Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,516
نام
میلاد
First Man
9/10

MV5BMDBhOTMxN2UtYjllYS00NWNiLWE1MzAtZjg3NmExODliMDQ0XkEyXkFqcGdeQXVyMjMxOTE0ODA@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

دیگه به بزرگی خودتون ببخشید...:Dاین نمره ای که دادم کاملا نظر شخصیه...
تاقبل این درمورد ماموریت آپولو 11 کم شنیدم و دیدم.
واسه همین چیزی که این فیلم برای من به نمایش گذاشت بی نظیر و هیجان انگیز بود.
صحنه فرود روی ماه برای من کافی بود و دیگه نه نحوه بازیگری رایان گاسلینگ برام مهم بود نه لحظه برگشتشون به زمین.
چقدرهم موسیقی خوب بود،جاداره ost ش رو بگیری بشینی فقط گوش بدی.کاملا مچ بود یا حال و هوای اون دهه،موسیقی رو میشنوفتم یاد آهنگ تیتراژ سریال stranger things می افتادم.
منم دیشب دیدمش واقعا عالی بود
کارگردانی حرفه ای،موسیقی خوب و تصویربرداری عالی، بازی فوق العاده گسلینگ و فوی (که به نظرم تو نامزدهای اسکار هم باشه) و گور بابای حاشیه و نزدن پرچم و ... :D
یادمه یکی اینجا از سکانس های پرتاب به فضا و دوربین تو کابین و ... انتقاد کرده بود، دقیقا بهترین تصمیم کارگردان تو خلق اون صحنه ها دید اول شخص و دوربین توی کابین بود که کاملا حس تعلیق و دلهره نقش فضانوردها رو به بیننده انتقال میداد.وگرنه مدل کلیشه ای و همیشگی اون صحنه ها رو تو صدتا فیلم دیگه دیدیم...
8/10

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
220px-Halloween_(2018)_poster.jpg

Halloween

8/10
طرفداران سبک اسلشر =P~:x بشتابید که غفلت موجب پشیمانی است:D باورم نمیشه، بعد از سالها یک فیلم درست و حسابی در سبک اسلشر رو دیدیم\m/؛ سبکی که به نظر من خیلی وقته که مرده بود:D

- یک ادامه درست و حسابی برای پایه گذاران سبک اسلشر\m/

- موسیقی محشر و تنش زا؛ مثل قسمت اول:x

- هنرنمایی عالی و بدون نقص جیمی لی کرتیس و نیک کسل بعد از سالها در فیلمی که باعث مشهور شدنشون شده بود=D>>:D<

- کارگردانی بدون نقص دیوید گوردون گرین؛ طوری که اصلا نیازی به استاد جان کارپنتر نبود:D

و

- یک عنوان خونین درست و حسابی:D

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,505
نام
سپهر
98816

Halloween 2018
6/10

خیلی دوست داشتم ماه گذشته که فیلم را دیدم، مقاله ای یا نیمچه نقدی درباره فیلم در یکی از سایت ها بنویسم که به دلایلی نامعلومی این کار محقق نشد اما همین جا میتوانم به این اثر اشاره ای داشته باشم. تازگی کتابی خواندم به نام سینمای وحشت: فیلم های کم بودجه و با دست های تو خالی نوشته مهدی صائبی که در یک قسمت بولد شده اشاره کرده بود که سینمای وحشت قطعا باید دو شاخصه اصلی داشته باشد؛ یک غافلگیری و دو همذات پنداری با قاتل یا موجود با قربانی. هالووین 2018 نمونه دومی را دارد اما در نمونه اولی که بحث غافلگیری است، باید بگویم خیر. کافی است که نگاهی به سه گانه مشهور جیغ ساخته وس کریون بندازیم. در کنار رویارویی قدرتمندانه ضد قهرمان با قهرمان، در کنارش یک غافلگیری به همراه دارد، غافلگیری دقیقا درست در جاهایی است که بیینده احساس نمی کند و حتی بیینده با فهمیدن این که قاتل کیست، شوکه شده و متعجب می شود (مثل جیغ یک!) هالووین این گونه نیست. قاتل خشک و روباتیک به نام مایکل مایرز از هرچیزی که جلوی راهش است را می کشد و می رود. بی روح است و به گونه ای که مخاطب را به هیجان و وحشت بیاندازد، نیست! رویارویی لوری با مایکل مایرز آن چنان که اوایل فیلم نشان می داد، نبود و فرسنگ ها با رویارویی سیدنی پرسکات با گوست فیس در جیغ 3 فاصله داشت ( از نظر پختگی شخصیت با اهداف شوم قاتل!) هالووین جدا از موسیقی وصف ناپذیر کارپنتر و سکانس آغازین خوب با کات عالی که به تیتراژ می زند، بقیه داستان کلیشه و بسیار قابل پیش بینی هستند و همچنان سری فیلم های جیغ را پرچمدار مدرن فیلم های اسلشر می دانم. البته You're Next کمی جلو زد اما کارگردانش با ساخت های فیلم ضعیف، به جاده خاکی رفت!​

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
halloween 2018
4/10
220px-Halloween_%282018%29_poster.jpg

حیف وقتی و شب بیداری براش کشیدم :|
اون 4 هم فقط بخاطر چند قنل باحالش دادم

نویسنده هم فکر کنم علف زده بوده همین جور نوشته وگرنه نحوه روایت فیلم برای 30 سال قبل خوبه

حتی حجم اینترنتون براش خرج نکنید !

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,533
98816

Halloween 2018
این فیلم مطمئنا ترسناک نیست ، ولی دلهره آور هم نبود ! ، کات زدنای فیلم به سناریوی بعدی بسیار ناشیانست ، نیاز به توضیح نداره خودش فریاد میزنه اشکال داره ، کارگردان به سکانسهای فیلم ترمیناتور و آرنولد خیلی علاقه داره ! ، از تمام فیلم شما فقط 15 دقیقه پایانی احساس میکنید یه تکونی باید به خودتون بدین داره جذاب میشه ! ، که اون هم چنگی به دل نمیزنه ، دیالوگایی که پرتوپلاست و بجای اینکه به مخاطب انگیزه بده برای تفکر بیشتر ، ترجیح میده با پاپ کورن خودشو سرگرم کنه ! ، بماند ایده فیلم که توی فیلمهای زرد هم دیگه منسوخ شدست ! .
موسیقی متنو دوس داشتم .

3/10

این همه صبر کردم ، آخر چی نصیبم شد :|

98745

Bird Box​
تا اواسط فیلم خوب پیش رفت ، از بعدش ضرب آهنگ فیلم افتاد روی دور تکرار ، ابتدا و انتهای فیلم از یک نظر به هم شباهت داشت ، نداشتن تفاوت !!

6/10

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
700x700-75 (3).jpg

First Man
حس تعلیق خفن , فیلم برداری محشر , موسیقی زیبا بازی های به شدت باورپذیر First Man مثل الماس هنریی تو دستان Damien Chazelle میدرخشه فقط منتظر ببینم اکادمی از اون حرکات مشمئز کنندش سر این فیلم میزنه یا نه ! فیلم به معنایی واقعی تعلیق زاست صداگذاری + موسیقی و صد البته فیلم بردازی محشر فیلم توی صحنه های مربوط به سفر به فضا از همون ثانیه اولش بگیر تا ثانیه اخرش کاری میکنه که از واقعه ـیی که شما تک تک فرم هاش رو تو کتاب ها خوندید رو براتون تبدیل به یک حس ناشناخته کنه ! کارگردانی بی نظیر Damien Chazelle ثابت میکنه که این کارگردان خلاق و جوون حالا حالا قرار توی این صنعت بدرخشه واقعا حرفی نمیشه زد ! این رو هم بگم که فیلمنامه استادانه Josh Singer تاثیر به سزایی توی دراومدن و باور پذیر بودن رابطه های داخل فیلم داره ! First Man قطعا فیلمیه که از لحاظ هنری اومده تا حرف های زیاده بزنه نه صرفا یـ شوی وطن پرستانه یـ سری صحنه ی زیبا یک سری مکس و به فکر وا داشتن یک کالکشن ارزشمند از صنعت ناب سینما !

9.5/10

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
220px-Halloween_%282018%29_poster.jpg
Halloween 2018 - 3/10

خیلی وقت بود فیلم به این بدی ندیده بودم!
یه قاتل احمق که به صورت رندم (بر خلاف چیزی که ادعا میشه) میزنه مردمو میکشه. به صورت خیلی احمقانه تیر میخوره و خیلی راحت ماشین زیرش میگیره ولی برای کشتنش نیاز هست کل خونه رو به آتیش بکشن! چرا واقعا؟
قتل هایی که واقعا (بدون اغراق) حالت طنز آمیز دارن و کاش در کنار کمدی بودنش کمی هم هیجان و وحشت رو به آدم القا میکرد.
تنها سکانس جالبش از نظر من همون سکانس اول بود که من رو یاد "هانیبال لکتر" انداخت، که در ادامه نشون داد واقعا داستان نویسش هیچ برنامه ای برای شخصیت دادن به قاتل نداره، صرفا یه سری چیزا رو از بقیه فیلم ها سر هم کرده.
فیلم بد زیاد هست ولی خیلی ناراحت کنندست وقتی همچین نمره نسبتا بالایی به این فیلم داده شده

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
First Man

کارگردانی فوق العاده ایی داره مخصوصا یک سوم پایانی ولی خب ضعف های فیلمنامه بدجور یقه دیمین شزل رو گرفته (برای مثال شخصیت های فرعی وحشتناک تو دیوار) و اثر به اون بی نقصی که باید باشه نیست. در کل درسته فیلم درباره یک شوی امریکایی نیست (که باید باشه) ولی تو همین بیوگرافی بودنش هم ابتر باقی مونده که میگم مشکل فیلمنامه است. در ضمن خیلی طولانیه خیلی

6/10

johnny English strikes again

تا به حال فیلم غیر صامتی از مستر بین! ندیده بودم ولی خب خودمونیم خیلی چرت و پرت بود :)) حتی نمیتونست یک پارودی خوب باشه

1.5/10

That Awkward Moment

با زک افرون علارقم تمام حرفایی هست خیلی حال میکنم، در عین بد بازی کردن واقعا میخندونه ولی خب این یکی فیلم انگاری اشنایی با مادر که نه فصل طول کشید رو بیای تو یک ساعت و نیم خلاصه اش کنی. نتیجه مشخصه
2/10

The Martian

تحت جوی که بعد از دیدن فرست من داشتم دوباره رفتم سراغ مارتین و الحاق اسکات بلده فیلم بسازه و سرگرمت کنه البته ایرادی که وارده به شوی اخره فیلمه که دست فیلمساز پیش از موعد برای مخاطب رو میره وگرنه اثر فوق العاده ایی هست

6.5/10

The House That Jack Built

فون تریه تو این فیلم یکجورایی جواب تمام سالها انتقادی که از شیش تا فیلم قبلی ش رو میشد یکجا داده ولی خب در یک اثر واحد ترمال زده

3.5/10

The Ballad of Buster Scruggs

کوئن ها کلا بعد از سال 2013 افتادن تو سراشیبی و یکجورایی علارقم تفکری که دارند خیلی دایورتی فیلم میسازند، یعنی فیلم بد میسازند ولی به خاطر اسم و رسم انتظار نقد و ستایش رو دارند از های سزار (تقابل تی وی و سینما) تا همین فیلم اپیزودیک !

3/10

Searching

انتظار یک فیلم سردرد اورنده داشتم ولی خداییش خوب بود و کل داستان فیلم که از طریق صفحه مانیتور و گوشی موبایل روایت میشه قشنگ قابله فهمه! در کل به خاطر تازه بودنش خیلی پسندیدم ولی فکر نمیکنم تکرارش نتیجه خوبی داشته باشه

4/10

همه میدانند فرهادی

فرهادی من رو یاده ریچارد لینک لیتر میندازه با فیلمهای درام و اجتماعی فوق العاده شروع کرد و از یکجایی به بعد نه تو تکنیک و نه تو فرم حرفی برای گفتند نداشت، و حتی دیگه دغدغه هاش هم ته کشیده و چیزی برای ارائه نداره. فوق تکراری

3/10

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم

اسب تورین

چند مدتی بود میخواستم از کارای بلاتار یکیشو ببینم .
اسب تورین اولین انتخابم بود .نظر دادن در مورد داستان و برداشت از اون به نظرم سخته چون بار فلسفی فیلم بالاس و ممکنه هرکسی یه جور برداشتی از اون داشته باشه .
مثلا خودم اصلا نفهمیدم صحبتهایی که اول فیلم در مور نیچه میکنه چه ربطی به فیلم داشت.
در کل به من خیلی چسبید. سکانس های طولانی، اتمسفر بی نظیر فیلم و زٌمخمتیش برام جالب بود.
۸ از ۱۰

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
220px-Roma_theatrical_poster.png

Roma

اولین چیزی که با دیدن فیلم از همون ابتدا نظر آدم رو جلب میکنه فیلمبرداری بی نظیر فیلم هست، بدون اغراق و به معنای واقعی کلمه تک تک شات های فیلم یه والپیپر میتونن باشن انقدر که زیبا و همه چیز تمام هستن، فیلمبرداری فیلم رو هم کارگردان خود فیلم یعنی الفونزو کواران بر عهده گرفته. البته انتظار کمتری هم نمیرفت چون Gravity هم فارغ از بقیه بخش هاش از لحاظ فنی و فیلمبرداری بی نقص بود. اما نکته دوم فیلم به تصویر کشیدن فضای اون سالهای کشور مکزیک و زشتی ها و زیبایی هاش هست که حق مطلب رو حداقل برای بیننده ای مثل من که خب مطمئنا مکزیک رو تا حالا ندیده ادا میکنه. داستان فیلم کمی شبیه داستان فیلم های خوب سینمای خودمون هست، نقصی نداره اما چیز جدید و خاصی هم نیست با اینحال زیبا و با دقت روایت میشه و بازی بازیگر های بعضا تازه کار فیلم به هرچه جذاب تر شدنش کمک میکنه. موسیقی زیباست هرچند کم.
حتما و لطفا فیلم رو با کیفیت های بالا دانلود کنید که صد در صد ارزشش رو داره و اینجوری شاید بیشترین لذت فیلم رو از دست بدید.

7/10

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,505
نام
سپهر
01-425112.jpg

Take The Ball, Pass The Ball 2018
9/10

"اگر تو به عنوان تماشاگر از بارسلونای پپ گواردیولا لذت نبردی، قطعا با فوتبال مشکلی داری!" این جمله ای است که ابتدای مستند، تیری آنری بیان می کند. بارسلونای پپ گواردیولا، بدون هیچ جهت گیری حاص به یک تیم واحد، فوتبال زیبایی را ارائه می کرد و شکی نیست که تحول عظیم در تاکتیک فوتبال، این فرد {پپ} به وجود آورد. مستند بدون حاشیه رفتن به قضایای بی ربط، در چارچوب مشخص، به موففیت های این باشگاه بزرگ می پردازد. از جدال پپ و مورینیو، رئال و بارسا و تاریخچه بارسلونا از بخش های اصلی این مستند است که برای کسی که اطلاعات عمومی اش درباره فوتبال کم است،تماشای این مستند را به شدت برایش توصیه میکنم. یکی از برجسته ترین نکات این مستند، قطعا تدوین آن است. فوتبال همیشه جذاب است و چه خوب می شود این جذابیت طبیعی را با ابزارهای سینمایی، ترکیبش کنیم که هیجان آن چند برابر بشود. تدوین در این جا به شدت موفق عمل کرده است و کات وبرش های ریزی به خصوص در سکانس های نمایش فینال لیگ قهرمانان اروپا زده شده که به شدت مرا به عنوان یک طرفدار فوتبال، به یاد گذشته انداخت و حتی به اتمسفر ورزشگاه ها نزدیک کرد. مستند توپ را بگیر، توپ را پاس بده بدون هیچ اضافه گویی بی دلیل، یکی از جذاب ترین مستندهایی که در این سال ها ساخته شده است.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,533
r592_20181011-113321-rfirstman-t5_66983.jpg

First Man
نمیدونم از کجا شروع کنم ! ، اواخر فیلم از بس که دندونامو بهم فشار دادم فکم درد گرفته بود !! ، نیل آرمسترانگ اولین مردی که پاشو به ماه میزاره . چطور میشه داستانی که همه ی دنیا شنیدنش یا در موردش مطالعه کردن رو طوری به تصویر کشید که کسل کننده نباشه ؟! ، واقعا کار سختیه چون همه پیش زمینشو دارن ، حداقل پایان کار مشخصه غیر اینه ؟ اینجا جادوی فیلمسازی کاملا به چشم میاد ، طوری که نمیتونستم پلک بزنم ! ، فیلمبردار یه کار حرفه ای رو به تصویر کشید ، کارکترها دیالوگ زیادی نداشتن ، ولی در هر بخشی که وارد میشدن ارتباط و احساسشون کاملا درگیرکننده و جذاب بود ، صحنه های فضاپیما جوری کار شده که انگار خودت داری هدایتش میکنی ! کلنجارهای نیل آرمسترانگ با خودش و اتفاقات پیرامونش توسط بازیگر قابل رایان گاسلینگ عمیق کار شده ، همه ی اینها رو در کنار موسیقی بی نظیر که همخونی عجیبی با تک تک سکانسهای فیلم داره بزارید ، معجونی میشه به نام First Man .

9.5/10

این قطعه رو دان کنید گوش بدید

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر