اینکه بگه من خیلی بالا هستم ی نفرو تو یک جمعی خراب کنه و خودشو به بقیه ثابت کنه
اینکه من گفتم سیستم مبارزاتش ضعیفه شاید بهتر بود میگفتم من سلیقم اینجور بازیا نیست ولی هنوزم معتقدم سیستم مبارزاتش یکم ضعیفه
هزاری هم بگید به نظر من مبارزه خوب و جذاب به جذابیت بازی کمک میکنه اصلا سبک بازی همین مدلی باشه و نیاز باشه با آیتم طرفو شکست بدی ولی باید مبارزها حرفه ای تر باشه
انگار فوتبال بازی کنی بعد ببینی بازیکن نمیتونه سه متر با توپ حرکت کنه و هیچ دریبلی هم نتونه بزنه بعد بگی چرا اصلا دریبل نمیزنه بگن سیستم بازی و سبک بازی بیشتر رو مسایل تاکتیکی و کارای تیمی ساخته شده . خب من که نمیگم با بازیکن کلا دریبل بزنم برم تو گل ولی خب بلخره باید ی دریبلیم بزنه . من نمیگم این بازی سبکش چرا اینجوریه سبکشم شما توضیح دادی درستم هستش ولی آخه مبارزاتش انقدر ضعیف ؟ یعنی مبارزاتو یکم حرفه ای تر کنه نمیشه ؟ مشکلی پیش میاد ؟ همه میگن بازی که سبک H&S نیستش . من به بلادبورنم ایراد میگیرم . چرا تیر درست نمیزنه و نشونه نمیگیره ؟ انگار الان یکی بیاد بگه اینکه بازیه شوتر نیست میدونم بقران ولی خب باید بی صاحابو بهتر بسازن دیگه . اینکه نشونه نمیگیره ی ایراده به نظر من حالا هزار نفر بیان بگن این بازی شوتر نیست و مثل کال آف نیست . یا ی بازی اوپن ورلد باشه بعد سوار ماشین بشی و ببینی ماشین خیلی بد حرکت میکنه بگی چرا ماشین انقدر بد حرکت میکنه بیان بهت بگن اینکه نید فور اسپید نیستش
واقعا دیگه نمیدونم چجوری توضیح بدم
ولی نظر شما کاملا درسته سینای عزیز . من انتظار ی سبک دیگه از بازیو داشتم واقعیت و نمیتونم دروغ بگم ولی با اینکه سبکشم اون سبک نیست ولی باز مبارزاتش ساده هستش و اینو مطمعنم خودتم قبول میکنی
اما اصل حرف من اونی بود که بالا گفتم . اینجا رو سلیقه شخصی نمره میدیم کارشناس که نیستیم . شاید ی نفر با فوتبال حال نکنه بگه صفر میدم . منم با کشتی کج حال نمیکنم یا با بسکتبال . خب میام صفر میدم . البته به گرافیک و اینا باید نمره بدم که اتفاقا تو بازی ویچر من به خیلی چیزا نمره دادم فقط با همین یک قسمت مشکل داشتم و نمره کمیم ندادم که بگم افتضاحه اتفاقا بازیم میکنم و بد نیست بازیش . ضمنا درست میگی با دو ساعت بازی نباید نسخه ی بازیو پیچید ولی اصلا نسخه نپیچیدم داداش
اینم باید اضافه کنم در آخر تا یادم نرفته
ی چیزایی رو گفتم در مقابل اینکه باید بقیه رو درک کنیم
در مورد سبک بازیم بگم
اینکه طرف با سبک بازیه h&s یا مبارزه ای و شوتینگ و اینا حال میکنه و با سبک بازیایی که شما حال میکنید حالا rpg یا هر چی حال نمیکنه یا برعکسش ی چیز طبیعیه
این نیاز به زمان و عادت کردن داره
منی که میشینم دو سه ساعت هاراکیری و هفت سامورایی رو میبینم صد سال انتظار ندارم ی نفر دیگه بیاد بشینه باهام این فیلمارو ببینه
یا میشینم پدرخوانده میبینم خب طرف میگه این چه فیلمیه خوابم برد
من ی مدت ساکر بازی میکردم و وقتی فیفا رو میدیدم میگفتم عجب گرافیک مسخره ای داره و بازیکنا چرا کج و کوله هستن و اصلا جون ندارن انگار و همشون خم شدن انگار
بعد ی مدت سیستمم به ساکر جواب نداد فیفا بازی کردم دیدم از خیلی لحاظ طبیعی تره و گیم پلی خیلی قشنگ تری داره و شما نیاز داری کارای تیمی و تاکتیکی انجام بدی بیشتر و اینجوری نیست ده نفرو دریبل بزنی یا از وسط زمین گل بزنی یا 7 صفر ببری بازیو
دیگه عادت کردم به فیفا
بعد از ی مدت باز خواستم ساکر بازی کنم انگار داشتم فوتبالیستا بازی میکردمو اصلا نمیتونستم ساکر بازی کنم
این چیزا به عادته عزیز من
تویی که میشینی و این سبک بازیا رو بازی میکنی و عشق و حالم میکنی چون خیلی وقت ازین بازیا انجام دادی و تجربت بیشتره و درکت از این بازیا بیشتره و ضمن اینکه تو مثلا قبلا نشستی ی بازی گرافیک پایین رو تو این سبک انجام دادی حالا این بازی گرافیکش رفته بالا و پیشرفت کرده و تو میگی عجب چیز شاخیه
مطمعنا کسایی که ازین سبک بازیا خوششون میاد از اول چنین سبک بازیا رو بازی کردن و حال کردن باهاش و درکش میکنن هر چیز جدیدیم بیاد بیشتر حال میکنن باهاش نمونش همین ویچر یا بعدش هوریزون زیرو یا بعدش هر بازیه دیگه ای
یا کسی که با دارک سولز حال کرده بعدش با بلادبورن حال میکنه
میگم نیاز به عادت و درک بازی هم هستش .
من از اولش که فیلمای خاص رو نمیدیدم . چند تا فیلم دیدم رقتم به مثلا کارگردانی و بازی و داستان و سکانس و دیالوگا و خیلی چیزا بیشتر شد . و ی سبک فیلمای خاصی رو خیلی خوب درک میکنم و میفهمم
اولش مثلا رفتم فیلم فایت کلاپ و پالپ فیکشن و مظنونین همیشگی رو دیدم بعد کم کم رفتم سمت فیلمای این سبکی . کلا از چنین سبکا یا کارای ی سری کارگردانای صاحب سبک خوشم اومد مثل پولانسکی کوبریک کوروساوا فینچر و نولان و تارانتینو و ... . وقتی تارانتینو فیلم میسازه انگار با روح و روان من داره بازی میکنه و همه نکات ریز و درشت فیلمو میفهمم یا نولان . خیلیا هم شاید بگن نه این چیه
بعنوان مثال مثلا فهمیدم تو چنین سبک فیلمایی باید تا آخر صبر کنی تا مفهومشو بفهمی نه که من جلوی دوستم مظنونین همیشگیو گذاشتم میگه چرا فیلم پیش نمیره یا چرا اکشنش انقدر ضعیفه
این فقط ی مثال خیلی سادش بود هزاران تجربه دیگه باید بدست بیاد تا از یک فیلم با اون سبک لذت ببری
شما هم این سبکو خوب درک کردی و عادت داری بهش اولش شاید ساده ترین بازیای این سبکو انجام دادی بعد کم کم گرافیک بهتر شده کیفیت بهتر شده و هنوزم چنین سبکایی رو دوس داری و هرچقدرم زمان میگذره خب بازیای بهتری تو این سبک میاد و برای شما این بازیا فوق العاده جذابه
یا شاید زمان گذاشتی با علاقه بازی کردی و خوشت میاد
ولی باید درک کنی که اگر کسی خوشش نمیاد دلیلش چیه . نباید محدود فکر کنی
البته واقعیت بگم میدونم که مثلا شاید خیلیا از دیدن نظر من حرص بخورن . بگن طرف باید آخه یکم این سبکو درک کنه بازیای بیشتری بازی کرده باشه و فهمش از بازی بالاتر باشه تا چنین بازی ای رو بفهمه . منم مثلا میبینم طرف میاد میگه من فیلم پرتغال کوکی رو دیدم و اصلا باهاش حال نکردم و خیلی مسخرس و فیلم هندیه . خب من که پرتغال کوکی برام بهترین فیلم تاریخه دوس دارم با سر برم تو دیوار ولی بخدا اگر چیزی بگم بهش . چون سلیقس . انتظار ندارم اونم از دید من فیلم ببینه من صد ها فیلم تو این سبک قبلش دیدم و چنین فیلمایی رو خیلی خوب درک میکنم و میفهمم . یا مثلا تو شرایط خاصی فیلمو میبینم . پرتغال کوکی نیاز به درک خیلی مسایل داره . بازیا و کارگردانی و اون سبک خاصشو باید با دقت دید . باید داستانشو کامل درک کرد و از لحاظ روانشناسی بهش نگاه کرد تا بفهمیش . خب من به این چیزا دقت میکنم ولی طرف نشسته فیلم ببینه به چیزای دیگه ای شاید دقت کنه و اصلا لذت نبره .
دقیقا همین بحثایی که خیلیا میکنن و فکر میکنن خیلی گیمرن و درکشون بالاس از گیم ... سطح پایننترشو در مورد فیفا و ساکر دیدی حتما
بعضیا میگن فیفا مسخره بازیه نمیشه دریبل زد نمیشه گل زد
بعضیا هم میگم ساکر فوتبالیستا هستش و مسخرس و ی نفر ده نفرو دریبل میزنه
عزیز هر کدوم سبک خاص خودشه و به عادت و درک شما از اون بازی ربط داره
مثلا تویی که میگی برو فیفا بازی کن بخدا اگر بشینی کنار من بتونی دو تا فیلم با من ببینی بهت جایزه میدم
میدونم خب ازین سبک فیلما خوشت نمیاد
شاید بگی چرا انقدر کنده فیلم چرا پیش نمیره و ...
اونوقت من بیام بهت بگم تو برو مد مکستو ببین ؟
ببخشید خیلی طولانی شد
من خودمم میدونم مثل شماها تجربه ندارم و ادعاییم ندارم . حرفامم زدم که بگم اگر امتیازی کم میکنم بی دلیل نبوده
شما وقت گذاشتی و بازیا رو درک کردی و خیلی انتظارات دیگه ای از یک بازی داری
مثل منی که تو فیلم خیلی تجربه دارم
و میدونم نظرات من اذیت میکنه ی عده رو
مثل اینه یکی بیاد بگه پرتغال کوکی الکی بزرگ شده
واقعا ناراحت میشم ولی بخدا فکر نمیکنم که درکش از فیلم پایینه فقط میگم لابد سلیقش به فیلم نمیخوره یا درک نمیکنه فیلمو
و والا تو خیلی جاها نقد فیلم بوده چنین حرفیو دیدم رفتم برای طرف سه ساعت توضیح دادم مثل شما که قشنگ توضیح دادی
نه مثل اون که میاد میگه برو فیفاتو بازی کن
ضمنا من روی صحبتم با شخص خاصی نبود کلی گفتم

آخرین ویرایش:

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
کاملا موافقم و نظرت هم کاملا برام محترمه ویچر مبارزاتش شدیدا ضعف داره و همینم به شدت به بازی ضربه می زنه اصلا هم برام مهم نیست n تا گوتی برده و همه میگن خیلی خداست فقط کافیه سیستم مبارزاتش رو با سری سولز (مثل همین بلادبورن) مقایسه کنید تا متوجه ضعف شدیدش بشید تازه اینم بگم بلادبورن به نسبت سری سولز به شدت سریع تر شده و و سیستم مبارزاتش یه مقدار ساده تر هست شما دارک سولز رو تجربه کنید و با سپر و شمشیر و اون مبارزات سنگینش حتی بیشتر هم عاشق سری سولز میشی
ویچر یه بازی rpg خوبه ولی برای سری سولز شما حتی نمی تونید یه ژانر معرفی کنید چون این بازی فراتر از معنا و مفهوم کلیشه ای ژانره دارک سولز خودش یه سبکه
دقیقا خیلی بحث شده رو میارزات ویچر و قبلا تو تایپکشم بحث شد نتیجه گیری این شد حاقلش از نسخه قبل بهتره تکلیفش مشخص تره و برای موارد دیگه بازی خیلیا زیاد توجه نمیکنن به این مورد یا خیلی بزرگش نمیکنن که درستم هست

• Like
Reactions: Pyramid Head

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
دقیقا خیلی بحث شده رو میارزات ویچر و قبلا تو تایپکشم بحث شد نتیجه گیری این شد حاقلش از نسخه قبل بهتره تکلیفش مشخص تره و برای موارد دیگه بازی خیلیا زیاد توجه نمیکنن به این مورد یا خیلی بزرگش نمیکنن که درستم هست
اینکه بگیم مبارزات ویچر نسبت به نسخه قبلیش بهتر شده اصلا کافی نیست و اینم که هزار جور صغری کبری بچینیم که به زور به خورد خودمون و دیگران بدیم که ویچر خیلی مبارزاتش شاهکاره چیزی رو عوض نمی کنه شاید اگه یه بازی معمولی بود میشد قبول کرد ولی برای بازی که بیشترین جایزه در یکسال رو گرفته اصلا خوب نیست
این مشکل مبارزات فقط هم مخصوص ویچر نیست اسکایریم هم مشکل داره برای همینه که من ففط بهشون میگم یه rpg خوب ولی به بازی مثل دیمنز سولز (و در ادامه دارک سولز ) میگم انقلاب و یه بازی آندرریت که اونقدری که حقشونه بهشون توجه نشده

• Like
Reactions: mikelwar and WCW

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
اینکه بگیم مبارزات ویچر نسبت به نسخه قبلیش بهتر شده اصلا کافی نیست و اینم که هزار جور صغری کبری بچینیم که به زور به خورد خودمون و دیگران بدیم که ویچر خیلی مبارزاتش شاهکاره چیزی رو عوض نمی کنه شاید اگه یه بازی معمولی بود میشد قبول کرد ولی برای بازی که بیشترین جایزه در یکسال رو گرفته اصلا خوب نیست
این مشکل مبارزات فقط هم مخصوص ویچر نیست اسکایریم هم مشکل داره برای همینه که من ففط بهشون میگم یه rpg خوب ولی به بازی مثل دیمنز سولز (و در ادامه دارک سولز ) میگم انقلاب و یه بازی آندرریت که اونقدری که حقشونه بهشون توجه نشده
دقیقا حرفی توش نیست واقعا ولی میگم بخاطر داستان و مراحل فوق العاده مانوع و انقلابی تو ماموریت های جانبی خیلی اون بخش میارزات بزرگش نکردن اکثرا کنار اومدن چون ارزش داره باقی موارد بازی واقعا در حد عالی هست

Hashem.32

کاربر سایت
Sep 25, 2017
10
دمت گرم پیرامید عزیز . خیلی بدون تعصب نگاه میکنی به قضیه
این بازیا خوبن ولی مگه نمیشه کامل ترشون کرد ؟
مثلا ی بازی اوپن ورلد بازی کنی و مثلا وقتی سوار ماشین میشی یکم ضعیف کار شده باشه
بعد بیای به قسمت ماشینش گیر بدی بگن اینکه نید فور اسپید نیستش این سبکش ی چیز دیگس
خب بابا باید قسمت مبارزاتش یکم جذاب تر و متنوع تر و حرفه ای تر باشه . بخدا به هیچجای بازی ضربه نمیزنه
یا مثلا ی بازی بکنی مثل بلادبورن یا اساسینز که تفنگم دارن توش . بعد بگی چرا تیراندازیش یکم ضعیف کار شده . بعد بیان بگن مگه کال آف بازی میکنی ؟
خب نمیشه بهتر باشه ؟
البته اینارو مثال میزنم نه که بگم ایراده بلادبورن و اساسین هستش
همه بلا استثنا موافقن که هیچ جذابیتی تو مبارزاتش نیست و یکم ضعیف روش کار شده
مثلا وقتی سوار اسبی و میخوای با شمشیر ضربه بزنی که واقعا افتضاحه
خب نمیشه اینو بهترش کنن ؟
بعد که ایراد میگیریم ی جوری موضع میگیرن که انگار به مقدساتشون توهین کردی
البته منظورم سینای عزیز نیستش ایشون خیلی خوب توضیح داد و مثلا میگه اگر ضعیفه چون کمتر روش کار شده
اونیو میگم که میگه برو فیفا بازی کن
آقا تو بیا بگو نمیشه ضربه زدنای ویچرو وقتی سوار اسبه بهتر کنن یا حتی وقتی پیادس بهتر کنن ؟ یکم جذاب تر و هیجانی ترش کنن .
دم شما هم گرم wcw که حقیقت رو خیلی راحت میگی
والا منم اگر بازی جالب و جذاب نبود بیخیالش میشدم و میبردم پس میدادم و میگفتم 2 میدم
مثل گاست ریکون که بعد از یک ساعت بردم پس دادم انقدر افتضاح بود
ولی فقط اومدم گفتم مبارزاتش یکم ضعیفه که اینجوری برخورد شد باهام
دیگه ی چیز واضحو که نمیتونم بیام بگم خب من از ویچر خیلی لذت بردم نقص نداشت عالی بود خیلی سرگرمم کرد پرفکت بود 10 میدم که بگم خیلی واردم
متاسفانه جو اینجا ی جوریه که فقط باید دروغ بگی انگار
اگرم دیدی کسی داره از ی بازیه معروف و محبوب بد میگه سریع بهش بپری تا بقیه بفهمن تو ام گیمری :))

• Like
Reactions: WCW

leonpro

کاربر سایت
Apr 16, 2016
140
کلا هرکس کال اف دیوتی رو بخاطر داستانش بازی میکنه ویچرم بخاطر مبارزاتش بازی کرده. بالاخره هر بازی ای یه نقاط قوتی داره که بخاطرش شاهکار شناخته میشه با این که تو برخی موارد اون کیفیت رو نداره. ولی بهرحال نباید انتظار این رو داشت که مبارزاتش مثل بلادبورن شه, ویچر مبارزاتش سبک خاص خودش رو داره که بیشتر حالت استراتژی داره تا اکشن معمولی بهبودم پیدا کنه بازم سلیقه های شما رو در برنمیگره... خب هرکس سلیقه ای داره واسه بعضیا جذاب نیست قبول ولی بعضی نقدها از سلیقه ی شخصی به رده و باید جواب داده شه که جلوی ذهنیت های نا درست رو بگیره دیگه این که دکمه ای نداره که جلوی ضربات انسانها رو گرفت و نمیشه بدون خوردن ضربه ای هیولایی رو کشت رو بر چه اساسی زدید چون هم دکمه ای داره که جلوی ضربات انسانها رو بگیره با شمشیر و حتی ضد حمله کنه و هم میشه بدون خوردن ضربه مبارزه ای رو به پایان رسوند فقط با مهارت شخصی و جا خالی دادن...

صحبت از سبک مبارزات شد بازی horizon رو به تازگی انجام دادم واقعا شوکه ام کرد, اصلا از گریلا گیمز انتظار نداشتم:D
جای تقدیر داره پیشرفتشون. اول از همه مبارزات واقعا خلاقانه طراحی شدن, برای مبارزه اسکیل و لول آپ و حتی سلاح های قوی تر قرار نیست نجاتت بدن تنها عاملی که میتونه شکست ناپذیرت کنه دانشت نسبت به دشمنانه که باید مثل یه شکارچی واقعی نقاط ضعف همه ی ماشینها روبفهمی و استراتژی موثرتری مقابلشون پیش بگیری. این سیستم جذاب کنار گرافیک شاهکار که گاهی فقط میخواستی دسته رو زمین بزاری و به افق خیره شی کنار داستان فوق العاده پر کشش که تا آخر بعد از مدتها برعکس بازیهایی که اکثرا از ابتدا داستان رو میشه حدس زد منو تا پایان بازی و فهمیدن این که پروژه زیرو دان چیه میخکوب کرد لیاقت 9 رو داره.
نقاط ضعفشم برام یکی استفاده بیش از حد از رنگ نارنجی بود که دیگه واقعا از حالم بهم میخورد و بودن درخت مهارت که رسما آپ کردن اسکیل ها به هبچ دردی نمیخورد نبودنش هم واقعا به جز دو سه موردشون هیچ تاثیر به سزایی نداشت, حداقل اگه نبود اون سیستم مبارزات خلاقانه بازی بیشتر جلوه میکرد.

بازی بعدی که انجام دادم ghost recon بود. نه ارزش داره راجبش صحبت شه و نه ارزش نمره دادن داره در کل فقط امیدوارم دیگه بیخیال جهانباز کردن بازیاش شه یوبی سافت.

• Like
Reactions: jhoobin

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,315
Destiny 2
خب بعد ۳ سال و ۴ تا dlc که دادن مخصوصا taken king انتظار من خیلی بیشتر از اینی بود که به عنوان نسخه ۲ دادن بیرون. کلا معلوم نیست بانجی چه بلایی سرش اومده بعده اینکه با اکتی قرار داد بستن.از بخش داستانی که شروع کنیم شروع بازی خیلی خوبه و تا همین ۱ ساعت بعدش هم خوب میره جلو. ولی بعد ۲ ساعت دقیقا تبدیل به یه هورد مود میشه مثل نسخه اصلی دستینی. معلوم نیست اون بانجی که هیلوهای اصلی یا همین reach رو ساخته چه بلایی سرش اومده.کل بخش داستانی. هم ۵ ساعت بیشتر طول نمیکشه اگه راهشو بدونین.داستان بازی هم یه چیز فوق العاده کلیشه ای و معمولی شده با یه باس فایت آخر فوق مسخره.بخش lost sectors هم که مثلا میگفتن دانجن های بازیه سر جمع ۳-۴ دقیقه طول میکشه که آخرشم یه لوت بی مصرف میده. ماموریت های جانبی بازی هم به لطف سیستم لوت شاهکار بازی عملا بعد یه مدت بی مصرف میشن. حذف درجه سختی از بازی هم از شاهکارهای دیگه بازی بانجی بود. کل بخش داستانی به قدری آسون طراحی شده که عملا شاید کلا ۱-۲ بار بمیرین.هوش مصنوعی دشمنا هم قطعا میتونه نامزد مضخرف ترین رو تو این نسل بگیره. هنوزم بعد کشته شدن یه گله بازم به گوست مرده شما شلیک میکنن. میدان دید فوق العاده کمی دارن. هیچ خلاقیتی هم تو طراحیشون نیست و به لطف سیاست mainstream کردن بازی توسط بانجی همشون bullet sponge شدن که فقط کافیه r2 رو بگیرین و بقیش تمومه. بعد ۳ سال به بهونه loreبازی هیچ کلاس جدید اضافه نشده. بخش شخصی سازی به همون بدی شماره ۱ هستش. بخش لوت بازی هم که کاملا رندومایز شده و حتا همین milestone های هفتگی هم که میرین و مثلا powerful engram :-j میده خیلی وقتا بازم لولش کمتر از لول کاراکتره.تنها بخش خوب بازی raid هست که اگه ۱۰٪ بازی هم همچین لول دیزاینی داشت بازی کلا فرق میکرد.در کل با همین نسخه بانجی نشون داد هدفش چیه و مخاطبش چه گروهی هستن.
۶/۱۰

آخرین ویرایش:

ali770

کاربر سایت
Aug 27, 2017
115
The lost of us 9
Horizen 8.5
Uncharted 4 8
Uncharted the lost lagacy 9
Driveclub 7.5
Witcher 3 9
Fifa 18 8
Rise of the tomb raider 7.5
Bloodborne 8.5
Crash bandicut 9
God of war 3 9.5

آخرین ویرایش:

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
uncharted lost egacy 9
واقعا چسبید بازی که یکی از اصلیترین دلایلش کاملا بالانس بودن بازی از نظر ادونچر و شوتینگ بود چیزی که 4 واقعا کم داشتش....1 نمره هم بخاطر داستان نسبتا کلیشه ای ازش کم کردم که واقعا به جز یه صحنه جزئی جایی سورپرایز نداشت
جالبترین قسمت بازی برام مرحله 4 بازی هست که محیط بازی سندباکس میشه و حسابی میشه مانور داد خوب و با استفاده از روش مخفی کاری یا درگیری پیش برد قسمتهاشو.
در کل بیش از یه dlc که stand alone هست بازی ارزش داره و اصلا حس تکراری که شاید اولش فکر کنید بده رو نمیده.

just cause 3 4
بخاطر رایگان شدنش تو پلاس این عنوانو تجربه کردم و همونطور که حس میکردم بازی حتی 1 دلار هم ارزش نداره بخواهد کسی پاش بده و بخاطر همین تصمیم داشتم هیچوقت سمتش نرم که یهو رایگان شد تو پلاس.
بازی خدا افت فریم هست یعنی افت فریما!!!!هر افت فریمی تو ذهنتون هست رو بزارید کنار که این نسخه مرزهای جدیدی از افت فریم براتون به نمایش میزاره که راحت نصف لذت بازی رو میبره و 4 نمره کم میکنم بخاطرش!یه قسمتهایی از بازی باید با ماشین بصورت انتحاری بزنیم به چندین ماشین ارتش دشمن که عملا تو این قسمت بعد انفجار فریم به 5 و حتی 0 میرسه و احتمال کرش کردن تو این مواقع به شدت بالاس!!!
بازی به شدت تکراری میشه بعد 1 ساعت چون تمام قدرتها تا انتهای بازی همونه که تو 1 ساعت اول بدست میارید و داستان خیلی خیلی آبکی که انگار یه بچه دبستانی نوشته و البته کسی انتظار داستان هم نداشته از این سری ولی ایکاش برا جذابتر شدن 2تا کار ساده میکردن!!!1 نمره کم میکنم.
شوتینگ بازی افتضاحه جوری که من ترجیح میدادم اصلا کسی رو نکشم با اسلحه و چون بازی راحته نیازی به این کار نیست و راحت میتونید کل بیس دشمن و مراحل رو بدون کشتن فتح و رد کنید.
چلنجهای بازی به شدت طراحی افتضاح و غیر بالانسی دارن(برای مثال هواپیمای دیفالت تو یه مسابقه هوایی امکانش وجود نداره شما بتونید باهاش 5 ستاره کنید چلنج رو.....یا برای مثال یکی از چلنجهای وینگ سوئیت حتی وقتی از تمام حلقه ها بصورت 100 در 100 رد میشید باز هم امتیاز کامل رو برای 5 ستاره بدست نمیارید) احساس میکنید تیم سازنده حتی به خودش این زحمت رو نداده حتی چلنجهایی که میسازن رو 1 بار خودشان تکمیل کنن و از امکان پذیر بودن چلنج رضایت کسب کنن.1 نمره کم میکنم و خداروشکر میکنم خوبه چلنجها برا پیشبرد مراحل داستانی اصلا نیازی نیست وگرنه نمره نهایی 1 هم برای بازی زیاد بود.

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
uncharted lost egacy 9
واقعا چسبید بازی که یکی از اصلیترین دلایلش کاملا بالانس بودن بازی از نظر ادونچر و شوتینگ بود چیزی که 4 واقعا کم داشتش....1 نمره هم بخاطر داستان نسبتا کلیشه ای ازش کم کردم که واقعا به جز یه صحنه جزئی جایی سورپرایز نداشت
جالبترین قسمت بازی برام مرحله 4 بازی هست که محیط بازی سندباکس میشه و حسابی میشه مانور داد خوب و با استفاده از روش مخفی کاری یا درگیری پیش برد قسمتهاشو.
در کل بیش از یه dlc که stand alone هست بازی ارزش داره و اصلا حس تکراری که شاید اولش فکر کنید بده رو نمیده.

just cause 3 4
بخاطر رایگان شدنش تو پلاس این عنوانو تجربه کردم و همونطور که حس میکردم بازی حتی 1 دلار هم ارزش نداره بخواهد کسی پاش بده و بخاطر همین تصمیم داشتم هیچوقت سمتش نرم که یهو رایگان شد تو پلاس.
بازی خدا افت فریم هست یعنی افت فریما!!!!هر افت فریمی تو ذهنتون هست رو بزارید کنار که این نسخه مرزهای جدیدی از افت فریم براتون به نمایش میزاره که راحت نصف لذت بازی رو میبره و 4 نمره کم میکنم بخاطرش!یه قسمتهایی از بازی باید با ماشین بصورت انتحاری بزنیم به چندین ماشین ارتش دشمن که عملا تو این قسمت بعد انفجار فریم به 5 و حتی 0 میرسه و احتمال کرش کردن تو این مواقع به شدت بالاس!!!
بازی به شدت تکراری میشه بعد 1 ساعت چون تمام قدرتها تا انتهای بازی همونه که تو 1 ساعت اول بدست میارید و داستان خیلی خیلی آبکی که انگار یه بچه دبستانی نوشته و البته کسی انتظار داستان هم نداشته از این سری ولی ایکاش برا جذابتر شدن 2تا کار ساده میکردن!!!1 نمره کم میکنم.
شوتینگ بازی افتضاحه جوری که من ترجیح میدادم اصلا کسی رو نکشم با اسلحه و چون بازی راحته نیازی به این کار نیست و راحت میتونید کل بیس دشمن و مراحل رو بدون کشتن فتح و رد کنید.
چلنجهای بازی به شدت طراحی افتضاح و غیر بالانسی دارن(برای مثال هواپیمای دیفالت تو یه مسابقه هوایی امکانش وجود نداره شما بتونید باهاش 5 ستاره کنید چلنج رو.....یا برای مثال یکی از چلنجهای وینگ سوئیت حتی وقتی از تمام حلقه ها بصورت 100 در 100 رد میشید باز هم امتیاز کامل رو برای 5 ستاره بدست نمیارید) احساس میکنید تیم سازنده حتی به خودش این زحمت رو نداده حتی چلنجهایی که میسازن رو 1 بار خودشان تکمیل کنن و از امکان پذیر بودن چلنج رضایت کسب کنن.1 نمره کم میکنم و خداروشکر میکنم خوبه چلنجها برا پیشبرد مراحل داستانی اصلا نیازی نیست وگرنه نمره نهایی 1 هم برای بازی زیاد بود.
فکر کنم تنها کسی که تو بازی سنتر با jc 3 حال کرد من بودم :D
جدا از مشکلاتی مثل افت فریم که واقعا شدید بود ولی بازی یه اکشن فان به شدت سرگرم کننده بود یعنی از اون اکشن های بی مغزی که هدفش فقط سرگرم کردن مخاطب هست وبس و تو این امر هم موفق بود به نظرم بخوام نمره بدم 8 میدم بهش

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
جدا از مشکلاتی مثل افت فریم که واقعا شدید بود ولی بازی یه اکشن فان به شدت سرگرم کننده بود یعنی از اون اکشن های بی مغزی که هدفش فقط سرگرم کردن مخاطب هست وبس و تو این امر هم موفق بود به نظرم بخوام نمره بدم 8 میدم بهش
اتفاقا سر همین سرگرم کننده بودنش 4 نمره دادم بهش!!!
با انفجارهاش هم حال میکردم هم حرص میخوردم مخصوصا ترکوندن بیس دشمن با جت و هیلیکوپتر حال خاصی داشت حیف که با افت فریم *ر*یده شد توش....بازی اگه افت فریم نداشت راحت خیلیها حال میکردن.

• Like
Reactions: Milad_HW

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
اتفاقا سر همین سرگرم کننده بودنش 4 نمره دادم بهش!!!
با انفجارهاش هم حال میکردم هم حرص میخوردم مخصوصا ترکوندن بیس دشمن با جت و هیلیکوپتر حال خاصی داشت حیف که با افت فریم *ر*یده شد توش....بازی اگه افت فریم نداشت راحت خیلیها حال میکردن.
اره بعضی جاها رسما صحنه آهسته میشد ولی خب اکشنش همونجور که گفتی خیلی باحال بود مخصوصا اون شهرها رو فتح میکردی تیکه آخر که پرچمو میداد بالا خیلی حال میکردم:D

• Like
Reactions: reza_cowboy

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,581
نام
حسین
فقط تو نبودی منم بودم:D
تازه من بازی رو پری اوردر هم کرده بودم:D
منم بهش 8.5 میدم;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر