Metal Gear Solid 4: Guns of The Patriots

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,105
نام
آرمان
بالاخره وقت شد این بازیو برم اما متاسفانه بدترین متال گیری بود که تا حالا دیده بودم.نمراتشم از نظر من به این ترتیبه:

1.داستان 10/4 در واقع داستانش هیچی نداشت و سعی داشتن این کمبود رو با صحنه های سکسی ناشیانه جذابش کنن که توی اونم موفق نبودن

2.گیم پلی 10/2 گیم پلیش از نظر فنی تقریبا ایرادی نداشت ولی از لحظ لذت و هیجان تقریبا میتونم بگم در حد بسیار پایینی بود.

3.موسیقی 10/4 آهنگ درون بازی به غیر از دو مورد در حد ضعیفی کار شده بود.

4.بیگ باس ها:10/1 افتضاحترین بخش بازی همین رئیسای آخری بودن که به عنوان غول باید ازشون میگذشتم.

5.شخصیت پردازی و کاراکترها: 10/2 شخصیت ها یکی پس از دیگری غیر جذاب و مسخره بودن مخصوصا RAIDEN

6.محیط بازی:10/2 کسل کننده و بی روح

ارزش بازی:10/3

در پایان این بازی ارزش وقت گذاشتن نداره و کسانی که PS3 ندارن چیز مهمی رو از دست ندادن.نمره من به این ابر شاهکار 10/3 هست و متاسفانه بازی چنان به نظرم بد اومد که لحظات زجر آور RE6 برام تداعی شد.هر چند RE6 رو همون 20 دقیقه ای که رفتم پاکش کردم ولی گفتم این MGS 4 و امیدوار بودم که در ادامه بهتر بشه که متاسفانه نشد و دلیلی ندیدم که روی PS3ام نگهش دارم و دوباره بازیش کنم.

فن های مایکرو هم اینطوری ترول نمیکنن =))

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
1.داستان 10/4 در واقع داستانش هیچی نداشت و سعی داشتن این کمبود رو با صحنه های سکسی ناشیانه جذابش کنن که توی اونم موفق نبودن

این یه مورد مشخص میکنه شما اصلا این بازیو از نزدیکم ندیدی . چه برسه بازیش کرده باشی

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,206
من نمیدونم صحنه های احمقانه سکسی به چه درد این بازی میخوره
بله بله ما اصلا در هیچ MGS دیگه ای صحنه Erotic نداشیتم . اللخصوص MGS3 (لول) حالا خوبه همین "با دید اول شخص رو اعضا و جوارح طرف زوم کردن" اولین بار توو همین بازی اومد
در MGS2 هم چیزای مشابهی بود . توو PW که دیگه اسنیک و پاز با هم میرفتن زیر کارتن :D
خلاصه این موردی که دارین با فریاد اعلام میکنیدش خیلی وقته به امضا کوجیما در سری MGS شده
البته فک کنم شما خیلی با فانتزی های ژاپنیا آشنا نباشید :D از این جور چیزا در بین آثار ژاپنی زیاد دیده میشه :D
شما یه کاراکتر نام ببر که مثل نینجای متال گیر 1 روت تاثیر داشته باشه
هم old snake هم لیکوید آسلات تاثیرات دراماتیک زیادی رو من داشتن
------------------------
به طور کلی من با یک سری از ایراداتی که شما از بازی گرفتی موافقم ولی به هیچ وجه نه در سطحی که شما داری میگی
مثلا گیم پلی این بازی تغییرات زیادی نسبت به عناوین قبلیش داشت که باعث شده بود با بازیه آسون تر و سر راست تری طرف باشیم . همچنین از نظر کیفیت Level Design در سطح پایین تری از بازیی مثله MGS3 بود یا داستانش به پختگی MGSهای دیگه نبود . ولی با این حال این بازی از دید من همچنان یک شاهکاره و اگه نگم مهمترین انحصاری PS3 هستش ، قطعا یکی از مهمترین و بهترینهای این کنسوله که بازی کردنش بر هر گیمری واجبه

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
اینکه مدام دوربینو روی سینه های زنها زوم کنی به نظرت ارزش داستانو میبره بالا یا نقطه ضعف داستانو میرسونه که میخواستن با این کارای مبتدیانه بپوشونن.
مطمئنی mgs3 رو 20 بار تموم کردی؟! بعد زوم کردن رو سینه ی زنها به قول شما چه ربطی به داستان داره؟ قصد بی احترامی ندارم ولی اصلا داستان رو فهمیدی که اینقدر ازش ایراد گرفتی؟ لازم میدونم بگم اساس داستان peace walker و mgsv رو mgs4 شروع کرد در واقع
در مورد گیم پلی و شخصیت پردازی و لوکیشن و بیگ باس ها!( که نمیدونم شما چند تا بیگ باس تو بازی دیدی!) که صفحه قبلم نوشته بودی حرفی نزنم بهتره چون دقیقا نقاط قوت mgs4ه
والا واسه این که بگید old school هستید راه های بهتری هم هست:|

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
در پایان این بازی ارزش وقت گذاشتن نداره و کسانی که PS3 ندارن چیز مهمی رو از دست ندادن.نمره من به این ابر شاهکار 10/3 هست و متاسفانه بازی چنان به نظرم بد اومد که لحظات زجر آور RE6 برام تداعی شد.هر چند RE6 رو همون 20 دقیقه ای که رفتم پاکش کردم ولی گفتم این MGS 4 و امیدوار بودم که در ادامه بهتر بشه که متاسفانه نشد و دلیلی ندیدم که روی PS3ام نگهش دارم و دوباره بازیش کنم.

راستش من خودم از MGS 4 به اندازه ی نسخه های قبلی خوشم نیومد مخصوصا Metal Gear Solid 3 که واقعا شاهکار بود.
ولی این طوری هم که میگی افتضاح نیست حداقل ارزش 7.5 رو که داره :d

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020

2.گیم پلی 10/2 گیم پلیش از نظر فنی تقریبا ایرادی نداشت ولی از لحظ لذت و هیجان تقریبا میتونم بگم در حد بسیار پایینی بود.

4.بیگ باس ها:10/1 افتضاحترین بخش بازی همین رئیسای آخری بودن که به عنوان غول باید ازشون میگذشتم.

5.شخصیت پردازی و کاراکترها: 10/2 شخصیت ها یکی پس از دیگری غیر جذاب و مسخره بودن مخصوصا RAIDEN

اگه واقعاً این نظراتت صادقانه ست قابل احترامه ولی من فکر می کنم شما بنا به دلایلی نتونستی یا نخواستی بازی رو درک کنی:

1.مشکلی که با داستان بازی داری درواقع از طرف خودته رفیق;شما به جای اینکه توو کات سین ها بیای به دیالوگ ها,فرم صورت افراد و احساساتشون دقت کنی زوم کردی رو چیزهای بی ارزش مثل همین جذابیت های زنانه ای که گفتی که اونم زمانش توو کل بازی به 2 دقیقه ام نمیرسه,فکر کنم برا همینم گفتی توو همونم موفق نبودن!:dسناریو این بازی از قبل نوشته شده بوده برادره من,کلی رووش کار شده کلی زمان براش گذاشتن بعد شما میگی هیچچی نداشت؟؟!!دیدگاهت عوض شه همه چی خودشو نشون میده,کسی که سر و ته داستان این بازی رو بدونه هرگز چنین حرفی نمیزنه

2.اولاً اصولاً بازی مخفی کاری هیجان نباید داشته بشه همون لذتش جایه هیجانشو پر میکنه دوماً شما که MGS3 رو 20 بار تموم کردی میدونی که MGS توو مخفی کاری هم سبک مخصوص به خودشو داره و نسخه به نسخه ام پیشرفت کرده و در ضمن بازی مال 5 سال پیشه تقصیر کوجیما نیست که شما الان بازیش کردی!

3.اگر همه موسیقی های این بازی هم افتضاح باشه ترک Old Snake همرو پوشش میده فکر کنم بیشترین موسیقی که توو کات سین ها ازش استفاده شد هم همینه اتفاقاً!

4.باس فایت های MGS هم که همیشه کشتنشون روش های خاص خودشونو داره همینطور که توو MGS3 به این شکل بود!راستش منم خیلی وقتا حوصلم سر رفته ازشون ولی طراحی ظاهری و باطنی همشون انصافاً عالی بوده

5.تنها موردی از MGS که هیچ ایرادی بهش وارد نیست همین شخصیت پردازی کاراکتراست اصلاً چی می تونم بگم؟حتی با نیمرو میشه توو این بازی ارتباط برقرار کرد چه برسه شخصیتاش!:dاینم باز برمیگرده به همون عدم درک داستان و شخصیتایی که داستانٌ شکل میدن

6.اینم تا حدودی مورد درستیه اما اکت 2 و 4 محیطش عالی بود بخصوص قبرستون توی Debriefing اش کاملاً با اتفاقاتی که داشت میفتاد اونجا سازگار بود!

اونجور که من برداشت کردم از حرفای جنابعالی,شما الان غرق TLOU هستی و داری دو بازی که حتّی یک اپسیلون به هم از نظر سبک,اتمسفر,سال عرضه و......ربطی ندارن رو به هم ربط میدی!!من پیشنهادم اینه:وقتی حسابی از TLOU سیر شدی(مثلاً یه 18 بار دیگه تمومش کردی:d)از فکرش بیا بیرون اون وقت بشین MGS4 رو بازی کن تا بتونی درکش کنی بعد بیا ببین بازم ارزش این بازی 3 ـه!(3 آخه؟؟؟!!!!:d)
پ.ن:خوشم میاد انقد به عقیدت مطمئن و استواری که پستت رو توو امضاتم گذاشتی که همه ملت ببینن,آورین آورین:d

آخرین ویرایش:

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,049
نام
حامد
بالاخره وقت شد این بازیو برم اما متاسفانه بدترین متال گیری بود که تا حالا دیده بودم.نمراتشم از نظر من به این ترتیبه:

ارزش بازی:10/3
.

I am No hero ، Never Was ، Never Will be

M.R.P

کاربر سایت
Sep 12, 2010
69
نام
Mohammadreza
I am No hero ، Never Was ، Never Will be
درود ب شرفت!! بهترین جمله ای بود ک در پاسخ ب این دوستمون میشد گفت.

دوست عزیز جناب metal gear هیچ اصراری بر قبول شاهکار بودن این بازی ب شما وارد نمیشه! شما تجربه ی خودتو گفتی و قابل احترام هست! من شخصا بازیو سال 2009 بازی کردم و هیچ بازی ای در این نسل نتونسته هنوز اون تاثیر MGS4 رو روی من بذاره، Tlou رو هم همین 3 هفته پیش 2بار پشت سره هم بازی کردم و الانم دارم در درجه ی سوروایور بازی میکنم و بنظرم بسیار بازی زیبایی هست اما ب هیچ وجه تکرار میکنم ب هیچ وجه شخصا نمیتونم 2تارو مقایسه کنم و کار درستی نیست،بازی ای ک مال 2008 هستو با بازی 2013 مقایسه کنی و این 5 سال پیشرفت رو نادیده بگیری!! شما اگر مردانگیرو میفهمید باید MGS5 رو با Tlou مقایسه کنید،نه MGS4 را!!
قبلا هم ب دوستان نزدیکم گفتم و باز هم میگم توی این نسل MGS4 برای من بهترین بازی بود حتی اون آهگ منوی بازیش زمانی ک اسنیک توی قبرستون ایستاده شرف داره ب تمام این گاربِج هایی ک ب اسم بازی انجام میدید.
تلو هم با اینکه خوب بود لایق نمره 10 نبود(بات ارفاق میشه بهش 10 داد) چون کامل کامل نبود!! فعلا شما دچار جوزدگی بعد از بازی هستید.در آینده مطمئنم خودت باز بنا ب دلایلی بازم برمیگردی تا MGS4 رو بازی کنی(البته اگر واقعا از قدیمی های این بازی باشی نه جوزده ی اسمش و تعریف دیگران)

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
در پایان این بازی ارزش وقت گذاشتن نداره و کسانی که PS3 ندارن چیز مهمی رو از دست ندادن.
اگه فقط حرفاتو در حد یه نظر شخصی میذاشتی،من کاری باهات نداشتم و میذاشتم تو دنیای خودت سیر کنی؛ولی وقتی فکت صادر میکنی و بقیه رو از بازی کردنش منع میکنی،آدم نمیتونه واسه اون کسی که با خوندن نظر شما از خرید بازی منصرف بشه،ساکت بمونه!

بهتر هم هست این بحث ناشیانه زودتر تموم بشه،آخه کی از ریلیز بازی به شاهکار بودنش شک داشته:d:|!

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
موردی رو در مورد امضای این دوست عزیزمون بگم

MGS4 شما رو از چه نظر یاد RE6 انداخت ؟ گرافیک ؟ کیفیت بافت ها و تکسچر ها ؟ طراحی مراحل و باس فایت ها ؟ مکانیزم و ویژگی های گیم پلی و دوربین بازی ؟ یا داستان ؟ نظر شخصی شما (metal gear) محترمه اما وقتی بیان با صراحت اعلام کنید که داستان و شخصیت پردازی و ... MGS4 به این صورت هست خوب نشون میده اصلا شما داستان به این بزرگی و زیبایی رو درک نکردید یا ...
البته از نظر من تمامی سری MGS از همه لحاظ چه داستان چه گیم پلی و شخصیت پردازی و ... شاهکار به تمام معنا هستند .
شما اگر داستان کلی MGS رو بدونید متوجه میشید که MGS4 به زیبا ترین حالت ممکن به داستان کلی خاتمه داد . نمیخوام خیلی قضیه رو بزرگش کنم اما نظر من به این صورت هست که تمامی سری MGS شاهکار هستن شاهکار ! بازیی که از لحاظ داستانی و شخصیت پردازی فوق العاده زیبا و غنی هست و به قدری با ظرافت خاصی داستان روایت میشه و به جزئیاتش پرداخته میشه که نشون دهنده غنی بودن داستان هست و همینطور دیالوگ های بسیار زیبا . شخصیت پردازی بازی هم فوق العادست ! حالا جدا از داستان و شخصیت پردازی به این بزرگی و زیبایی که MGS4 و کل سری MGS دارند واقعا چه چیزی در شاهکاری به اسم MGS 4 شما دیدید که یاد RE6 افتادید ؟ RE6 به قول یکی از دوستان عزیز و بزرگوار منطق داستانیش در فاجعه بار ترین در سری هاش بود ولی روایت خوبی داشت که واقعا همه این رو میدونن و حتی بازی نواسانات گرافیکی داشت طوری که بعضی تکسچر ها و بافت به قدری کیفیت بدی داشتن که در حد نسل ششم بودن دوربین بازی گاها گیمر رو اذیت میکرد و طراحی بعضی باس فایت ها عجیب غریب بود اما بعضی ها هم خوب بودن ... بحث در مورد MGS4 هست اما خواستم نظرم رو در مورد امضاتون بگم .
MGS4 گرافیکش در زمان خودش یا حتی در این زمان به این صورت بود ؟ گرافیک و بافت ها و تکسچر ها و طراحی چهره شخصیت های MGS4 عالی و بدون نقض هستند که البته در زمان خودش چشم نوازتر و زیبا تر از زمان حال هست با اینکه هنوز هم برای من فوق العاده هستند , گیم پلی بازی و دوربین بازی هم عالی هست و طراحی مراحل و محیط بازی با ظرافت خاصی بهش پرداخته شده بود و همینطور باس فایت های فوق العاده . این رو بگم که همون موزیک اول بازی به قدری زیبا هست که اشک من رو در آورد ! Harry Gregson Williams سنگ تموم گذاشت .
پیشنهاد میکنم دوباره از نو MGS4 رو بازی کنید !!!

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
دوستان من خودم متال گیر باز هستم و بازی رو دوست دارم!(نمیتونم بیشتر منتظر V بمونم) ولی همیشه بعضی افراد هستند که از یه بازی خوششون نیاد!
نقد یکی از اعضا که همین چند وقت پیش در رابطه با TLOU اومده بود رو خوندید!اونم فن آنچارتد بود ولی با آخرین ما حال نکرده بود!
ایشون هم نمونه اوشونه!فن متا گیر ها 1 تا 3 است ولی با 4 حال نکرده نباید سوسکش کنیم(البته RE6 نا مردیه خداوکیلی)ولی خودتون تا حالا دقّت کردین؟اگه همه از یه بازی خوششون بیاد که متای اون بازی میشه 100!وقتی متای یه بازی 85 میشه یعنی خیلی ها از بازی خوششون میاد نه همه!حتّی بازی ای با متای 99 هم میتونه یه هیتر اکشن ادونچر باز داشته باشه(اگه بدونید سبک اون بازی چیه)بیایید دست از سرزنش برداریم و بپذیریم که یه متال گیر باز از متال گیر 4 خوشش نیومده!چیزی نمیشه!اصلاً شاید با متال گیر 5 برگشت و شد همون طرفدار همیشگی!
مثلاً داداش من،استراتژی بازه و هم Civi رو عین چی بلده هم Stronghold رو ولی با توتال وار حال نمیکنه!بگیرم بکشمش؟:d

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
من خودم دست ترولو تو این سایت از پشت بستم ... ولی هرچی به خودمم فشار بیارم و بخوام یه ایرادی از متال 4 گیر بیارم نمیتونم ... تنها بازی ای بود تو این نسل که تونست اشک منو تو اون لحظه آخر و تو اون تونل رادیواکتیو و تشعشعات در بیاره . شوخی شوخی با استاد و ابر بازیش هم شوخی؟!؟!؟!

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
دوستان بیخیال دیگه بحث رو کش ندین MGS نیاز به تعریف نداره کسی که بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه کاملاً به بزرگ بودن بازی پی میبره,ایشون واقعیت هایی که باید میشنید رو شنید دیگه قضاوت با خودشونه

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
من خودم دست ترولو تو این سایت از پشت بستم ... ولی هرچی به خودمم فشار بیارم و بخوام یه ایرادی از متال 4 گیر بیارم نمیتونم ... تنها بازی ای بود تو این نسل که تونست اشک منو تو اون لحظه آخر و تو اون تونل رادیواکتیو و تشعشعات در بیاره . شوخی شوخی با استاد و ابر بازیش هم شوخی؟!؟!؟!

اونجا تونل ماکرو ویو (Microwave) هستش! نه تونل رادیواکتیو

البته ببخشدا!!

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
اقا من الان بخوام فقط تروفی های بازی رو بگیرم باید اون 1.5gb رو هم بگیرم ؟ :((
حجم اپدیت تروفی ها چه قدره ؟
چه جوری یه سری از دوستان تو 3-4 ساعت بازی رو تموم کردن یه سری دیگه میگن به زور 10 ساعته تموم میشه . روایت داریم میگه 20 ساعت هم هست :d

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر