Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
r592_20181011-113321-rfirstman-t5_66983.jpg

First Man
نمیدونم از کجا شروع کنم ! ، اواخر فیلم از بس که دندونامو بهم فشار دادم فکم درد گرفته بود !! ، نیل آرمسترانگ اولین مردی که پاشو به ماه میزاره . چطور میشه داستانی که همه ی دنیا شنیدنش یا در موردش مطالعه کردن رو طوری به تصویر کشید که کسل کننده نباشه ؟! ، واقعا کار سختیه چون همه پیش زمینشو دارن ، حداقل پایان کار مشخصه غیر اینه ؟ اینجا جادوی فیلمسازی کاملا به چشم میاد ، طوری که نمیتونستم پلک بزنم ! ، فیلمبردار یه کار حرفه ای رو به تصویر کشید ، کارکترها دیالوگ زیادی نداشتن ، ولی در هر بخشی که وارد میشدن ارتباط و احساسشون کاملا درگیرکننده و جذاب بود ، صحنه های فضاپیما جوری کار شده که انگار خودت داری هدایتش میکنی ! کلنجارهای نیل آرمسترانگ با خودش و اتفاقات پیرامونش توسط بازیگر قابل رایان گاسلینگ عمیق کار شده ، همه ی اینها رو در کنار موسیقی بی نظیر که همخونی عجیبی با تک تک سکانسهای فیلم داره بزارید ، معجونی میشه به نام First Man .

9.5/10

این قطعه رو دان کنید گوش بدید
واقعا ترک بیستیه. بارها ارزش گوش دادن داره حتی بدون دیدن فیلم چرا که موسیقی از فیلم فراتر رفته و بهتره.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
FIN03_ASimpleFavor_1Sht_Payoff2_25X38_rgb.jpg

A Simple Favor : 4.0

اثر جدید Paul Feig یه کمدی ثریلر عجیب و غریبه که نه کمدی و نه ثریلر! نه می تونه شما رو خوب بخندونه و نه دردی از طرفداران Gone Girl دوا می کنه. فیلم تا میاد خنده دار بشه جدی میشه و تا میاد بعد رمزآلود خودش رو نشون بده صحنه های به اصطلاح کمدی فیلم قضیه رو لوس می کنه. کارگردان گاها اینقدر توی تعریف داستان عجله داره که بیننده هم براش عجیبه که چرا اینقدر زود استفنی خودش رو توی تختخواب خونه یکی دیگه پیدا میکنه! چرا اینقدر اتفاقات توی این فیلم سریعه و همه چیز به شکل MP3 تعریف میشه.
اصرار بیش از حد کارگردان هم روی Anna Kendrick هم برام عجیبه چون Blake Lively توی فیلم دلبری می کنه و ناتی هست ولی Anna Kendrick بار اونو بدوش می کشه و امیلی بشتر اوقات غایبه!
Anna Kendrick مثل همیشه نقش آدم خوب دستوپاچلوفتی رو بازی می کنه که تا حالا بارها توی این نقش دیدیمش. Henry Golding یه افتضاح به تمام معناست البته بار این فضاحت به دوش نویسنده است چرا که واقعا تکلیف این نقش توی فیلم مشخص نیست و یه آدم سرگردان محضه و هیچ موقع تبدیل به یه کاراکتر نمی شه.Blake Lively هم شاید تنها نقش جذاب فیلم باشه که می تونست فیلم رو نجات بده ولی خب نقشش اینقدر کمرنگ و بی اثره که هیچ موقع به چشم نمیاد.
دیدن فیلم وقت تلف کردنه.

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
maxresdefault.jpg

10 / 9

این فیلم چسبید، بد هم چسبید!

فیلم یه ادامه مستقیم به اولین فیلم سری (1978) هست و تماما هم حس و حال اون فیلم رو داره و با کلی رفرنس و فن سرویس به این سری فیلم...

فیلم یه تم و جو خشن و خفنی داره! شخصیت مایکل مثل یه بولدوزر درآوردن!

من رو یاد Nemesis مینداخت که وقتی میدیدیش مثل گاو وحشی با زور زیاد میومد طرفت تیکه تیکه ات میکرد! همه قتل ها به شدت فوق خشن هستن!

فیلمبرداری و افکت های صدا هم جوری دراوردن که زور و قدرت فیزیکی مایکل رو حس کنی، یه انسانی بی حس ای که نمیدونی چرا، معلوم هم نیست چرا، ولی با ابهت خفن داره میاد تیکه تیکه ات کنه، با زور مطلق و هر چیزی که گیرش بیاد! همین مجهول بودنش خیلی ترسناکترش میکنه.

بعد برخورد پلیس و بقیه در مقابلش هم جالبه، همه مایکل رو میبینن Fire at will هستن به هر طریقی! اصلا مثل روال عادی فیلمای دیگه ناز نمیکنن که ایست بدم و نکشمش و ...، این مورد هم حس خوبی داره، هم به خفن تر شدن خود مایکل بیشتر کمک میکنه.

ماسک و تیپ مایکل خفن ترین ماسکی هستش که تا حالا داشته!

موزیک هم عالی با تم سری هالووین و قشنگ حس میده به فیلم
Laurie و برنامه هاش هم خیلی خوب بود و تازگی داشت و مخالف اون حس عجز و ناتوانی همیشگی کرکتر final girl بود...
این فیلم بُعد پیچیده شخصیت پردازی و فلسفی و ...نداره، یه اسلشر صفر محض عه، این فیلم چندین برابر فیلم اولی 1978 به من چسبید.

اگه تا الان این سری رو ندیدید، اول فیلم 1978 رو ببینید و بعدا این رو. بقیه سری فیلمها هم لازم نیست و داستانشون رو رد میکنه این فیلم

آخرین ویرایش:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
l1dt_the-guilty-movie-release-date-showtimes-london.jpg

The Guilty
یه جمعو تفریق ساده ، فقط کافیه مخاطب از خودش بپرسه عنصر غافلگیری فیلم چیه . حاصلش اگر این نشه جمع بندیش اشتباهه پس ! . فیلمنامه از نظر من مال فیلم کوتاهه که بی جهت براش زمان خریدن . تنها دلیل پرش نزدن به صحنه آخر فیلم این بود که دیدم یه کاربر براش از بهترین فیلمهای امسالی بود ، خواستم بدونم دلیلش چیه . گفتم شاید من پسِ پرده رو نمیبینم !
از حوصله سربرترین فیلمهای امسالی بود که بهش توجه شد .

2/10

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
Bird Box 2018
درود
جمعس و وقت آزاد:D
در نگاه اول حس میکنی یه شباهت زیر پوستی شبیه به فیلم A Quiet Place داره با این تقاوت که اونجا بحث سر سکوت بود و اینجا یحث بر سر ندیدن
حفره های زیاد فیلم نامه ای و شخصیت های فرعی نه چندان پرورش داده شده و تا حدودی تدوین نه چندان حرفه ای کاملا به چشم میومد
البته ساندرا بولاک دوست داشتنی از عهده نقشش به خوبی بر امد
و روی هم رفته تجربه ی سرگرم کننده ایی واسم بود
5/10

پ.ن:meme رو:D
manolinhogo_20181228_0001_540x540.jpg

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
8278_7644_RedSparrow01.jpg

Red Sparrow : 5.0

فرانسیس لارنس یکی از اکشن ساز های تقریبا خوب این نسله که نسبت به بقیه کارگردان های این ژانر دقت بیشتری توی کارهاش به خرج میده و ازش انتظار نداشتم اشتباهات فاحشی که توی این فیلم هست رو انجام بده. تعریف ضعیفی که از روسیه و تیم امنیتی و ماموران مخفی توی فیلم میشه دقیقا یه برداشت سطحی و پیش پا افتاده و سراسر پیرامون مسایل جنسی رایج در روسیه است و به حدی توش اغراق میشه که بیننده هم ازین اغراق و اصرار نویسنده و کارگردان توی فاحشه نشون دادن طرف روسی و جلوه خوب و انسانی امریکایی ها به ستوه میاد. تعریف فیلم از ماموران مخفی روسی فاحشه هایی هستند که فقط بلدند مردا رو اغوا کنند و قفل با سنجاق باز کنند. از 4-5 سکانسی که از تمرین دومینیکا توی فیلم نشون داده میشه 4 تاش مربوط به مسایل جنسیه و کل فیلم پر شده از نمایش های بدن دومینیکا با بازی جنیفر لاورنس که به اصطلاح داره نقش یه جاسوس رو بازی می کنه و حرکات بسیار خشنی که ازون و روسی ها در فیلم به نمایش گذاشته میشه.
کشوندن دومینیکا به این بازی خطرناک اونم کسی که یه رقاص ballet هست واقعا عجیبه و تنها دلیلش دیدن استعداد های این شخص از نگاه عموش معرفی می شه! کاش حداقل کاری که قبل از جاسوسی میکرد مرتبط تر بود به جاسوسی. اینکه یه شخصی فقط زیباست دلیل نمیشه که بفرستیش توی محیط های خطرناک این چنینی و فقط انتظار داشته باشی که با هنر اغواگری بتونه گلیمش رو از آب بیرون بکشه.
داستان یه فیلم جاسوسی باید پیچیده باشه و گنجشک قرمز ازین قضیه مستثنی نیست و براحتی نمی تونید پایان فیلم رو حدس بزنید ولی خب در نهایت قراره روسیه تخریب بشه پس احتمالات عجیب و غریب رو باید از ذهنتون بیرون کنید و به داستان سر راست تری فکر کنید. شاید اگه فیلم تاکید به این قضیه نداشت یه پایان شوکه کننده می تونست حداقل ازین وضعیت مفتضح درش بیاره.
داستان عاشقانه فیلم به یه داستان بی سروته تبدیل شده که اصلا هیچ پیش درآمدی واسه عاشق شدن نداره و خیلی بیخود و بی جهت کاراکتر ها عاشق هم میشن و دست به کارهای گاها عجیب برای هم میزنن که اصلا عادی نیست.
Red Sparrow پتانسیلش رو داشت که به یکی از بهترین فیلم های جاسوسی ساخته شده تبدیل بشه ولی متاسفانه ایرادات عمدتا فیلم نامه ای به حدی توش زیاده که کاملا از یه اثر درجه یک به یه اثر درجه چندمی تبدیلش می کنه. دیدن فیلم خالی از لطف نیست بخصوص برای طرفداران این ژانر ولی خب قرار نیست زیاد ذهنتون درگیرش بشه.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
l1dt_the-guilty-movie-release-date-showtimes-london.jpg

The Guilty
یه جمعو تفریق ساده ، فقط کافیه مخاطب از خودش بپرسه عنصر غافلگیری فیلم چیه . حاصلش اگر این نشه جمع بندیش اشتباهه پس ! . فیلمنامه از نظر من مال فیلم کوتاهه که بی جهت براش زمان خریدن . تنها دلیل پرش نزدن به صحنه آخر فیلم این بود که دیدم یه کاربر براش از بهترین فیلمهای امسالی بود ، خواستم بدونم دلیلش چیه . گفتم شاید من پسِ پرده رو نمیبینم !
از حوصله سربرترین فیلمهای امسالی بود که بهش توجه شد .

2/10

تو همین ژانر به نظرم فیلم امریکایی the call خیلی بهتره

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
220px-Green_Book_poster.jpg

Green Book

فیلم رو دوست داشتم بخصوص بخاطر اینکه تکلیفش با خودش مشخصه، نمیخواد مثل نسل جدید فیلم های ضد نژاد پرستی با نشون دادن چیزی که نیست پیامش رو تو حلق مخاطب بکنه، امثال فیلم های Black Panther و Sorry To Bother You و blackkklan^&^(* نمیدونم چی چی، سعی میکنن مخاطب رو فریب بدن و بگن هدفشون نشون دادن پیام و شعار نیست ولی وقتی فیلم رو میبینی از همون ثانیه اول تو حلقت میره این مسائل و تا اخرش باید تحمل کنی. این فیلم ولی اینجوری نیست از داستان و تریلر های فیلم میفهمیم که میخواد یه روایت قشنگ بهمراه استعداد بازیگر هایی که داره در رابطه با مسائل نژادپرستی بکنه و این مسئله برای من مخاطب هم قابل قبوله و با انتخاب خودم و بدون فریب میرم که پیام فیلم رو ببینم. هرچند در کنارش به همجنسگرایی هم سر میزنیم که خب با توجه به اینکه بر اساس واقعیت هست قابل حدس بود.
حالا فارغ از این مسئله اصلی که به اصطلاح همون فیل داخل اتاق بود، میرسیم به بزرگترین و بهترین نکته فیلم اونم چیزی نیست جز بازیگر های فیلم و تنها دلیلی که باعث شد پیام های تکراری فیلم رو ببینم همین ویگو مورتنسن و ماهارشالا علی بود :D یه داینامیک فوق العاده بین دو بازیگر هست و عملا یه کلاس درس بازیگری. مارهارشالا علی نشون داد که چه بازیگر انعطاف پذیری هست و چقدر خوب میتونه نقش های متفاوت رو ایفا کنه از یه گنگستر تا یه پیانیست کلاس بالا و جنتلمن. ویگو مورتنسن هم واقعا از اندرریت ترین بازیگر های نسل خودش هست، بازی بی نقص و عالی.
لپ کلام اینکه من به شخصه فیلم رو بخاطر داستانش ندیدم، چیزی که از همون روز معرفیش منو جذش کرد بازیگرای خوب و محیطی که داخلش قرار گرفتن بود با توجه شخصیت های داستانیشون. وگرنه خب این داستان نژاد پرستی/همجنسگرایی ( هرچند فیلم زیاد رو این مسئله مانور نمیده )رو چندین هزار بار دیدیم اما این نحوه از بازیگری رو کم پیش میاد بتونیم ببینیم.

6/10

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
e4fceaa6bb80ea6cd5c4db71466bae84.jpg

Bird Box
روند فیلم به این صورت که 1/3 اول فیلم رو انگار یکی دیگه ساخته 2/3 دیگش رو یکی دیگه فیلم در ابتدا پر شده از تدوین نسبتا خوب + دیالوگ های قابل قبول ولی هرچی جلو تر میاد توی این موارد پسرفت میکنه و در پایان هم با یک سری صحنه ی Meh تموم میشه پایانی که چیز زیادی واسه گفتن نداره و صرفا پیامیه از سمت کارگردان که اره گند زدیم یـ ابم روش :D بازیا دوتا بچه فیلم رو میتونم به جد بگم جزو بدترین بازیایی که میشه ازشون گرفت بود واقعا نابود بودن ! پلات فیلم با اینکه تازه نبود ولی خیلی جالب بود ولی خوب به هیچ وجه تو اجرا نتونسته بودن به صورت قوی درش بیارن و خیلی لنگ میزد اینو اضافه کنید به پلات هول های بیشمار فیلم تا قشنگ تو ذوق بزنه ! در کل فیلم واسه سرگرم شدن بدک نبود و صرفا اگه وقت خالی پیدا کردید ارزش یک بار امتحان کردن رو داره ....

6/10

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
a3a52c4e2593a887c01f81160e65c09e.jpg
Your Name
Wow وقتی اهل انیمه دیدن نیستی و مغزت توسط یک انیمه ذوب میشه بعدش میفهمی اکادمی حتی نامزد هم نکرده این انیمه رو قبلا و به تازگی خبرش میاد که Live-Action ـی که از روش داره ساخته میشه از رو
دیدگاه غربی ساخته میشه (خدا رحم کنه) و همونجا جان به جان افرین تسلیم میکنی !
10/10

آخرین ویرایش:

FERYGAMER

کاربر سایت
May 5, 2013
372
نام
فرنود
upload_2019-1-1_19-38-55.jpeg

8/10

من این قسمت رو در Netflix دیدم و باید بگم تجربه خیلی عجیب و متفاوتی بود. با وجود ایراداتی که در پایانبندی داشت حتما پیشنهاد میکنم ی اکانت نتفیلیکس گیر بیارید و ببینید فیلم رو .

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
فرصتی پیدا کردم که پیش از حمله امتحانات پایان ترم به زندگی، به سینما بروم.

بمب: یک عاشقانه، پیمان معادی، 1396
6.5/10

از نظر من فیلم متوسطی بود.
فیلمبرداری چشم‌نواز محمود کلاری و موسیقی گوش‌نواز النی کاریندرو به همراه بعضی از صحنه‌های فیلم، برایم لذت بخش بود. تصاویر شاعرانه با موسیقی زیبای فیلم، حس خوشایند نوستالژی را برای بیننده ایجاد میکند، حتی اگر متولد دهه شصت نباشید.
اما داستان فیلم آزارم داد. رابطه بین دو شخصیت اصلی فیلم گنگ است و پرداخت کافی ندارد.
فیلم همچنین یک‌دست نیست و توازن منطقی بین کمدی و درام برقرار نمیکند. تصنعی بودن بعضی از رفتارهای شخصیت‌ها و دیالوگ‌ها و فضا‌ها نیز پس زننده هستند.

با این حال، یک بار دیگر از تنها بودن با خودم در سالن تاریک سینما لذت بردم.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
700x700548458459-75.jpg
The Girl Who Leapt Through Time
انیمه چیست ؟ مرضی خانمان سوز که اگه دچارش بشی راه برگشتی نداری :p:D The Girl Who Leapt Through Time داستان منحصر به فردی نداره بحث سفر در زمانش به اون صورت پیچیده نیست ولی پر شده از روایت دوست داشتنی که انیمه وارانه باهات لاس میزنه :D

8.5/10

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر