نقد و بررسی بازی STATE OF DECAY نسخه PC

ebiblog

کاربر سایت
Apr 16, 2012
88
نام
محمد قمیشی
th

با سلام
در هنگام آغاز بازی شما با یک منوی عادی روبرو می شوید و پس زمینه زنده اما بی کیفیت!! از همان ابتدا به منوی بازی رفتم و تنظیمات گرافیکی را روی درجه حداکثر گذاشتم و باعث شد تصویر با کیفیت تر بشه اما باز هم جای ایراد داشت ،گزینه NEW GAME رو زدم و وارد بازی شدم ،متاسفانه بدون هیچ کات اسکن و اینترو و فیلم و داستان جالبی وارد بازی شدم ،کاراکتر بازی به محض رویت در مقابل چند زامبی قرار می گیرد که باید بجنگید و بکشید و فرار کنید تا به اوین کمپ که یک خانه ساده است برسید، اولین چیزی که تو ذوق می زد نور پایین بازی بود نه اینکه به شب بودن یا روز بودن ربطی داشته باشه ،گزینه نور را انتها بالا بردم و کمی بهتر شد کلا بازی از لحاظ کیفیت گرافیکی چندان مورد قبولم واقع نشد و بیشتر به بازی های نسل 6 شباهت داشت!
th

بگذریم آیتم را با دکمه TAB باز کردم و در کمال تعجب دیدم تمامی دکمه های بازی همان 4 دکمه ایکس باکس هست که واقعا در تبدیل کنسولی به PC کمکاری کردن من نمی دونم ساختن و تبدیل دکمه های ایکس باکس به کامپیوتر مگر چقدر سخت می تونه باشه؟ مثلا جایی روی زمین افتادیم و درخواست کمک را داریم تند تند روی صفحه مایش به شما هشدار می دهد دکمه rt را بزن حالا شما باید روی کیبورد بگردید و همه را امتحان کنید!!!بگذریم به منوی آیتم ها بر می گردیم یک منوی بی نقص که تمامی آیتم ها و اشخاص و جایی که هستید را با تمام مشخصات به شما نشان می دهد!! برای تعریف بازی باید اینگونه گفت فرض کنید دارید GTA بازی می کنید با این تفاوت که در شهر پر از زامبی است و کلی مراحل اصلی و فرعی پیش رو دارید،دکمه M رو از کیبورد زدم و وارد نقشه شدم اول بنظرم نقشه کوچیک اومد اما وقتی در بازی کمی پرسه زدم و سوار یک ماشین شدم و به گشت و گذار پرداختن دیدم واقعا نقشه وسعت فراوانی داره شاید در حد GTA SANANDREAS !!!
th

بازی دارای نقاط مثبت و منفی بسیار زیادی بود اما در کل بازی یک بازی اوپن وورلد سرگرم کننده و دوست داشتنیه مخصوصا که بیش از 2 ساعت با آن وقت صرف کنید.
در بازی کمپ ها و انسان های مختلف با گرفتاری های فراوان وجود دارد شما با کمک به آنها و انجام ماموریت های مختلف می توانید آنه را به کمپ خود ببرید و امنیت کمپ را بالا ببرید مثلا یک نفر را مسئول تک تیراندازی در پشت بام کنید و بقیه را در خود کمپ مشغول کنید هر کس که به شما می پیوندد در منوی شما ظاهر می شود،مرگ و میر در بازی واقعی خواهد بود اگر کاراکتر شما بمیرد راه بازگشتی ندارد و بازی با کراکتر های دیگر ادامه می یابد و سوئیچ بین کاراکتر های بازی از نکات جالب بازی است بعلاوه اینکه در بازی ماشین های مختلف با سرعت و قدرت مختلف وجود دارد که تنوعشان راضی کننده است!
th

منطقه ها و مناظر بسیار زیبا کار شده اند ،و نقشه پر است از جاهای جالب و عجیب ! مثلا هواپیمای سقوط کرده و .... از نکات منفی بازی هوش مصنوعی زامبی هاست در برخی مواقع شما را از دور تشخیص داده و حمله ور می شوند گاهی هم حضور شما در یک متری تسخیص نمی دهند در بازی مخفی کاری می تواند کمک بسیاری بکند و بدون اینکه با زامبی ها درگیر شوید به ماموریت خود پایان دهید اما کار راحتی نیست و ممکن است یک مرحله چند ساعت طول بکشد روز و شب بازی بصورت واقعی انجام می شود یک ساع روز است و ساعت دیگر شب.
State-of-Decay-Watchtower.jpg

سیستم آپگرید ،گشت و گذار همه و همه عالی است و تنوع اسلحه های سرد و گرم نیز شما را راضی نگه می دارد،مراحل ساده اما به لطف اوپن وورلد بودن آن جذاب است .
خوب بریم سر اصل مطلب امتیاز دهی :
گرافیک : بازی داری گرافیک بدی نست اما مشکلات تکنیکی فراوانی داره و همین باعث می شه من به اون نمره 7 بدم
موسیقی :بازی موسیقی زیادی نداره ،و برای بازیباز خیلی راضی کننده نیست 6
صدا گذاری : در مورد صدا گذاری باید بگم فقط می شه گفت عالی 9
گیم پلی:با توجه به اینکه دست شما برای هر کاری باز هست ، و این بازی دارای سبک گیم پلی منحصر به فردی است نمره 9 رو می دم
ارزش خرید:9

امتیاز کلی : 8

نتیجه گیری : اگر از علاقه مندان بازی های اوپن وورلد و ترسناک هستید و خواهان بازی آنها بصورت تلفیی هستید این بازی بهترین گزینه است و ساعت ها شمارا سرگرم می کند

آخرین ویرایش:

ebiblog

کاربر سایت
Apr 16, 2012
88
نام
محمد قمیشی
شما نسخه ازمایشی رو بازی کردید که پر از باگه نسخه کامل چند ماه دیگه میاد
والله ما از آزمایشی بودن و این ها نشنیدیم اگر نسخه بعدی هم باشه فکر نکنم با خودش خیلی فرق داشته باشه چون مشکلاتش اکثرا گرافیکی بودن

wesly gibson

کاربر سایت
Oct 5, 2009
333
نام
مهران
این نسخه early access بازی هست که تو استیم قرار گرفته ، فعلا ساپورت کامل کیبورد نداره و هنوز دارن اشکالای بازی رو میپرسن تا بتونن تو ریلیز نهایی همشو برطرف کنن !
حتی قبل از اینکه بازی تو استیم قرار بگیره هم رو این نکته تاکید کردن که بازی به محض اومدن ساپورت کیبورد نداره و بهتره با دسته ایکس باکس بازی بشه.
موفق باشید

ebiblog

کاربر سایت
Apr 16, 2012
88
نام
محمد قمیشی
این نسخه early access بازی هست که تو استیم قرار گرفته ، فعلا ساپورت کامل کیبورد نداره و هنوز دارن اشکالای بازی رو میپرسن تا بتونن تو ریلیز نهایی همشو برطرف کنن !
حتی قبل از اینکه بازی تو استیم قرار بگیره هم رو این نکته تاکید کردن که بازی به محض اومدن ساپورت کیبورد نداره و بهتره با دسته ایکس باکس بازی بشه.
موفق باشید
ممنون یعنی سر ما کلاه رفت !!!!!! باید نسخه اصلی هم گرفت فعلا که همین هم ما رو راضی می کنه

ebiblog

کاربر سایت
Apr 16, 2012
88
نام
محمد قمیشی
من یه سوال دارم از کسایی که این بازی رو نصب کردن و بازی کردن
چطوری باید کمپ جدید زد؟ بطور کامل لطفا بگید

P.A.T.R.I.O.T

کاربر سایت
Jul 22, 2012
380
نام
Taha
من یه سوال دارم از کسایی که این بازی رو نصب کردن و بازی کردن
چطوری باید کمپ جدید زد؟ بطور کامل لطفا بگید

اولای بازی کمپ به صورت خودکار کلیساست ...
یکمی که بازی کنی و افراد گروه تعدادشون بیشتر بشه به یه کمپ بزرگتر احتیاج میشه !!!

اول باید بری اطرافو بگردی و جاهایی که به درد درست کردن کمپ میخورن پیدا کنی ( Potantial Home Site ) رو نقشه !
بعدش که یه جا رو انتخاب کردی , واسه ی اینکه بتونی بگیریش به یه سری چیزا احتیاج داری :
1- افراد کافی تو گروهت
2- Supply یا تجهیزات کافی واسه ی مراقبت کردن ازش

بازیش عالیه :bighug: اما خیلی تو این فروم در حقش بی انصافی شده ... :|
طرفدار زیاد نداره !

من خودم تا شنیدم بازیش هم Open World هم Survival - Horror هم چاشنی آخرالزمانی داره , در جا طرفدارش شدم و بازیه هم ناامیدم نکرد !!! :d

dian

کاربر سایت
May 24, 2016
1
سلام
من توی فیلم های اپارات دیدم بقیه توی کمپ هاشون خونه های دیگر یا مزرعه دارن من چه طور میتونم این چیز ها رو توی کمپ اصلی بسازم لطفا جواب بدید ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر