بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Sadeghianpoor

کاربر سایت
Jul 25, 2017
8
سلام دوستان.
من شاتل دارم طرح ۴ مگابیت ولی خیلی با این نت مشکل دارم.
داخل بازی هایی مثل رینبو،GTAو... خیلی نوسان پینگ دارم.مثلا اوایل بازی پینگ خارجی من روی 140 بعد پنج دقیقه میره روی ۳۰۰ یا ۴۰۰ یا حتی ۱۰۰۰:|بعد یه دفعه میاد پایین دوباره میره بالا(البته بعضی موقع ها هم نوسان سرعت هم دارم).
من داخل سایت های دیگه پرس و جو کردم به این نتیجه رسیدم که شاید این نوسان پینگ یه خاطر اشکال از مودمه.

مودم من هم zyxel قدرت آتن دهیش افتضاح،مثلا داری استفاده میکنی با گوشی یا کنسول یه دفعه وای فای میپره.
حالا میخواستم بدونم کلا مودم های zyxel افتضاح یا فقط واسه من اینطوری؟

بعد میخواستم بپرسم با عوض کردن مودم(اگه من یه مودم خوب بگیرم)پینگ من ثبات پیدا میکنه؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
سلام دوستان.
من شاتل دارم طرح ۴ مگابیت ولی خیلی با این نت مشکل دارم.
داخل بازی هایی مثل رینبو،GTAو... خیلی نوسان پینگ دارم.مثلا اوایل بازی پینگ خارجی من روی 140 بعد پنج دقیقه میره روی ۳۰۰ یا ۴۰۰ یا حتی ۱۰۰۰:|بعد یه دفعه میاد پایین دوباره میره بالا(البته بعضی موقع ها هم نوسان سرعت هم دارم).
من داخل سایت های دیگه پرس و جو کردم به این نتیجه رسیدم که شاید این نوسان پینگ یه خاطر اشکال از مودمه.

مودم من هم zyxel قدرت آتن دهیش افتضاح،مثلا داری استفاده میکنی با گوشی یا کنسول یه دفعه وای فای میپره.
حالا میخواستم بدونم کلا مودم های zyxel افتضاح یا فقط واسه من اینطوری؟

بعد میخواستم بپرسم با عوض کردن مودم(اگه من یه مودم خوب بگیرم)پینگ من ثبات پیدا میکنه؟
با تشکر

من شاتل داشتم هنوزم برام اس.ام.اس میفرستن خودش آشغاله نتت رو عوض کن.من مودم هم از خودشون خریدم ، سیم کشی روکار جدا واسه تلفن کردم مودم فقط زدم بدون تلفن و هر کاری تو بگی کردم باز هی میگفتن اوه اوه چقدر نویز داره خطت.الان آسیاتک دارم با همون خط و مودم و اینا عالی.دروغگو هستن.

Sadeghianpoor

کاربر سایت
Jul 25, 2017
8
من شاتل داشتم هنوزم برام اس.ام.اس میفرستن خودش آشغاله نتت رو عوض کن.من مودم هم از خودشون خریدم ، سیم کشی روکار جدا واسه تلفن کردم مودم فقط زدم بدون تلفن و هر کاری تو بگی کردم باز هی میگفتن اوه اوه چقدر نویز داره خطت.الان آسیاتک دارم با همون خط و مودم و اینا عالی.دروغگو هستن.
شما تهران زندگی میکنی؟اگه تهرانی کدوم منطقه زندگی میکنی؟

تو آشغال بودن شاتل شکی نیست ولی خیلی تردید دارم تو انتخاب isp.بعضیا میگن آسیاتک خوبه واسه گیم، بعضیا میگن پارس آنلاین.اصلا آدم گیج میشه کدوم رو انتخاب کنه.

اگه کسی از دوستان اکباتان زندگی میکنه یا حداقل غرب تهران یه isp خوب معرفی کنه لطفا...

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
دوستان دقت کنین جدا از خود ISP، اون مرکز مخابراتی منطقه ی شما هم خیلی مهمه.
من الان مشهد هستم و کاملا راضی از شاتل. پینگ 90 تا 110 با اروپا. سرعت دانلود 16 مگ.
قبل اینکه از جایی سرویس بگیرین، برین آشنایی کسی رو پیدا کنین که از شرکت مدنظرتون سرویس داشته باشه
اونجا تست کنین ببینن چجوری هست.
خصوصا اگه برای گیم میخواین.
بعضی از شرکت ها هم سرویس گیم دارن که اگه درخواست کنین براتون فعال میکنن.

SOAP MACTAVISH

کاربر سایت
May 7, 2010
2,173
نام
امیر
بچه ها من تهران محدوده ی بلوار کاوه پل صدر , توصیه میکنین چه اینترنتی بگیرم ؟ البته چون اجاره هستش خونه میخام ای دی اس ال نگیرم و مورد همراه بگیرم که داشته باشمش همیشه ولی کلا با توجه به قیمت و پوشش و سرعت چی توصیه میکنین ؟
ایرانسل و مبین نت چطورین ؟ مخابرات از این مودم های همراه داره ؟
هزینه هاش چه طوریه ؟

اگر کسی بتونه یه توصیه کلی بکنه که چه مدل اینترنتی بگیرم که ارزون تر باشه و بهتر باشه خیلی ممنون میشم

آخرین ویرایش:

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543

تو آشغال بودن شاتل شکی نیست ولی خیلی تردید دارم تو انتخاب isp.بعضیا میگن آسیاتک خوبه واسه گیم، بعضیا میگن پارس آنلاین.اصلا آدم گیج میشه کدوم رو انتخاب کنه.

اگه کسی از دوستان اکباتان زندگی میکنه یا حداقل غرب تهران یه isp خوب معرفی کنه لطفا...
چند پست بالاتر گفتم شهید توکلی-منطقه تهرانسر

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661

عزیز شاتل - پارس آنلاین - آسیاتک - پیشگامان
این 4 تا برای گیم خوب هستند ، هرکدوم که میخوای بگیر فرق زیادی ندارند .

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,505
شاتل قبل این تغییرات واسه پوینت تو پوینت هیچ سرویس جداگانه ای نداشت فقط باید یه رادیو میگرفتی و سرویس های تو سایت رو انتخاب میکردی ...الان زنگ زدم برای تمدید میگه دیگه اون سرویس ها برای شما نیست و باید یکساله یا شیش ماهه بگیرین که حداقل 400 تومن هزینه داره حالا منی که خطم فیبره چه خکی به سرم بریزم؟
محابرات هم میگه پورت خالی ندارن

ATAR

کاربر سایت
May 9, 2011
343
سلام
من تو شهریار آسیاتک دارم که از 4 دی سرعت رو از 14 به 8 سوندند از 27 بهمن هم کلا قطعش کردند و همون شب زنگ زدم گفتند مشکل سراسریه پس فرداش زنگ زدم گفتند گزارش میدیم بررسی کنند فرداش از 195 شکایت کردم بابت قطعی هنوز درست نکردند .
در کل شاتل دزدترینِ بینشون و پارس آنلاین هم گرون فروش که قبل طرح اینترنت نامحدود سرعت 8 میداد به جای 16 در خالی که خط میکشید آسیاتک هم که بالا گفتم . حالا دوستان بگویند کدوم شرکت حجم بیشتی میده و قطعی نداره همراه اول موبایل هم که همش قطع میشه در حالی که 300 متر تا مخابرات فاصله ندارم ایرانسل هم همینگونه .

jimrakotest

کاربر سایت
Sep 12, 2017
71
دوستان کسی میتونه در مورد اینترنت مخابرات بگه ؟ ... اینترنت مخابرات هم ترافیک بین الملل و ترافیک داخلی داره ؟ ... رفتم توی سایتشون و فقط نوشته فلان مقدار ماهیانه حجم میدن و اشاره ای به ترافیک بین الملل اینا نکرده ! ... کلا پیشنهاد میکنیدش ؟ ... من برای یک مجتمع تجاری میخوام چون اونجا فیبر نوری هست گفتن فقط مخابرات بهم خدمات میده !

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
یه مشکلی واسم الا 3-4 روز پیش اومده اونم کند شدن سرعت نت تلگرام و اینستگرام!رسما چند دقیقه طول میکشه تا یه فایل 5مگ رو دانلود کنه!یا اینستگرام ویدیو هارو هی تیکه تیکه دانلود میکنه!
از اون بدتر تو گیم اصلا نمیشه بازی کرد پینگ تو بیرون با 4224 و 8888 رو 88-100 هست ولی داخل گیم تا یهدرگیری میشه یا یا...پینگ میره بالا و انگار دلی داری شدید بعد میام می بینم پینگ بیرون رو 88-100!موندم زنگ بزنم چی بگم بهشون که مشکل ازکجاست!
سرویسم 8 مگه!!از یه طرف هم بزور به ...شکن وصل میشه که رسما هیچی باز نمیکنه!
خلاصه اینطور بگم که که نه میشه یه فوتبال با کیفیت 720 یا 540p تو انتن دید هی با بافر نشون میده انگار سرعت نت نمیکشه یا twitch کلا صفحه سیاه یا اونم اگه نشون بده 5 مین لود میکنه یه 10 ثانیه نشون میده!از یه طرف هم میام چیزی میزارم دانلود می بینم سرعت دانلودم بین 700-990 هست که زیاده و نباید مشکلی داشته باشم از این نظر.... خلاصه قاطی کردم!

• Like
Reactions: Katsura

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,110
نام
پرهام
یه مشکلی واسم الا 3-4 روز پیش اومده اونم کند شدن سرعت نت تلگرام و اینستگرام!رسما چند دقیقه طول میکشه تا یه فایل 5مگ رو دانلود کنه!یا اینستگرام ویدیو هارو هی تیکه تیکه دانلود میکنه!
از اون بدتر تو گیم اصلا نمیشه بازی کرد پینگ تو بیرون با 4224 و 8888 رو 88-100 هست ولی داخل گیم تا یهدرگیری میشه یا یا...پینگ میره بالا و انگار دلی داری شدید بعد میام می بینم پینگ بیرون رو 88-100!موندم زنگ بزنم چی بگم بهشون که مشکل ازکجاست!
سرویسم 8 مگه!!از یه طرف هم بزور به ...شکن وصل میشه که رسما هیچی باز نمیکنه!
خلاصه اینطور بگم که که نه میشه یه فوتبال با کیفیت 720 یا 540p تو انتن دید هی با بافر نشون میده انگار سرعت نت نمیکشه یا twitch کلا صفحه سیاه یا اونم اگه نشون بده 5 مین لود میکنه یه 10 ثانیه نشون میده!از یه طرف هم میام چیزی میزارم دانلود می بینم سرعت دانلودم بین 700-990 هست که زیاده و نباید مشکلی داشته باشم از این نظر.... خلاصه قاطی کردم!
منم دقیقا تا همین دیروز به مدت ۳ روز بود که این مشکلو داشتم پینگم ۱۲۰ بود ولی اصن نمیشد بازی کرد ولی امروز مشکلی نداشت:D . جالبه دقیقا هم ۸ مگ دارم:| کدوم ISP ؟
من شاتلم

• Like
Reactions: Sterben

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
پارس انلاینم!! دقیقا نمی دونم مشکل از کجاست که با پشتیبانی در موردش حرف بزنم:D اگه بگم پینگ زیاده میگن نه رو 90 که درسته@تایم اوت هم ندارم ولی نت کلا یجوری شده که رسما تو گیم اینا تاخیر رو احساس میکنی:-? انگار پینگت رفته رو +400 اینا ولی تو بیرون 100 نشون میده که عجیبه واسم!

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,110
نام
پرهام
پارس انلاینم!! دقیقا نمی دونم مشکل از کجاست که با پشتیبانی در موردش حرف بزنم:D اگه بگم پینگ زیاده میگن نه رو 90 که درسته@تایم اوت هم ندارم ولی نت کلا یجوری شده که رسما تو گیم اینا تاخیر رو احساس میکنی:-? انگار پینگت رفته رو +400 اینا ولی تو بیرون 100 نشون میده که عجیبه واسم!
کار خاصی که نمیشه کرد منم حقیقتا حوصله ندارم زنگ بزنم بهشون :| ولی دقیقا همین شکلی بود که میگی حالا میخواستی مثلا یه عکس اپ کنی نیم ساعت طول میکشید درصورتی که قبلا اینطوری نبود حس میکنم پهنای باند رو محدود کرده بودن :-??

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر