خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

ata_se7en

کاربر سایت
Feb 16, 2011
253
نام
ᗩTᗩ
عطا جان بعضی اوقات تو آل دیجیتال تی وی کارکرده میزارن...و همینطور از طریق دیوار حضوری گیرت بیاد بهتره..
در کل به دوستت بگو تی وی دست دو نگیره..
درود
سعید جان یه سری میزنم به اون سایت آل دیجیتال
والا من که خیلی گفتم ولی کو گوش شنوا

• Like
Reactions: SAEED_TAJ

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
نقد x930e هم منتشر شد خوشبختانه اونم عالی کرده تنها ایرادش اینه که بازه ی رنگ هاش برای سال 2017 کمه الباقی گزینه هاش عالی عمل کردن جفت 900 با 930 برای گیم یا هر کار دیگه ای به شدت پیشنهاد می شن قیمتشونم مناسبه local dimming هم هر 2 مدل دارن. با اپدیت بعدی هم dolby vision بهشون اضافه می شه.
داداش به نظرت به مدلهای 2016 هم با آپدیت نرم افزاری دالبی ویژن اضافه میشه ؟
البته میدونم که شرایط داشتن دالبی ویژن از نظر سخت افزاری فرق داره با نوع اچ دی آر 10...ولی گفتم شاید مثل تی وی های قدیمی که بهشون hdr اضافه کرد به مدلهای 2016 هم دالبی ویژن نرم افزاری اضافه کنه..

آخرین ویرایش:

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
نقد x930e هم منتشر شد خوشبختانه اونم عالی کرده تنها ایرادش اینه که بازه ی رنگ هاش برای سال 2017 کمه الباقی گزینه هاش عالی عمل کردن جفت 900 با 930 برای گیم یا هر کار دیگه ای به شدت پیشنهاد می شن قیمتشونم مناسبه local dimming هم هر 2 مدل دارن. با اپدیت بعدی هم dolby vision بهشون اضافه می شه.
930 گرون در میاد..ولی 900 عالیه قیمتش...

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
سلام دوستان
من بودجم کمه میخوام یه مانیتور تهیه کنم نهایاتا با ۵۰۰ ۶۰۰ تومن برای استفاده روزمره pc و ps4 میشه راهنمایی کنید کدوم مدل بهتره؟
ممنون

Grand Theft

کاربر سایت
Dec 16, 2013
814
نام
علی
سلام دوستان
من بودجم کمه میخوام یه مانیتور تهیه کنم نهایاتا با ۵۰۰ ۶۰۰ تومن برای استفاده روزمره pc و ps4 میشه راهنمایی کنید کدوم مدل بهتره؟
ممنون

سلام
دوست عزیز با این بودجه بهترین انتخاب برای شما BenQ GW2270H هست
21.5 اینچ با پنل AMVA

• Like
Reactions: Michael Sykes

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
داداش به نظرت به مدلهای 2016 هم با آپدیت نرم افزاری دالبی ویژن اضافه میشه ؟
البته میدونم که شرایط داشتن دالبی ویژن از نظر سخت افزاری فرق داره با نوع اچ دی آر 10...ولی گفتم شاید مثل تی وی های قدیمی که بهشون hdr اضافه کرد به مدلهای 2016 هم دالبی ویژن نرم افزاری اضافه کنه..
نه عزیز باید حتما tv full array باشه ممکنه نرم افزاری پشتیبانیش کنه عین lg ها اما عملا نکنه بهتره چرا که نیاز به local dimming داره ضمن اینکه حتی همین led ها هم بعید می دونم چندان جالب اجراش کنن(به نسبت oled ها) کلا بهترین کاراییش برای oled هست که کاملا قابلیت کنترل نقطه ای برای صفحه نمایش دارن.
930 گرون در میاد..ولی 900 عالیه قیمتش...
کم کم قیمتش میاد پایین اما بازم از سایر بندها قیمتش کمتره

• Like
Reactions: SAEED_TAJ

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
نه عزیز باید حتما tv full array باشه ممکنه نرم افزاری پشتیبانیش کنه عین lg ها اما عملا نکنه بهتره چرا که نیاز به local dimming داره ضمن اینکه حتی همین led ها هم بعید می دونم چندان جالب اجراش کنن(به نسبت oled ها) کلا بهترین کاراییش برای oled هست که کاملا قابلیت کنترل نقطه ای برای صفحه نمایش دارن.

کم کم قیمتش میاد پایین اما بازم از سایر بندها قیمتش کمتره
دقیقا همینه داداش..منم تعجب کردم..
برای دالبی ویژن نیاز به پنل 12 بیت هست..در حالیکه مدلهای 2016 و 2017 سونی که نام بردیم همشون 10 بیت هستن...و عملا قابلیت دالبی ویژن رو ندارن...
البته امکان داره سونی با آپدیت فقط اسمن دالبی ویژن بهشون اضافه کنه ولی در عمل به هیچ وجه دالبی ویژن واقعی نیست...
انشالا که سونی oled با قیمت مناسب بزنه که ما هم بتونیم بگیریم...

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
دقیقا همینه داداش..منم تعجب کردم..
برای دالبی ویژن نیاز به پنل 12 بیت هست..در حالیکه مدلهای 2016 و 2017 سونی که نام بردیم همشون 10 بیت هستن...و عملا قابلیت دالبی ویژن رو ندارن...
البته امکان داره سونی با آپدیت فقط اسمن دالبی ویژن بهشون اضافه کنه ولی در عمل به هیچ وجه دالبی ویژن واقعی نیست...
انشالا که سونی oled با قیمت مناسب بزنه که ما هم بتونیم بگیریم...

نه عزیز 12 بیتی که اصلا نداریم 10 بیتی اخرشه که تازه خیلی از مدل ها درست هم 10 بیت پخش نمی کنن بحث داینامیکش هست که در dolby خیلی دقیق تر عمل می کنه یعنی سازنده می تونه برای هر قسمت از تصویر حالت مختلفی تعریف کنه که قطعا باید full array باشه تا بتونه تغییرات در اون قسمت ایجاد کنه

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
نه عزیز 12 بیتی که اصلا نداریم 10 بیتی اخرشه که تازه خیلی از مدل ها درست هم 10 بیت پخش نمی کنن بحث داینامیکش هست که در dolby خیلی دقیق تر عمل می کنه یعنی سازنده می تونه برای هر قسمت از تصویر حالت مختلفی تعریف کنه که قطعا باید full array باشه تا بتونه تغییرات در اون قسمت ایجاد کنه
چرا داداش داریم ولی چون گرونه هنوز فراگیر نشده..دالبی ویژن مخصوص 12 بیت هست..
تو مقاله زیر همه چیزو توضیح داده:

HDR10 vs Dolby Vision: Which is better?

این تی وی های 10 بیتی که ادعا میکنن دالبی دارن هیچکدوم دالبی ویژن اصلی نیستن چون دالبی ویژن مستلزم داشتن پنل 12 بیت هست...

اینم خلاصه ای از نظر سایت rtings:
Dolby Vision content allows for up to 12 bit color; HDR10 is only 10 bit. It might not sound like a lot of difference, but you have to remember that the difference of 2 bits here is the difference between 1.07 billion colors and 68.7 billion. This means much smoother graduations between colors and no color banding in skies.

• Like
Reactions: Xenon360

snoko

کاربر سایت
Dec 23, 2008
450
نام
احسان
نظر شخصی بنده اینه
هرتز هم که 60 برای PS4 کافی هست، بیشتر به موشن بلور اهمیت بدید تا هرتز برای حرکات طبیعی و بدون چرک تصاویر(نظر شخصی). لگ هم که سری های 2016 سامسونگ لگ خیلی پایینی در حد 20 دارند و سونی هم حداقل حول 28 الی 37 هستند ولی امید هست با ارتقا اندرویدشون در آپدیت های بعدی لگ بازهم کمتر شه.
میگم این موشن بولور چقد باشه خوبه؟

farzadwin7

کاربر سایت
Aug 13, 2009
59
نام
فرزاد
واسه ps4 میخوام یه مانیتور بگیرم
نظرم رو پنل IPS چون پنل لپ تاپم TN اگر بخوام هزینه کنم نظرم روی IPS به خاطر کیفیت و رنگ هاش (الان هم با Tv خونه بازی میکنم هم ریموت پلی رو لپ تاپ)
پنل AMVA رو از نزدیک ندیدم و هیچ ذهنیتی راجب عملکردش ندارم اما رنگ ها برام خیلی مهم
بودجه 600 تا 800 چه مانیتوری رو پیشنهاد میکنید که بهترین عملکرد رو داشته باشه ؟

Grand Theft

کاربر سایت
Dec 16, 2013
814
نام
علی
واسه ps4 میخوام یه مانیتور بگیرم
نظرم رو پنل IPS چون پنل لپ تاپم TN اگر بخوام هزینه کنم نظرم روی IPS به خاطر کیفیت و رنگ هاش (الان هم با Tv خونه بازی میکنم هم ریموت پلی رو لپ تاپ)
پنل AMVA رو از نزدیک ندیدم و هیچ ذهنیتی راجب عملکردش ندارم اما رنگ ها برام خیلی مهم
بودجه 600 تا 800 چه مانیتوری رو پیشنهاد میکنید که بهترین عملکرد رو داشته باشه ؟

دوست عزیز اگر نمایش رنگها برات مهمترین چیزه و حوصله ور رفتن با تنظیمات مانیتورو هم نداری بهترین انتخاب برای شما Samsung S24D595P Plus هست
با رنگهای عالی و البته کمی تا قسمتی اغراق شده
پنلش هم PLS (همون IPSــه اما مخصوص سامسونگ) و 23.6 اینچ
حالت Game Mode هم داره

farzadwin7

کاربر سایت
Aug 13, 2009
59
نام
فرزاد
دوست عزیز اگر نمایش رنگها برات مهمترین چیزه و حوصله ور رفتن با تنظیمات مانیتورو هم نداری بهترین انتخاب برای شما Samsung S24D595P Plus هست
با رنگهای عالی و البته کمی تا قسمتی اغراق شده
پنلش هم PLS (همون IPSــه اما مخصوص سامسونگ) و 23.6 اینچ
حالت Game Mode هم داره
واسه گیم خودتون تست کردید ؟
دلیل اینکه زیر 700 با این سایز به خاطر کنتراست ؟
الجی یا بن کیو گزینه واسه معرفی نداشتید که بهتر بتونیم انتخاب کنم ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر