حذف صفحه نمایش لمسی در گیم پد های PS4 به خاطر از بین نرفتن تمرکز گیمر

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,996
نام
محمد امین
30820945342225590802.jpg

یک نسل از کنسولها با عمری معادل 7 سال در حال تمام شدن است و نسل بعد خواهد آمد. 7 سال در دنیایی تکنولوژی که روز به روز ایده ها و اختراعات جدیدی خلق می شود بسیار طولانی است بنابراین سازندگان بیشترین سعی خود را می کنند که کنسول خود رو طوری طراحی کنن که با مرور زمان کهنه و بی استفاده نشود و گیمر ها را به مشکل نیندازد.
یکی از موارد بسیار مهم در طراحی کنسول ها دسته آنها است که پل ارتباطی گیمر و کنسول را فراهم میکند و شاید یک اشتباه در طراحی گیمرهای زیادی را یک نسل دچار چالش های عذاب آور کند
آقای Toshimasa Aoki امروز با بیان تلاش های زیاد تیم طراحی سونی برای خلق یک گیم پد مناسب برای PS4 از همکاری و گرفتن مشاوره از تیم های بازی سازی برای خلق بهترین ایده برای دسته ها سخن به میان آورد
او گفت: نمونه های اولیه دسته PS4 دارای صفحه نمایش لمسی بود که به خاطر بالا رفتن هزینه و همچنین نظر توسعه دهندگان که اعتقاد داشتن "این صفحه نمایش تمرکز گیمر را منحرف می کند و توجه او را از گیم پلی صفحه تلویزیون از بین خواهد برد" کنسل شد. این در حالی است که کنسول Wii U از یک صفحه نمایش بزرگ لمسی بهره می برد که گیمر میتواند از آن در طول بازی استفاده های زیادی ببرد.
Aoki با اذعان به گرفتن ایده از دسته XBOX 360 از 20 نمونه اولیه برای دسته PS4 خبر داد که هر کدام ایده خاص خود را داشتن بعضی از دسته ها بدون دکمه و بعضی های فقط صفحه نمایش لمسی داشتن به خاطر بازخوردهای که از طرف گیمر های شوتر به دست سونی رسیده بود بعضی از نمونه های اولیه مثل دسته 360 یک آنالوگ در بالا داشتن و بعضی ها نیز مثل دسته Wii U هر دو آنالوگ در بالا بود.

منبع

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,996
نام
محمد امین
من همون سر کنفرانس نینتیدو که Wii U معرفی شد گفتم این صفحه نمایش تمرکز گیمر رو از بین میبره بعد یک عده مسخره کردن..در کل خوشحالم سونی هم به نتیجه من رسید :d

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
بهتر!
مونیتور روی دسته فقط برای هایپه و هیچ فایده ای نداره!
همین صفحه لمسی که الان داره هم خیلی به درد نمیخوره اما باز از مونیتور بهتره!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر