گفتگوی آزاد درباره GTA V

گفتگو در 'Game Communities' ایجاد شده توسط Need-More-Speed, ‏Jul 8, 2013.

1. smoker

کاربر سایت

نام:
    علیرضا
  2. Albis

کاربر سایت

همونطور که میدونید نسخه کنسولی GTA V الان 1-2 روزی هستش که لیک شده و توی اکثر سایت های تورنت و غیره قرار گرفته. همونطور اکثر کسایی که تو کار کرکینگ هستند همینطوری بازی رو آپلود نمیکنند و اول با فایل های بازی آشنا میشند، دستکاری میکنند و کنجکاوند که بدونند داخل این فایل ها و Structure ها چی هست؟ دوست دارید که بدونید چی بود؟

وقتی بازی های کنسولی رو ماد میکنیم بعضی وقتا خوبه که ببینم بازی چه ساختاری رو داره. البته برای اکثر بازی های جدید این فایل ها به سختی Encode شده و تقریبا بدون داشتن Source Code این کار غیر ممکن است. به خاطر همین ماد کردن برای کنسول بسیار سخته (بر خلاف PC) با این حال با کلی صبر و تلاش و دانلود تورنت عده ای موفق به دست یافتن به نتایج جالبی شدند.

یک پست توی Reddit این فایل XML رو لینک کرد که فایل کانفیگ GTA V برای Xbox360 هستش. این هم لینک عکسش در صورتی که TakeTwo شکایت کنه و Pastebin این فایل رو حذف کنه.

البته، این احتمال هم هست که یک شخصی وقتشو هدر بده و 2000 خط کد XML بنویسه و ادعا کنه که از نسخه Xbox360 است، ولی من از تجربه شخصی به شما میگم که کپی کردن این فایل از یه تورنت لیک شده خیلی راحت تر از دوباره نوشتن اون هست.
    برای کسایی که تعجب میکنند و میگن چرا بیلد کد PS3, PS4 و PC به هر دلیلی باید تو کانفیگ فایل (فایل تنظیمات) نسخه Xbox360 باشه، بازی های معدودی فایل کانفیگ شبیه به GTA V توی SDK (Software Development Kit) خودشون با تنظیمات متعددی برای کنسول های مختلف داشتند. از جمله Borderlands, Unreal Tournament 3 و Star Wars: Battlefront 2 اگه بخوایم چند تایی رو نام ببریم. حتی برای بازی APB: Reloaded تنظیمات Xbox360 و PS3 وجود داره. (این بازی انحصاری PC هست!)

برای توضیح بیشتر، اکثر برنامه نویس ها بازی ها رو بر اساس یک کد اصلی میسازند و مشخصات بازی برای کنسول های مختلف (این مشخصات شامل تعداد NPC ها، تکسچر ها و ... میشوند) رو از طریق یک فایل کانفیگ تنظیم میکنند و دیگه برای هر کنسول یک فایل کانفیگ و یا کد اصلی جدا نمی نویسند. تنها موقعی که از نو مینویسند زمانی هست که بخواهند برای موبایل ها و یا Portable device ها بازی رو ارائه بدن.

در مورد این فایل کانفیگ Xbox360، اکثر متغیر های متفاوتی که می بینیم در مورد اینه که چه مقدار X در حافظه (RAM) ذخیره میشه و این بستگی به مشخصات پلتفرم داره. بیشتر بازی های AAA مولتی پلتفرم فایلی مانند این دارند که در اون کانفیگ هایی مثل Texture, Draw Distance, Particle Effects و Actor Data را بسته به کنسول تغییر می دهند.

درون فایل میبینید که این مشخصات برای Xbox 360, PS3, PC و Orbis وجود دارد. (Orbis سیستم عامل PS4 در هنگام کار با Dev Kit است)

همونطور که میدونید بازی انتظار های تعدادی از گیمر ها رو برآورده نکرده و این به دلیل محدودیت های بسیار زیاده نسل هفتم می باشد. پس احتمال عرضه GTA V برای کنسول های نسل بعد و PC بسیار زیاده.
    و تعدادی از فروشگاه ها مثل Amazon بازی رو برای PC به پیش فروش گذاشتند. Nvidia هم که قبلا سوتی داده.

منبع

(ترجمه دست و پا شکسته شد دیگه شرمنده نگارشمم یک زیادی عامیانه هستش :(
    اگه یکی بتونه نگارشش رو درست کنه و پ.خ کنه تاپیک ایجاد کنیم ممنون میشم )

3. majidred2011

majidred2011 < RED PHANTOM >
    کاربر سایت

نام:
    Majid
    اینم یکی دیگه از اسناد:
    با تشکر از sa_sa

هر روز داره یک چیزی از وجود نسخه PC لو میره! ولی هنوزم سایتا و پیجا و ... ـی هستن که میان میگن بازی هرگز برای PC عرضه نخواهد شد!

4. yeke

کاربر سایت

حالا رو پیسی بیاد سیستم غول شاید بخواد اون موقع هست که epic fail میشمیم

5. king of north

کاربر سایت

نام:
    سهند
    قشنگ زدی تو کار ترول . زمانی که خبری از PC نبود داشتی خودتو میکشتی الان که دیگه قوت گرفت ... . اینجوریه ؟

6. majidred2011

کاربر سایت

نام:
    Majid
    اگه پورتش زیاد بد نباشه چرا سیستم بالا بخواد؟
    چون نسخه PC بازی با نسخه کنسولی از نظر گرافیک و ... فرق خاصی نداره پس در نتیجه نباید سیستم زیاد بالایی بخواد چون بازی روی کنسول های این نسل اجرا شده!

اما اگه قضیه به بازی های نسل بعد بکشه و R* بخواد بازی رو واسه PC و PS4 مثلا عرضه کنه مجبور میشه گرافیک بازی رو یک پیشرفت اساسی بده و بعد عرضه کنه!

7. yeke

کاربر سایت

والا من خودم پیسی بازم ولی خوب دیگه این هم هست دیگه /هدق ترول نبود/

- - -ویرایش - - -

تو gta iv من شخصا معنی پورتو فهمیدم خداکنه مثل اون نشه حداقل افت فریم نباشه ولی پیشرفت اساسی فک نکنم بکنه البته شایدم بشه

8. majidred2011

کاربر سایت

نام:
    Majid
    والا مال من اونقدر بد نبود فقط وسط راه مثلا یک دفعه 1-2 ثانیه تیک بر میداشت باز درست میشد! که آپدیت آخر بازی رو ریختم که کلا تنظیمات گرافیکی بازی بلکل تغییر کرد و افت فریم هم رفع شد و البته گرافیک هم بهتر شد!

فکر نکنم دوباره *R اشتباه گذشتش رو تکرار کنه!

9. smoker

کاربر سایت

نام:
    علیرضا
    دوستان مطمين باشيد سيستم غولي مي خواد...البته حدس منه كه راك استار داره رو نسخه ps4 كار ميكنه و مي خواد تو يه روز سخه pc رو هم عرضه كنه
    كه تفاوت هاشون كمه و ملت نسخه هاي نسل بعدي رو هم تهيه كنن...يعني هنوز هم راك استار داره رو اين بازي رو پلتفرم pc كار ميكنه!
    يه پرت خوب خواهد بود ولي حداقل سيستم مورد نيازش فك كنم شامل 4gb ram gtx 560 cpu 4 coreباشه البته اينا رو حدس زدم و اصلا مطمين نيستم!

10. eblisandenzo

کاربر سایت

منم همین فکر رو میکنم !
    برای Pc که حداقل 4gig ram لازمه ! cpu هم احتمالا حداقل 4 هسته ای میخواد ! گرافیک هم قطعا سری 400 به بعد جی فورس !
    تازه اینا برای اینه که همه تنظیمات روی medium باشه !

و این که اگه میخواد فروششون خوب باشه حتما روی Pc میاد ! درسته که کنسول فراگیر شده اما هنوز شاید حداقل 50% فروششون برای pc هستش !

11. SOAP MACTAVISH

کاربر سایت

نام:
    امیر
    بچه ها یه ماشین خریدم از اینترنت حالا ماشین گم شده ! چه طوره می تونم پیداش کنم؟ 250 هزارتا پول براش دادم خو! تازه یه 10 هزارتایی هم تیون شده!

#776 SOAP MACTAVISH, ‏Sep 16, 2013
    آخرین ویرایش: ‏Sep 16, 2013
  12. Need-More-Speed

کاربر سایت

نام:
    یونس شاه ِ اول
    این تاپیک جای این سوالا نیست
    هرچیزی که مربوط به داخل بازی هست رو باید توی تگ اسپویلر بزارید اونم توی تاپیک خودش البته نه اینجا

#777 Need-More-Speed, ‏Sep 16, 2013
  13. SOAP MACTAVISH

کاربر سایت

نام:
    امیر
    والا اسم تاپیک هست گفتگوی آزاد پیرامون gtav یعنی در مورد gta v میشه سوال کرد
    سپویل هم که نداره ولی بازم من می ذارمش تو اسپویر ! اوکی
    حالا جواب سوال رو می دونه کسی؟!

14. Need-More-Speed

کاربر سایت

نام:
    یونس شاه ِ اول
    سوال پرسیدن هیچ ایرادی نداره ، فقط گفتم مسائل مربوط به داخل بازی رو توی اسپویلر بزاری که لذت بازی برای دیگران که هنوز بازی نکردن خراب نشه و مدیران هم بهت اخطار ندن :d
    تاپیک ایکس باکس به همین دلیل پاک شد و کلی هم اخطار گرفتن و بن شدن

#779 Need-More-Speed, ‏Sep 16, 2013
  15. aiat_gamer

کاربر سایت

نام:
    ayat
    من دقت نکردم، ماموریت هایی هست که بین شخصیت های بازی مشترک باشه؟