کارتون های قدیمی

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
مدرسه موشها به نظر من بهترین نمایش عروسکیه سریالیه ایران بوده،یه کار ارزشمند از مرضیه برومند که الان مربای شیرینش روی پرده س.در مورد
کلاه قرمزی هم باید بگم که فیلم سینمایی کلاه قرمزی و پسرخاله پرمخاطب ترین فیلم ایران بعد انقلابه(قبل انقلاب رو نمیدونم ولی فکر کنم همین فیلم پرمخاطب ترین تاریخ ایران باشه)که نزدیک 3 میلیون نفر رفتن به سینما!(واقعا این امار برای پرمخاطبترین افتضاحه)

arash_13

کاربر سایت
Sep 28, 2005
250
این همه گفتین از شخصیت مورد علاقه من "گوفی" حرفی نزدین
در مورد خیلی ها هنوز صحبت نشده مثل میکی موس
دیگه از این معروفتر فکر نکنم داشته باشیم هر چند تلوزیون ایران خیلی نشون نمیداد شاید هم من یادم نمیاد

mostafa_cpp

کاربر سایت
Jan 29, 2006
977
نام
مصطفي
در مورد خیلی ها هنوز صحبت نشده مثل میکی موس
دیگه از این معروفتر فکر نکنم داشته باشیم هر چند تلوزیون ایران خیلی نشون نمیداد شاید هم من یادم نمیاد
اگه قرار باشه درباره كارتوناي ديزني حرف زد بايد گفت كه همشون به معناي واقعي شاهكارن
از بچگي با كارتوناي ديزني بزرگ شديم ، غافل از اينكه همون كارتوناي به ظاهر ساده درس زندگي بودن نه كارتون
الان كه دوباره به اون كارتونها نگاه ميكنم پيامهاش رو ميفهمم ولي اون موقع بدون اينكه خودمون متوجه بشيم اين پيامها رو تو يه قالب زيبا به اسم كارتون بهمون منتقل ميكردن
ديزني يه نابغه بود

من از كارتوناي ديزني بيشتر از همه علاء الدين و پري دريايي رو دوست داشتم :cheesygri

- مورچه خوار که واقعا دوبله اش خدا بود
سلام سوسيسسسس :cheesygri

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
دوبلاژ 5 کاراکتر هرگز از خاطرم محو نمیشه...
- پرنس جان
- مورچه خوار
- هیس (همون افعی خزانه داره پرنس جان)
- بازرس
- داروغهء ناتینگهام + گوریل انگوری

mostafa_cpp

کاربر سایت
Jan 29, 2006
977
نام
مصطفي
نوشته شده توسط Darkfie1d:
دوبلاژ 5 کاراکتر هرگز از خاطرم محو نمیشه...
- پرنس جان
- مورچه خوار
- هیس (همون افعی خزانه داره پرنس جان)
- بازرس
- داروغهء ناتینگهام + گوریل انگوری
فقط اينها نيستن ، دوبله همه اين كاراكتر ها به ياد موندنيه
زبل خان ، جودي ابوت ، كاراكتر من ميدوووووووونم گاليور ، لاغر ( چاق و لاغر ) و خيليهاي ديگه كه الان خاطرم نيست

آخرین ویرایش:

mostafa_cpp

کاربر سایت
Jan 29, 2006
977
نام
مصطفي
چندتا كارتون يادم اومد

گربه هاي فضايي ( اخرش بود :cheesygri )

ميو ميو عوض ميش

اقاي عطسه

يوگي و دوستان زبل

يه كارتوني بود همه آدمها زير در يا بودن كار تحقيقاتي ميكردن ، نميدونم اسمش چي بود

يه كار تون ديگه هم بود يه سري موجودات عجيب زير آب بودن روي سرشون هم يه لوله بود :cheesygri

فيليكس :

2e0c0.jpg

اسم اين خفاشه يادم نمياد :neutral:
13419.gif

2351e.jpg

f2726.jpg

سه كله پوك :

de16a.jpg

ca702.jpg

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
سلام

این چند تا هم خیلی با حال بودند

زبل خال این جا زبل خان اون جا زبل خان همه جا ...!!!!

پرفوسر بالتازا

نیکو نی کو همون زنبوره خیلی بهتر از هاچ زنبور عسل بودش

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
نوشته شده توسط mostafa_cpp:
چندتا كارتون يادم اومد

اقاي عطسه
آقای سکسکه.. Mr. Hiccup

يه كارتوني بود همه آدمها زير در يا بودن كار تحقيقاتي ميكردن ، نميدونم اسمش چي بود

آزمایشگاه دریائی سال 2020... (با صدای همون یارو بخون :))

illidan

کاربر سایت
Oct 10, 2005
38
قصد نداشتم تو این صفحه چیزی بنویسم(بنا بر دلایلی).خوندن تنهای این صفحات هم به قدر کافی لذت بخش هست لذتی که ماهها پیش طعم تلخ شیرینش!!! رو چشیدم و حالا خوشحالم که شما ها هم تو این تجربه شریک شدید.ولی دلیل زیر پا گذاشتن تصمیم مبنی بر ننوشتن یاداوری یه سری از تصویرهای ناب دوران کودکیمون هست که به نظر جا افتادن تو این بازنگری به گذشته ها.
یکی از دل گیرترین لحظات زندگی من در دوران کودکی موقع دیدن این کارتون بود نمی دونم چرا ولی می دونم بی دلیل نبود:
whjihv.jpg
whjku0.jpg

رمی رو یادتون اومد؟
------------------------------
whjou8.jpg

اقای سکسکه(امان از این بعد از ظهری بودن یه چشمم به دفتر مشق بود یه چشمم به صفحه تلویزیون)
------------------------------------
ادم برفیا(جمعه ها اگر اشتباه نکنم)
whjux3.jpg

----------------------------------
بلفی و لی لی پیت
whjvpu.jpg
whk277.jpg

-------------------------------
ممول رو یادتون هست(شخصیت مرموز جهانگرد(من واقعا دوستش داشتم)-الام جونم-پاشا-بوبو و ...)
whk46a.jpg
whk5e1.gif

---------------------------------
هایدی
whk7i8.jpg

دون کیشوت(بلاهت به تمام معنا)
whku8x.jpg

همچنین این که تنها به شدت تصور می کنم که دیدمش ولی چند تا از دوستانم هیچ چیزی از این مورد یادشون نمیاد.نمیدونم چرا برای من اینقدر اشناست.
whkwg0.jpg
whkxvs.jpg

------------------------------
و یونیکورن یا اسب تک شاخ(می دونم دوستش داشتم به شدت هر چند اگه زیاد چیزی ازش یادم نیاد گاهی از بد جنسیای همراه بنفش دم مثلثیش عصبانی می شدم ولی زود می بخشیدمش .(کاش الان هم می تونستم زود ببخشم).
whl3qv.jpg
whl012.jpg

و تصاویر فراموش نشدنی زیاد دیگه ای که فعلا تو این وقت صبح(2:50) بیشتر از این بهتره جلوی چشمام بازی نکنن(بعدا براتون می زارم اگر وقت کنم).
در ضمن می دونم به بیشتر اینا اشاره کرده بودید فقط قصد بازگشت! دوباره بود.
ولی ماهها پیش که سا عتها (شاید بدون اغراق ده ها ساعت )به دنبال این عکسها گشتم و با لاخره بعد از چند روز به زحمت تو چند تا سایت ایتالیایی پیداشون کردم فکر نمی کر دم این همه از بچه ها احساسشون نسبت به این کارتونها مثل احساس من نسبت به اینها باشه. شاید با ورتون نشه با خط دایل اپ چیزی نزدیک به 1 گیگ از تیترا ژ ابتدایی و انتهایی این کارتونها رو دانلود کردم.شاید بعضی ها اسمشو بزارن اتلاف وقت.حماقت.نوستالژی زودگذر ولی من اسمش رو می زارم یا نه اصلا چیزی نمی زارم هر کس برای این احساس پیش خودش یه اسمی می زاره یه اسم منحصر به فرد فقط برای خود خود خودش.
کسی هست که به گل سرخ مسافر کوچولو حسادت نکنه با دیدن اینکه چقدر مسافر کوچولو اونو دوست داشت ولی من به مسافر کوچولو حسادت می کردم که چقدر می تونه یه چیزو دوست داشته باشه.من عاشق مسافر کوچولو و تنهایی و سیارش بودم چون چیزهایی داشت که فقط متعلق به خودش بودن مثل احساسی که هر کدوم از ما نسبت به دوران کودکیمون داریم...

آخرین ویرایش:

arash_13

کاربر سایت
Sep 28, 2005
250
دوست عزیز دستت درد نکنه عکسها عالی بود
این یونیکورن خیلی به نظرم اشناست ولی منم دقیق یادم نیست
در مورد هایدی منم تعجب میکنم ظاهرا غیر من کسی دیگه ای بهش اشاره نکرد . خیلی قشنگ بود . اونطور که من شنیدم از کارهای میازاکی هستش . کسی در این مورد چیزی میدونه؟
بلفی و لی لی بیت رو هم خیلی دوست داشتم و همینطور ممول یادش به خیر
رمی رو یادتون اومد؟
بی خانمان این بود ؟ نه؟
من از كارتوناي ديزني بيشتر از همه علاء الدين و پري دريايي رو دوست داشت
اره دیزنی رو همه دوست دارن . ولی چون در موردش صحبت نشد واسه همین گفتم :cheesygri

آخرین ویرایش:

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
بسیاری از سازنده ها و حتی دوبلور ها هستن که دیگه در این دنیا زندگی نمیکنن
چقدر خوبه که آدم وقتی که از این دنیا رفت چیزی از خودش باقی گذاشته باشه که باعث بشه تا چند ده بعد انسانها اینچنین یاد گذشته ها و خاطره هاشون بیفتن و یادی هم از ما کنن
روحشون شاد
:(( :((

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
نوشته شده توسط illidan:
دون کیشوت(بلاهت به تمام معنا)
whku8x.jpg

همچنین این که تنها به شدت تصور می کنم که دیدمش ولی چند تا از دوستانم هیچ چیزی از این مورد یادشون نمیاد.نمیدونم چرا برای من اینقدر اشناست.
whkwg0.jpg
whkxvs.jpg
آهنگه تیتراژه دن کیشوت تو ذهنتون هست؟ محشر بود فوقالعاده.
این کارتون دومی هم به شدت به نظرم آشناس منم مطمئنم دیدم ولی چیزه زیادی یادم نمیاد
یه کارتون بود نقشه اولش یه پسره بود که میرفت تو شهره نقاشی ها . برای یاد آوری بیشتر تو یکی از قسمتهاش بین دنیای نقاشی ها ودنیای اعداد یه مسابقه فوتبال بود . که قرار شد توپ رو اعداد بیارن و زمین ماله نقاشی ها باشه. که توپ به شکله عجیبی حرکت میکرد و مدام نقاشی ها گل میخوردن بعده بازی کاپیتان تیمه اعداد گفت که توپ توپ نبوده بلکه صفر بوده. اعداد هم همه چهار عمل اصلی بودن همونطوری که تو ابتدایی مینوشتیم بصورت عمودی. کسی یادش اومد اسمشو بگه.
نوشته شده توسط pandora tomorrow:
من اخرش تو کف موندم و نفهمیدم که مادرش چه طور بهش رسید اگه داستان قسمت اخرش یادته بگو:)

در ضمن اون یارو رو نشون داد؟؟؟:razz:

خداییش با این نیلز خیلی حال کردم مخصوصا اون قسمتی که یه شهر از تو دریا اومد بیرون و نیلز اگه پول داشت میتونست کاری کنه که شهر دیگه تو اب نره ...
50.gif
اون یارو برونکار رو که نشون میداد قسمته آخرش چوبین تونست بفهمه غاره برونکار کجاست و وارد اونجا شد. بعد از اینکه کلی از اون خفاش ها و سگها که تو کارتنش پر بود کشت به خودش رسید کشتنه برونکا خیلی هم سخت نبود راحت کشتش. بعدشم که رفت خونه (راستی اسمه اون دختره چی بود؟) بازم مثل همیشه شب به آسمون چشم دوخته بود و حسرت خونه رو میخورد که یهو اون دست بندش شروع کرد به خاموش روشن شدن و بعد از چند لحضه یه سفینه صاف اومد نشست رو تپه نزدیک خونه . بعد هم پر شکوه ترین صحنه زندگیم تا اون موقع اتفاق افتاد. دره سفینه باز شد ابتدا یه نوره شدید و بعد یک سایه یه نفر که جلوی نور ایستاده بود(یه ضرب المثل معروف میگه: یعنی کی میتونه باشه این وقت شب؟):confused:بعد که چشمها و دوربینها به نور عادت کرد..........
:drooling::love::hug::shocked::oمادر چوبین رو دیدم که آغوش گشوده بود(برای من فکر کنم ولی چوبین زودتر پرید)
میگم بازم به اون عشقای پاک بچگی عشقه به یه نقاشی

واي همون كرگدن و اينا رو ميگي ؟؟؟؟ من ميمردم واسه اون :p

من يادمه ، هموني كه دستيارش يه كبوتره بود ديگه ؟ :cheesygri

كارتون نيلو و فلندي رو كي يادشه ؟
با اینکه ازت خوشم نمیاد;) ولی مشترکات زیاد داریما:cheesygri
بیایید همه با هم فریاد برآوریم در این تایپیکه موفق:
وقتی زندگی یه بازیه چرا ما بچه نمونیم؟؟

آخرین ویرایش:

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,532
نام
کورش
با توجه به اسامی کارتونهایی که ردیف کردید بنظر میرسه من و محمد nameless و darkfield قدیمی ترین کارتونها رو دیدیم بهر حال منم یه سری اسم رو ردیف میکنم البته به ترتیب علاقه نیست در ضمن فقط این ها نیست اگه خواستید بازم هست
1-سند باد حسرت کامل دیدنش بدلم مونده
2- بلفی و لیلیبیت الان وقتی اهنگهای گادگوری رو گوش میدم یاد اون کارتون میافتم
3 -مارکوپلو ترکیبی از فیلم و کارتون اهنگش شبیه shine on you crazy diamond از پینک فلوید
4 - عکسی که تو صفحه اول به اسم جنگل سبز گذاشته شده عکس شماره 20 فکر میکنم
5 - بامزی فویترین خرس جهان
6- پت پستچی با اهنگش کلی حال میکردم عروسکی و شاهکار
7 - اخرین تک شاخ فقط میتونم بگم یه شاهکاره
8 - یونیکو (اسب شاخدار)
9 - افسانه 3 برادر (لیوبی -شانگ فی - گوان یو) عروسکی چقدر لوکیشن ساخته بودن برای این
10- تام سایر (با اون دشمن ترسناکش اینجوجو) بعیده کسی یادش بیاد عکسش یکی مونده به اخر
11-برادران شیر دل یکی یوناتان بود و اون یکی یادم نیست عجیب خوش ساخت بود تو دره گل سرخ اتفاق میافتاد و یه شاه بود که یه ازدها داشت(فیلم بود)
12- اون کارتون خرسهای قطبی یکیش اسمش میشکا بود
13- کوتلاس یه اثر کاملا هنری
14- افسانه توشیشان
15- اسکیپی حالو هوای دهه هفتاد داشت (فیلم بود)
16- جو که یه سگه بود که با یه پسره تو دهه هفتاد امریکا یرگردان بودند(فیلم بود)
17- گوریل انگوری
18- رابین هود
19- مهاجران
20- خوانواده دکتر ارنست
21- پلنگ صورتی
22- رویای شیرین ( همون که به سرزمین کاکاتوریس ها سفر میکرد)
23- رویای شیرین (همون که یه مهندس بود تو یه اتفاق اچار میخورد تو سرش و تو بیهوشی به قرون وسطی میرفت و اونجا باروت و اینا رو اختراع میکرد) اسمش رو مطمئن نیستم
24- بل و سباستین
25- مزرعه سبزیجات
26- باربا پاپا
27- اون کارتون سنجابها که مادر بنر یه گربه بود
28- سفر به اعماق زمین
29- جزیره اسرار امیز
30- بچه هاب مدرسه والت
31- پروفسور بالتازار
32- ساترنن یه اردک بود با موش و این چیزا شبیه پت پستچی بود ولی فیلم بود
33- چاق و لاغر جدا از قضیه دهه فجری که پشتش بود من با خودش حال میکردم
34- کلاه قرمزی و پسر خاله(عروسکی)
35- الفی اتکینز
36- اوای باسکرویل از سری شرلوک هلمز (عجیبه که کسی اینو نگفت)
37- ارزوهای بزرگ اثر چارلز دیکنز (خانم هابیشام تو این بود)
38- تن تن و میلو
39- زبل خان
40- سفر های گالیور
این جور که معلومه حال و هوای نوستالژیک من بد جوری گل کرده الان دارم بخاطر یه قسمت مثلا از بلفی و لیلیبیت جون میدم .
این تاپیک به خیلی ها حال داد ولی حال منو گرفت چه خاطراتی برام زنده شد
در ضمن برای چندمین بار متوجه شدم سلیقم با چند تا از بچه های این سایت عجب سازگاره : مصطفیkain و محمد nameless و سیاوش darkfield
ضمنا کسی هست که تمام این 40 تا رو یادش بیاد؟ من بشخصه بعید میدونم

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
نوشته شده توسط kourosh:
ضمنا کسی هست که تمام این 40 تا رو یادش بیاد؟ من بشخصه بعید میدونم
من یادم میاد . در ضمن تن تن و میلو رو یک یا دو قسمتش رو بیشتر تی وی ایران پخش نکرد.
وقتی گفتی تن تن میلو من یاده چند تا کارتون افتادم که اسمی ازش نبود.
1- اسپیرو و فانتازیو
2- S.O.S Croco
3-گروه امداد( یه آهنگه قشنگ داشت شبیهه این : آسیم لوله له له له سیم لوله:D یاده فیزیکه سوم بخیر)
4- ژوپیتر( شعرش: ژوپیه ژوپیا لا لا لا لا لا لا لا لا )
5-دژ فضایی(اونم کامل نشون نداد. نقش اول:ریک هانتر)
6-شوالیه های عدالت( همون تیم راگبی که میرفتن قرون وسطی)
7- جنگ درندگان(عاشقه اون قسمت که عقابه به گروه حیوونا اضافه میشه)
8-فوق العاده محشر الان بگم همه میگید ااااااااااااااااه معرفی میکنم : وقتی بابا کوچک بود
9-کماندار نوجوان(گیلبرت جونم کجایی)
10-اسمش یادم نیست شخصیت اولش آلبرت بود و همیشه تو ذهنش میرفت تو دوران کودکی
یکی دو تا دیگه هم هست که سایه روشنه تو ذهنم بعدا میگم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر