Ps Vita 2000

MOHS4N

کاربر سایت
May 30, 2011
821
نام
محسن
ابعاد 1000 : 182.0x 83.5 x18.6 mm
ابعاد 2000 : 183.6x 85.1 x 15.0 mm

:|

- - -ویرایش - - -

32033229389336954980.jpg

Source

آره محسن! انگار که با مشت خوابوندن روش ، 3 میلیمتر باریک تر شده اما همون 3 میلیمتر از طول و عرضش زده بیرون!

اِ. تا من پیدا کردم نوشتم یهو دیدم قبلش نوشتی.:d

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران

چرا در ویتا LCD پنل جایگزین OLED پنل شد؟ Sony Computer Entertainment پاسخ میدهد!

52523980183370632734.png

House رئیس و مدیر عامل شرکت سونی در یک میزگرد خبری در جواب این سوال میگوید:

دلیل اصلی آن است که پنل LCD میتواند کیفیت تصویری یکسانی با OLED برای ویتا محقق سازد(جان عمه ات!).وی همچنین افزود پنل LCD باریک ساختن ویتا را آسان تر میسازد چراکه مدل جدید ویتا 20% باریک تر از مدل پیشین است.

پینوشت گزارشگر: علاوه بر این دلایل احتمالا دلیل دیگر این عملکرد سونی کاهش هزینه های ویتا می باشد گرچه House به وضوح به آن اشاره نمی کند!

پیش از این نیز یکی از مهندسین SCE که مدل قبلی را توسعه داده بود اعلام داشت که فرایند پردازش اعمال شده در حاشیه ی صفحه نمایش ویتا (1000) دشوار است.او درباره ی مدل قبلی ویتا گفت که پنل OLED ، پنل لمسی و کاور به یکدیگر متصل شده اند اما ایجاد روشی که این در هم پیچیدگی باعث شکسته شدن پنل OLED در فرایند تولید نشود بسیار سخت بود!

منبع
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب دیگه خیالمون راحت شد VITA 1000 رو دو دستی بچسبید که با توجه به چیزایی که مهندسین و رئیس شرکت سونی میگن (هزینه زیاد + مشکلات تولید OLED) عمرا حتی برای PSP 3000 شاهد صفحه نمایش OLED نخواهیم بود!

اینم یه عکس بیریخت از 2000 تو همون کنفرانس(قاب دور LCD واقعا افتضاحه!):

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران
چه جو منفی ـیی :D من که عاشق 2000 شدم مخصوصا صورتیش :D بیاد تو بازار میخرم :D

چه جراتی الان همه میریزن سرت تیکه بزرگه ات گوشته...

آدم چوب گرونی رو بخوره اما گول ارزونی رو نخوره.واقعا LCD بودنش برات مسئله ای نیست؟اینکه از ویتای قبلی بزرگتر شده مهم نیست؟

2000 مدل Downgrade شده ی 1000 هستش نه Upgrade شده!اگر LCD IPS بود باهم میرفتیم میخریدیم ولی LCD زپرتی معمولیه.در ثانی فکر کنم باید تو ژاپن خیلی خوب بفروشه تا بعد بتونن به اروپا و آمریکا و... فکر کنن.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل

چرا در ویتا LCD پنل جایگزین OLED پنل شد؟ Sony Computer Entertainment پاسخ میدهد!

52523980183370632734.png

House رئیس و مدیر عامل شرکت سونی در یک میزگرد خبری در جواب این سوال میگوید:

دلیل اصلی آن است که پنل LCD میتواند کیفیت تصویری یکسانی با OLED برای ویتا محقق سازد(جان عمه ات!).وی همچنین افزود پنل LCD باریک ساختن ویتا را آسان تر میسازد چراکه مدل جدید ویتا 20% باریک تر از مدل پیشین است.

پینوشت گزارشگر: علاوه بر این دلایل احتمالا دلیل دیگر این عملکرد سونی کاهش هزینه های ویتا می باشد گرچه House به وضوح به آن اشاره نمی کند!

پیش از این نیز یکی از مهندسین SCE که مدل قبلی را توسعه داده بود اعلام داشت که فرایند پردازش اعمال شده در حاشیه ی صفحه نمایش ویتا (1000) دشوار است.او درباره ی مدل قبلی ویتا گفت که پنل OLED ، پنل لمسی و کاور به یکدیگر متصل شده اند اما ایجاد روشی که این در هم پیچیدگی باعث شکسته شدن پنل OLED در فرایند تولید نشود بسیار سخت بود!

منبع
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب دیگه خیالمون راحت شد VITA 1000 رو دو دستی بچسبید که با توجه به چیزایی که مهندسین و رئیس شرکت سونی میگن (هزینه زیاد + مشکلات تولید OLED) عمرا حتی برای PSP 3000 شاهد صفحه نمایش OLED نخواهیم بود!

اینم یه عکس بیریخت از 2000 تو همون کنفرانس(قاب دور LCD واقعا افتضاحه!):

آقا بگید نمیتونستیم کاهش قیمت بیشتری بدیم مجبوریم شدیم ازش بزنیم

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران
همونطور که میدونید فناوری رتینای Apple در LCD های مورد استفاده ی این شرکت سال ها بر دیگر صفحات نمایش گوشی و تبلت فرمانروایی میکرد:

اما دیری نپایید که سونی با تولید LCD هایی از فناوری Triluminos بهره می برند گوی سبقت را از Apple ربود.فناوری رتینا در حقیقت همان فناوری LG در ساخت LCD های IPS است اما فناوری جدید Triluminos سونی که ابتدا در تولید تلویزیون های خود از آن بهره می برد در حقیقت از همان نوع LCD های TFT سونی اریکسون (که بدلیل ضعیف بودن کنتراست و طیف رنگی محدود مورد اعتراض کاربران بود) سر منشاه میگیرد.این تکنولوژی باعث میشود که پنل های TFT از طیف وسیعی از رنگ ها برخوردار شوند و در نهایت تصویری واقعی تر تولید کنند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، این تکنولوژی طیف رنگ ها را تا 50 درصد بیستر از LCDهای معمولی افزایش میدهد ولی این کار چطور انجام میشود؟ در این تکنولوژی از ذرات کوانتومی استفاده میشود. این ذرات که از خود نورهای مختلف ساتع میکنند و در نهایت ما آنها را به رنگ های مختلف بر روی صفحه نمایش مشاهده میکنیم.

در این عکس ها برتری فناوری Triluminos (در گوشی های Xperia Z) در مقابل OLED مشهود است:

در مقایسه با LED Withe:

اما تنها همین نیست و موتور پردازشی X-Reality سونی به بهبود کیفیت این LCD ها کمک میکند.اما این موتور چه میکند؟بنا به گفته ی سونی این موتور سیگنال های فرستاده شده را به چند بخش مجزا تجزیه میکند: بافت، زمینه، کنتراست و رنگ و هر یک از این بخش ها را بصورت مجزا مورد تحلیل قرار میدهد تا دقیق ترین و بهترین تصویر را تولید کند. البته شما نباید انتظار داشته باشید که این پردازنده بتواند عکس هایی را که با دوربین 3 مگاپیکسلی خود گرفته اید را به عکس هایی با رزولوشن و کیفیتی فوق العاده تبدیل کند ولی تا حدی بهبود در تصاویر را مشاهده خواهید کرد:

عدم اعلام نوع LCD مورد استفاده در PS VITA 2000 و نیز تصاویر منتشر شده از صفحه نمایش این کنسول نشان میدهد که سونی برای مدل جدید ویتای خود از Triluminos بهره نبرده.اما چیزی که مسلم است آن است که دیگر در ویتا شاهد OLED نخواهیم بود اما اگر سونی قصد Upgrade ویتا در مدل بعدی را داشته باشد احتمالا از این فناوری های خود در تولید LCD های ویتا استفاده خواهد کرد.

منابع: (1-2)

آخرین ویرایش:

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
چه جراتی الان همه میریزن سرت تیکه بزرگه ات گوشته...

آدم چوب گرونی رو بخوره اما گول ارزونی رو نخوره.واقعا LCD بودنش برات مسئله ای نیست؟اینکه از ویتای قبلی بزرگتر شده مهم نیست؟

2000 مدل Downgrade شده ی 1000 هستش نه Upgrade شده!اگر LCD IPS بود باهم میرفتیم میخریدیم ولی LCD زپرتی معمولیه.در ثانی فکر کنم باید تو ژاپن خیلی خوب بفروشه تا بعد بتونن به اروپا و آمریکا و... فکر کنن.

خوب بنظر من سبک و لاغر شدن برای کنسول دستی خیلی مهمه و از همه مهمتر زیبا تر شدن که این 2000 با سلیقه من خیلی جوره مخصوصا صورتیش :D
اون دکمه استارت و سلکت و PS بیضی شکل و قطور بودنش حالمو بد میکرد همیشه :( :D
LCD بودنش هم مساله ای نیست مطمئنم کیفیت مطلوبی خواهد داشت :)

line

کاربر سایت
Jun 21, 2012
73
نام
سعید
خوب بنظر من سبک و لاغر شدن برای کنسول دستی خیلی مهمه و از همه مهمتر زیبا تر شدن که این 2000 با سلیقه من خیلی جوره مخصوصا صورتیش :D

بی صلیغه

hosienharami

کاربر سایت
Jul 30, 2013
310
نام
حسین
سلیقه :|
باو دوستان هیچ مشکلی نداره فقط یکم پهن تر شده! من خیلی خوشم اومده ددرکل شاید یکمم ایراد گرفته باشم ازش ولی رنگیاش خیلی خوبه:D

آخه رنگ چیه !
شما می خوای بازی کنی نمی خوای که بپوشیش !
بعد دوما اصلا بخوای بپوشیش ! مگه دختری که لباسات برات مهم باشه؟ ! =))
من یک دست لباس سفید دارم عزا مهمونی مراسم عروسی کلا همه جا می پوشم :> P:
در کل Ps Vita 2000 :|
مثل Total War rome 2 هست
به قول دادشم سازنده ها باسنشون رو کردن طرف بازی زور زدن =))

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران
ویدئو چهارم از LCD های سری جدید ویتا و بهترین ویدئو برای مقایسه صفحه نمایش هر دو مدل منتشر شد:

[video=aparat;ZXeRK]http://www.aparat.com/v/ZXeRK[/video]

OLED: سرعت پاسخگویی کمتر ، نور کمتر ، طیف رنگی بیشتر ،زاویه دید فوق العاده ، کنتراست فوق العاده ، رنگ های سرد تر و ترکیب رنگ عالی.

LCD:سرعت پاسخگویی بیشتر، نور بیشتر ، رنگ های طبیعی تر ،زاویه ی دید کم ، کنتراست کم و رنگ های گرم تر.

پی نوشت: لازم بذکر است که این نوع LCD ها از پایین ترین نوع LCD ها موسوم به TN پنل می باشند.
WINNER: OLED

- - -ویرایش - - -

@IvIEHR4N

شما همین که سونی نیومده لامپ تصویر بزاره توی ویتا باید خدار و شکر کنی :d

اتفاقا لامپ تصویر بزنه خدارو شکر میکنم چون مجبور نمیشم 1000 رو بفروشم اونو بخرم.

- - -ویرایش - - -

بله از 350 دلار رسوندنش به 100 دلار مطمئین باشید کیفیت مطلوبی داره!

شکل هندسی دکمه ها و سایز و رنگ و... فقط مال روز اوله آدم درگیر بازی شه که این چیزارو متوجه نمیشه.با این حال من خودمم 2000 رو دوست دارم به جز LCD تقریبا تو بقیه موارد 2000 برنده اس، اینم ویدئو جدید از سونی که توش یک روز زندگی با سونی رو نشون میده ، تو خونه PS4 و تو مدرسه و خیابون 2000 PS VITA! (یعنی 1000 از رده خارج شد!) که فکر میکنم ویدئوش خوش خوشون شما باشه :

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر