خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Farhad-1

کاربر سایت
Dec 24, 2016
36
نام
فرهاد
سلام فرهاد جان ممنونم از راهنمایی شما، یه سوال دیگه داشتم، شنیدم تی وی های ال جی تو پخش فایلهای تصویری بالاتر از ۴ گیگ از طریق usb مشکل دارن و باید از طریق دستگاه های انبی یعنی پخش کننده های دیگه مثل بلوری پلیر، اونها رو پخش کنیم الان شما که این تی وی رو دارین این مطلبو چک کردین که صحت داره یا نه؟ خواستم زحمت بدم اگه چک نکردین و امکانش هست یکی از همون فیلمها یا دموهای 4k رو که دان کردین و حجمش بالاتر از 4 گیگ هستش رو تو فلش بریزین و ببینین پخش میشه یا نه و بهم بگین بدونم صحت داره یا نه؟ اگه اینطور باشه خیلی ضدحاله چون کسی که تی وی فورکی میخره قطعا دوست داره از همچین محتواهایی هم بتونه استفاده کنه و خب یکی از آسانتربن راهها هم همین پخش از طریق فلشه، و مطلب دیگه ایم که شنیدم اینه که مرورگر خود تی وی قابلیت پلی کردن محتواهای تحت وب(مثلا از طریق مرورگر بری تو سایت آپارات یا سایت های دیگه ای که فایلهای تصویری رو میشه توشون آنلاین و از طریق مرورگر مشاهده کرد) رو نداره و دلیلشم اینه که افزونه فلش پلیر مرورگر آپدیت نیست و نه میشه افزونه رو اپدیت کرد نه خود مرورگر رو و نه میشه مرورگر دیگه ای مثل کروم رو روش نصب کرد، که باز اینم خیلی تو ذوق آدم میزنه، میشه یه لطفی بکنین اینایی که گفتم رو چک کنین و بهم بگین بدونم قضیه از چه قراره؟ از بقیه دوستانی هم که این تی وی های ۲۰۱۷ ال جی رو دارن خواهش میکنم اگه تجربه ای در این زمینه دارن به اشتراک بزارن، با تشکر فراوان

نه دوست عزیر بدون هیچ مشکلی پخش میکنه خیالت راحت باشه اکثر شبا دارم فیلم 4k نگاه میکنم که حجمشون 50 گیگ به بالاست.تو دموها هم هیچ مشکلی نداشته.
مرورگرو راستش تست نکردم تاحالا چون اصلا مهم نیس برام اما خب تا شب تست میکنم خبرشو میدم بهت.

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
سلام فرهاد جان ممنونم از راهنمایی شما، یه سوال دیگه داشتم، شنیدم تی وی های ال جی تو پخش فایلهای تصویری بالاتر از ۴ گیگ از طریق usb مشکل دارن و باید از طریق دستگاه های انبی یعنی پخش کننده های دیگه مثل بلوری پلیر، اونها رو پخش کنیم الان شما که این تی وی رو دارین این مطلبو چک کردین که صحت داره یا نه؟ خواستم زحمت بدم اگه چک نکردین و امکانش هست یکی از همون فیلمها یا دموهای 4k رو که دان کردین و حجمش بالاتر از 4 گیگ هستش رو تو فلش بریزین و ببینین پخش میشه یا نه و بهم بگین بدونم صحت داره یا نه؟ اگه اینطور باشه خیلی ضدحاله چون کسی که تی وی فورکی میخره قطعا دوست داره از همچین محتواهایی هم بتونه استفاده کنه و خب یکی از آسانتربن راهها هم همین پخش از طریق فلشه، و مطلب دیگه ایم که شنیدم اینه که مرورگر خود تی وی قابلیت پلی کردن محتواهای تحت وب(مثلا از طریق مرورگر بری تو سایت آپارات یا سایت های دیگه ای که فایلهای تصویری رو میشه توشون آنلاین و از طریق مرورگر مشاهده کرد) رو نداره و دلیلشم اینه که افزونه فلش پلیر مرورگر آپدیت نیست و نه میشه افزونه رو اپدیت کرد نه خود مرورگر رو و نه میشه مرورگر دیگه ای مثل کروم رو روش نصب کرد، که باز اینم خیلی تو ذوق آدم میزنه، میشه یه لطفی بکنین اینایی که گفتم رو چک کنین و بهم بگین بدونم قضیه از چه قراره؟ از بقیه دوستانی هم که این تی وی های ۲۰۱۷ ال جی رو دارن خواهش میکنم اگه تجربه ای در این زمینه دارن به اشتراک بزارن، با تشکر فراوان
عزیز الان همه تلویزیونها کدک x256 رو به راحتی اجرا میکنن که مخصوص فایل های تقویری 4k هستش.اون جامندگی تصویر باید یک لوگو خیلی باید بمونه رو تصویر تا شما متوجه بشی.

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
یه سوال از دوستانی که فیلم 4k میبینن.
یه سری فیلم های 4k هست حدود 10 تا 15 گیگ حجم داره. یه سری هم همون فیلم 45-55 گیگ حجم داره.
اونایی ک هتست کردن چقدر تفاوت بین پخش این دوتا دیدن؟
کلا تو دانلود محتوای 4k به چه مواردی باید دقت کنم که داشته باشه؟
یه مدت نت نامحدود دارم میخوام یکم دانلود کنم میخوام ببینم کدوم رو بگیرم.

Farhad-1

کاربر سایت
Dec 24, 2016
36
نام
فرهاد
یه سری فیلم های 4k هست حدود 10 تا 15 گیگ حجم داره. یه سری هم همون فیلم 45-55 گیگ حجم داره.
خیلی فرق دارن. هم بیت ریتشون فرق داره با هم و هم اینکه نسخه های 40 50 گیگی ریماکس هستن این نسخه ها انکود نمیشن خود دیسک بلوری هستن اما نسخه های 10 15 گیگی انکود میشن و کیفیت پایین تری دارن و مهم تر از همه اینا اینه که فیلم های حجم بالا بیشترشون HDR دارن که خیلی خیلی مهمه.حتما حجم بالا هارو دانلود کن واقعا ارزش داره.

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

کلا کیفیت تصویر بالای 10 گیگی ها به شرط اینکه کی استخراجش کرده عالی هست هر چند قطعا کیفیت نسخه ی اصلی 1 چیز دیگس اما اونقدرها هم تفاوت ندارن اما غیر از اینا نسخه های 40 50 یا حتی 70 گیگی کیفیت صدای خیلی بالاتریم دارن با نسخه ی اصلی یکی هست اکثرا 7.1 dolby true hd 24 bit هستن.

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
مدل تلویزیونت چیه؟

FarshaD7

کاربر سایت
Feb 20, 2018
6
عزیز الان همه تلویزیونها کدک x256 رو به راحتی اجرا میکنن که مخصوص فایل های تقویری 4k هستش.اون جامندگی تصویر باید یک لوگو خیلی باید بمونه رو تصویر تا شما متوجه بشی.
ممنونم آقا محسن ولی جسارتا سوال بنده در مورد ساپورت کدک ها و یا جاماندگی تصویر نبود، سوال من اگر مجددا لطف کنین و بخونین راجع به قابلیت پخش فیلمها یا درستتر بگم فایلهای تصویریه بالاتر از ۴ گیگ از طریق usb بود که عرض کردم شنیدم تلویزیون های ال جی نمیتونن اگر حجم فایل ها از ۴ گیگ بیشتر باشه از طریق پورت usb تی وی پخشش کنن، یعنی کمتر از ۴ گیگ ظاهرا مشکلی نداره و میشه تو فلش ریخت و به پشت تلویزیون به پورت usb وصل کرده و تماشا کرد ولی بیشتر از ۴ گیگ که میشه تی وی های ال جی توان پخشش رو ندارن و در نتیجه باید از طریق پلیرهای جانبی مثل بلوری پلیر ببینیمشون! و به همین دلیل خواهش کردم از آقا فرهاد و دوستان گلی مثل شما که اگه تجربه ای در این زمینه دارن راهنماییم کنن، بازم ممنون

سلام
من خودم از گلدیران گرفتم بعید هم میدونم مونتاژی باشه بنظرم فروشنده الجی راست گفته.خودم اصلا قصد خرید از بانه رو نداشتم چون ریسکه اگه مشکلی برای تیوی پیش بیاد دست ادم به هیچ جا بند نیست تازه اون موقع هم که از گلدیران گرفتم جشنواره نبود و قیمتش فرق میکرد با مدل بانه ای اما حداقل الان خیالم راحته که گارانتی داره تلویزیونم
خودم قبل خرید خیلی کلیپ توی یوتیوب دیدم در مورد اولد ها خیلی هاشونم دانلود کردم الان توی پیسیمه همه دموهایی که توی فروشگاه های خارجی پخش میکردن روی اولدها رو دونه دونه دانلود کردم روی تیویه خودم پخش کردم ببینم خیلی فرق میکنه کیفیتش با مدلهای خارجی یا نه بنظر خودم که دیدم این مدل گلدیران هیچ فرقی نداشت با مدل های خارج از ایران.با اینحال خودم هم 100 درصد مطمئن نیستم شاید هم مونتاژ ایران باشه ولی اگر مونتاژ هم باشه بنظرم فرقی نداره کیفیتشون.دیگه خودت میدونی میتونی از بانه هم بگیری.اما نظر منو بخوای از همین گلدیران بگیر خیالتم راحت باشه کیفیتش فوقوالعادست.
ممنونم فرهاد جان از راهنماییت، فقط کاش بهم بگی که رو برچسب پشت تی وی C7 شما که فرمودین از گلدیران گرفتین کدوم عبارت حک شده made in korea یا made by LG ELECTRONIC ؟ با تشکر مجدد

نه دوست عزیر بدون هیچ مشکلی پخش میکنه خیالت راحت باشه اکثر شبا دارم فیلم 4k نگاه میکنم که حجمشون 50 گیگ به بالاست.تو دموها هم هیچ مشکلی نداشته.
مرورگرو راستش تست نکردم تاحالا چون اصلا مهم نیس برام اما خب تا شب تست میکنم خبرشو میدم بهت.
فرهاد جان بسیار سپاسگزارم هم به خاطر راهنماییت و هم به خاطر اینکه قبول زحمت کردی که مرورگر رو هم برام چک کنی و بهم بگی، فقط در مورد پخش فیلمهای 4k که جواب دادی خواستم مطمئن بشم منظورت اینه که تو فلش میریزی و از طریق usb پشت تی وی وصل میکنی و می بینی؟! چون سوال اصلی من پخش فایلهای بالاتر از 4 گیگ از طریق پورت usb تلویزیون بود که تو جواب مشخص نکردی که از چه طریق پخش میکنی، باز هم تشکر

دقیقا اشاره نکرده بودن واسه چی اما چند نفرشون میگفتن راضی نیستیم و از اینجور حرفا.شاید در مقایسه با x930e احساس میکردن ای کاش اینو گرفته بودن چون تو بخش نقد این مدل اینجور کامنتها رو بیان کردن.البته حرف چند نفر معیار نقد یه محصول نیست صرفا موردی رو که دیده بودم گفتم.
X930E درسته گرونه اما ارزش خریدش خیلی بالاست و آنچنان دست نیافتنی نیست:D
X930E بله بسیار بسیار تلویزیون همه فن حریف و عالی ای هستش و با اینکه برخلاف X900E که full array هست، نوردهی edge داره، ولی بازم طبق تستهای rthings لوکال دایمینگ بهتری داره نسبت به X900E، ولی چه فایده که با این همه محاسن هر دوشون زاویه دید محدود دارن و بیشتر برا گیم خوبن و به درد استفاده جهت پذیرایی و تماشای خانوادگی و چند نفره تلویزیون نمیخورن، پس بهتره با همچین قیمتی همون تلویزیون اولد بخریم تا X930E، البته این نظر منه و نظر دوستان به جای خودش محترمه، پیروز باشید.

Last edited by a moderator:

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
نگران نباش.همه نوع فایلی رو اجرا میکنه
نه بیشتر بحثم سمت این بود که چ فایلی و با چ کیفیتی دانلود کنم. حجم بالا یا پایین.

یه سوالم برام یپش اومده شرکتای تلوزوین سازی مثل سونی یا الجی تا چند سال پرچم داراشون رو ساپورت میکنن از نظر بروزرسانی های نرم افزاری و افزدون قابلیت و ساپورت فرمت های یا کدهای جدید؟

• Like
Reactions: mohsen2012

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
نه بیشتر بحثم سمت این بود که چ فایلی و با چ کیفیتی دانلود کنم. حجم بالا یا پایین.

یه سوالم برام یپش اومده شرکتای تلوزوین سازی مثل سونی یا الجی تا چند سال پرچم داراشون رو ساپورت میکنن از نظر بروزرسانی های نرم افزاری و افزدون قابلیت و ساپورت فرمت های یا کدهای جدید؟
والا بستگی به خودت داره.من خودم تا دوماه پیش فیلم با حجم 10 گیگ دانلود میکردم و راضی بودم تا اینکه نسخه 4k remux فیلم mad max hdr رو دانلود کردم وتازه کیفیت واقعی 4k hdr رو حس کردم.حجمش 46 گیگ هستش ولی ارزش داره واقعا
از سایت 4kdownload استفاده کن.یک اشتراک ماهیانه بگیر ولذت ببر از hdr 4k
این بروز رسانی ها برای تلویزیون زیاد به کارت نمیاد.مساعل حاشیه ای رو بیخیال شو.بیشتر به کیفیت تصویر و hdr تلویزیون حساس باش.

mahdi255

کاربر سایت
Mar 18, 2009
34
سلام دوست عزیز شما C7 رو از کجا خریدین منظورم اینه که بانه ای هستش یا گارانتی دار از گلدیران گرفتید؟ به نظرتون گارانتی دار بگیرم یا از بانه؟ البته یکی دو تا سایت تو جنوب شهر گناباد هستش که میگن جنس رو با لنچ براشون میارن و مشکلات احتمالی حمل با کولبری رو نداره(ضربه خوردن و... ) ، الان چون ال جی جشنواره گذاشته اختلاف قیمتش با بانه خیلی کمتر شده در حد ۳۰۰ الی ۴۰۰ تومن، منتها مسئله ای که هست وقتی همین قضیه قیمتو با بانه ایها در میون میزاری که چرا این تی وی بدون گارانتیش با گارانتی دارش تقریبا یه قیمته و در اینصورت دیگه ارزش ریسکو نداره خرید از بانه، جوابی که میدن اینه که ما اینجا به تلویزیونهای گلدیران میگیم اسباب بازی! و اونا مونتاژ ایرانن ولی مال ما اصل کره هستش، از طرفی یه جا خوندم که گلدیران تلویزیون های بالای ۵۵ اینچ رو مونتاژ نمیکنه و مستقیم از کره وارد میکنه چون فروششون کمتره و ارزش نداره که بخوان هزینه کنن و خط تولیدشو راه اندازی کنن( که البته همینم نمیدونم صحت داره یا بازم جنبه تبلیغاتی داره این حرف)، خلاصه سر در گمم چون اگه اصل کره باشه طبق گفته فروشنده بانه ایه باید رو برچسبش خورده باشه "made in korea" و میگه اولدهای ما هم برعکس بعضی از LED هامون که تو مصر مونتاژ میشه و رو برچسبشون خورده "made by LG ELECTRONIC" نوشته شده "made in korea" و دیروزم که واسه بازدید رفته بودم یکی از فروشگاه های نمایندگی گلدیران پشت ..............، سپاسگزارم.
سلام
بنده تابستون گذشته از بانه یک مدل led الجی(البته از رده های پایین)خریدم. برای خریدش به 4 تا مغازه مراجعه کردم. سه تای اول هر سه پیکسل سوخته داشتن.........ضمنا هیمینی هم که خریدم خیلی دقت نکردم. بعد خرید متوجه شدم قاب دور پنلش جوریه که خیالی می کنه تو گوشه های بالایی از هم دهن باز کرده و ......... خودم حداقل به این نتیجه رسیدم که این جور تلویزیون های بانه ای به احتمال خیلی زیاد، اونایی هستند که از QC شرکت سازنده رد میشن و زیر قیمت اصلی در بازارهای کشور های فقیرتر بفروش میرسن. هر چند نمیشه این رو به همه مدل ها تعمیم داد. ضمنا مدلی که خریدم ساخت کره بود.بنابراین به نظر من خرید از بانه ریسکش بالاست.

Farhad-1

کاربر سایت
Dec 24, 2016
36
نام
فرهاد
ممنونم فرهاد جان از راهنماییت، فقط کاش بهم بگی که رو برچسب پشت تی وی C7 شما که فرمودین از گلدیران گرفتین کدوم عبارت حک شده made in korea یا made by LG ELECTRONIC ؟ با تشکر مجدد
عکسشو برات تو چند پست قبل آپلود کردم که ببینی نوشته شده Made By LG Electronic.
دوست عزیر فکر کنم منظور منو متوجه نشدی پورت یو اس بی این تلویزیون هیج مشکلی نداره من از طریق هارد اکسترنال فیلم و سریال میبینم هاردو وصل میکنم به همین Usb تلویزیون. اصلا بلوری پلیر ندارم .از حجم 4 گیگ تا 80 گیگ و بیشتر از این حجمو راحت پخش میکنه خود تیوی.
مرورگر تیوی هم اوکی بود عکسشو تو همین پست میزارم خودت ببین رفتم تو آپارات کلیپ پلی کردم در حال کلیپ پلی کردن واست عکس گرفتم.
سیستم عامل تیوی هم خیلی راحت با وصل شدن به اینترنت میتونی آپدیت کنی اگر نرم افزار هم بخوای دانلود کنی اونم راحت میشه دانلود کرد. کلا کار کردن با Webos الجی خیلی آسونه.

Attachments

• 20180221_045800.jpg
    20180221_045800.jpg
    194.9 KB · مشاهده: 28
  • Like
Reactions: mohsen2012 and amho

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
عکسشو برات تو چند پست قبل آپلود کردم که ببینی نوشته شده Made By LG Electronic.
دوست عزیر فکر کنم منظور منو متوجه نشدی پورت یو اس بی این تلویزیون هیج مشکلی نداره من از طریق هارد اکسترنال فیلم و سریال میبینم هاردو وصل میکنم به همین Usb تلویزیون. اصلا بلوری پلیر ندارم .از حجم 4 گیگ تا 80 گیگ و بیشتر از این حجمو راحت پخش میکنه خود تیوی.
مرورگر تیوی هم اوکی بود عکسشو تو همین پست میزارم خودت ببین رفتم تو آپارات کلیپ پلی کردم در حال کلیپ پلی کردن واست عکس گرفتم.
سیستم عامل تیوی هم خیلی راحت با وصل شدن به اینترنت میتونی آپدیت کنی اگر نرم افزار هم بخوای دانلود کنی اونم راحت میشه دانلود کرد. کلا کار کردن با Webos الجی خیلی آسونه.
بدی پخش کردن فیلم با تلویزیون اینه که فرمت صدای پیشرفته dts hd master و dolby true hd رو نمیشه با کابل نوری گرفت و باید حتما از طریق یک پلیر قوی وگرفتن صدا از hdmi این فرمتهای صوتی پیشرفته رو گرفت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر