Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
خانم یایا
IMG_20181123_235740.jpg
خب یاران ،این هم اخرین فیلم دیده شده توسط بنده
فیلم بدون هیچ توضیحی و بدون هیچ شخصیت سازی و توضیح پیرامون شخصیت ها شروع میشه.به غایت بی معنی و بی مزه.تا اخر فیلم نمیفهمید که سر کارید.
اخرشم معلوم نیست داستان چیه
از عطاران و فرخ نژاد و حیایی بعیده بازی در چنین افتضاحی
خیلی از مردم وسط این فیلم سالن سینما رو ترک کردند
موقع خرید بلیط دختر فروشنده گفت این فیلم اصلا خنده دار نیست ما گوش نکردیم.
در کل اگر برای وقت و پولتتون احترام قائلید و نمیخواهید یک فیلم بی سر و بی ته و بدون داستان رو ببینید ،اصلا سراغ این فیلم نرید ،از من گفتن
نمره من به این فیلم : 0/10

Last edited by a moderator:

FOXP2

کاربر سایت
Jun 19, 2010
171
star wars the last jedi

بدترین فیلم عمرم که تا حالا دیدم
واقعا توهین بود ب شعور ادم واقعا باورم نمیشه اینقد مزخرف بود :-w
ای کاش خود جی جی آبرامز میساخت دنبالشو
چون دقیقا با تبر زد ب ریشه ی فیلم اول
بچگانه ، غیر قابل باور، طنز مسخره ، داستان ابکی
ای کاش میشد کارگردانش یه جایی میدیدم کتکش میزدم:|

• Like
Reactions: trainer

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,515
نام
میلاد
بابا این فیلما چیه بعضیا نگاه میکنن خدایی حیف وقت نیس!؟:|
------------------------
The Guilty
MV5BMTk4MjEzYjctZmY2MS00ZDgyLWFkNDUtOTIyNDkwZjRlY2ZjXkEyXkFqcGdeQXVyODAzODU1NDQ@._V1_SY1000_SX675_AL_.jpg

بهترین فیلم سال 2018 (تقریبا تا حالا همه فیلم های خوب سال رو دیدم) که از هالیوود هم نیست خدا رو شکر و ساخت دانمارکه
با یه بازیگر اصلی و دو-سه تا کاراکتر فرعی و یه تک لوکیشن 50 متری تحت هیچ شرایطی نمیشه از همچین داستانی این همه احساس و تعلیق و استرس و هیجان کشید بیرون
جالبه بدونید Gustav Möller کارگردان فیلم 30 سالشه و این اولین فیلمشه
شاهکار آقا، میشه ساعت ها راجب پایان بندیش حرف زد
از دستش ندین
10/10

jeenas

کاربر سایت
Jul 24, 2014
866
نام
مصطفی
v1.bTsxMTIxNTU5NjtqOzE3OTQ5OzEyMDA7MTUzNjsyMDQ4

Zodiac - 2007
7.5/10
زیاد تو ریویو دادن خوب نیستم اما خب سعی میکنم تا حدودی بگم با چی طرفیم! اگه بدون دونستن هیچ پیش زمینه ای و با معرفی یه دوست و دیدن پوستر و کست فیلم سراغش برید احتمالا مثل من انتظار یه فیلم ترسناک مرموز دلهره آور رو دارید اما بعد از گذشت 10 دقیقه از فیلم بوووم ناگهان همه چیز براتون روشن میشه که با چی طرفید، یه فیلم جنایی که از روی یه پرونده واقعی ساخته شده! بعد از دیدن فیلم که همه سرنخای پرونده براتون روشن میشه میبینید فیلمنامه جوری پیش میره که شما اگه از قبل چیزی درموردش نشنیده باشید احتمال نداره که بتونید چیزی از فیلم رو پیشبینی کنید که البته پایانبندی فیلم یجورایی راضی کننده نبود که اونم بیشتر میذاریم به پای اینکه داستان واقعی بوده و در این مورد دست و بال فیلمنامه نویس بسته بوده! بازیگرای فیلم که حرفی برای گفتن نمیذارن و به بهترین نحو بازی خودشون رو ارائه میدن!
یجوری داستان پیش میره که شما اصن فراموش میکنید وقایع قتل اول رو وقتی که دختره توی ماشین قاتل رو شناسایی میکنه و اینکه پسره با اینکه قاتل رو دیده و زنده مونده حرفی ازش نزده و همه چیز به همون شاهد اول بستگی داره!

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,485
نام
سپهر
میشه بگید اون فیلم های فرهادی مثل درباره الی،جدایی نادر از سیمین که ازشون به عنوان فاخر نام بردید چی دارن که ما ندیدیم.اسکار جدایی بیشتر سیاسی نبود؟
فیلم های فرهادی یک تعداد فیلم اجتماعی کاملا معمولین که همونطوری که میبینید با عوض شدن جو سیاسی ،دیگه جایزه ای هم نمیبرن.
فیلمهاش ساختاری تکراری و ملال اور دارن .داستان خیلی از مواقع باور پذیر نیست .فیلم فروشنده و جدایی اگه اون همه بازیگر معروف و کاربلد نداشت هیچوقت مطرح نمیشدن .
به نظرم سینمای جهان به سمت ابتذال و تکرار و گیشه پسندی حرکت میکنه و اصغر فرهادی هم کارگردان ضعیفی با فیلم های ضعیف تره که حرفی برای گفتن نداره ،و در خارج از کشور کسی برای دیدن فیلمهاش پولی خرج نخواهد کرد

شما این جا دو مقوله را مطرح کردید که هیچ کدام به هم ربطی ندارند! اولا خیلی دوست دارم که فیلم را ببینید و بعد در تاپیک Movie Center در مورد آن بحث شود. نمی دانم چرا فقط من الان این فیلم را دیدم؟! و حالا پاسخ به سوال شما؛ فیلم های فرهادی درام هستند که ژآنر فیلم های فرهادی و نه اجتماعی، اجتماعی درونمایه است و نه گونه و در فیلم های درباره الی و جدایی، فرهادی با هوش و ذکاوتی در فیلم نامه نویسی دارد، فضایی التهاب را برای مخاطب قرار می دهد که خیلی سخت در این دو فیلم، مخاطب از صندلی سینما بلند شود و عصبانی سالن را ترک کند. به گونه ای میگویید فیلم اجتماعی که انگار هرکسی بلد است آن را بسازد و چیزی کاملا پیش پا افتاده است. سینمای درام اجتماعی عناصری دارد که فرهادی در ساخت تبحر دارد.چرا در سینمای ایران هاتف علیمردانی بلد نیست فیلم اجتماعی بسازد یا مهدی کرم پور و هزاران نفر که جو «فرهادیسم» آن را فرا گرفته است؟! حالا فرهادی پس از این که همه می دانندش چندان خوب از آب در نیامده، باید یک خانه تکانی کند و سعی کند از ورطه ی تکرار خارج شود.
اما مسئله سیاست یک چیز دیگری است. جدایی فیلمی محشر است و همچنان سرحرفم می مانم اما «برچسب سیاسی» به این فیلم نباید خورده باشد. چه فیلم خارجی در بخش اسکار 2012 به خاطر دارید که می توانست جدایی را شکست دهد؟! با تماشای اندکی از آن چهار فیلم، باز هم جدایی برتر بود. حالا خیلی از بزرگان سینمای هالیوود که متاسفانه خیلی تحت تاثیرش هستیم، از فیلم تعریف کردند. از رابرت دنیرو، جیک جینهال، خاویر باردم، استیون اسپلیبرگ، وودی آلن... آیا آن ها به دید یک فیلم سیاسی، آن را یک اثر خوب خطاب کردند؟! فروشنده کمی شک دارم اما اگر سیاست را به فصل جوایز می خواهید ترکیب کنید، به جای برچسب سیاست به فیلم های فرهادی، «گت اوت» یا «مونلایت» را جایزه سیاسی می دانم. بحث بازیگری مطرح کردید. کنترل بازیگر در دست کارگردان است و کارگردان هم بلد است بازیگری را در فیلمش هدایت کند. قول می دهم همان بازیگران فیلم درباره الی یا دایره زنگی در یک فیلم دیگر با کارگردانی دیگر بودند (مثل علیمردانی یا ایرج کریمی یا.....) فیلم به یک اثر متوسط یا کمدی لوده تبدیل می شد. سینمای ایران در حال انقراض است به خصوص در ژانر کمدی. نوشته هایتان درباره فیلم های ایرانی تا حدودی مطالعه کردم. شما می دانید که آن قدر خانم پایایا تا پاتایا آن قدر بد است، چرا دوباره به سینما می روید؟! فرهادی را لطفا با این کارگردان های تازه به دوران رسیده مقایسه نکنید. از کاهانی هم متاسفم که دلیل ساخت این فیلم چه بود؟! کتاب هفت فیلم نامه فرهادی را مطالعه کنید؛ آموزنده است.

آخرین ویرایش:

trainer

کاربر سایت
Jan 19, 2009
712
نام
میلاد
درود

امروز تو مغازه نشسته بودم بیکار و علاف . گفتم لیست فیلم هام رو نگاه کنم ببینم کدوم رو ندیدم . که چشمم به Whiplash افتاد / مدت ها بود دلم میخواست ببینمش ولی نمیدونم چرا نمیشد / بالاخره play ش کردم و تا ته یه نفس دیدمش ... فیلمی بی نهایت خوب . لذت بخش . یک درام به تمام معنا بدون بزرگ نمایی شخصیت اصلی " یه یهو تبدیل بشه به یه درام زن بی نظیر و ... " / استاد موسیقی چقد کارش درست بود . چقد خوب نقششون رو در آورده بودن

احسنت به این همه زیبایی در این فیلم . از فیلم برداری و کارگردانی و ...

10/10

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
Strangers On A Train 1951
file.jpg

بیگانه ای در ترن

وقتی از سینما وحشت و ژانر ترس و دلهره صحبت میشه بعید میدونم کسی به یاد اثار بزرگ کارگردان فقید سینما و استاد دلهره جناب هیچکاک نیفته.
مردي كه اسمش با سينما گره خورده!

خب بیگانه ای در ترن (یا بیگانگان در قطار) یه فیلم نوآر جنایی زیباس ک موضوع فیلم راجبه یه شخصه به نام گاى (گرينجر)، قهرمان تنيس ک تو قطار با مردى به نام برونو (واكر) آشنا میشه
و پيشنهاد عجيبى بهش میده!
در واقع یک تریلر روانكاوانه درباره جنایاتی است ك از یك شرط‌بندی و شوخی، بین 2 جوان‌ شروع میشه و قرار میزارن که
برونو همسر گاى را بكشه و گاى هم در عوض پدر برونو را بكشه:D
5069.jpg

(به خونش تشنه بودم)
مطمینا این روزها بدون شک اگر با همچین نامی برخورد کنید اولین چیزی که به ذهنتون میرسه حمله ی موجودات فضایی عجیب غریب به زمین و از این قبیل موارد هست اما...
اما وقتی بدونی فیلم به دهه50-60 قرن گذشته بر میگرده و کارگردان هیچکاکه دیگه همه چیزکاملا فرق میکند.
داستانی زیبا راجب وسوسه گناه؛ گناه کار و بی گناه؛ فکر خلاص شدن از چیزی یا کسی؛خیر و شر؛ شاید حتی همزاد پنداری(ازدید من)و...
یک فیلم هرگز نمی تواند کاملا با کتابی که از آن اقتباس شده، مطابقت داشته باشد(پاتریشیا های اسمیت)
8/10

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
درود

امروز تو مغازه نشسته بودم بیکار و علاف . گفتم لیست فیلم هام رو نگاه کنم ببینم کدوم رو ندیدم . که چشمم به Whiplash افتاد / مدت ها بود دلم میخواست ببینمش ولی نمیدونم چرا نمیشد / بالاخره play ش کردم و تا ته یه نفس دیدمش ... فیلمی بی نهایت خوب . لذت بخش . یک درام به تمام معنا بدون بزرگ نمایی شخصیت اصلی " یه یهو تبدیل بشه به یه درام زن بی نظیر و ... " / استاد موسیقی چقد کارش درست بود . چقد خوب نقششون رو در آورده بودن

احسنت به این همه زیبایی در این فیلم . از فیلم برداری و کارگردانی و ...

10/10
یه فکت جالب اینکه بازیگر پسره، Miles Teller، از سن 15 سالگی رو پای خودش درام زدن رو یاد گرفت و تا موقعی که فیلم رو ساختن 12 سالی می شد که درام می زد. تمامی صحنه هایی هم که داره درام می زنه واقعا کار خودشه!=D>

isapor1234

کاربر سایت
Mar 31, 2016
257
نام
امیر
آن سوی ابرها
6rem_mv5bmtyzmzdinmutmtm4oc00njm5lwezmdctntnlzwu4otayyjdjxkeyxkfqcgdeqxvynjkxotm4ody_._v1_.jpg

ای کاش فیلمای ایرانی همچین فرم و محتوای درستی داشتن تو روایت داستان و شخصیتا با فیلم برداری تمیز و بدون لرزش تو نماهای زیبا با موسیقی متن دلنواز
در کل
0 از 10 :|
چون یه فیلم کاملا تکراریه که انگار 1000 بار مثلش رو دیدید و چپ راست و عقب و جلوش قابل پیش بینیه همین فیلم رو نابود کرده بود :|
عه کارگردانش مجیدمجیدی که بچه های آسمان رو ساخته! خوب بدرک :|

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
6.0 : Everybody Knows
فیلم از نظر فنی واقعا کیفیتش بالاست ولی از نظر متن واقعا ضعیفه و داستان نمی تونه اون فرم جذاب رو حفظ کنه چرا چون کارگردان از اواسط فیلم واقعا نمی دونه چطور فیلم رو تمام کنه. از صحنه هایی که پلیس بازنشسته رو درگیر می کنن کاملا ناتوانی متن مشخصه و حضور این فرد و سکانس ها هیچ کمکی به جذابیت داستان نمی کنه.
حالا اگه بگیم که داستان کاملا محور پاکو و لائورا می چرخه بازم متن نتونسته بیننده رو جذب این داستان بکنه و کلا شخصیت ها اصلا خوب پرداخت نمی شن. حتی نویسنده توی خلق اتفاقات ناگهانیی که می شد این وسط درست کرد که حواس همه رو پرت کنه یا تعلیق به وجود بیاره واقعا مونده. داستان اون پختگی کارهای دیگه فرهادی رو نداره اون درگیری های خاص کاراکترهای کارهایی مثل سپریشن و فروشنده که بیننده رو سر جاش میخکوب می کنه
عجیبه این تیم به این خوبی رو فدای داستان ضعیفی مثل این داستان کرده.من فیلم رو دیدم و بعد سراغ نقدها رفتم و خوشحالم ازینکه تقریبا اکثرا به این موضوع ها اشاره کردن و همه الکی حلوا حلوا نکردن یه فیلم معمولی و تقریبا ضعیف رو
تنها چیزی هم که میشه بهش نمره خوب داد بازی بازیگرهاست که واقعا خوبه ولی خب داستان ملال آوره. یعنی از اواسط فیلم دیگه فقط دعا می کنید که فیلم تمام بشه چرا ؟ چون تمام مدت منتظر هستید که کارگردان گولتون بزنه و باهاتون بازی کنه ولی نمی کنه و نویسنده ازین فرصت هاش اصلا استفاده نمی کنه و فقط گیرداده به اینکه همه می دونن پاکو عاشق لائورا بوده و ... این تاکید روی این قضیه و هیچ کاری نکردن در قبال داستانی که میشه باهاش خیلی کارها کرد میره روی اعصاب. فرهادی به نظرم دقیقا فرم درباره الی رو توی این فیلم پیاده کرده ولی خب درباره الی خیلی ضرب آهنگ تندی داره و همه چیز به سرعت جلو میره و دیگه بعد از اتفاق بیننده آرامش نداره ولی توی این فیلم به حدی داستان ناتوانه که کامل انگیزه بیننده برای فهمیدن اینکه چی به سر ایرنه اومده رو از دست میده و در کل مخاطب از اواسط خیلی راحت می تونه فیلم رو اسکیپ کنه به 10 دیقه آخر. حتی موضوعی که مثلا قراره شوکه کننده باشه هیچ کاری نمی کنه و بیننده ای که خوابش برده و این شوک ضعیف از خواب بیدار نمی کنه. بدترین فیلم فرهادی که تا بحال دیدم بدون هیچ شک و شبهه ای بعد از گذشته که به نظر من ازین فیلم باز خیلی بهتر بود.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
searching 2018
8/10
220px-Searching.png

اولین بار بود که فیلمی در این سبک میدیدم و خیلی جالب بود ( همه چیز درون صفحه لپتاپ میبینیم .. کل اتفاقات فیلم ! )
داستان فیلم هم اولش فکر میکنی همه چیز ساده داره اتفاق میوفته و تو هم میتونی راحت داستان را بفهمی اما غافلگیری داستان باعث میشه مسیر داستان عوض بشه

البته جالبیش این هست یکسری معماها جلوی چمشتون هست که اگر دقت کنید میتونید تا حدودی خودتون داستان را جلو جلو بفهمید قبل از اینکه خود فیلم نشونتون بده

MASOUD-CRASH

کاربر سایت
Jun 20, 2018
501
نام
مسعود
غارتگر
25982189574857.jpg
7 از 10 امتیاز

بد نبود ولی خوب هم نبود ! به نظرم از نظر فیلمنامه نویسی خوب نبود و از شخصیت هاش خوشم نیومد و از احرف هایی که میزدن ، اما از نظر جلوه های ویژه و فیلم برداری خیلی خوب بود .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر