پرونده عظیم بازی Shadow of the Colossus

Dreamy

کاربر سایت
Aug 31, 2010
606
ممنون بابت این تاپیک زیبا؛ من هم یکی از فنهای این بازی هستم؛ فن که چه عرض کنم، بهتره بگم دلباخته!
راستی توی همه ی تاپیکهای مربوط به این بازی اینهمه حرفهای قشنگ و رمانتیک زده شد ولی یکی نیومد تکلیف ما رو مشخص کنه و بگه که آیا این بازی پایان دوم داره یا نه؟
داشتن پایان دوم خیلی محتمل بنظر میرسه، اینجا توضیح دادم:
http://forum.bazicenter.com/thread5854/page2/#post2351891

SoTC هیچ پایان دیگه ای نداره با قطعیت 100% بهت میگم. اون لینکی هم که گذاشتی اون طرف نویسندش اگه واقعاً همچین کشفی کرده بود بجای نوشتن داستان! فیلمش رو تو یوتیوب گذاشته بود همون زمان!
خود Ueda هم گفته پایان دومی وجود نداره، کلاً باور نکن شما.

بازم میگم، شاید همچین پایانی وجود داشته باشه، ولی احتمالش خیلی خیلی کمه ! به عبارتی دیگه اگر شما چنین چیزی رو پیدا کنین، فکر کنم اولین نفر باشید...
yahoo_4.gif

احتمال خیلی خیلی کم هم نیست، صفره!:d SoTC دیروز که منتشر نشده 10 سال پیش اومده تا الان هم بالای چند ده میلیون آدم هر کدوم چند ده بار تمومش کردن، خوشبختانه اونقدرم فن بیس گولاخی پشت سرش هست که امثال Nomad کلاً زندگیشون رو روی این بازی میزارن و حتی تا نقش و نگارهای پنهان نقشه و... رو هم پیدا می کنن و تحلیل می کنن چه برسه به این مسائل تابلو که آیا اندینگ دیگه ای هست یا نه؟:d غیر این تو چرا ساده ای حسین، آخه اگه همچین پایانی می بود مثلاً خب قطعاً دیالوگهای دیگه ای رو می طلبید که تو فایلهای بازی فایل صوتی یا زیرنویس خارج از این همینایی که ما دیدیم وجود نداره... همه پایان بازی همینه که هست یه اپسیلون هم نمیتونه فرق کنه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sega_genesis

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
SoTC هیچ پایان دیگه ای نداره با قطعیت 100% بهت میگم. اون لینکی هم که گذاشتی اون طرف نویسندش اگه واقعاً همچین کشفی کرده بود بجای نوشتن داستان! فیلمش رو تو یوتیوب گذاشته بود همون زمان!
خود Ueda هم گفته پایان دومی وجود نداره، کلاً باور نکن شما.

احتمال خیلی خیلی کم هم نیست، صفره!:d SoTC دیروز که منتشر نشده 10 سال پیش اومده تا الان هم بالای چند ده میلیون آدم هر کدوم چند ده بار تمومش کردن، خوشبختانه اونقدرم فن بیس گولاخی پشت سرش هست که امثال Nomad کلاً زندگیشون رو روی این بازی میزارن و حتی تا نقش و نگارهای پنهان نقشه و... رو هم پیدا می کنن و تحلیل می کنن چه برسه به این مسائل تابلو که آیا اندینگ دیگه ای هست یا نه؟:d غیر این تو چرا ساده ای حسین، آخه اگه همچین پایانی می بود مثلاً خب قطعاً دیالوگهای دیگه ای رو می طلبید که تو فایلهای بازی فایل صوتی یا زیرنویس خارج از این همینایی که ما دیدیم وجود نداره... همه پایان بازی همینه که هست یه اپسیلون هم نمیتونه فرق کنه.
دُرسته وحید، ولی تو از پایان بازی بد برداشت کردی ! :d

خود اُستاد گفته :

22045482657846011994.jpg

پایانی که ایشون منظورش هست (پایان جایگزین) یعنی چی ؟!
یعنی اینکه قرار بوده به جای پایان الانی که ما در بازی شاهد هستیم قرار داده بشه ! نه اینکه بخواد پایان دیگری داشته باشه، منظور ایشون این بود ! اونی که تو میگی پایان دوم هست که اصلا چنین چیزی وجود نداره ! :d حتی 0% هم نیست !

بعدشم اگر هم می بود که نیست، اصلا کنترل دست ما نبود ! فوق ـش در یه کات سین این اتفاقات میفتاد که باز هم تکرار می کنم اصلا چنین چیزی وجود نداره ! یعنی داخل گیم پلی نیست، فوق ـش داخل کات سین می بود که باز هم نیست ! یعنی به طور کُلی بگم این پایان جایگزین هم در بازی وجود نداره ! ولی خُب Nomad در کانال یوتیوپ ـش قرار داده اگر سر بزنین !

- - -ویرایش - - -

اون موقع که بازی رو ps2 اومد فقط 2 تا کلوسوس رو شکست دادم و دیگه فرصت نشد ادامش رو بازی کنم .
چه شاهکاری رو از دست دادم .:-s
باور می کنی من الان دارم به جای تو حسرت می خورم ! ؟ :d آقا جان من برو بشین همین الان نسخه کولکشن رو تجربه کن، خیال ما رو هم راحت ! :d دمت گرم ! :d

• Like
Reactions: Mohsen GT

Dreamy

کاربر سایت
Aug 31, 2010
606
دُرسته وحید، ولی تو از پایان بازی بد برداشت کردی ! :d

خود اُستاد گفته :

22045482657846011994.jpg

پایانی که ایشون منظورش هست (پایان جایگزین) یعنی چی ؟!
یعنی اینکه قرار بوده به جای پایان الانی که ما در بازی شاهد هستیم قرار داده بشه ! نه اینکه بخواد پایان دیگری داشته باشه، منظور ایشون این بود ! اونی که تو میگی پایان دوم هست که اصلا چنین چیزی وجود نداره ! :d حتی 0% هم نیست !

بعدشم اگر هم می بود که نیست، اصلا کنترل دست ما نبود ! فوق ـش در یه کات سین این اتفاقات میفتاد که باز هم تکرار می کنم اصلا چنین چیزی وجود نداره ! یعنی داخل گیم پلی نیست، فوق ـش داخل کات سین می بود که باز هم نیست ! یعنی به طور کُلی بگم این پایان جایگزین هم در بازی وجود نداره ! ولی خُب Nomad در کانال یوتیوپ ـش قرار داده اگر سر بزنین !

خب اینکه اصن بحثش چیز دیگه ای، میگین "پایان دیگه" به اشتباه میوفته آدم.:d اگه بحث اینه که بحث های خیلی اساسی تر هم سر Ending بوده و حداقل 3-4 تا نوع پایان دیگه من خودم از صحبت های Ueda می تونم بیرون بکشم.:d

این حرف Ueda رو هم قبلاً تو نسخه ترجمه شده آرت ورک بازی خوندم و اون فیلمی که میگی Nomad ساخته و تو کانالش گذاشته رو هم دیدم، تو همین پایان فعلی هم اونچیزی که Ueda میخواسته به مخاطب القا میشه به هر حال و زیاد همچین فرقی هم نکرده یعنی مونو دست میزاره روی اگرو و اونجاست که بقایای 16 تا Colossi رو تو Credits می بینم و همون رو تداعی می کنه که مونو در واقع از سرگذشت Wander و اینکه چرا اینجاست با خبر میشه:d

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
البته دوستان اینم بگم که من فرضیه ی پایان دوم رو از صحبتهای آقای UEDA و غیره به ذهنم خطور نکرده، احساس میکنم اون باغ مخفی واسه دکور نیست و میتونه در پایان بازی اثر بذاره؛ اون میوه های ممنوعه اون بالا واسه چیه؟ فقط واسه اینه که خون رو کم کنه؟ خب کم کنه که چی بشه؟! من فکر میکنم این پایان دوم انجام دادنش کاملأ عملی به نظر میرسه، (البته اگه کسی بازیش خیلی خوب باشه و بتونه اجراش کنه! من بعد از اینکه میوه ها رو خوردم و خون و استقامتم کم شد حتی نتونستم از حرم پایین بیام (حالا مبارزه با غول شانزدهم با جان حداقلی بماند!)، چتر هم نداشتم که بتونم پایین بیام. اونی که بازیش خوبه احتمالأ میتونه این کارا رو بکنه.
اینکه میگید اگه پایان دوم وجود میداشت توی یوتوب میذاشتن باید عرض کنم که اتفاقا توی یوتوب پر از این چیزاست، (شما توی یوتوب بزن shadow of the colossus alternate ending بین چقدر ویدئو میاد!!) البته ویدئوی فیک زیاده اونجا ولی نمیشه گفت همشون فیکن، فقط یکی باید سرعت نت و شیلر فکن خوب داشته باشه بره دونه دونه نگاه کنه تا بتونه پیدا کنه.
حتی من اونجا یه ویدئو دیدم طرف اسب agro رو آورده بود روی پل بزرگ سنگی، بعد خودشو با اسب انداخت پایین، خودش وسط راه چتر نجات رو باز کرد ولی اسب افتاد و مرد.
یه آزمایشی هم خودم انجام دادم، خودمو روی پل سنگی رسوندم بعد کل پل رو دویدم تا به ورودی شهر ممنوعه (همونجایی که توی پرولوگ نشون میده) رسیدم، ولی هرچی سعی کردم از اون شکاف آخر رد بشم نشد (با اینکه باز بود!)، انگار یه چیزی مثل باد تو رو به داخل برمیگردونه! :)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Mohsen GT

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
خب قطعاً دیالوگهای دیگه ای رو می طلبید که تو فایلهای بازی فایل صوتی یا زیرنویس خارج از این همینایی که ما دیدیم وجود نداره... همه پایان بازی همینه که هست یه اپسیلون هم نمیتونه فرق کنه.
شما فایلهای بازی رو چجوری باز کردی و دیدی؟! فایلهای صوتی و تصویری و زیر نویس و ... که در داخل بازیها قرار دارن (مخصوصأ بازیهای کنسول) همگی داخل-سازی شده هستن با پسوندهای خاص خودشون. مثل فایل mp3 نیستش که شما توی سیستمت کپی کنی و گوش بدی. ثانیأ توی همون اپیلوگ اصلی نه wander و نه اون دختره (nemo) یک کلمه حرف نزدن، پس دلیلی نمیشه که بگیم اگه پایان دومی وجود داشته باشه باید حتمأ همراه با دیالوگ جدیدی باشه.

آخرین ویرایش:

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
شما فایلهای بازی رو چجوری باز کردی و دیدی؟! فایلهای صوتی و تصویری و زیر نویس و ... که در داخل بازیها قرار دارن (مخصوصأ بازیهای کنسول) همگی داخل-سازی شده هستن با پسوندهای خاص خودشون. مثل فایل mp3 نیستش که شما توی سیستمت کپی کنی و گوش بدی. ثانیأ توی همون اپیلوگ اصلی نه wander و نه اون دختره (nemo) یک کلمه حرف نزدن، پس دلیلی نمیشه که بگیم اگه پایان دومی وجود داشته باشه باید حتمأ همراه با دیالوگ جدیدی باشه.
Nomad Colossus - YouTube
نه منظورش این بود که اصلا چنین چیزی در بازی وجود نداره ! :d شما اگر ویدئوهای Nomad رو دیده باشی، خواهی دید که کُل بازی رو با برنامه هایی که داشته، تک تک فایل ها و انیمیشن ها رو باز کرده ! همه چیز بازی رو از داخل فُرمت PS2 اون استخراج کرده، همه نقشه ها، مکان هایی که تو بازی نمیشه وارد اونها شد و و و و.... لینک Channal ایشون رو بالا گذاشتم، شما اگر یه سر به اونجا بزنی، میبینی که این آقا چه کارهایی که نکرده ! :d
یه آزمایشی هم خودم انجام دادم، خودمو روی پل سنگی رسوندم بعد کل پل رو دویدم تا به ورودی شهر ممنوعه (همونجایی که توی پرولوگ نشون میده) رسیدم، ولی هرچی سعی کردم از اون شکاف آخر رد بشم نشد (با اینکه باز بود!)، انگار یه چیزی مثل باد تو رو به داخل برمیگردونه! :)
این قسمت رو قشنگ توضیح ندادی، شما گفتی که رفتی بالای پُل سنگی ؟! چطور؟! میشه یکم توضیح بدی ؟! :d
===========
راستی روی یک مقاله دیگه هم دارم کار میکنم، مربوط میشه به همین شباهت ها و تفاوت های بازی ICO و Shadow of the Colossus ! خیلی جالبه، نکات ریز و مفهومی درون اونها هستش ! در اسرع وقت قرار خواهم داد..

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
الان چجوری روی PC بازی کنیم ؟
اصلا واسه پی سی اومده ؟!

خیر، انحصاری PS2 بود یه زمانی ! :d ولی خُب الان شما دو راه برای تجربه این اثر دارید:

1-نسخه PS2 رو با امولاتور اجرا کنید، که می تونید در همین صفحات قبل لینک ـش رو پیدا کنید و یا با Search در اینترنت پیداش کنید !
2-یا اینکه نسخه Collection بازی که برای PlayStation 3 عرضه شده رو تهیه کنید و تجربه ـش کنید، که این روش خیلی بهتره ! قابلیت 3D ، تروفی ، ویژگی ها و افکت های جدید و خیلی چیزای دیگه که در این نسخه هست، می تونه شما رو مجاب به تهیه این نسخه بکنه ! البته باید عرض کنم که بازی iCO هم در این نسخه هست که جفت ـشون ورژن Remastered هست ـن و 100% ارزش خرید رو دارند !

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
این قسمت رو قشنگ توضیح ندادی، شما گفتی که رفتی بالای پُل سنگی ؟! چطور؟! میشه یکم توضیح بدی ؟! :d
خیلی ساده، به محض اینکه پات به بالای حرم میرسه، اگه از طرف چپ بری به باغ مخفی میرسی ولی اگه به سمت راست بری به پل سنگی میرسی.
راستی یه نکته؛ همون تصویری که خودت توی پست اول گذاشتی و با شماره 1 تا 6 مشخص کردی رو در نظر بگیر، در نقطه 2 یه تیکه صخره هست که روش سبزه روییده؛ میشه روی این تیکه نشست و استراحت کرد تا استقامت پر بشه ;)

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
حسین جان واقعا خسته نباشی تاپیکت عالی ... کاشکی میشد قسمت دوم Shadow of Colusous هم ساخته میشد /// چی میشد ؟ زندگی بخدا این بازی

18450682179955401282.jpg

ممنونم بابک جان، خواهش میکنم.
باید بگم که دقیقا حرف دل منو زدی ! :( ولی خُب دیگه طرفدارا که چه عرض کنم، خود اُستاد هم پیر شد رفت ! دیگه فکر نکنم اون وقت و زمان (دلایل دیگه...) رو داشته باشه تا بخواد بعد The Last Guardian روی یک پروژه و یا اثر دیگه کار کنه ! احتمالش خیلی کمه ! واقعا نمیدونم دلیل واقعی این همه تاخیر برای TLG چی بوده، ولی این رو مطمئنم که اُستاد سر این پروژه Trico خیلی سختی و مشقت رو متحمل شُد، شاید همین قضایا باعث شده باشه تا انگیزه ـش برای کار بر روی یه اثر دیگه نسبت به قبل کمتر شده باشه..برای همین در مصاحبه هایی که انجام داده بود، گفته بود که شاید بره سراغ یه کار دیگه چمیدونم شاید یه هُنر دیگه، نقاشی، انیمه و و و....:d
یه تیمی برای Shadow of the Colossus توی یوتیوپ یه کلیپ بازسازی کردن با گرافیک بسیار عالی و رندر شده همانند CG ، الان این حرفی رو که گفتی یاد همون ویدئو اُفتادم، انقدر این ویدئو زیبا و حماسی بود، که بار اولی که دیدم ـش تمام موهای بدنم سیخ شده بود ! همونجا بود که با خودم فکر کردم اگر Team iCO بخواد Shadow of the Colossus رو ادامه بده و بر روی مثلا PlayStation 4 عرضه کنه، حتی فکر کردن بهش هم آدم رو دیوونه میکنه ! :|
آدم وقتی میبینه این شاهکار روی PlayStation 2 اینچنین گرافیکی رو داره، اصلا تصورش هم سخته که بخواد ببینه چه عظمت و هیبتی رو ما در نسل بعد مثلا برای این بازی شاهد خواهیم بود...حالا جالب اینجاست که همه چیز فقط در گرافیک هم خلاصه نمیشه، طراحی مراحل، داستان بازی و روایت اون در عین حال به همراه سادگی هر چه تمام، فضای عارفانه و معنوی، موسیقی متن، همه و همه دست به دست هم دادن تا یکی از بهترین بازی های ساخته شده در تاریخ این صنعت رو به ارمغان بیارند ! این ها همه برمیگرده به ذهن زیبای اُستاد تا باعث بشه ما چنین هُنری و خلاقیتی رو در آثار ایشون شاهد باشیم...
یه مُعضل و مشکل دیگه ای هم که هست، متاسفانه تعداد کم افراد این تیم هست ـش ! :d هر چند که به نظر من هر کدوم از افراد این تیم به اندازه 20 نفر فعالیت و بازدهی دارند، ولی خُب بالاخره روند کار اونطور که باید و شاید پیش نمیره و سن ها هم همینطور میره بالا و ادامه داستان...:d به نظر من همه این چیزها رو زمان مشخص میکنه...:d

- - -ویرایش - - -

خیلی ساده، به محض اینکه پات به بالای حرم میرسه، اگه از طرف چپ بری به باغ مخفی میرسی ولی اگه به سمت راست بری به پل سنگی میرسی.
راستی یه نکته؛ همون تصویری که خودت توی پست اول گذاشتی و با شماره 1 تا 6 مشخص کردی رو در نظر بگیر، در نقطه 2 یه تیکه صخره هست که روش سبزه روییده؛ میشه روی این تیکه نشست و استراحت کرد تا استقامت پر بشه ;)
ممنون، راست میگی..
راستی دعوت نامه "طرفداران تیم ایکو" رو برای شما هم فرستادم، عضو بشی بهتره ! :d

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sega_genesis

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
راستی دعوت نامه "طرفداران تیم ایکو" رو برای شما هم فرستادم، عضو بشی بهتره !:d
[QUOTE/]
مرسی حسین جان عضو شدم.
-----------------------------------------

آقا من یه پیشنهاد دارم، یه پیشنهاد توپ! بیاین یه کمپین تشکیل بدیم و با جمع کردن امضاء هواداران از تیم سازنده بخواییم که همون SOTC رو بصورت remake با گرافیک بالا برای کنسول PS4 یا حتی PC بسازن (جدای از The Last Guardian که قراره بیاد). توی این بازسازی (remake) قرار نیست که بشینن از اول براش آهنگ بسازن و دیالوگ و فیلمنامه بسازن و دوبلر بیارن و صدا بزارن، فقط کافیه گرافیک بازی رو از نو بنویسن. اگرم پایان بازی رو بصورت چندگانه کنن که دیگه نور علا نور میشه! آهنگهاش هم دقیقا همونا باشه ولی با یه تغییر کوچولو remix کنن آهنگها رو. یعنی ملودی همون باشه ولی یخورده با فرکانس آهنگ بازی کنن. در ابتدای بازی هم یک آپشن اضافه کنن و به بازیکن اختیار بدن که دوست داره توی بازی چه نوع آهنگی رو بشنوه، آهنگهای اصلی یا رمیکس رو.
بنظر من این ایده خیلی ایده خوبی هست، زحمت زیادی هم برای استدیوی سازنده نداره و درضمن باعث میشه این بازی مجددا یه عالمه فروش کنه (مخصوصاً اگه برای pc هم پورت بشه). خداییش حیفه که این بازی پروندش بسته بشه و به خاطره ها بپیونده. اگه تعداد زیادی از هوادارا جمع بشن و بهشون فشار بیارن مطمئن باشین جواب میده و اونها ناچار میشن یه کاری بکنن. اگه فشار و درخواست طرفدارا نبود الان همین the last guardian هم تاحالا صد دفعه کنسل شده بود رفته بود پی کارش!

آخرین ویرایش:

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
راستی دعوت نامه "طرفداران تیم ایکو" رو برای شما هم فرستادم، عضو بشی بهتره !:d
[QUOTE/]
مرسی حسین جان عضو شدم.

آقا من یه پیشنهاد دارم، یه پیشنهاد توپ! بیاین یه کمپین تشکیل بدیم و با جمع کردن امضاء هواداران از تیم سازنده بخواییم که همون SOTC رو بصورت remake با گرافیک بالا برای کنسول PS4 یا حتی PC بسازن (جدای از The Last Guardian که قراره بیاد). توی این بازسازی (remake) قرار نیست که بشینن از اول براش آهنگ بسازن و دیالوگ و فیلمنامه بسازن و دوبلر بیارن و صدا بزارن، فقط کافیه گرافیک بازی رو از نو بنویسن. اگرم پایان بازی رو بصورت چندگانه کنن که دیگه نور علا نور میشه! آهنگهاش هم دقیقا همونا باشه ولی با یه تغییر کوچولو remix کنن آهنگها رو. یعنی ملودی همون باشه ولی یخورده با فرکانس آهنگ بازی کنن. در ابتدای بازی هم یک آپشن اضافه کنن و به بازیکن اختیار بدن که دوست داره توی بازی چه نوع آهنگی رو بشنوه، آهنگهای اصلی یا رمیکس رو.
بنظر من این ایده خیلی ایده خوبی هست، زحمت زیادی هم برای استدیوی سازنده نداره و درضمن باعث میشه این بازی مجددا یه عالمه فروش کنه (مخصوصاً اگه برای pc هم پورت بشه). خداییش حیفه که این بازی پروندش بسته بشه و به خاطره ها بپیونده. اگه تعداد زیادی از هوادارا جمع بشن و بهشون فشار بیارن مطمئن باشین جواب میده و اونها ناچار میشن یه کاری بکنن. اگه فشار و درخواست طرفدارا نبود الان همین the last guardian هم تاحالا صد دفعه کنسل شده بود رفته بود پی کارش!
آخه داداش این چیزی که تو گفتی ، میشه هزینه ساخت یه بازی از نو ! :d هیشکی به غیر از خود Sony از هزینه های این پروژه برنمیاد و نخواهد آمد ! دُرسته که داستان و گیم پلی اینا همه ردیفه، ولی خُب اینها جزء مراحل پیش تولید هست و طبیعتا هزینه ای در برنخواهد داشت، ولی وقتی بخواهیم برسیم به طراحی مراحل و کلوسوس ها و محیط ها یعنی اینکه ما داریم بازی رو از نو (تمامی قسمت ها...) میسازیم که میشه همون ساخت یک بازی از نو ! بعدشم از اونجایی که امتیاز و دارائی های این بازی دست Sony هست ـش اصلا نمیشه برای پلتفرمی غیر از PlayStation عرضه بشه ! :d بهتره با همون خاطرات خودمون خوش باشیم و بگذرونیم...

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
من نگفتم کلوسوسها و مرحله ها از نو طراحی بشن، گفتم بافت و تکستچر گرافیکی رو بالاتر ببرن، منظورم این بود که بازی رو remake کنن. در مورد اینکه remake دقیقاً چی هست میتونی اینجا بخونی و یه نمونه اسکرینشات ببینی: Video game remake - Wikipedia, the free encyclopedia اضافه کردن چند کات سین برای پایان بازی (حداقل تو این بازی) زحمت زیادی نداره چون این بازی طوریه که از دیالوگ خیلی کم استفاده میکنه و نیازی به دیالوگ جدید نیست و کات سین های بازی هم رندر شده نیست (در حالت عادی ما خودمون کاراکترها رو حرکت میدیم ولی در موقع نمایش کات سین، کامپیوتر اونها رو حرکت میده). با یمقدار تغییرات فنی میشه کاری کرد که صدتا کات سین بهش اضافه بشه بدون اینکه حجم اطلاعات روی دیسک افزایش پیدا کنه. اگه این بازی از صحنه های رندر شده استفاده میکرد اونوقت این کارهایی که عرض کردم به این راحتی شدنی نبود.
کنامی و آقای کوجیما هم بازی mgs1 رو که برای ps1 بود، ریمیک کردن برای game cube با گرافیک بالاتر، البته اونها آهنگها و دوبله صدا رو از نو ساختن که خب این قسمتش اضافی بود بنظر من، یعنی نیازی نبود.
ضمناً همه میدونن که این بازی انحصاریه، پورت کردن برای pc تنها یک ایده بود، مطرح کردن یک ایده که اشکالی نداره، فوقش سونی قبول نمیکنه، وگرنه فکر نمیکنم کسی باشه که ندونه این بازی انحصاریه. به نظر من پورت کردن این بازی برای pc هیچ مشکلی برای پلی استیشن ایجاد نمیکنه چون این بازی مال ده سال پیش بوده، مثل the last guardian نیست که جدید باشه و بخواد برگ برنده رو از پلی استیشن بگیره. پورت کردن sotc برای pc تنها فروش و درآمد تیم سازنده رو بیشتر میکنه و هیچ صدمه ای به انحصاریهای پلی استیشن نمیزنه چون این بازی مال 10 سال قبله و برای ps2 فروخته شده قبلاً. گیمرهای pc هم قطعاً استقبال خواهند کرد (البته اگه remake شده باشه). خب این نظر منه و بعید هم هست سونی همچین کاری بکنه. فقط خدا کنه یک remake برای PS4 بده دیگه ما از خدا چیزی نمیخواییم :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: che-jaleb

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر