مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

CWM

کاربر سایت
Sep 16, 2017
27
سلام....دوستان مشکلی برای ps4 بنده بوجود اومده که هر کاری میکنم نمیتونم برطرفش کنم...ps4 روشن میشه ولی روی چراغ چشمک زن آبی قرار میگیره و بالا نمیاد....همه کارهایی که برای مشکل چراغ آبی مرگ در اینترنت هست رو انجام دادم ولی هیچ فایده ای نداره....حالا میخوام ps4 رو ریست فکتوری کنم ولی مشکلم اینه که وارد قسمت safe mode نمیشه...یعنی وقتی دکمه power رو نگه میدارم کنسول وارد safe mode نمیشه بلکه خاموش میشه....آیا شما راهی برای این موضوع دارید یا خیر؟آیا راه دیگه ای وجود داره که بتونم به صورت سخت افزاری ps4 رو ریست فکتوری کنم؟....ps4 من به هیچ صورت وارد safe mode نمیشه و از چراغ چشمک زن آبی هم خارج نمیشه...فقط میشه ps4 رو خاموش کرد...دوستان اگه کسی میتونه من رو راهنمایی کنه تا بتونم ps4 رو بدون safe mode ریست فکتوری کنم....
با سلام.

برادر مشکل سخت افزاریه و از یک اتصالی در کنسولتونه.

لطفا تشریف بیار واتساپ تا بهت بگم جریان چیه.۰۹۰۳۸۵۹۳۴۱۸

CWM

کاربر سایت
Sep 16, 2017
27
سلام از کجا باید فهمید که لنز دسگاه مشکل پیدا کرده
فریزشدن تصویر چیه
با سلام.

اگر یک و یا چند تا دیسک بازی رو تا آخر و کامل نصب نکنه و وست نصب کردن از لنز صدا بیاد بیرون و یا ارور دیسک کثیف است رو بده در حالی که دیسک کاملا سالمه و اگر چند دیسک بازی رو امتحان کردید یعنی این که به احتمال ۸۰ درصد لنز و ۲۰ درصد هم از قطعات دیگه درایو نوری میباشد.

فریز شدن تصویر یعنی هنگ کردن و ایست تصویر در حالی که دستگاه در حال انجام کار هست.این بیشتر به تلوزیون و یا کابل اچ دی ام آی خراب و یا نوسانات برق مربوط میشه.

• Like
Reactions: rezab

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,878
نام
malek
وسط بازی pes17 و 18 کنسول فریز میکنه و تصویر ثابت میمونه و 2 دقیق طول میکشه تا درست بشه.بازیهای دیگه رو هم امتحان کردم ولی مشکلی نداشتن.کنسول رو ریست فکتوری کردم ولی بازم درست نشد و وسط pes هنگ میکنه.قبلا اینجوری نبود :(

CWM

کاربر سایت
Sep 16, 2017
27
وسط بازی pes17 و 18 کنسول فریز میکنه و تصویر ثابت میمونه و 2 دقیق طول میکشه تا درست بشه.بازیهای دیگه رو هم امتحان کردم ولی مشکلی نداشتن.کنسول رو ریست فکتوری کردم ولی بازم درست نشد و وسط pes هنگ میکنه.قبلا اینجوری نبود :(
با سلام.

برادر.چه اتفاقی افتاد که اینجوری شد؟

بعد از آپدیت کنسول؟
بعد از خاموش و روشن کردن کنسول بعد از چند روز؟
بعد از حذف و نصب دوباره بازی؟
آیا به مدت طولانی در حال انجام همین بازی بودید؟
منضورتون از ریست فکتوری چیه؟

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,878
نام
malek
با سلام.

بعد از آپدیت کنسول؟
اتفاق خاصی که نیافتاده بود واسه کنسول ولی بعد ۲۰ دقیقه بازی کردن pes17 و pes18 اینجوری میشه.الان ۲ هفتس اینجوری میشه
۳-۴ تا بازی دیگه رو هم امتحان کردم ولی هیچکدوم فریز نمیشن.
هر روز هم بدون استثنا یکی ۲ ساعت بازیشون میکردم.
بعد این اتفاق بازی رو پاک کردم و دوباره نصبش کردم بازم درست نشد.rebuild data base هم کردم ولی بازم هنگ میکنه.آخرش هم
initialize ps4 reinstall system software کردم کنسول رو ولی بازم بعد نیم ساعت بازی کردن pes18 باز هنگ میکنه.
البته فقط وقتی آنلاینش رو بازی میکنم هنگ میکنه,چون برای امتحان رفتم ۲ ساعت آفلاین بازی کردم مشکلی پیش نیومد.
اینترنت رو هم عوض کردم و کابل لن و مودم رو هم عوض کردم ولی باز تو آنلاین هنگ میکنه.البته از دوستان پرسیدم هیچکدوم تو آنلاین کنسولشون هنگ نمیکنه

shahriyar_pc

کاربر سایت
Oct 18, 2010
993
سلام اگه لنز دستگاه ضعیف شده باشه بازی افت فریم شدید دارنx_x:Gunner:
سلام

اکثر بازی ها با اپدیت افت فریمشون درست میشه.
بقیه رو هم با سرچ توی اینترنت متوجه میشید که مشکل از بازیه یا دستگاه شما ایراد داره که باز مورد دوم خیلی نادره

Sent from my SM-J120F using Tapatalk

Alisan7

کاربر سایت
Sep 5, 2017
11
خب بازی Ghost Recon تو صحنه های پر ساختمون و و جاهای اکشن خیلی لگ داره ولی تو بازی Battle4 افت فریم خیلی خیلی کم داره تقریبا هیچی
سلام

اکثر بازی ها با اپدیت افت فریمشون درست میشه.
بقیه رو هم با سرچ توی اینترنت متوجه میشید که مشکل از بازیه یا دستگاه شما ایراد داره که باز مورد دوم خیلی نادره

Sent from my SM-J120F using Tapatalk

aryanf

کاربر سایت
May 3, 2014
23
دوستان من بعد از اپدیت بازی رینبو هر بازیی که اجرا میکنم روی صفحه ی اولش میمونه و وقتی میگه دکمه بزن و دکمه میزنم هیچ اتفاقی نمیافته هارد رو دراوردم روی pc فرمت کردم بازم درست نشد لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه چند روزه درگیرشم

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,878
نام
malek
با سلام.

بعد از آپدیت کنسول؟
خب زدم به سیم آخر و هارد کنسول رو هم عوض کردم ولی همچنان فقط تو بازی pes18 و بعد ۲۰ دقیقه آنلاین زدن کنسول هنگ میکنه.خاک بر سر سونی با این کنسول ساختنش

pies

کاربر سایت
Sep 30, 2017
4
سلام . از اساتید محترم یه سوال داشم . من امروز ps4 رو روشن کردم اما بعد از چراغ آبی چشمک زن که سفید میشه هیچ تصویری نمیده ! کابل hdmi رو چک کردم سالم بود بعد دستگاه از نظر فنی فکر نکنم خراب شده باشه آخه سیم دسته رو که میزنم شارژ میشه . حالا به نظرتون مشکل چیه ؟ لطفا کمک کنید

CWM

کاربر سایت
Sep 16, 2017
27
خب زدم به سیم آخر و هارد کنسول رو هم عوض کردم ولی همچنان فقط تو بازی pes18 و بعد ۲۰ دقیقه آنلاین زدن کنسول هنگ میکنه.خاک بر سر سونی با این کنسول ساختنش
با سلام.

برادر این جریان مربوط به رم و جریانات سخت افزاری دستگاه میشه که بیشتر تو مدل های فت..1016 یعنی مدل اول لمسی و مدل 1216 یعنی فت دکمه ای و بیشترم در همین مدل رخ میده.

خلاصه...این مشکل از یکی از ماژول های دست گاه هست و ممکنه که در این دو بازی رخ بده اما صد در صد در بازی های دیگه هم رخ میده و به زودی و یا بعد از چند مدت شاید طولانی بازی های زیادی با این وضعیت و شاید بد تر به صورتی که هنگام بازی کردن به کلی از بازی در بیاد و با ارور CE-34878-0 که مربوط به ماژول های رم هست مواجه میشی که به قول آقای سونی.فقد یک نقس نرم افزاریه و قابل حل هم هست در حالی که از سال 2014 تا به الان وعده حل شدنشو میده.و این مردم هستن که نمیدونن که چی سر ماژول های حرارتی کنسولشون که حتا در بعضی مواقع به حرارتی بیشتر از APU یا همون پردازنده دستگاه میرسه داره در میاد..

سلام . از اساتید محترم یه سوال داشم . من امروز ps4 رو روشن کردم اما بعد از چراغ آبی چشمک زن که سفید میشه هیچ تصویری نمیده ! کابل hdmi رو چک کردم سالم بود بعد دستگاه از نظر فنی فکر نکنم خراب شده باشه آخه سیم دسته رو که میزنم شارژ میشه . حالا به نظرتون مشکل چیه ؟ لطفا کمک کنید
با سلام.

برادر آخرین بار به چه شکل دست گاه رو خاموش کردید؟؟.

سوال مهم..آیا چراق آبی بین زمان های 30 ثانیه تا 50 ثانیه اتفاق میوفته یا بیشتر از 1 دقیقه و 15 ثانیه میشه؟

آخرین بار به صورت استاندارد و یا از برق کشیدن؟؟

به دستگاه ضربه خورده؟

آخرین بار در حال خاموش شدن دستگاه رو تکون ندادید؟

این موضوع میتونه از هارد باشه که با چند راه کار حل میشه و در نهایت شاید بخایید هارد رو تعویض کنید و یا به احتمال 10 درصد از پردازنده دستگاه باشه که درست کردنش برات جریان میسازه و یا به احتمال 20 درصد به آی سی اچ دی ام آی رپت داشته باشه که بیشتر بخاطر نوسان برق و یا اچ دی ام آی بی کیفیت خراب باشه.

به سوالات من جواب بدید که شاید بتوانم کمکتان کنم.

موفق باشید.

• Like
Reactions: pies

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر