خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
مقایسه HDR و SDR بازی Assassin's Creed: Origins

شاید اولین سوالی که بعد از مقایسه ی HDR این بازی(و البته اکثر بازی های HDR دار دیگه مثل هرایزن) به ذهنتون برسه اینه که "مگه قرار نبود در حالت HDR تصویر Vivid و روشنتر باشه؟" ولی حقیقت این هست که HDR در دنیای گیم با HDR که در ویدئوها و فیلم هایی که دیدیم فرق میکنه و این HDR در دنیای گیم قرار هست به واقعی تر جلوه دادن محتوا کمک کنه و نه لزوما به Vivid و روشنتر شدنش! و این شاید خوشایند هر کسی نباشه، ممکنه بعضی ها بگن که من فلان تلویزیون با حیطه رنگ 99% و نور 1000 نیت و کنتراست 1:30000000 نگرفتم که محدودشون کنم! پس همه تنظیماتو تا آخر زیاد و HDR رو خاموش میکنم تا خرج تلویزیونم دراد!

بازی AC Origins مثال خیلی خوبی در این زمینه هست، اگر HDR رو خاموش کنید خیلی از رنگ هارو از دست میدید و روشنایی کمتری در بازی خواهید داشت، وقتی دو عکس مقایسه ی HDR و SDR این بازیو برای افراد مختلف می فرستادم و می پرسیدم "کدوم بهتره؟" بی درنگ حالت SDR رو انتخاب میکردند.

اما من بعد از روشن کردن حالت HDR بنابه دلایلی به هیچ وجه حاضر نشدم با حالت SDR بازی کنم، این دلایل رو همراه عکس ها توضیح میدم:

1) هاله ی آبی: با خاموش کردن HDR یک هاله ی آبی سراسر بازی رو فرا خواهد گرفت و حتی مه و سایه ها به رنگ آبی تمایل پیدا خواهند کرد، این مورد بخصوص در عکس های سری (0) بخوبی مشهود هست.

2) خورشید نارنجی: با خاموش کردن HDR رنگ خورشید به نارنجی تمایل پیدا می کنه و تشابهی به طبیعت خودش نداره، این مورد بخصوص در عکس های سری (1) و (8) مشهوده.

3) سایه های بی جان: با خاموش کردن HDR خیلی از سایه هارو از دست خواهید داد و باقی سایه ها کمرنگتر بنظر میرسند، این مورد در عکس های سری (0) و (1) و (7) و (8) مشهود هست.

4) رنگ های فانتزی: با خاموش کردن HDR رنگ ها POP و فانتزی خواهند شد که البته خاطرخواهان فراوانی داره، شاید اگر بازی فانتزی و یا کار نینتندو بود این رنگ ها منطقی بنظر میرسیدند اما بازی در یک مصر واقعی جریان داره، برای مثال در سری عکس های (0) رنگ برگ درخت ها در حالت SDR بدور از واقعیت مصر و فانتزی هست ولی در HDR کاملا واقعی تر بنظر میرسند.

5) شب های روشن: شب ها یکی از زمانی هایی هستند که HDR خیلی خوب خودش رو تو این بازی نشون میده، به سری عکس های (2) و (4) نگاه کنید، در حالت SDR نور ماه همه چیز رو آبی و washed کرده و بیابان در شب مثل روز روشنه! و حتی رنگ شن به آبی متمایل شده ولی در حالت HDR فضای شب تاریکتر و تمام رنگ ها و سایه ها سر جای خودشون هستند.

6) نور یکدست و Flat: با خاموش کردن HDR نور بدون کنترل و بطور کاملا یکدستی در همه جا پخش خواهد شد و همه چیزو washed و Over blown خواهد کرد (عکس های سری 0).

7) جزئیات: در حالت SDR جزییات کمتری در بافت زمین، درخت و ... خواهید داشت که این مورد در زمین عکس های سری(2) مشهوده، و این بخاطر همون نور Flat در حالت SDR هست اما در حالت HDR به لطف سایه روشن های بیشتر و طبیعی تر در بافت و تکستچرها، جزییات عمق و برجستگی بیشتری دارند.

8) طبیعت یکنواخت: بازی AC: Origins نقشه ی بزرگ و رنگارنگی داره و رنگ و لعاب هر منطقه از اون با منطقه ی دیگه فرق میکنه، اما شما در حالت SDR رنگ و لعاب کل نقشه رو یکدست و فانتزی خواهید کرد و به مرور رنگ و لعاب بازی برای شما تکراری خواهد شد، اما با روشن کردن HDR همه رنگ ها در جای خودشون قرار می گیرند و هرمنطقه زیبایی و رنگ و لعاب خودش رو خواهد داشت. در نهایت اینکه با روشن کردن HDR هرگلی بوی خودش رو خواهد داشت.

تست شده روی: X8000d و KU7000

عکس های بیشتر از حالت HDR این بازی: بحث و گفت و گو برای خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4
البته این واقعاً بستگی به تلویزیون داره
من الان یک هفته هست دارم رو تنظیم اچ دی ار x8000d زور میزنم و همش در حال کالیبره کردنم ولی هنوز به نتیجه نرسیدم ولی sdr واقعاً سریع تر میشه به کالیبره مورد نظر برسی

• Like
Reactions: snoko

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
تلویزیون x900e روز جمعه سیاه تخفیف خورده وشده 900 دلار!!!!!!
خوشا به حال اروپاییها امریکاییها!!!!
اینم شانس ماست که از این تخفیف ها محرومیم!!
من چند وقته میخوام یک سینمایی خانگی 5.1 کاناله و یک امپلی فایر صوتی تصویری و یک ست بلندگو از از مارکهای معروف mission,yamaha,jamo بگیرم هرجور حساب میکنم نمیتونم اینقدر که این سیستم ها گرونن ومتاسفانه سفارشی وارد میشن وقیمتها تخیلی واقعا.!!!!!واقعا دیگه کم اوردم تو این وضعیت تورم ونابسامانی

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
سلام دوستان اگه اندازه تصویر زیادمهم نباشه تی وی 32 اینچ با رزولیشن 1366*768 با یه تی وی 40 اینچ یا 43 اینچ با رزولیشن FULL HD 1920×1080 تفاوت تصویری زیادی داره؟
ممنون

ATAR

کاربر سایت
May 9, 2011
343
تلویزیون تا 3 میلیون 4k دار چیز خوبی از آب در میاد یه دونه تو دیجی کالا هست که یه عده میگن خوبه یه عده میگن پایش مشکل داره . کیفیت رنگ کاهش پیدا میکنه تو این رنج قیمت ؟ سونی رو پیشنهاد میکنید یا سامسونگ یا ال جی ؟ چند تا مدل لطفا پیشنهاد بدید .

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
349
اگه واسه گیم یا استفاده تک نفره میخای ۱۰۰ درصد 8000d .کیفیتش فوق العاه هستش.ولی زاویه دیدش واسه استفاده خانگی یکم اذیت میکنه
جفتشون پنل va هس اما كنتراست سامسونگ بيشتره سايزش هم بزرگتره استفاده هم شخصي گيم و ديدن فوتبال
اونايي كه x8000 دارن كثيفي تصويرش چطوره توي صحنه هاي سريع مثلا فوتبال يا فيفا

Sent from my iPhone using Tapatalk

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
سلام امکان داره نظرتون رو راجع به این تی وی اعلام کنید

https://www.appliancesonline.com.au...-Ultra-HD-LED-LCD-TV-Specifications-Sheet.pdf

ضمنا چرا تو مشخصات تی وی در رابطه با زمان رفرش صفحه چیزی نمینویسن؟

در خصوص Ps4 این مشخصات مناسب هست؟
HDMI Input
60 Hz (640×480, 800×600, 1024×768)
60 Hz (480 I, 480 P, 720 P, 1080 I, 1080 P)
50 Hz (576 I, 576 P, 720 P, 1080 I, 1080 P)
24 Hz 30 Hz (3840×2160 HDMI 1,2)
24 Hz 30 Hz 50 Hz 60 Hz (3840×2160 HDMI 3,4)

با تشکر

اگر امکانش هست به این سوال هم پاسخ بدید
تو تی وی های 32 اینچ با رزولیشن 1366x768 در بعضی مدل ها HD و در بعضی مدل ها عنوان FullHD زده شده چطور ممکنه؟ مگه فول اچ دی نباید رزولیشن 1920*1080 باشه
برای نمونه
http://www.samsung.com/sa_en/tvs/hd-j4170/

Last edited by a moderator:

INCENT∇

کاربر سایت
Dec 12, 2013
333
نام
مهران
البته این واقعاً بستگی به تلویزیون داره
من الان یک هفته هست دارم رو تنظیم اچ دی ار x8000d زور میزنم و همش در حال کالیبره کردنم ولی هنوز به نتیجه نرسیدم ولی sdr واقعاً سریع تر میشه به کالیبره مورد نظر برسی

اگر تصویر HDR واشد اوته(washed out) و یا یک لایه ی خاکستری روی تصویر هست با کالیبر کار به جایی نمیرسه، و علاج دیگه ای داره.

کالیبر من روی حالت گیم مود و رنگ روی 80 و باقی چیزا مثل داینامیک کنتراست و لایو کالر روی ماکزیمم هستند.

همه ی تلویزیون هایی که از HDR پشتیبانی میکنند (البته به جز برخی مدل های پایین رده مثل uj6300 الجی که نور و کیفیتشون در حالت HDR Game کاهش پیدا میکنه) تمام اون هشت خصوصیت رو که گفتم رو می تونن در حالت HDR تجربه کنند(حالا یک مدل تلویزیون بیشتر و یک مدل کمتر)، اگر شما به نتیجه ای نرسیدید مشکل از تنظیماتتون هست. اگر بگین تصویر چه مشکلی داره میشه بررسی و درستش کرد.

آخرین ویرایش:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
اگر تصویر HDR واشد اوته(washed out) و یا یک لایه ی خاکستری روی تصویر هست با کالیبر کار به جایی نمیرسه، و علاج دیگه ای داره.

کالیبر من روی حالت گیم مود و رنگ روی 80 و باقی چیزا مثل داینامیک کنتراست و لایو کالر روی ماکزیمم هستند.

همه ی تلویزیون هایی که از HDR پشتیبانی میکنند (البته به جز برخی مدل های پایین رده مثل uj6300 الجی که نور و کیفیتشون در حالت HDR Game کاهش پیدا میکنه) تمام اون هشت خصوصیت رو که گفتم رو می تونن در حالت HDR تجربه کنند(حالا یک مدل تلویزیون بیشتر و یک مدل کمتر)، اگر شما به نتیجه ای نرسیدید مشکل از تنظیماتتون هست. اگر بگین تصویر چه مشکلی داره میشه بررسی و درستش کرد.
یا علی! رنگ‌۸۰ًباقی چیزام‌ماکزیموم! داداش‌کور میشی‌خدایی نکرده،اصلا خروجی‌طبیعی ‌و‌درستی بهت‌نمیده تنظیماتت.
———-
Ku7000 تو‌همه‌شرایط از x800d بهتره.ادم‌مگه‌عقلش‌کمه تی‌وی‌۵۰ اینچ‌رو‌ول‌کنه بره ۴۳ سونی‌بگیره‌به قیمت کاذب!
۷۹۷۰ هم یا سری ۷ سامسونگه‌و‌یا به‌احتمال زیاد ku 6000 هستش.
یه نگاه به چنل‌یو‌تیوب‌rtings بنذازین‌تا واقعا بیخییال x800d بشین.
میان رده کامل دست سامسونگه.

• Like
Reactions: mohsen2012

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید

همون مشکل اصلی اون لایه خاکستری هست یا اون وجود نداره که اونوقت انقدر رنگا ویواید هست که کل جزییات از دست میره یا اون لایه خاکستری وجود داره رو تصویر که کاملا رنگ مرده هستن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر