SOMA | PC

مسلما نام Amnesia با دو عنوان موفق جایگاه ویژه ای در ژانر وحشت دارد,اکنون استدیوی خالق این نام یعنی Frictional Games عنوان جدیدی را معرفی کرده که به ادعایش نزدیک به سه سال در حال ساخت است.بازی در سبک اول شخص در دنیایی علمی تخیلی و البته پر وحشت دنبال می شود و اکتشاف، بقاء و درگیر شدن بازیکن درون داستان از ویژگی های آن است.داستان این عنوان نیز در مورد مردیست که در کابوسهایش گرفتار شده است.

ناشرFrictional Games
توسعه دهندهFrictional Games
پلتفرمPC,PS4
تصاویر بیشتر
تاریخ انتشار 22 سپتامبر
تاپیک امتیازات----------
پیش‌نمایش بازی----------
نقد بازی---------

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

robertofantasy

کاربر سایت
Sep 25, 2006
158
از دوستان کی بازی رو تموم کرده؟؟؟

یه مشکل اساسی تو یکی از مراحل بازی هست که باعث میشه بازی کرش کنه!!!
آخر مرحله TAU باید سه تا لوله رو بکشی بیرون تا اتاق پر از آب بشه...2 تاش به راحتی بیرون میاد اما رو سومی بازی کرش میشه!!
کل اینترنت رو دور زدم، خیلیا این مشکل رو دارن اما فقط باید نسخه اوریجینال باشی تا برات اوکی بشه...

من تموم کردم بازیمم کرک بود

mory_num1

کاربر سایت
Nov 14, 2008
30
کرک چه گروهی بازی کردید؟

نسخه فشرده fitgirl کاملا سالمه و از روی نسخه ریلودده ولی نزدیک 3 گیگ حجمش کمتره. واقعا از اون بازیهایه که مدتها تو ذهن باقی میمونه مخصوصا پروژه جاه طلبانه ای که داستان بازی بر اساس اون پیش میره. مراحل بازی مخصوصا آخر بازی هم تو لوکیشن های جالبی انجام میشه که به شخصه تو بازیه دیگه ای ندیدم و باید بازی کنید تا متوجه منظورم بشید.

Just Amir

کاربر سایت
Aug 15, 2010
240
نام
Amir
تازه بازی گرفتم،همون اوایلش گیر کردم

بعد از اینکه سوار مترو میشه و به دفتر دکتر برای اسکن مغزش میره،در دفتر قفل و کد می خواد
کد از کجا باید گیر بیارم!؟

mory_num1

کاربر سایت
Nov 14, 2008
30
تازه بازی گرفتم،همون اوایلش گیر کردم

بعد از اینکه سوار مترو میشه و به دفتر دکتر برای اسکن مغزش میره،در دفتر قفل و کد می خواد
کد از کجا باید گیر بیارم!؟
تو همون دفتر کنار کامپیوتر بگردی یه دفترچه هست که بازش کنی دور یه عدد 4 رقمی خط کشیده که کد در قفل هست

Just Amir

کاربر سایت
Aug 15, 2010
240
نام
Amir
تو همون دفتر کنار کامپیوتر بگردی یه دفترچه هست که بازش کنی دور یه عدد 4 رقمی خط کشیده که کد در قفل هست
اگر منظورت اینه،2507 - 2591 - 2597 - 2501 - 2507 امتحان کردم؛ حتی 25 عدد پی تست کردم :d

K.s.h.n.H

کاربر سایت
Mar 31, 2014
138
نام
Kshn_Hey
واقعا حیفه همچین بازی اینجوری تایپیکش بخوابه...از نظر داستانی واقعا SOMA خارق العاده بود...یه MASTERPIECE ساختن سازنده هاش ...سر پایان بازی تا چند دقیقه فقط حیرت زده به اسکرین نگاه میکردم...از نظر گیمپلی و گرافیک عالیه بازی و اتمسفر فوق العاده ای داره...پیشنهاد میکنم هیچوقت این بازی از دست ندید...من که بسیار بسیار لذت بردم

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
دلم لک زده واسه این مدل بازی ها
بریم تو کارش
فقط حیف دوست داشتم اول
Amnesia 2 رو برم بعد بیام سراغش ولی فرصت نیست ومثل اینکه این خیلی بهتر ازون شده

samorai

کاربر سایت
May 28, 2010
344
نام
حمید
بله وسط کار ارور run time حالمونو گرفت . نتو گشتم مثل این که فقط برا استیم این مشکل حل شدس .
مجبورم نصفشو از شماتوب ببینم که واقعا ضد حاله اصلا حال نمیده ..... :((
اینم لینک ارور اگه کسی بلد بگه چطور فیکسش کنم
Soma runtime error
ek5x_hhh.png

آخرین ویرایش:

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
بله وسط کار ارور run time حالمونو گرفت . نتو گشتم مثل این که فقط برا استیم این مشکل حل شدس .
مجبورم نصفشو از شماتوب ببینم که واقعا ضد حاله اصلا حال نمیده ..... :((
اینم لینک ارور اگه کسی بلد بگه چطور فیکسش کنم
Soma runtime error

نسخه reloaded مشکلی نداره. یه آپدیت هم داره نصب کن شاید درست بشه

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,595
واقعا حیف این داستان زیبا. منظورم از حیف این داستان زیبا اینه که خیلی ها به خاطر سبک بازی و ساخته های قبلی استدیو شاید اصلا دنبالش نیان و خودشون رو از این داستان زیبا محروم کنند.
داستان بازی و روایتش به همراه صداگذاری شخصیت ها واقعا فوق العاده بود و جزو بهترین تجربیاتم بود اما
انتظار بیشتری داشتم از اینکه نشه داستان رو حدس زد اما من با اولین روباتی که برخورد کردم و صحبت هاش کاملا ایده ی اینکه شخصیت ما خودش هم مثل روباته هست صورت گرفت و همینطوری هم با نشونه های در طول داستان بیشتر مطمئن می شدم که ایدم درسته و با خودم گفتم اگه شوک پایانی بازی بخواد این باشه که خیلی زود به این نتیجه رسیدم و چرا خودم رو با بعضی از صحنه های رو مخ بازی اذیت کنم اما خب مقداری از بازی رو که رفتم دیدم که خود بازی سریع این قضیه رو برملا کرد باعث شد بازی رو تا آخر برم ببینم که اون نکته ای که همرو شوک کرده چی بوده که خب آخرشم شوکه نشدم. تنها بخش شوکه کننده داستان برا من این بود که شخصیتم یک روبات کامل نبود و بدنش جنازه ی شخص دیگری بود. البته اینارو نگفتم که بگم داستان بد بود یا من خیلی خفنم چون زود قضیه رو فهمیدم. بیشتر برا این گفتم که شاید قسمتی از بازی رو از دست دادم و درست متوجهش نشدم که اینجا دوستان بگن و بحث بیشتری در کل صورت بگیره تا اینکه تاپیک یه ذره بیشتر دیده شه تا بلکه افراد بیشتری بازی رو تجربه کنن. البته داستان بازی جای بحث های فلسوی هم داره که فکر نکنم بحث کردن دربارش اینجا نتیجه ای داشته باشه چون با یه سری محدودیت ها طرف خواهیم بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر