Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

SPRADA

کاربر سایت
Jan 13, 2012
2,885
نام
علی
i5pu_download.jpg

8.5/10

به طرز عجیبی با این فیلم حال میکنم نمیدونم چرا!!:Dبنظر من بسیار بسیار فراتر از یه Dark Comedy سادست و خیلی نکات عمیق و جالبی رو پیرامون خیلی مسائل در قالب همون Dark Comedy مطرح میکنه!!:D

SPRADA

کاربر سایت
Jan 13, 2012
2,885
نام
علی
Herditary:1/10

اگر توی این فیلم چیزی به اسم وحشت پیدا کردید ادرسشو بدید منم پیدا کنم،تو تمام دو ساعت فیلم بجای القای "هیجان"،"ترس"،"دلهره"،"وحشت" یه فیلم خواب اور بدون هیچگونه سکانس ترسناک یا محیط تاریکی که ادم رو به "نگرانی"فرو ببره و تعجب اوره که سایتی اینو ازش دانلود کردم گفت بعدش کابوس میبیند........

یه مدته ژانر وحشت رو دارن به این سمت و سو میبرن و کلا همه چیز رو ادم توش مشاهده میکنه الا خود وحشت،این منتقدایی هم که این فیلم رو ستایش کردن و امتیاز خفن بهش دادن فکر کنم مثل خود یکی از شخصیت های فیلم درگیر یه سری فعالیت ها با پیپ ماریجوانا بودن!!:Dهدف من از دیدن فیلم ترسناک قافلگیر شدنه و این چیزی به اسم قافلگیری درش وجود نداشت،بر خلاف دوستان ترجیح میدم تو همون کلیشه ها باقی بمونم ولی خیالم راحت باشه چیزی رو به عنوان مخاطب نگاه میکنم که بهم وعده دادن نه چیزی که "اورریت"وعده داده باشه،این بیشتر خواب اور بود تا ترسناک!!:|

آخرین ویرایش:

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
Herditary:1/10

اگر توی این فیلم چیزی به اسم وحشت پیدا کردید ادرسشو بدید منم پیدا کنم،تو تمام دو ساعت فیلم بجای القای "هیجان"،"ترس"،"دلهره"،"وحشت" یه فیلم خواب اور بدون هیچگونه سکانس ترسناک یا محیط تاریکی که ادم رو به "نگرانی"فرو ببره و تعجب اوره که سایتی اینو ازش دانلود کردم گفت بعدش کابوس میبیند........

یه مدته ژانر وحشت رو دارن به این سمت و سو میبرن و کلا همه چیز رو ادم توش مشاهده میکنه الا خود وحشت،این منتقدایی هم که این فیلم رو ستایش کردن و امتیاز خفن بهش دادن فکر کنم مثل خود یکی از شخصیت های فیلم درگیر یه سری فعالیت ها با پیپ ماریجوانا بودن!!:Dهدف من از دیدن فیلم ترسناک قافلگیر شدنه و این چیزی به اسم قافلگیری درش وجود نداشت،بر خلاف دوستان ترجیح میدم تو همون کلیشه ها باقی بمونم ولی خیالم راحت باشه چیزی رو به عنوان مخاطب نگاه میکنم که بهم وعده دادن نه چیزی که "اوریت"وعده داده باشه،این بیشتر خواب اور بود تا ترسناک!!:|
یه فیلم بهت پیشنهاد می کنم ببینش
فیلم siccin محصول ترکیه به نظرم این فیلم برای ما ایرانیا خیلی جذاب تر از فیلم ترسناک های هالیوودیه
واقعا پیشنهاد می کنم ببینیدش

• Like
Reactions: SPRADA

SPRADA

کاربر سایت
Jan 13, 2012
2,885
نام
علی
یه فیلم بهت پیشنهاد می کنم ببینش
فیلم siccin محصول ترکیه به نظرم این فیلم برای ما ایرانیا خیلی جذاب تر از فیلم ترسناک های هالیوودیه
واقعا پیشنهاد می کنم ببینیدش
اگر میخوای تیکه بندازی باید بگم Conjuring ، Insidious،Silent hill،The Eye و اینجور فیلم ها که از همون حوالی اومده بیشتر سازگاره بهم تا فیلمی که وحشتناک نما باشه و ضمنا این باور رو بوجود بیاره که واقعی بوده ولی همون قسمت "پادشاه هشتم جهنم"که از زبون یکی از شخصیت ها بیرون میاد واسه من کافیه که Based On A True Story نبوده و علتشم اگر فکر کنی مشخصه دیگه!!:Dاما Conjuring خودش اخرش سند واقعی از سکانس هاش رو نشونت میده و رسما لرزه به اندامت میندازه!!:D

پ.ن:خارج از این موضوع کلا یه سری فیلم هایی که تو غرب کلا ساخته میشه ترسناک نیستن و اینکه یه نفر با چاقو یا اره یا هر چیز دیگه ای دنبال ملت میوفته رو باید یه ژانر به اسم Serial Killer درست کنن و تو همون قرارش بدن و با وحشتناک قاطیش نکنن!!:Dچون یه رنگ مصنوعی و چندتا Camera Edit واقعا ترسی نداره!!:Dو اگرم تو قسمت خون و خونریزی وحشتی وجود داشته باشه مربوط به اوناست که وقایع "فوق غیر انسانی"Red Room و مسائل مربوط به Deep Web رو به نمایش میذارن که اونا واقعا ترسناکن چون عین حقیقت هستن و متاسفانه واقعا اتفاق میوفتن..........

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
اگر میخوای تیکه بندازی باید بگم Conjuring ، Insidious،Silent hill،The Eye و اینجور فیلم ها که از همون حوالی اومده بیشتر سازگاره بهم تا فیلمی که وحشتناک نما باشه و ضمنا این باور رو بوجود بیاره که واقعی بوده ولی همون قسمت "پادشاه هشتم جهنم"که از زبون یکی از شخصیت ها بیرون میاد واسه من کافیه که Based On A True Story نبوده و علتشم اگر فکر کنی مشخصه دیگه!!:Dاما Conjuring خودش اخرش سند واقعی از سکانس هاش رو نشونت میده و رسما لرزه به اندامت میندازه!!:D

پ.ن:خارج از این موضوع کلا یه سری فیلم هایی که تو غرب کلا ساخته میشه ترسناک نیستن و اینکه یه نفر با چاقو یا اره یا هر چیز دیگه ای دنبال ملت میوفته رو باید یه ژانر به اسم Serial Killer درست کنن و تو همون قرارش بدن و با وحشتناک قاطیش نکنن!!:Dچون یه رنگ مصنوعی و چندتا Camera Edit واقعا ترسی نداره!!:D
از بس تو این تاپیک فوتبال با بارسایی ها کل کل کردی حس می کنی همه می خوان بهت تیکه بندازن :D
فیلمی که بهت پیشنهاد کردم چندین برابر بهتر از کانجیورینگه فقط کافیه ببینیش تا منظورم رو درک کنی کاری نداره یه سرچ ساده بزن siccin متوجه منظورم میشی

• Like
Reactions: yonestm and SPRADA

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,491
نام
سپهر

پ.ن:خارج از این موضوع کلا یه سری فیلم هایی که تو غرب کلا ساخته میشه ترسناک نیستن و اینکه یه نفر با چاقو یا اره یا هر چیز دیگه ای دنبال ملت میوفته رو باید یه ژانر به اسم Serial Killer درست کنن و تو همون قرارش بدن و با وحشتناک قاطیش نکنن!!:Dچون یه رنگ مصنوعی و چندتا Camera Edit واقعا ترسی نداره!!:Dو اگرم تو قسمت خون و خونریزی وحشتی وجود داشته باشه مربوط به اوناست که وقایع "فوق غیر انسانی"Red Room و مسائل مربوط به Deep Web رو به نمایش میذارن که اونا واقعا ترسناکن چون عین حقیقت هستن و متاسفانه واقعا اتفاق میوفتن..........

جدا از بحثی که در قسمت پ.ن قرار دادید، اون ژانری که می گید که یک نفر چاقو یا اره برمیداره و به دنبال ملت میوفته، به ژانر Slasher که زیر مجموعه ژانر Horror گفته می شود که خالقان آن آلفرد هیچکاک (فیلم روانی) و پیروان آن جان کارپنتر و وس کریون (Scream و Halloween و اره برقی در تگزاس) نیز بودند. آن فیلم ها در یک زمانی می توانستند حس ترس و التهاب را بوجود بیاورند اما امروزه خیلی کم این فیلم ها آدم را از ترس و وحشت میخکوب کنند. اگر دقت کنیم، ژانر وحشت از آن دسته ژانرهایی که تاریخ مصرف دارند و پس از تماشا کردن، دیگر حس و حال ترسناک بودن را ندارند. جن گیر کلاسیک یا همین Conjuring که من به شدت از هر دو قسمت آن بدم می آید و وفیلمی با سکانس های ترسناک نخ نما می دانم. امروز دیگر ترسناک نیستند. ژانر وحشت در دهه 2010 به بعد، بیشتر رنگ روانشناسانه گرفته و همه فیلم ها، چنین درونمایه ای دارند. از همان Herditary یا it Follows یا Babadook گرفته تا قبل تر درخشش استنلی کوبریک که واقعا از ان دسته فیلم هایی است که هرگز نباید ارزیابی شود، چون اختلاف نظر در آن بسیار زیاد است. اگه واقعا میخوای بترسی، از سینما بیا بیرون و به بازی ویدویی و سریال بپیوند؛ American Horror Story (فصل دوم و سوم و ششم) و در بازی، F.E.A.R و Condemned: Criminal Origins به معنای واقعی ترسناک هستند.

• Like

SPRADA

کاربر سایت
Jan 13, 2012
2,885
نام
علی
از بس تو این تاپیک فوتبال با بارسایی ها کل کل کردی حس می کنی همه می خوان بهت تیکه بندازن :D
فیلمی که بهت پیشنهاد کردم چندین برابر بهتر از کانجیورینگه فقط کافیه ببینیش تا منظورم رو درک کنی کاری نداره یه سرچ ساده بزن siccin متوجه منظورم میشی
خط اولت واقعا فکت بود!!:Dاینقدر کل کل کردم دیگه همش یه بخش ذهنم واسه اون مبحث فعاله!!:Dببخشید یه لحظه بد برداشت کردم!!:D

این فیلم رو هم رفتم سرچ زدم،قشنگ همون حرفی بود که خودت زدی،ما ایرانیا با این سوسول بازیها نمیترسیم،مگه همین چیزی که گفتی مارو بترسونه!!:D۴ تا قسمت هم داره قشنگ به ادم یه جلای خاصی میده!!:D
پ.ن:به اون جملت که گفتی ایرانیا رو باید با امثال siccin ترسوند فکر میکنم یهویی ناحودآگاه خندم میگیره!!:Dدمتم گرم!!:D
جدا از بحثی که در قسمت پ.ن قرار دادید، اون ژانری که می گید که یک نفر چاقو یا اره برمیداره و به دنبال ملت میوفته، به ژانر Slasher که زیر مجموعه ژانر Horror گفته می شود که خالقان آن آلفرد هیچکاک (فیلم روانی) و پیروان آن جان کارپنتر و وس کریون (Scream و Halloween و اره برقی در تگزاس) نیز بودند. آن فیلم ها در یک زمانی می توانستند حس ترس و التهاب را بوجود بیاورند اما امروزه خیلی کم این فیلم ها آدم را از ترس و وحشت میخکوب کنند. اگر دقت کنیم، ژانر وحشت از آن دسته ژانرهایی که تاریخ مصرف دارند و پس از تماشا کردن، دیگر حس و حال ترسناک بودن را ندارند. جن گیر کلاسیک یا همین Conjuring که من به شدت از هر دو قسمت آن بدم می آید و وفیلمی با سکانس های ترسناک نخ نما می دانم. امروز دیگر ترسناک نیستند. ژانر وحشت در دهه 2010 به بعد، بیشتر رنگ روانشناسانه گرفته و همه فیلم ها، چنین درونمایه ای دارند. از همان Herditary یا it Follows یا Babadook گرفته تا قبل تر درخشش استنلی کوبریک که واقعا از ان دسته فیلم هایی است که هرگز نباید ارزیابی شود، چون اختلاف نظر در آن بسیار زیاد است. اگه واقعا میخوای بترسی، از سینما بیا بیرون و به بازی ویدویی و سریال بپیوند؛ American Horror Story (فصل دوم و سوم و ششم) و در بازی، F.E.A.R و Condemned: Criminal Origins به معنای واقعی ترسناک هستند.
مرسی بابت توضیحات و اینکه یه چیزی به اطلاعاتم تو این سبک اضافه کردی!!:Dفقط تو چند مورد باهات موافقم و تو چند مورد مخالف!!:Dاینکه بگیم کانجرینگ نخ نماست یه خورده اشتباهه چون در هر صورت و تحت هر شرایطی کاری میکنه که ادم ترسش بیاد و لازمه ی اصلیه ترس که "فضای تاریک" و"خلوت"و به دور از "روشنایی" هست رو ابتدا ایجاد میکنه و بعد یه داستان مرموز رو طی یه سلسله روایت از نوع ترس اور و غافلگیری های غیر قابل انتظار در اختیار مخاطب قرار میده و نمیشه گفت نخ نما و کم ارزشه اگر منظور رو درست متوجه باشم و تو اون قسمت که میگی جن گیر ترسناک نیست واقعا حق با شماست و فقط اون زمان به مقداری تازگی داشته!!:Dو اینم که تبلیغات و اون هم همه ای هم که براش راه انداخته بودن هم تاثیر گذار بوده و مثل همین Herditary بخاطر هم همه ای که پشتشه ملت میان ازش تعریف و تمجید میکنن و بنظرم منتقد ها به همین ۵ میدادن همه میگفتن یه فیلم کم محتوا و سطحیه!!:D

بگذریم،علتی که گفتم کانجرینگ رو از دسته ی جنگیر جدا کنیم رو میخوام ربط بدم به اون چیزایی که تو اشاره کردی و سریال A.H.S و بازی F.E.A.R تو بخش استفاده از تاریکی و فضای مرموز و داستان مرموز همشون تو این مورد اشتراک دارن و تمام اون ترسی که القا میکنن بابت همون فضای عجیب و غریب و ماهرانه ایه که خلق کردن(ابروی این ژانر رو کلا اینا حفظ کردن!!:D) و البته همون F.E.A.R تو نسخه ی سوم شده بود یه BabaDook و Herditary از نوع بدون هایپ و اورریت شده بودن!!:D

پ.ن:قربون دستت اگر حال و حوصله کل کل داری به بچه های این تاپیک بگو Herditary منسوخ،تلاشی برای دور شدن از کلیشه هایی که برای عده ای ازار اوره و اگر بگیم اون کلیشه ها ازار اورن،این تلاش صد برابر ازار دهنده تر بوده و حتی متوسط هم نیست و داستانش هم اصلا نقطه ی مرموز و عجیبی نداره!!:Dو کماکان متعجم که این چی داشت که اینقدر ازش تعریف کردن!!:D

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,714
نام
وحید
American Horror Story فصل اولش خیلی خیلی خوب بود من همه فصلهاش رو دیدم و بجز دو فصل محفل و نمایش عجیب الخلقه ها که از دید من ترسناک نبودن باقیشون ترسناک و خوب بودن
برای اینکه اف تاپیک نباشه
IsleOfDogsFirstLook.jpg

Isle of Dogs
6/10

• Like

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,414
دو فیلم خیلی متفاوت هر دو شاهکار که در 1979 منتشر شدند ، کاش مردم اون زمان بجای خیابون رفتن مینشستن تو خونه از این شاهکار ها لذت میبردن :D

Apocalypse now

aaaaaaaaaaaa.jpg

این فیلم بالاتر از اونه که من بخوام بهش نمره بدم ، تصور اینکه یه 10/10 بذارم براش کم ارزش جلوه میکنه ... ، قطعا یکی از بهترین فیلمهای عمرم بود ، بهیچ عنوان ایرادی نمیتونم بگیرم . مستا پیسسس x_x

Stalker

05stalker.jpg

اولین چیزی بود که از تارکفسکی میدیدم ، ازش انتظار سنگین بودن اتمسفر و ستینگ رو داشتم که کاملا براورده شد .
تو اکثر لحظات فیلم ساکته و موسیقی متنی پخش نمیشه ، یه سکوت عجیب ... وقتی ام که پخش میشه شاهکاره ، واقعا موسیقی این فیلم گرچه زیاد نیست ولی شاهکاره ، حتما ترک هاش بصورت جدا گوش کنید .
از نظر محتوی خیلی عمیقه ، نمیتونم ادعا کنم 100% متوجه تمام پیام ها و متیف هاش شدم ، اما در همون حدی که فهمیدم تاثیر گذار و جذاب بود ،
فک میکنم اسکورسیزی هم برای فیلم سکوتش از لحاظ فرم خیلی از استاکر الهام گرفته باشه ...
تنها ایرادم کند بودن بیش از حد و طولانی بودن شات هاست که گویا میگن تو همه آثار تارکفسکی این قضیه هست.
توی صحنه ای که اصلا شلوغی و محتویات گوناگون نداره و چشم شما سریعا در عرض یک ثانیه تمام قاب رو آنالیز میکنه ، تارکفسکی دوربین رو چندین دقیقه نگه میداره ، این شدیدا باعث سر رفتن حوصله میشه ،
البته با توجه به فرم و احساس معنوی که تارکفسکی مدنظر داشته انتظار نمیره خیلی سریع شات عوض بشه مث باقی فیلم ها ،
اما این دیگه زیادی کنده بنظرم ...
در کل یک تجربه بیاد ماندنی بود و قطعا باقی آثار مشهور تارکفسکی رو هم میبینم و شاید بعدا با تجربه و سواد بیشتر سراغ این فیلم بیام .​

9/10

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
Hereditary.png

واقعا چرا یه سری فیلم ها اینقدر الکی الکی اسم در میکنن!! فیلم کمدی بود یا ترسناک؟!!؟
ناموسا 2 جای این فیلم از خنده جر خوردم
یکی اونجایی که پیتر تو مدرسه یدفعه کلش کوبوند رو میز، یکی هم اونجایی که از پنجره پرید پایین سه نفر لخت با لبخند کنارش بودن:D
حوصله سر بر، ریتم کند، طولانی، بازیگرا داغون! کل فیلم تو 1 ساعت میشد جم کرد الکی 2 ساعت کشش داده بودن بجا اینکه دوربین یه متر جابجا کنن، کارگردان گفته بود یه 7 8 متری با دوربین هی عقب جلو کنید فیلم طولانی بشه!:D
من که اصلا حال نکردم[-x
امتیاز 2 از 10

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,137
نام
طائل
دو فیلم خیلی متفاوت هر دو شاهکار که در 1979 منتشر شدند ، کاش مردم اون زمان بجای خیابون رفتن مینشستن تو خونه از این شاهکار ها لذت میبردن :D

Apocalypse now

View attachment 92849

این فیلم بالاتر از اونه که من بخوام بهش نمره بدم ، تصور اینکه یه 10/10 بذارم براش کم ارزش جلوه میکنه ... ، قطعا یکی از بهترین فیلمهای عمرم بود ، بهیچ عنوان ایرادی نمیتونم بگیرم . مستا پیسسس x_x

تا داغی aguirre the wrath of god هم ببین ، 10/10 تضمینی :D

nbl8_aguirre_der_zorn_gottes_filmcover.jpg

منبع الهام کوپولا بوده برا Apocalypse Now :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
Hereditary.png

واقعا چرا یه سری فیلم ها اینقدر الکی الکی اسم در میکنن!! فیلم کمدی بود یا ترسناک؟!!؟
ناموسا 2 جای این فیلم از خنده جر خوردم
یکی اونجایی که پیتر تو مدرسه یدفعه کلش کوبوند رو میز، یکی هم اونجایی که از پنجره پرید پایین سه نفر لخت با لبخند کنارش بودن:D
حوصله سر بر، ریتم کند، طولانی، بازیگرا داغون! کل فیلم تو 1 ساعت میشد جم کرد الکی 2 ساعت کشش داده بودن بجا اینکه دوربین یه متر جابجا کنن، کارگردان گفته بود یه 7 8 متری با دوربین هی عقب جلو کنید فیلم طولانی بشه!:D
من که اصلا حال نکردم[-x
امتیاز 2 از 10
راستش من هم نفهمیدم فیلم یه لایه‌ای از کمدی داشت یا نه! :D از طرفی خیلی در مورد ترسناک بودنش شنیده بودم که برای من این طور نبود و به جز یکی دو صحنه چیز ترسناکی نداشت. ولی از طرف دیگه بعضی صحنه‌های به ظاهر جدی فیلم هم یه حالت طنزی داشت که نمیدونم قصدی در کار بوده یا نه! :D
فیلم متوسط و سرگرم‌کننده‌ای بود که ازش بدم نیومد، ولی برای من اصلاً در حد و اندازه تعریف‌ها نبود و فیلم‌های دیگه‌ای با این حال و هوا هستن که خیلی بیشتر دوستشون دارم.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,491
نام
سپهر
220px-Limitless_Poster.jpg

Limitless - 2011
7/10

در سینمای هالیوود خیلی کم پیش می آید که نویسنده ای یک ایده ناب به ذهنش برسد و آن ایده را بر روی صفحه در چند خط پیاده کند و تبدیل به طرح فیلم نامه ای شود که تهیه کنندگان برای ساخت فیلم توی صف بایستند. کاری ندارم که فیلم اقتباسی ریزی از کتاب Dark Field کرده است که علاقه دارم وقتی وقتم خالی بود، یک نگاهی بهش بکنم اما در مورد فیلم Limitless، این اثر از آن دسته آثاری است که ایده ی نابی دارد اما ایده در فیلم به خوبی جا نیافتاده است. به این دسته می گویند ایده و طرح سوخته. آره نامحدود فیلم سرگرم کننده ای است. کمی هم کمدی که ای کاش بار کمدی اش بیشتر بود و با جلوه های ویژه و فیلمبرداری و تدوین سطح بالا، هیجان فیلم را دوچندان می کند اما سوال اصلی در مورد فیلم آن قرص است. قرصی که در فیلم به نام NZT نامیده می شود. اما این NZT چیست؟ آیا حقیقت دارد؟ اگر فیلم تظاهر می کند که چنین قرصی وجود دارد، به جای تمرکز بر شخصیت اصلی، کمی به داستان بال و پر می داد و با جزییات دقیق تر علمی و پزشکی، حکم واقعی بودن قرص را به مخاطب نشان می داد. پیام فیلم که این است که همه ی ما مخفیانه قرص هایی استفاده می کنیم که از عوارض آن بی خبریم، اما این پیام کلی در مورد همه ی قرص هاست که همه عوارض جانبی دارند اما قرص NZT چه می شود؟ نامحدود از آن دسته فیلم هایی است که پتانسیل تبدیل شدن به یک اثر جاه طلبانه داشت اما متاسفانه در اواسط فیلم به یک اثر پاپ کرنی تبدیل می شود که فقط برای جذب بیننده کارساز است. هرچند علاقه دارم که سری به سریال کنسل شده اش بزنم که گفته می شود Sequel نیمه مستقیم از فیلم است!​

آخرین ویرایش:

hs_gamer

کاربر سایت
Jul 26, 2013
726
نام
حمزه
Green Mile 1999
MV5BMTUxMzQyNjA5MF5BMl5BanBnXkFtZTYwOTU2NTY3._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

به‌نظرم اگه اثری می‌خواد احساسات انسانی رو قلقلک بده، باید روشش رو بلد باشه. این اتفاق با القای احساس «ترس» و «ترحم» به مخاطب رخ میده. توی فیلم گرین مایل ما نسبت به شخصیت جان کافی احساس ترحم پیدا می‌کنیم چون خیرخواهه، مظلومه و احمقه، این شخصیت رو به‌خاطر این ویژگی‌ها در یه موقعیت نابود کننده قرار بدی، با موسیقی سوزناک و سه ساعت روایت جذاب قاطی کنی کافیه که بیننده احساساتی بشه. ولی این احساسات خیلی دووم نمیاره چون بیننده کامل تخلیه نشده و ناشی از اینه که حس «ترس» از قرار گرفتن در موقعیت شخصیت اصلی در اعماق ترین قسمتای خیال مغزش هم رخ نمیده. چون جان کافی یه انسان عادی نیست، اصلاً انسان نیست. موقعیتیه که امکان نداره شما خودتون رو بتونین جاش بزارین. این میشه که احساس ترحم هم بعد از مدتی رنگ می‌بازه. مشکل فیلمای دارابونت همینه، رستگاری در شاوشنک هم یه ذره احساس ترس از قرار گرفتن در موقعیت رو به مخاطب نمیده، چون جای بدی دستش رو می‌زاره رو دکمه‌ی «فانتزی»؛ جایی که بیننده باید احساس کنه «منم می‌تونستم جای طرف باشم».
هیچ شخصیتی به صرف «خمیده» شدن، قهرمان تراژدی نمیشه چون کنار اومدن رو همه بلدن. قهرمان تراژدی باید در هم بشکنه، باید پاره پوره بشه، باید هیچی ازش نمونه... همچون درختی بی‌دفاع در مقابل طوفان :D.
یه خطای انسانیه که میتونه احساس «ترس» مارو از قرار گرفتن در اون موقعیت قلقلک بده، وقتی شخصیت‌ها و موقعیت‌هایی که داخلش قرار می‌گیرن انسانی نیستن ناگزیر خطاشون هم انسانی نیست.
ادیپ شهریار پازولینی ته هر چی تراژدیه مثلاً، با این دید ببینیدش. :D
اینا نظر منه البته.:D

6 از 10​

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر