خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
نظر من رو اگه میخوای هیچ کدوم.این مدل ها حتی 4k واقعی هم نیستن. ال جی اومده از ساب پیکسل wrgb استفاده کرده که در عمل باعث شده 25 درصد از تعداد پیکسل ها کاهش پیدا کنه.
HDR10 هم برای این تی وی ها واقعی نیست چه برسه به دالبی ویژن.گول تبلیغات رو نخورید دالبی ویژن رو در حال حاضر حتی تاپ ترین مدل های روز نمیتونن بدرستی نمایش بدن
حالا با در نظر گرفتن بودجه محدود توی این رنج قیمت چه مدلی بهتره؟ حتما قصد خرید الجی ندارم. مدل هایی از سامسونگ هم دیدم که خوبه. چه مدلی پیشنهاد دارین؟

سری mu سامسونگ هم خوبه
دیدم. مشخصات خوبی داره. فقط نسبت به الجی اینپوت لگ بیشتری داره. ولی ساب پیکسل بهتری داره.
ولی فکر میکنم nu جدید تر باشه. کدوم بهتره؟
55mu7000
55nu7100
????

Last edited by a moderator:

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
حالا با در نظر گرفتن بودجه محدود توی این رنج قیمت چه مدلی بهتره؟ حتما قصد خرید الجی ندارم. مدل هایی از سامسونگ هم دیدم که خوبه. چه مدلی پیشنهاد دارین؟
بودجتون چقدره؟ تلویزیون رو برای استفاده گیمینگ میخواید یا برای استفاده عمومی؟ سایز 55 اینچ فقط مد نظرتونه؟

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
بودجتون چقدره؟ تلویزیون رو برای استفاده گیمینگ میخواید یا برای استفاده عمومی؟ سایز 55 اینچ فقط مد نظرتونه؟
برای اتاق میخوام. هم قراره ps4 بهش وصل بشه هم برای دیدن فیلم. داشتن dvbs2 هم مهمه. سایز از 43 تا 55 جواب میده. حدود نهایتا 6 تومن و اینا.

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
دیدم. مشخصات خوبی داره. فقط نسبت به الجی اینپوت لگ بیشتری داره. ولی ساب پیکسل بهتری داره.
ولی فکر میکنم nu جدید تر باشه. کدوم بهتره؟
55mu7000
55nu7100
????
مدل mu7000 بهتره.مخصوصا رنگ ها برای hdr عالیه.روشنایی خوب.اینپوت لگ 20 میلی ثانیه.کنتراست بسیار خوب.اگر تو بازار پیدا میکنی حتما گزینه اولت بشه.از اون مدل الجی بهتره

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
برای اتاق میخوام. هم قراره ps4 بهش وصل بشه هم برای دیدن فیلم. داشتن dvbs2 هم مهمه. سایز از 43 تا 55 جواب میده. حدود نهایتا 6 تومن و اینا.
من خودم برای اتاق از سامسونگ 43 اینچ ku7970 به عنوان مانیتور دارم استفاده میکنم.نسبت به قیمتش میارزه البته من پارسال اینو 2 تومن گرفتم الان 4 و خورده ای شده. سری k برای 2016 بود و سری m برای 2017 و سری n هم برای 2018.از لحاظ فنی هیچ فرقی ندارن این سه مدل و همشون از یه پنل استفاده میکنن.اینپوت لگ پایین و کنتراست بالا از مزایاشه.یکسری معایبم داره که خیلی باید دقت کرد تا متوجهشون شد مثل موشن فلو ضعیف و گوستینگ که تو تصاویر سریع باعث تاری تصویر میشه.البته هرچی فاصلتون از تلویزیون دورتر باشه کمتر به چشم میاد.hdr هم ساپورت میکنه ولی بخاطر حداکثر روشنایی پایین و حجم رنگ کمش زیاد کارایی نداره ولی تو تصاویر sdr چیزی کم نداره
سایز 55 اینچ MU7980
سایز 50 اینچ MU7980
ولی من دیدم که تو واید هم ps4 رو وصل کردن شما مطمئن هستید از این موضوع.؟
وصل میشه ولی چپ و راست مانیتور سیاه میمونه مثل این تصویر:
maxresdefault.jpg
بعضی بازی ها که نسبت تصویر 21:9 دارن مثل the order رو فقط میشه درصورت داشتن زوم از مانیتور به حالت فول اسکرین تماشا کرد مثل تصویر زیر:
Y8LsssS.jpg

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
دوستان من به نظرتون واسه گیمینگ curve مناسب تر هست یا معمولی؟ من واسه داخل اتاق میخوام که حد اکثر 2 متر با تلوزیون موقع بازی فاصله دارم

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
351
شما چون تو اتاق پر نور تلویزیون تماشا میکنی کنتراست دیگه به کارتون نمیاد.یادت باشه کنتراست فقط تو اتاق کاملا تاریک خودشو نشون میده.پس،همون x8500d هم کارتون رو راه میندازه

من ips داشتم تو اتاق پر نور هم غلظت مشكي ضعف خودشو نشون ميده در برابر va مخصوصا وقتي دو تا كادر مشكي بالا و پايين تصوير باشه يا تو صحنه ها و بازي هاي تاريك كاملا مشخص هست حتي موقع عوض كردن كانال هاي تلويزيون تو ips يه حالت فلش داره كه تو ذوق ميزنه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: mohsen2012

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
من ips داشتم تو اتاق پر نور هم غلظت مشكي ضعف خودشو نشون ميده در برابر va مخصوصا وقتي دو تا كادر مشكي بالا و پايين تصوير باشه يا تو صحنه ها و بازي هاي تاريك كاملا مشخص هست حتي موقع عوض كردن كانال هاي تلويزيون تو ips يه حالت فلش داره كه تو ذوق ميزنه.

البته مدل x8500d کنتراستش یک مقدار بیشتر از ips های دیگه است.حتی سایت رتینگز اشاره کرده که با نور کم تو یک اتاق نسبتا روشن اصلا مشکلی پیش نمیاد
همچنین مشکل یکنواختی مشکی خوبی هم داره.

arkantas

کاربر سایت
Oct 16, 2018
18
مدل mu7000 بهتره.مخصوصا رنگ ها برای hdr عالیه.روشنایی خوب.اینپوت لگ 20 میلی ثانیه.کنتراست بسیار خوب.اگر تو بازار پیدا میکنی حتما گزینه اولت بشه.از اون مدل الجی بهتره
داداش من یه تلوزیونsk7900 ال جی ( Football edition )گرفتم 7 میلیون (رفتم از بانه گرفتم قیمتش مناسب بود گرفتم اونی سونیا اونجا از سایت گرون تر بود).کیفیت تو فیلم های 4kعالیه .تو شبکه های HD مثل مستندم خوبه .ولی کیفیتش تو شبکه های دیگه معمولیه طوری که تلوزیون قبلیمون که سری 5 ال سی دی سامسونگ( full hd1080p) بود 8 سال پیش خریدیم ازبا گیرنده های دیجیتال شبکه های رو میگرفیتیم کانالای معمولی سرتر نشون میده خواستم ببنیم مال شما اینجوریه؟یا تنظیماتی چیزی داره ؟راستی این کالیبره و تنظیمات رنگ کردن چه جوریه؟ والا من این تلوزیونای جدید خیلی بیگانم همینکه روشنش کردم نیم ساعت چرخیدم تا یه چیزیاییفهمیدم خخخخ.راستی گیرنده ی دیجیتال داخلی به پای کیفیت گیرنده خارجی میرسه یا اون بهتر نشون میده؟

والا این مدلی که مام خریدیم ips ولی ان چنان مشکلی از این نظر نداره زاویه دید ام 178 .از هر طرف نگاه کنی خوب نشون میده

Last edited by a moderator:
  • Like

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
داداش من یه تلوزیونsk7900 ال جی ( Football edition )گرفتم 7 میلیون (رفتم از بانه گرفتم قیمتش مناسب بود گرفتم اونی سونیا اونجا از سایت گرون تر بود).کیفیت تو فیلم های 4kعالیه .تو شبکه های HD مثل مستندم خوبه .ولی کیفیتش تو شبکه های دیگه معمولیه طوری که تلوزیون قبلیمون که سری 5 ال سی دی سامسونگ( full hd1080p) بود 8 سال پیش خریدیم ازبا گیرنده های دیجیتال شبکه های رو میگرفیتیم کانالای معمولی سرتر نشون میده خواستم ببنیم مال شما اینجوریه؟یا تنظیماتی چیزی داره ؟راستی این کالیبره و تنظیمات رنگ کردن چه جوریه؟ والا من این تلوزیونای جدید خیلی بیگانم همینکه روشنش کردم نیم ساعت چرخیدم تا یه چیزیاییفهمیدم خخخخ.راستی گیرنده ی دیجیتال داخلی به پای کیفیت گیرنده خارجی میرسه یا اون بهتر نشون میده؟
مبارکه.به خوشی استفاده کنید
رسیورتون باید full hd باشه.
از این تنظیمات استفاده کن
LG SK8000 LED TV Calibration Settings

آخرین ویرایش:

arkantas

کاربر سایت
Oct 16, 2018
18
مبارکه.به خوشی استفاده کنید
رسیورتون باید full hd باشه.
از این تنظیمات استفاده کن
LG SK8000 LED TV Calibration Settings
چاکریم خیلی ممنون .دست شما درد نکنه شما مارو خیلی راهنمایی کردید خدا خیرتون بده .فقط نگفتین کیفیت این رسیور رای داخل تلوزیون به پای رسیور خارجی میرسه؟(ببخشید دیر شد مهمون اومد مشغول شدم)

• Like

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
چاکریم خیلی ممنون .دست شما درد نکنه شما مارو خیلی راهنمایی کردید خدا خیرتون بده .فقط نگفتین کیفیت این رسیور رای داخل تلوزیون به پای رسیور خارجی میرسه؟(ببخشید دیر شد مهمون اومد مشغول شدم)
والا من نظرم اینه اصلا از رسیور داخلی تلویزیون استفاده نکنی.چند جا دیدم رسیور داخلی خراب بشه کل پنل دچار مشکل میشه و میسوزه.
من روی oled b7 خودم اصلا نمیدونم رسیور داره یا نه.تا حالا به شبکه های داخلی و خارجی وصلش،هم نکردم.فقط،گیم و فیلم باهاش نگاه میکنم.حتما رسیور جدا تهیه کن براش

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
والا من نظرم اینه اصلا از رسیور داخلی تلویزیون استفاده نکنی.چند جا دیدم رسیور داخلی خراب بشه کل پنل دچار مشکل میشه و میسوزه.
من روی oled b7 خودم اصلا نمیدونم رسیور داره یا نه.تا حالا به شبکه های داخلی و خارجی وصلش،هم نکردم.فقط،گیم و فیلم باهاش نگاه میکنم.حتما رسیور جدا تهیه کن براش
درسته محسن جان.تیونر این تی ویها روی برد اصلی هست و اگر خراب بشه نیاز به تعویض برد داره..
در کل اصلا استفاده ازش توصیه نمیشه..موردای زیادی بوده که دچار مشکل شدن

• Like

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
دوستان من یه ال ای دی سامسونگ دارم الان قصد خرید یه 4k دارم اگه میشه منو راهنمایی کنید
اول این که با بودجه حدود 8 9 تومان اصلا ارزش داره من تلوزیونمو تعویض کنم؟ دوم این که مدل خاصی هست که پیشنهاد بدید؟
در مورد این مدل هم اگه نظر بدبد ممنون میشم. samsung mu7995

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر