خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
کلا اینطوری که من با سرچ و سوالات فهمیدم اینه که ، چه در حالت عادی و چه HDR باید از مد گیم تلویزیون استفاده کرد تا روانتر بشه . اما اینکه کدام تلویزیون کیفیت بهتری میده بستگی به انتخاب تلویزیون داره.
و اون تغییرات نور در HDR طبیعیه چون کار HDR اینه که نور زیاد رو کم و نور کم را زیاد کنه تا به تعادل برسن تا بافت ها نمایش داده بشه.

برای نمونه تلوزیون LG 49UJ66000GI 4K HDR بنده در حالت Game Mode تصاویر را کمی تاریک تر میکنه ولی در عوض روانتر هستن و این مورد در NFS Payback براحتی قابل حس هست و فرمان پذیری ماشین بدون تاخیر انجام میشه
تنها ضعف این مد کیفیتشه که من با کلی تغییرات در تنظیمات تصویر کیفیت را بهتر و در حد استاندارد تنظیم کردم.

همین حالت هم در HDR بوده اما به اندازه استاندارد نتونستم برسونم ، خوشبختانه در بازی مثل GOW در تنظیمات خود بازی کنتراست رو زیاد کردم و خوب شد. اما مشکل اینه که در بازی هایی که این گزینه نیست مانند فیفا 18 هیچ کاری نمیشه کرد و کیفیت صفحه نمایش خیلی تاریکه . متاسفانه بازی های دیگری هم نداشتم تا ببینم فقط مشکل فیفا هست یا بقیه هم همینطوری هستن.
حالت گیم ربطی به روان بودن تصویر نداره که.
فقط اینپوت لگ رو کمتر میکنه.
در مورد کمو زیاد شدن نور هم من فقط god of war برام ابنجوری بود. تو بازی هوایزون و اخرین ما هم من همچین چیزی ندیدم.

Daniel4u

کاربر سایت
Jun 10, 2018
103
حالت گیم ربطی به روان بودن تصویر نداره که.
فقط اینپوت لگ رو کمتر میکنه.
در مورد کمو زیاد شدن نور هم من فقط god of war برام ابنجوری بود. تو بازی هوایزون و اخرین ما هم من همچین چیزی ندیدم.
خودتون رو کدوم حالت میذارین؟
من رو GTA V هر دو حالت تست کردم و در حالت استاندارد بازی بدون لگ بود و محتوا بدون اینکه تکه تکه بشه نشون میداد مثلا تیر برق ها در حرکت خیلی نرم رد میشدن اما در حالت گیم تکه تکه و انگار سیستم نمیکشه
برعکس این مورد در NFS PayBack حالت گیم خیلی روان بود و فرمان پذیری سریع بود اما در حالت استاندارد روان بود ، بقول شما لگ نداشت اما وقتی یه جهت میدادی 1 ثانیه بعد دستور رو اجرا میکرد

در خصوص نور منظورم تاریک شدن در حالت گیم هست. مثلا وقتی GTA بازی میکنی و یا هر بازی در حالت استاندارد خوشرنگه اما اگه تلویزیون رو بذاری رو حالت گیم تصویر یکم بی روح و تاریک میشه ، که همانطور که قبلا گفتین بخاطر تلویزیونه و این مورد ممکنه در دیگر تلویزیون های دیگه مشاهده نشه.

بنده هنوز بین انتخاب حالت گیم و استاندارد موندم
در یه بازی مانند GTA استاندارد بهتره . و در بازی دیگری مانند NFS حالت Game تلویزیون بهتره . به جواب نهایی نرسیدم. پیشنهادی دارین در این رابطه ؟

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,859
نام
malek
کلا انگولک کردن زیاد تنظیمات بازی رو واسه آدم زهر مار میکنه.کل وقتتم تلف میشه.رو هر تنظیمی بزاری بعد یه روز دنیا رو اونجوری میبینی.من خودم گذاشتم رو استاندارد و دیگه سمت تنظیمات نرفتم.هم از بازی و فیلم لذت میبرم هم از کیفیت تصویر

• Like
Reactions: Daniel4u

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
خودتون رو کدوم حالت میذارین؟
من رو GTA V هر دو حالت تست کردم و در حالت استاندارد بازی بدون لگ بود و محتوا بدون اینکه تکه تکه بشه نشون میداد مثلا تیر برق ها در حرکت خیلی نرم رد میشدن اما در حالت گیم تکه تکه و انگار سیستم نمیکشه
برعکس این مورد در NFS PayBack حالت گیم خیلی روان بود و فرمان پذیری سریع بود اما در حالت استاندارد روان بود ، بقول شما لگ نداشت اما وقتی یه جهت میدادی 1 ثانیه بعد دستور رو اجرا میکرد

در خصوص نور منظورم تاریک شدن در حالت گیم هست. مثلا وقتی GTA بازی میکنی و یا هر بازی در حالت استاندارد خوشرنگه اما اگه تلویزیون رو بذاری رو حالت گیم تصویر یکم بی روح و تاریک میشه ، که همانطور که قبلا گفتین بخاطر تلویزیونه و این مورد ممکنه در دیگر تلویزیون های دیگه مشاهده نشه.

بنده هنوز بین انتخاب حالت گیم و استاندارد موندم
در یه بازی مانند GTA استاندارد بهتره . و در بازی دیگری مانند NFS حالت Game تلویزیون بهتره . به جواب نهایی نرسیدم. پیشنهادی دارین در این رابطه ؟
تو حالت غیر گیم مد موشن تلویزیون فعال میشه وتصاویر رو نرم میکنه که البته روی کیفیت تصویر تاثیر منفی خودشو میزاره

کلا انگولک کردن زیاد تنظیمات بازی رو واسه آدم زهر مار میکنه.کل وقتتم تلف میشه.رو هر تنظیمی بزاری بعد یه روز دنیا رو اونجوری میبینی.من خودم گذاشتم رو استاندارد و دیگه سمت تنظیمات نرفتم.هم از بازی و فیلم لذت میبرم هم از کیفیت تصویر
شما که oled داری تو بازی god of war کم وزیادرشدن نور رو دارید؟؟

روی تلویزن دوستم هم تست کردم mu 9000
اونم مشکل کمو زیاد شدن نور ور داشت

Last edited by a moderator:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,859
نام
malek
شما که oled داری تو بازی god of war کم وزیادرشدن نور رو دارید؟؟
متوجه نشدم تا حالا.اگه جای به خصوصی منظورته بگو تا چک کنم.البته کم و زیاد شدن نور طبیعیه مگه اینکه تو یه موقعیت مشخص و دوربین ثابت یه هو نور کم و زیاد بشه

• Like
Reactions: mohsen2012

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
روی تلویزی
متوجه نشدم تا حالا.اگه جای به خصوصی منظورته بگو تا چک کنم.البته کم و زیاد شدن نور طبیعیه مگه اینکه تو یه موقعیت مشخص و دوربین ثابت یه هو نور کم و زیاد بشه
به سمت اسمون که نگاه میکنی برای من نور کم میشه خیلیرصحنه ها هستش عجیبه متوجه نشدی.البته مطمن شدم خود بازی به این صورته نور پردازیش

• Like
Reactions: Jack cooper

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
روی تلویزن دوستم هم تست کردم mu 9000
اونم مشکل کمو زیاد شدن نور ور داشت
اینو با گوشی گرفتم خوب نیافتاده
تو این تصویر اولی مثلا وقتی از یه محیط بسته بیرون رو نگاه میکنی نور بیرون خیلی زیاده

بعد وقتی میری بیرون یهو نور کم میشه و طبیعی هم هست

به تلویزیون هم ربطی نداره واسه همه نمایشگرا همینجوریه

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
اینو با گوشی گرفتم خوب نیافتاده
تو این تصویر اولی مثلا وقتی از یه محیط بسته بیرون رو نگاه میکنی نور بیرون خیلی زیاده

بعد وقتی میری بیرون یهو نور کم میشه و طبیعی هم هست

به تلویزیون هم ربطی نداره واسه همه نمایشگرا همینجوریه
دقیقا.دیشب انچارتد 4 رو هم تست کردم. اون همچین مشکلی نداشت.ولی حرف شما هم درسته که وقتی از اتاقی یا جایی میای بیرون تو منطقه باز نور کم میشه مثل همین تصویری که گذاشتید.
نسخه هورایزون کمپلت رو هم شفارش دادم رسید دستم اونم تست میکنم ببینم چه جوریه.
ممنون که پیگیر بودید و وقت گذاشتید.
تلویزیون خودتونه؟؟:D

• Like
Reactions: IMANOKA

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
دقیقا.دیشب انچارتد 4 رو هم تست کردم. اون همچین مشکلی نداشت.ولی حرف شما هم درسته که وقتی از اتاقی یا جایی میای بیرون تو منطقه باز نور کم میشه مثل همین تصویری که گذاشتید.
نسخه هورایزون کمپلت رو هم شفارش دادم رسید دستم اونم تست میکنم ببینم چه جوریه.
ممنون که پیگیر بودید و وقت گذاشتید.
تلویزیون خودتونه؟؟:D
تلوزیون خونه هست،منم استفاده میکنم:D مدل EX520

• Like
Reactions: mohsen2012

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,859
نام
malek
دوستان تا سقف 5 تومن تلویزیون 4k ال ای دی چی پیشنهاد میکنید؟مصرف هم اکثرا دیدن فیلم و کانالهای تلویزیونی هستش.اینچش هم زیر 49 نباشه

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
دوستان تا سقف 5 تومن تلویزیون 4k ال ای دی چی پیشنهاد میکنید؟مصرف هم اکثرا دیدن فیلم و کانالهای تلویزیونی هستش.اینچش هم زیر 49 نباشه
والا با این وضع قیمت ها بعید میدونم چیز خوبی گیرت بیاد با این مبلغ

• Like
Reactions: malek911

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
واسه خودم نمیخواستم و زیاد رو جزعیات حساس نیستن.این ku7970 میتونه کارو را بندازه؟
مدل خوبیه.ولی hdr ضعیفی داره و همچنین یک مقدار تاری تصویر بیشتری داره نسبت به تلویزیونهای رده متوسط مثل x8500e

• Like
Reactions: malek911

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
مدل خوبیه.ولی hdr ضعیفی داره و همچنین یک مقدار تاری تصویر بیشتری داره نسبت به تلویزیونهای رده متوسط مثل x8500e
داداش اینجوریام‌نیست،با تنظیمات درست و‌روشن کردن‌داینامیک‌کنتراست در تصاویر hdr کاملا مناسب میشه،مخصوصا واسه ی‌hdr gaming.این‌تلویزیون‌رده متوسط نیست پایین رده هست حتی و‌قیمتی هم از ۸۵۰۰ باید کمتر باشه.تصویری که من میگیرم اصلا تار نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر