Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

HITMAN 2000

کاربر سایت
Mar 22, 2018
170
یه زمانی که بود وضعیت جامعه از لحاظ سواد و طرز تفکر عقب افتاده و گرفتار سنت ها بود. یه سری ها بیشتر با جهان بیرون در ارتباط بودند و سعی کردن که به اذهان مردم آگاهی ببخشن و اونجا کلمه ی روشن فکر معنی پیدا کرد . رفته رفته این جریان به انحراف کشیده شد و یه جورایی روشن فکر به یه صفت منفی تغییر معنا داد. اونجا بود که یه سری هام از وضعیت سواستفاده کردن و هر چیزی رو که خواستن بکوبن یه برچسب روشنفکر بهش چسبوندن . بعدشم این کلمه رسما پوچ شد و معنای خودش رو از دست داد.

الانم شما با هر جریان یا ادمی حال نمیکنی کما اینکه واقعا هدف اون روشنفکری باشه یا روشنفکر نمایی همچین برچسبی رو میزنی بدون اینکه توجیه درستی براش بیاری و منو قانع کنی پس کلا این حرف ها و برچسب ها رو جدی نمیگیرم.
(حالا چه به معنای مثبتش چه به معنای منفیش)
(نمونش اینه که فیلم های پارسال رو بدون استثنا زدی و گفتی موج سواری روی شرایط موجود. اینجا من باید یه تمایزی بین موج سواری و اثری که واقعا در راستاش حرفی برای گفتن داره بزارم.نمیتونم بگم عه چون مثلا از سیاهپوستا تعریف کرده پس خواسته ادا دربیاره. کسی که فیلمو ببینه خودش متوجه میشه که وجهه ی فیلم ساختگی و تصنعیه یا برعکسشه.

همین روبان سفید ساخته ی خود آلمانه. برو ببین چه قدر المان ها از جنگ جهانیشون پشیمونن.هیچی! در حدی که راضی نیستن یه عذرخواهی ساده و ظاهری بکنن.چون هممون میدونیم جنگ های جهانی اجتناب ناپذیر بوده یه چیز دو طرفه بوده که حالا جبهه ی پیروز با پروپاگانداش یه طرف جلوه دادتش. اون وقت من بیام فیلم ساخت المان و هانکه ای که فرسنگ ها از آمریکا و هالیوود دور بوده رو فیلم تبلیغاتی و جهت دار بگیرم یه چیز مسخرست.
صرفا فیلم تمام این جریانات و اتفاقا رو اخرش ربط داد به جنگ جهانی. خیلی سطحی نگریه من بخوام تمام اون عمق فیلم رو بیخیال شم و بگم چرا اخرش قضیه ی جنگ جهانی اول مطرح شد. هدف فیلم اون اخر مانور دادن رو فاشیسم بود و تبعاتی که برای مردم و جامعه داره که اینجا باید دقت کنی که بیراه هم نگفته. دلیل نمیشه هر فیلمی واقعیت رو بگه حالا چه ضد آلمان باشه چه ضد کشورهای مخالفش سفارشی بوده باشه چون قبل ترم گفتم همه ی این جنگ ها "دوطرفه بودن".

در رابطه با هانکم بگم که تا اونجایی که کاراشو تجربه کردم خیلی عمیق به مسائل نگاه میکنه و تمام اتفاقات پیرامونش رو ریشه یابی میکنه و پیوند میده به روابط بین شخصیت ها. نگاه تاریکی به زندگی داره که شاید به طبع خیلی ها خوش نیاد . در نهایت هم شخصیت ها رو سردرگم تو تاریکی خودشون رها میکنه .
نقل قول از منتقدی رو اوردی من میتونم از 100 تا برات بیارم که خلاف این رو گفته باشن . اینکه بگیم یه فیلم خوبه یا بده فایده ای نداره. اگر حرفی میزنیم باید براش دلیل قانع کننده داشته باشیم. حرف باد هواست مفت نمیرزه اون دلیلست که بقیه رو قانع میکنه.

یه پاراگرافت واست نوشتم آخرش اومدی میگی دلیل نیاوردی؟! :-j باشه بابا تو خوبی.

تو اگه میخوای فیلمی رو که خشونت بین بچه های 10-12 ساله رو ترویج میده و اونها رو یه عده مازوخیست و سادیست روانی جلو میده خوشت بیاد خُب بیاد. خلایق هر چه لایق.

• Like
Reactions: Origami 2008

abi69

کاربر سایت
Dec 15, 2014
246
نام
Arthur Morgan
واقعا حیف حجمی که به خاطر فیلم the hurt locker هدر دادم 0/10
واقعا صفرم براش زیاده

header.jpg

یکی از بهترین فیلمایی بود که دیدم واقعا برای من الهام بخش بود 10/10

912nafeR+NL__SL1500_.jpg

• Like
Reactions: tom ridel

HITMAN 2000

کاربر سایت
Mar 22, 2018
170
10/10

76a72d3d76fb0bcb84f7c2dbc6de5fb6_f1546.jpg

این فقط یه فیلم نیست! از اونجایی که براساس داستان و شخصیت های واقعی ساخته شده. یه منبع الهام برای انگیزه، حرکت رو به جلو، داشتن دیسیپلین، فداکاری و امیده.

در شرایط وخیم دهه 20 جمهوری وایمار، با وجود مادری افسرده و suicidal و پدری عصبی و مقروض، و با وجود قدرت گیری خطرناک کمونیست ها که به لودگی، خرابکاری و بی شرمی در سطح شهر میپردارن (و حتی از زدن slap به با*سن اعضای مونث خودشون ابایی ندارن) یه جوانکی نصمیم میگیره به همه اینها "نه" بگه...

متاسفانه Herbert Norkus کشته شد. Hans Steinhoff (کارگردان فیلم) کشته شد. تا مزدوران نون به نرخ روز خوری مثل هانکه بیان خزعبلاتی مثل White Ribbon رو تحویل ملت بدن! این فیلم و کارگردانش دقیقا ضد اون چیزی هستن که روبان سفید و کارگردانش قصد در اشاعه او دارند.

آخرین ویرایش:

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
10/10

76a72d3d76fb0bcb84f7c2dbc6de5fb6_f1546.jpg

این فقط یه فیلم نیست! از اونجایی که براساس داستان و شخصیت های واقعی ساخته شده. یه منبع الهام برای انگیزه، حرکت رو به جلو، داشتن دیسیپلین، فداکاری و امیده.

در شرایط وخیم دهه 20 جمهوری وایمار، با وجود مادری افسرده و suicidal و پدری عصبی و مقروض، و با وجود قدرت گیری خطرناک کمونیست ها که به لودگی، خرابکاری و بی شرمی در سطح شهر میپردارن (و حتی از زدن slap به با*سن اعضای مونث خودشون ابایی ندارن) یه جوانکی نصمیم میگیره به همه اینها "نه" بگه...

متاسفانه Herbert Norkus کشته شد. Hans Steinhoff (کارگردان فیلم) کشته شد. تا مزدوران نون به نرخ روز خوری مثل هانکه بیان خزعبلاتی مثل White Ribbon رو تحویل ملت بدن! این فیلم و کارگردانش دقیقا ضد اون چیزی هستن که روبان سفید و کارگردانش قصد در اشاعه او دارند.
انصافا از کجا پروپوگاندای نازی 85 سال پیشو پیدا کردی؟ دارم می خندم هنوز:))

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
8l8i_700x700-75.jpg

The Hurt Locker

جنگ زیبا نیست , زشته چه میخواد امریکایی باشی چه میخواد عرب باشی چه میخواد ایرانی باشی از هر جای دنیای باشی جنگ رو دوست نداری جنگ ویرانی میاره چیزی به نام رحم توش وجود نداره The Hurt Locker با ریتم اروم و بیخیال گونش خیلی خوب اینو نشون میده من نمیدونم کی کجا بود کی طرف کی بوده کی مقصر بوده کی بیگناه کی فریب کار کی تحریف کن تاریخ فقط همین بس The Hurt Locker یـ رسالت داره و رسالتش رو با فصا سازی زیبا بازی های باورپذیر و فیلم برداری خوبش نشون میده. خیلی بیراه نرم از زوایای مختلف به قضایای فیلم نگاه کنیم, همین...

8.0/10

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Funny Games
220px-Mpafunnygamesposterb.jpg

خوب، Funny Games یه زباله افتضاحه که هیچ محتوایی برای ارائه نداره و من هیچ هدفی تو ساخت این آشغال پیدا نکردم غیر اینکه یه کارگردان مریض یه داستان مریض رو نوشته و با هدف آزار مخاطب خواسته نشون بده چقدر سادیسمی و بیماره.

فیلم هیچ محتوایی برای ارائه نداره، هیچ حرفی هم برای گفتن نداره، نه تنها سرگرم کننده نیست که فوق العاده کسل کننده و چرته. یه فیلم با داستان مریض می تونه خوب و قابل تحمل و حتی درگیر کننده و قابل احترام باشه اما Funny Games هیچکدوم اینها نیست. همه چیز از اول مشخصه، چیزی که باعث درگیر کردن مخاطب بشه وجود نداره و روایت فیلم قابل پیشبینی و بدون جذابیته، هیچ دیالوگی برای شنیدن وجود نداره و تمام سکانس ها قابل پیش بینیه و اگر مثل من 50% فیلم رو هم رد کنید اتفاقی نمیوفته!
کارگردان احتمالا خواسته مخاطب رو با این فیلم آزار بده، از اول تا آخر فیلم این مشخصه غافل از اینکه داستان قابل پیش بینیه، سکانس ها قابل پیش بینی هستند، آزارها هم قابل پیش بینی هستند و مهم تر اینکه منِ مخاطب از شدت کسل کننده بودن و بی هدف بودن فیلم، رغبتی برای تماشای هیچکدوم از اینها و شنیدن دیالوگ های بچه گانه و نامفهوم شخصی های مثلا مریض داستان ندارم و همه اینها رو رد می کنم یا منتظر می مونم تا رد بشه!

بیشتر توضیح نمی دم با یه آشغال به تمام معنا روبرو بودم که هیچ حرفی برای گفتن نداشت. اگه تا حالا این فیلم رو ندیدید بدونید که هیچ چیزی رو از دست ندادید و کلا خیال کنید چنین زباله ای تو کارنامه تیم راث و نائومی واتس وجود نداره!

0/10

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,502
نام
سپهر
کاربر عزیز @tom ridel که به صورت غیرمستقیم من را مسئول به فا* دادن حجم اینترنتت بابت فیلم Hurt Locker میدانی و درکنارش فیلم را زباله خطاب می کنی/:) (نظرت قابل احترامه!) قطعا از ساختار فیلم های جنگی اطلاعی نداری. بزار روشنت کنم که فیلم های جنگی از سه ویژگی خارج نیست. (خودتم بکشی نمیتونی این سه تا رو ازش جدا کنی!) میهن پرستی (Patriotism)، دلاوری (Bravery) و نشان دادن قدرت نظامی یک ملت است. Hurt Locker نسبت به دیگر آثار های جنگی، غلظت میهن پرستی شدیدی ندارد و در نظرم هم گفتم که زورکی نمی خواهد آن را در فیلم جا بدهد. دلاوری دارد و باید داشته باشد (قهرمان داستان) و نشان دادن قدرت نظامی که این در 94 درصد فیلم های هالیوودی جنگی و حتی در آثار دفاع مقدس دیده می شود. تنها فرق این است که محفظه درد و یا شاید فیلم دره خدا (فکر نکنم دیده باشی والله تلویزیون داخلی ده بار آن را پخش کرده است!) و یا مینی سریال Generation Kill واقعیت چند برابری از جنگ را نشان می دهند. فیلم نه مثل Black Hawk Down است که هلیکوپتر سقوط می کند و اندکی سرباز با خالی بندی فراوان، سربازان سومالی یکی یکی می کشند و یا مثل American Sniper نیست که هم می خواهد میهن پرستی زورکانه داشته باشد و هم قهرمان داستان، خود را ابرقهرمان تک تیراندازی می داند و از فاصله ی نجومی، هدف را درست می زند (کلا فیلم های کلینت اسیتوود میهن پرستی توش موج میزنه که حال بهم زن است) پس من نتیجه می گیرم که دیدگاهت در مورد فیلم اشتباه بوده است و کارگردان خانم، بار دیگر در فیلم Zero Dark Thirty استعداد خودش را در تعلیق و واقعیت بودن جنگ نشان داده است و کاربر @LiFE iS 5TrAnG3 بهترین دیدگاه را در مورد فیلم نوشته است. فکر کنم اگر روزی فیلم Modern Warfare هم ساخته شود، دیدگاه اینطوری درموردش داشته باشی ( چون در بازی ویدویی اش این سه ویژگی به شدت در ان موج می زند!)

بعد این که در نظرات شما در مورد فیلم ها دیدم و میخونم، برام جالب بود که بیشتر شما به محتوای اثر اهمیت می دهید تا فرم که در نوع خودش عجیب است در صورتیکه باید اول فرم (ساختار) فیلم را ارزیابی و بعد محتوا را بررسی کنیم. اول فرم و بعد محتوا. محتوا در جایگاه پایین تری از فرم و یا ساختار فیلم قرار می گیرد. دقیقا همین نظرات را در مورد فیلم Dunkirk داشتید که بسیاری از شما از محتوای فیلم خرده گرفتید که چرا فضای جنگ را اینطوری نشان داده است و ....... اما هیچکس از فرم فیلم چیزی نگفتید. در صورتیکه دانکرک از نظر فرم فیلم خوش ساختی است و اکثر منتقدان از دانکرک بخاطر فرم ایده آل، آن را ستوده اند و یا در فیلم Call Me by Your Name بخاطر این که محتوای همجنسگرایانه دارد، سریع فیلم را پس میزنید و آن را اثری تهوع آور می دانید اما هیچ وقت در بسط فرم به آن نگاه نکردید. فرم را فیلم نامه می سازد و هدف نویسنده است که اول فرم را در چارچوب مناسبی بسازد و Call Me By Your Name از نظر فرم، فیلم خوبی است. این بحث فرم و محتوا همانند جاده درازی است که حتی بین منتقدان حرفه ای داخلی که مثلا یکیش مسعود فراستی است همچنان بر سرش اختلاف نظر است. من خودم یکی از مخالفان سرسخت دیس کردن نظر دیگری هستم اما این دفعه مجبور شدم که این کار را انجام دهم. این یک تاپیک فری هست که هر کسی نظرش را در مورد فیلم بدهد و کسی حق ندارد که دیگری را توجیه کند و حتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم این گونه طرف را توجیه کند.

آخرین ویرایش:

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,718
نام
وحید
Avengers: Infinity War
یکی از بهترین فیلمهای ابرقهرمانی که تا الان ساخته شده جذاب و زیبا
به نظرم یه سری از صحنه هاش رو میشد حذف کرد ولی در کل خیلی خوب بود
ضدقهرمان فیلم هم بسیار شاخ و خوب بود
8.8/10

22695805135189949593.png

hs_gamer

کاربر سایت
Jul 26, 2013
726
نام
حمزه
کاربر عزیز @tom ridel که به صورت غیرمستقیم من را مسئول به فا* دادن حجم اینترنتت بابت فیلم Hurt Locker میدانی و درکنارش فیلم را زباله خطاب می کنی/:) (نظرت قابل احترامه!) قطعا از ساختار فیلم های جنگی اطلاعی نداری. بزار روشنت کنم که فیلم های جنگی از سه ویژگی خارج نیست. (خودتم بکشی نمیتونی این سه تا رو ازش جدا کنی!) میهن پرستی (Patriotism)، دلاوری (Bravery) و نشان دادن قدرت نظامی یک ملت است. Hurt Locker نسبت به دیگر آثار های جنگی، غلظت میهن پرستی شدیدی ندارد و در نظرم هم گفتم که زورکی نمی خواهد آن را در فیلم جا بدهد. دلاوری دارد و باید داشته باشد (قهرمان داستان) و نشان دادن قدرت نظامی که این در 94 درصد فیلم های هالیوودی جنگی و حتی در آثار دفاع مقدس دیده می شود. تنها فرق این است که محفظه درد و یا شاید فیلم دره خدا (فکر نکنم دیده باشی والله تلویزیون داخلی ده بار آن را پخش کرده است!) و یا مینی سریال Generation Kill واقعیت چند برابری از جنگ را نشان می دهند. فیلم نه مثل Black Hawk Down است که هلیکوپتر سقوط می کند و اندکی سرباز با خالی بندی فراوان، سربازان سومالی یکی یکی می کشند و یا مثل American Sniper نیست که هم می خواهد میهن پرستی زورکانه داشته باشد و هم قهرمان داستان، خود را ابرقهرمان تک تیراندازی می داند و از فاصله ی نجومی، هدف را درست می زند (کلا فیلم های کلینت اسیتوود میهن پرستی توش موج میزنه که حال بهم زن است) پس من نتیجه می گیرم که دیدگاهت در مورد فیلم اشتباه بوده است و کارگردان خانم، بار دیگر در فیلم Zero Dark Thirty استعداد خودش را در تعلیق و واقعیت بودن جنگ نشان داده است و کاربر @LiFE iS 5TrAnG3 بهترین دیدگاه را در مورد فیلم نوشته است. فکر کنم اگر روزی فیلم Modern Warfare هم ساخته شود، دیدگاه اینطوری درموردش داشته باشی ( چون در بازی ویدویی اش این سه ویژگی به شدت در ان موج می زند!)

بعد این که در نظرات شما در مورد فیلم ها دیدم و میخونم، برام جالب بود که بیشتر شما به محتوای اثر اهمیت می دهید تا فرم که در نوع خودش عجیب است در صورتیکه باید اول فرم (ساختار) فیلم را ارزیابی و بعد محتوا را بررسی کنیم. اول فرم و بعد محتوا. محتوا در جایگاه پایین تری از فرم و یا ساختار فیلم قرار می گیرد. دقیقا همین نظرات را در مورد فیلم Dunkirk داشتید که بسیاری از شما از محتوای فیلم خرده گرفتید که چرا فضای جنگ را اینطوری نشان داده است و ....... اما هیچکس از فرم فیلم چیزی نگفتید. در صورتیکه دانکرک از نظر فرم فیلم خوش ساختی است و اکثر منتقدان از دانکرک بخاطر فرم ایده آل، آن را ستوده اند و یا در فیلم Call Me by Your Name بخاطر این که محتوای همجنسگرایانه دارد، سریع فیلم را پس میزنید و آن را اثری تهوع آور می دانید اما هیچ وقت در بسط فرم به آن نگاه نکردید. فرم را فیلم نامه می سازد و هدف نویسنده است که اول فرم را در چارچوب مناسبی بسازد و Call Me By Your Name از نظر فرم، فیلم خوبی است. این بحث فرم و محتوا همانند جاده درازی است که حتی بین منتقدان حرفه ای داخلی که مثلا یکیش مسعود فراستی است همچنان بر سرش اختلاف نظر است. من خودم یکی از مخالفان سرسخت دیس کردن نظر دیگری هستم اما این دفعه مجبور شدم که این کار را انجام دهم. این یک تاپیک فری هست که هر کسی نظرش را در مورد فیلم بدهد و کسی حق ندارد که دیگری را توجیه کند و حتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم این گونه طرف را توجیه کند.
Watch Full Metal Jacket

hs_gamer

کاربر سایت
Jul 26, 2013
726
نام
حمزه
The Red Thin Line.
Apocalypse Now.

جفتشون بهترن و بیشتر نشون میدن تناقض حرف دوستمون رو.:D
آره درسته. اول میخاستم بگم راه های افتخار (که جزو ده تا فیلم برتریه که دیدم) گفتم شاید دوستمون اعمال کرک داگلاس رو دلاورانه برداشته کنه. :)):D

Max Blood

کاربر سایت
Feb 17, 2016
805
نام
پویا
MV5BMjMxNjY2MDU1OV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzY1MTUwNTM_V1_UX182_CR0_0_182_268_AL_.jpg

Avengers: Infinity War

یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی‌ای بود که دیدم. ریتم فیلم خیلی خوب بود و هیجان در تمامی دقایقش وجود داشت.
از شخصیت پردازی هم راضی بودم مخصوص شخصیت تانوس که خیلی خوب بود(هرچند میتونست فوق العاده باشه) و واقعا از اون ویلین های دوست داشتنی بود>:)
تنها چیزی که زیاد خوشم نیومد شدت طنز فیلم بود که خب جدیدا تو اکثر کارهای ابرقهرمانی وارد شده ولی خب ترجیح میدادم فیلم جو تاریک‌تری داشته باشه:-"
مبارزات و صحنه‌های احساسی هم به اندازه و بسیار با کیفیت بود:x
نمره کل:8.5/10

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
The Red Thin Line.
Apocalypse Now.

جفتشون بهترن و بیشتر نشون میدن تناقض حرف دوستمون رو.:D
راه های افتخار به تنهایی می تونه کل صحبت های این دوستمون رو ببره زیر سوال :D اگه فرم فیلمی مثل دانکرک خوبه پس راه های افتخار این وسط چیه

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
راه های افتخار به تنهایی می تونه کل صحبت های این دوستمون رو ببره زیر سوال :D اگه فرم فیلمی مثل دانکرک خوبه پس راه های افتخار این وسط چیه
فیلمای خوب مال دهۀ 70 به قبلن، فیلمای جدید همه آشغالن. اصلاً روایت داریم هر چی فیلم جدیدتر باشه، آشغالتره.8-|
هم فیلم جدید خوب داریم هم فیلم قدیمی خوب، هم فیلم جدید بد داریم و هم فیلم قدیمی بد.
اینکه از یه فیلم ساخت 2017 یا 2018 به عنوان شاهکار یاد میشه، معنیش این نیست دیگه فیلمهای قدیمی آشغال شدن.
چه اصراریه که آدم به خاطر دوست داشتن Paths of Glory باید از Dunkirk متنفر باشه یا به خاطر دوست داشتن Jarhead باید Hurt Locker رو آشغال بدونه؟
این فتیش غیرقابل کنترلی که یه عده نسبت به آثار قدیمی (فیلم، رمان، موسیقی و ...) دارن رو هیچ وقت درک نکردم.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
فیلمای خوب مال دهۀ 70 به قبلن، فیلمای جدید همه آشغالن. اصلاً روایت داریم هر چی فیلم جدیدتر باشه، آشغالتره.8-|
هم فیلم جدید خوب داریم هم فیلم قدیمی خوب، هم فیلم جدید بد داریم و هم فیلم قدیمی بد.
اینکه از یه فیلم ساخت 2017 یا 2018 به عنوان شاهکار یاد میشه، معنیش این نیست دیگه فیلمهای قدیمی آشغال شدن.
چه اصراریه که آدم به خاطر دوست داشتن Paths of Glory باید از Dunkirk متنفر باشه یا به خاطر دوست داشتن Jarhead باید Hurt Locker رو آشغال بدونه؟
این فتیش غیرقابل کنترلی که یه عده نسبت به آثار قدیمی (فیلم، رمان، موسیقی و ...) دارن رو هیچ وقت درک نکردم.
چرا فکر می کنی من حرفم اینه که فیلم های جدید آشغالن ؟؟؟ من خودم بار ها تو همین دو تاپیک از eternal sunshine of the spotless mind و crash کلی تعریف کردم و کلی باهاشون حال کردم فیلم خوب و بد ربطی به زمان نداره
حالا چرا این دو تا فیلم به خصوص رو مثال زدم تا برسم به همون بحث دانکرک و فرم خوبش از نظر دوستمون همه می دونن نولان علاقه شدیدی به روایت غیر خطی داره و تو اکثر فیلم هاش هم از همین فرم استفاده می کنه (بهترینش همون memento هست) دانکرک هم از این قضیه جدا نیست نکته ای که فیلم های نولان رو جذاب می کرد (حداقل برای یکبار دیدن) اون هیجان آنی یا به قول یه دوستی هیجان نولانیه همین قضیه است که باعث میشه فیلم هاش از نظر من برای بار اول جذاب باشن ولی برای بار های بعد دیگه آسی برای رو کردن نداشته باشن مشکل اصلی دانکرک این بود که با وجود اینکه فرم فیلم های قبلی نولان رو داشت و کارگردان خیلی سعی کرد تو هیجان همیشگیش به زور تو فیلم جا بده و از هیچ کاری هم دریغ نکرد (خصوصا اون موسیقی متن اعصاب خوردکنش که تقریبا در طول تمام فیلم پخش میشد و مثلا قصد داشت حس هیجان و ترس سرباز ها رو بهمون منتقل کنه که کاملا هم ناموفق بود) ولی فیلم نه تنها تو ایجاد فضای جنگ جهانی موفق نبود بلکه حتی اون هیجان نولانی همیشگی رو هم همراهش نداشت و بیشتر شبیه یه مستند یک طرفه شده بود

• Like
Reactions: TheGodfather

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر