Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
f15m_venom.png

VENOM 7/10

در کل فیلم متوسط-خوبی بود و به نظرم منتقدان می تونستن خیلی بهتر نمره بدن. فیلم ارزش یک بار دیدن رو داره. نمی خوام اسپویل کنم و فقط نکات منفی از دید خودم رو میگم.
1- نقش منفی فیلم خوب در نیومده و چیز خاصی برای ارائه نداره.
2- جلوه های ویژه ی فیلم می تونستن خیلی بهتر باشن. بعضی جاهای فیلم واقعا تو ذوق می زنه.
3- به نظرم مهم ترین چیزی که روی فیلم تاثیر گذاشته R-rated نبودن و حذف 40 دقیقه از فیلم هست. تو طول فیلم برخی از صحنه ها ضایع هست که کات شدن و فکر می کنم که به فیلم ضربه ی شدیدی زده. همچنین، فیلم از خشونت بالایی برخورددار هست که متاسفانه، به خاطر تغییر رنج سنی، عواملی مانند دیده نشدن خون یا نشون داده نشدن کامل اون صحنه بهش ضربه زدن.
به نظرم با رفع این مشکل ها می تونه در آینده موفق باشه.

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
MV5BNDQ0YWQxNzQtMjQ0My00ODk2LTk5YmUtYTE1NzdkNGIyYTFhXkEyXkFqcGdeQXVyNjQ2MjQ5NzM@._V1_.jpg

Monamour 2006
6.5/10

این فیلم رو سه چهار سال پیش از یوتیوب تماشا کردم و بخاطر محتویات نامناسب و غیراخلاقی، از همان موقع از نوشتن نظر در موردش صرف نظر کردم اما احساس می کنم که اکنون زمان مناسبی برای یک نقد کوتاه از این فیلم است که برایتان بگویم. مونامور یک فیلم تقریبا اروتیک و با غلظت پور*گرافی بالا است که توسط کارگردان کاریزماتیک تینتو براس ایتالیایی ساخته شده است و جز آخرین فیلم های وی قبل از کهن سالگی کاملش است. فیلم هایش معمولا بر پایه خیانت، عشق، شهوت، فمینیسم با فضای اروتیک هستند که بیش تر آن ها چندان برای مخاطب عام خوش نمی آید و مخاطب خاص که معمولا کسانی هستند که دوست دارند علاوه بر سینمای هالیوود، بر آثار سایر سینماهای جهان اطلاعاتی کسب کنند، باز هم به سراغ سینمای تیتنو براس نمی روند. مانمور داستان دختری به نام مارتا است که با یک نویسنده کتاب و رمان ازدواج کرده است و ازدواجش رضایت کامل دارد اما این اواخر احساس می کند که نیاز ج*سی اش کاهش یافته است و می خواهد از همین ضعف، رابطه اش با شوهرش قطع کند که در این راستا عاشق یک نقاش می شود.... فیلم متشکل از خیال ها و توهم های مریض گونه شخصیت قهرمان داستان است که گاها گزنده هستند اما تیتنو باز هم با گرفتن شات و فضا سازی خوب، فیلم را نسبت به سایر آثارش قابل تحمل تر کرده است. مونامور به هیچ کس توصیه نمی شود که کسی ببیند اما این فیلم معمولا برای کسانی که می خواهند با شیوه فیلم سازی ایتالیایی (اروتیکی) آشنا شوند، فقط همین اثر تیتنو را نگاه کنند!​
جالب بود برام که از تینتو براس نقد دیدم .:D
من اینو با یکی دیگه از فیلماش رو دیدم .واقعا محتوای فیلماش خیلی داغونه .
مثلا اگه تو یه رابطه زن و شوهری اگه زنه رف با یکی دیگه خوابید هیچ موردی نداره هیمنطور برعکسش.

• Like
Reactions: Origami 2008

Amin n

کاربر سایت
Oct 16, 2018
58

سه گانه پدرخوانده
The Godfather
1972
1974
1990
این سه گانه رو برای بار دوم دیدم.

مایکل خیلی ادم سنگدلی بود
وقتی خبر مرگ برادرشو بهش دادن گریه نکرد
وقتی اپولونیا رو ترور کردن گریه نکرد
وقتی پدرش مرد گریه نکرد
وقتی مادرش مرد بازم اشک نریخت
وقتی دستور قتل برادرش رو داد بازم گریه نکرد
ولی وقتی پیش پاپ اعتراف کرد اشک ریخت اما دوربین اشکاش رو نشون نداد
بعدش وقتی سر تابوت دوستش دون توماسینو گریه میکنه کسی نیست که اشکاش رو ببینه و این فقط بیننده هست که برای اولین بارشاهد این اتفاقه
اما وقتی دخترش رو کشتن سکانس شاهکاری درست شد که بهش لقب فریاد خفه آلپاچینو دادن
مایکل تو این سکانس چنان زجه ای میزنه که اطرافیانش به خصوص خواهر و همسرش شوکه میشن و با تعجب بهش نگاه میکنن چون قبل از این هرگز شاهد ناراحتی مایکل نبودن و جالب اینجاست مایکل در گذشته همیشه فرزند پسر میخواست ولی دیدیم که به شدت عاشق دخترش بود
تفاوت مرگ مایکل و پدرش این بود که پدرش نوه اش کنارش بود و باهاش بازی کرد و بعد مرد اما مایکل تو سکوت مطلق مرد اطرافش هیچ کس و هیچ چیز نبود جز یه توله سگ

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,524
67dd_download.jpg

نوشته زیر اسپویل نداره :
به فیلمهای انگشت شماری که تحت تاثیر قرارم بدن معمولا میام نمره میدمو خلاصه ای از پرداخت فیلمو بیان میکنم ، این فیلم از نظر من ضعیفه ! دلیل این پستم بخاطر توضیحیه که قراره در مورد فیلمهای معمایی بدم ، اونهایی که Stranger Things رو دیدن یه جور براشون ارجاع به سریاله و تعداد زیادی از سکانسها کپی همون STه ! با پرداخت ضعیف ، تنها نکته ای که درونش قرار داره کلنجارهاییه که در ذهن شما ایجاد میکنه ، فیلمهایی که قاتل سریالی دارن هویت واقعی قاتل تا پایان داستان فاش نمیشه ، فیلم هویت برای زمانی که دیدمش شاهکار بودو از خاطرات خوب من با این سبکه ، شما در فیلمهای اینچنینی تا اواخر فیلم به دنبال قاتل هستید و انتظار هر گونه شوکی رو دارید ، حالا هر نویسنده ای با بهره ی هوشی ای که داره میتونه پیچوتاب داستانو بیشتر کنه و هنر کارگردانه که چطور به تصویر بکشش . این فیلم قرار نیس از شما یک کارگاه بسازه با معادلات عجیب ، ولی تا اواخر هم اجازه قضاوت کردن بهتون نمیده ، چیزی که برام جالب بود و کمتر دیدم توی این سبک ، برای کنجکاوی لایه های زیادی نداره ! . از طریق دیگه ای فیلم میخواد مخاطبو به چالش بکشه و اثیر افکارتون کنه .

6/10

آخرین ویرایش:

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
afc241179735e3841ad0e4b6272e4dcb-214.jpg

Taxi Driver
فیلم خسته‌کننده‌ای بود به نظرم. منظورم این نیست که مثل فیلم‌های بلاک‌باستر پاپ‌کورنی نبود ولی Taxi Driver حداقل برای جذابیتی نداشت و به سختی تا آخر فیلم رو دنبال کردم. هدف از اتفاق‌هایی که درون فیلم میفتاد رو نفهمیدم و حتی اونقدری ترغیب نشدم که برای فهمیدشون نقد یا توضیحی رو دربارش بخونم. در کل Taxi Driver برای من اصلا فیلم خوشایندی نبود و نمیتونم نمره‌ای هم براش در نظر بگیرم.

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,705
MV5BNDQ0YWQxNzQtMjQ0My00ODk2LTk5YmUtYTE1NzdkNGIyYTFhXkEyXkFqcGdeQXVyNjQ2MjQ5NzM@._V1_.jpg

Monamour 2006
6.5/10

این فیلم رو سه چهار سال پیش از یوتیوب تماشا کردم و بخاطر محتویات نامناسب و غیراخلاقی، از همان موقع از نوشتن نظر در موردش صرف نظر کردم اما احساس می کنم که اکنون زمان مناسبی برای یک نقد کوتاه از این فیلم است که برایتان بگویم. مونامور یک فیلم تقریبا اروتیک و با غلظت پور*گرافی بالا است که توسط کارگردان کاریزماتیک تینتو براس ایتالیایی ساخته شده است و جز آخرین فیلم های وی قبل از کهن سالگی کاملش است. فیلم هایش معمولا بر پایه خیانت، عشق، شهوت، فمینیسم با فضای اروتیک هستند که بیش تر آن ها چندان برای مخاطب عام خوش نمی آید و مخاطب خاص که معمولا کسانی هستند که دوست دارند علاوه بر سینمای هالیوود، بر آثار سایر سینماهای جهان اطلاعاتی کسب کنند، باز هم به سراغ سینمای تیتنو براس نمی روند. مانمور داستان دختری به نام مارتا است که با یک نویسنده کتاب و رمان ازدواج کرده است و ازدواجش رضایت کامل دارد اما این اواخر احساس می کند که نیاز ج*سی اش کاهش یافته است و می خواهد از همین ضعف، رابطه اش با شوهرش قطع کند که در این راستا عاشق یک نقاش می شود.... فیلم متشکل از خیال ها و توهم های مریض گونه شخصیت قهرمان داستان است که گاها گزنده هستند اما تیتنو باز هم با گرفتن شات و فضا سازی خوب، فیلم را نسبت به سایر آثارش قابل تحمل تر کرده است. مونامور به هیچ کس توصیه نمی شود که کسی ببیند اما این فیلم معمولا برای کسانی که می خواهند با شیوه فیلم سازی ایتالیایی (اروتیکی) آشنا شوند، فقط همین اثر تیتنو را نگاه کنند!​
شیوه فیلم سازی ایتالیایی چیه دیگه... ما قدیم به اینا می گفتیم"داستانی":D

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک

Taxi Driver
فیلم خسته‌کننده‌ای بود به نظرم. منظورم این نیست که مثل فیلم‌های بلاک‌باستر پاپ‌کورنی نبود ولی Taxi Driver حداقل برای جذابیتی نداشت و به سختی تا آخر فیلم رو دنبال کردم. هدف از اتفاق‌هایی که درون فیلم میفتاد رو نفهمیدم و حتی اونقدری ترغیب نشدم که برای فهمیدشون نقد یا توضیحی رو دربارش بخونم. در کل Taxi Driver برای من اصلا فیلم خوشایندی نبود و نمیتونم نمره‌ای هم براش در نظر بگیرم.
برای درک این فیلم، باید دهه ی 70، مخصوصا دهه ی 70 در کرانه ی شرقی رو بشناسید.
ناامیدی، قساد، و خروشان شدن امید و فروری که دهه ی 60 به همراه داشت... شکست خوردن کانترکالچر، و... همه ی اینها.
چندتا آنالیز این فیلم رو بخونید. درضمن فیلم با زیرنویس فارسی به درد نمیخوره. نمیدونم حالا چطوری دیدیدش.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,408
برای درک این فیلم، باید دهه ی 70، مخصوصا دهه ی 70 در کرانه ی شرقی رو بشناسید.
ناامیدی، قساد، و خروشان شدن امید و فروری که دهه ی 60 به همراه داشت... شکست خوردن کانترکالچر، و... همه ی اینها.
چندتا آنالیز این فیلم رو بخونید. درضمن فیلم با زیرنویس فارسی به درد نمیخوره. نمیدونم حالا چطوری دیدیدش.

یکی از بهترین فیلمای عمرمه ، یادمه اون موقع که دیدمش کاملا محتوی رو متوجه نشدم ، ولی عاشقش شدم بخاطر سینماتوگرافی و رنگبندی و تدوین فوق العادش ، و همچنین بازی های عالی کاراکتر ها خصوصا د نیرو
شاید یک دلیل علاقه شدیدم همذات پنداری نسبی بود که با کاراکتر اصلی داشتم ، یه آدمی که انگار تو شهر خوابها تنها آدم بیداره و داره زجر میکشه ( اون صحنه که تو تاکسی به سیاستمداره گفت باید سیفونو کشید و همه کثافت این شهرو شست)

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617

Taxi Driver
معمولا وقتی از کسی بپرسین بهترین فیلمی که تاحالا دیدی چی بوده احتمالا در جواب میگه "تو چه سبکی" یا "یکی که نمیشه" یا اینکه یه لیست 10 تایی بهت میده! اما اگه از من بپرسین بهترین فیلمی که تا حالا دیدی چی بوده بدون درنگ جواب میدم TAXI DRIVER :D ( البته بعدش با یکم مکث احتمالا بگم " Clockwork Orange هم هست" :-" )
.
اینکه کسی از فیلم خوشش نیاد برام قابل درکه. من دورانی این فیلم رو دیدم که تازه وارد وادیه جوانی شده بودم کلم گرم بود و یک دستم کتاب های فلسفه بودند و دست دیگم کتاب نویسنده های چپ گرا! کتاب های سارتر ، کامو و رفقا برام کتاب مقدس بودند، الاخصوص بیگانه و تهوع سارتر که شریدر فیلنامه نویس هم فیلم رو با اقتباسی از رو همین رمان نوشته. درنتیجه این فیلم برام دقیقا همون فیلمی بود که باید باشه هیچی کم نداشت دقیقا خود خودش بود. بنظرم برای درک رفتار و دنیای تراویس باید یک انسان طاغی بود.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,484
نام
سپهر
Slender_Man_%282018%29_poster.jpg

Slender Man 2018
1/10

خیلی خوب است که طرفداران ژانر وحشت درباره چنین شخصیتی به تحقیق و پژوهش بپردازند و اطلاعت ریز و درشتی درباره‌اش به دست بیاورند اما من پیشنهاد می‌کنم که هرگز سراغ فیلم Slender Man نروند؛ چون نه‌‌تنها منبع موثقی برای تحقیق در مورد این شخصیت تلقی نمی‌شود، بلکه آن قدر افتضاح است که حتی باعث می‌شود که شما دست از تحقیق و بررسی در مورد این موجود مرموز و خبیث بردارید!

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Lady Bird
Lady_Bird_poster.jpeg

شاید برای دخترهایی که تازه قراره وارد اجتماع بشن و چالش های جدیدی رو تجربه کنن فیلم خوب و آموزنده ای باشه (البته احتمالا دخترهایی که تو شهرهای کوچیک آمریکا زندگی می کنن!) اما از نظر من به شدت نچسب، کسل کننده و غیر قابل درک بود!!!

2/10

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
Train to busan
8/10
فیلم کره ای هست و خوب ساخته شده و از دیدنش لذت میبرید .. سبکش هم زامبی محور هست
یادنه قبلا بعضی ها مینوشتند که پایانش عالی و غافلگیرکننده هست اما از نظر من این طور نبود و فقط پایان خوبی داشت وفقط در صورتی که
در تونل اون سرباز زن را میکشت و فقط دختر بچه زنده میموند من نظرم این میشد که پایانش عالیه

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,515
نام
میلاد
معمولا وقتی از کسی بپرسین بهترین فیلمی که تاحالا دیدی چی بوده احتمالا در جواب میگه "تو چه سبکی" یا "یکی که نمیشه" یا اینکه یه لیست 10 تایی بهت میده! اما اگه از من بپرسین بهترین فیلمی که تا حالا دیدی چی بوده بدون درنگ جواب میدم TAXI DRIVER :D ( البته بعدش با یکم مکث احتمالا بگم " Clockwork Orange هم هست" :-" )
.
اینکه کسی از فیلم خوشش نیاد برام قابل درکه. من دورانی این فیلم رو دیدم که تازه وارد وادیه جوانی شده بودم کلم گرم بود و یک دستم کتاب های فلسفه بودند و دست دیگم کتاب نویسنده های چپ گرا! کتاب های سارتر ، کامو و رفقا برام کتاب مقدس بودند، الاخصوص بیگانه و تهوع سارتر که شریدر فیلنامه نویس هم فیلم رو با اقتباسی از رو همین رمان نوشته. درنتیجه این فیلم برام دقیقا همون فیلمی بود که باید باشه هیچی کم نداشت دقیقا خود خودش بود. بنظرم برای درک رفتار و دنیای تراویس باید یک انسان طاغی بود.
همیشه گفتم چیزی به نام بهترین وجود نداره، در واقع انتخاب بهترینِ فلان چیز فقط یک دستاورد داره اونم نادیده گرفتن چندین کاندید دیگس که انتخاب نمیشن ( همین خود شما هم نمیتونی از Clockwork Orange چشم برداری و در واقع لیستت شد ۲ از ۲ :D)
در نتیجه اون «یکی که نمیشه» و «بیا این لیست تاپ ۱۰» خب درسته.یا حداقل وقتی تو مدیومی مثل سینما میخوای بگی بهترینا کدومن ، به نظرم باید تفکیک شده لیستت رو بدی یا مثلا ژانر ب ژانر. ی چی مثل جوایز آخر سال بازی ها که ادونچر از پازل جداس، شوتر و ریسینگ و ... که البته بازم تو شاخه درام من دلم نمیاد تاپ فلان اعلام کنم :D
حالا جهت آف تاپیک نشدن ، همینجوری یه سری فیلم فوق العاده که یادمه و کمتر تو دیدن و واقعا حیفه ندیدنشون

Gett: The Trial of Viviane Amsalem
ی فیلم اسرائیلی فوق العاده راجب طلاق.کل زمان فیلم تو دادگاهه با ۶-۷ تا بازیگر، باب میل طرفداران کارای اصغر فرهادی:D
9/10

Wadjda
من وقتی این فیلمو دیدم نگاهم نسبت به عربستان عوض شد ی مقدار، تا اون موقع فکر میکردم اینا فقط بلدن نفت بفروشن و زن بگیرن، ولی خب این شاهکار سینمایی رو هم ساختنش به هر حال :D
9/10

The Hunt
طرفدارای مدس میکلسن احتمالا اینو دیده باشن ، برای اونایی که ندیدن یه فیلم فوق العاده از سینمای دانمارک با محوریت معلمی که جامعه تصمیم میگیره نابودش کنه
9/10

In This Corner of the World
ی انیمه فوق العاده، ی فیلم جمع و جور و کم سر و صدا و در عین حال ی درام کوبنده راجب جنگ جهانی دوم.خیلی سخته که موقع دیدن این فیلم گریه نکنی
9/10

Graduation
یه درام تاثیرگذار از زندگی و مشکلات اجتماعی ی پزشک، ساخت کشور رومانی
9/10

Memories of Murder
خب این یکی خیلی معروفه و احتمالا همه دیدن
ولی خب بازم ببینید :D هرچی اینو ببینید بازم کمه :D
10/10

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر