Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
hacksaw ridge 2016
7/10
220px-Hacksaw_Ridge_poster.png

فیلم خوبی بود و ارزش دیدن حتما داره .. قسمت اول که کمی شبیه به "غلاف تمام فلزی" هست یک کپی ناقص از این فیلم هست، در اونجا گروهبان وقتی سر سربازها فریاد میزنه واقعا حس میکنی که چه شرایط دیکتاتوری حاکم هست و حرف حرف گروهبان اموزشی هست اما اینجا دقیقا منم مثل شخصیت اصلی فیلم خندم گرفته بود ! چون نقشهاشون خوب بازی نکردند و نه اون ابهت را هم میبینی

قسمت دوم ولی خوب کار شده بود و جنگ به نسبت بهتر نشون داده بود ... قرار نیست هر حمله ای منجر به پیروزی بشه
و البته مثل بقیه فیلم های هالیوودی ( که دیگه کمتر ایراد میگیریم ) ادم خوب ها ما هستیم و بقیه همه ادم بد و علیه دنیا

یک چیزی که از نظر من هم ضربه به فیلم زد پرش های متعدد بود که در فیلم بود تا بتونه داستان روایت کنه اما در 2 فیلم نجات سرباز رایان و غلاف تمام فلزی یک روایت منسجم تری داره و بهتر ارتباط برقرار میکنه

• Like
Reactions: yonestm

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
ميشه يكي بفهمه كه ما با فيلم طرفيم و اغراق تو هنر اصلا مشكلي نداره؟ ميشه درك كرد كه مل گيبسون مستند نساخته و اثريه بر اساس يه داستان واقعي اما در هر صورت صاحب يه سناريو براي پيش رفتن روند فيلمه؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk

yonestm

کاربر سایت
Dec 13, 2010
4,892
نام
U-N-3-S
ميشه يكي بفهمه كه ما با فيلم طرفيم و اغراق تو هنر اصلا مشكلي نداره؟ ميشه درك كرد كه مل گيبسون مستند نساخته و اثريه بر اساس يه داستان واقعي اما در هر صورت صاحب يه سناريو براي پيش رفتن روند فيلمه؟!

واقعا درست ميگي ...
اصلا يك فيلم ضد امريكايي بگين فروشش خوب بوده باشه .. ملت اونجا عشق كشورشون هستن . شما برو تو مك دونالد داد بزن usa كل ملت همراهت ميشن ...
سينما واقع گرايانه وجود خارجي نداره اصلا .
البته بعضي از فيلم هاي خاص مثل فول متال جكت يك الماس بين خاك هستن و واقعا فرق ميكنن،

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
واقعا درست ميگي ...
اصلا يك فيلم ضد امريكايي بگين فروشش خوب بوده باشه .. ملت اونجا عشق كشورشون هستن . شما برو تو مك دونالد داد بزن usa كل ملت همراهت ميشن ...
سينما واقع گرايانه وجود خارجي نداره اصلا .
البته بعضي از فيلم هاي خاص مثل فول متال جكت يك الماس بين خاك هستن و واقعا فرق ميكنن،
مثل كوبريك يا كاپولا بودن تو دوره زمونه اي كه وضع هاليوود اينه و دنيا دنبال فيلماي كاميك بوكي كليشه ايه نشدنيه. مسلما Hacksaw Ridge رو در كنار سرباز رايان ضد جنگ نميدونم اما به لحاظ فني فيلم بي نظيري بود.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید

من هم نمره را بخاطر هالیوودی بودن فیلم کم نکردم ! بلکه شما وقتی فیلم های عالی در این سطح وجود داره و با اون ها مقایسه میکنی میبینی هنوز این فیلم ها جا برای بهتر شدن داره

این فیلم جوری هست یا یکی باهاش حال میکنه میشه یک فیلم عالی در کنار " نجات سرباز رایان " و " غلاف تمام فلزی " یا یکی مثل من اون را فیلم خوب میبینه که هنوز مونده تا به این 2 تا فیلم برسه

اغراق هم باید بشه چون فیلم میبینیم نه مستند .. وگرنه قرار باشه کارگردان یک داستان واقعی را بدون دید هنری بده بیرون میشه یکی مثل " خاطرات یک قاتل " که از نظر من جز مزخرف ترین فیلمهای ساخته شده بر اساس داستان واقعی میشه

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
من هم نمره را بخاطر هالیوودی بودن فیلم کم نکردم ! بلکه شما وقتی فیلم های عالی در این سطح وجود داره و با اون ها مقایسه میکنی میبینی هنوز این فیلم ها جا برای بهتر شدن داره

این فیلم جوری هست یا یکی باهاش حال میکنه میشه یک فیلم عالی در کنار " نجات سرباز رایان " و " غلاف تمام فلزی " یا یکی مثل من اون را فیلم خوب میبینه که هنوز مونده تا به این 2 تا فیلم برسه

اغراق هم باید بشه چون فیلم میبینیم نه مستند .. وگرنه قرار باشه کارگردان یک داستان واقعی را بدون دید هنری بده بیرون میشه یکی مثل " خاطرات یک قاتل " که از نظر من جز مزخرف ترین فیلمهای ساخته شده بر اساس داستان واقعی میشه
مخاطب من شما نبودي رفيق... ناراحت نشو:D اتفاقا خوب بود نظرت راجب اين فيلم،

yonestm

کاربر سایت
Dec 13, 2010
4,892
نام
U-N-3-S

با قسمت اخر حرفتون خيلي موافقم .. بسيار فيلم مزخرف و پوچي بود .. اون احساس ستيسفكشن و رضايت هست كه يك معما رو جذاب ميكنه . وگرنه طرح سوالات بدون جواب كار سختي نيست .

اغراق در فيلم جنگي يك چيز عادي و نورمال هست .
وگرنه اصلا جذاب نيست اونجوري فيلم . جنگ واقعي همون تشكيل گردان هاي مختلف و فرستادنشون براي جلو رفتن و كشته شدن هست نه تصرف و پيروزي .. .
قهرماني وجود نداره .. بدون قهرمان داستاني نيست ..
بدون داستان هم ..

مرز بين هنر و واقعيت نزديك اما دوره .
فك ميكني چند نفر جونشون رو واقعا تو جنگ
رو فدا ميكنن ؟ خيليا سر حماقت يا كمبود اطلاعات جنگي از بين ميرن .
اين برداشت هاي از جنگ داريم همون چرت پرت فيلماس .
مستند هاي واقعي WW2 ببيند .. متوجه حرفام ميشي

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,485
نام
سپهر

Hacksaw Ridge- 2016
8.5/10

خیلیا این فیلم رو با عنوان های به نامی چون Full Metal Jacket یا Saving Private Ryan مقایسه میکنن، در صورتیکه این دو اثر، اثری کاملا شایسته ای هستن و اصلا با این فیلم شباهتی ندارند. باید بگم که بر خلاف حرف شماها که نیمه اول فیلم رو با FMJ، مقایسه میکنید. در حالیکه نیمه اول شباهت کاملی از اپیزود های ابتدایی Band Of Brothers داره (مینی سریال HBO) و نیمه دوم هم در واقع شباهتی به نجات سرباز رایان نداره و باید بگم نیمه دوم فیلم، از جنس خود فیلم های مل گیبسون هست. خشونت بیش از حد، طراحی صحنه عالی (مثل BraveHeart)، موسیقی حماسی (بازم مثل دلاور) همه چی در این فیلم، میتوان ردپا های مل گیبسون رو پیدا کرد. فقط من با بازی Andrew Garfield مشکل دارم که به نظرم بیش از حد اووریت بود. هنوزم باور دارم که بهترین بازی اندرو، در شبکه اجتماعی هست.​

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
Land of Mine
یکی از بچه ها صفحه قبل اشاره ای به این فیلم کرد. فیلم خیلی خوبی بود. بخشی از جنگ و نشون میده که تا حالا خیلی بهش نپرداختن.
9 از 10

البته با این حال که اون سکانس یکم دور از واقعیت بنظر می رسه ولی یکی از کامنتهای کاربرا تو سایت ردیت این مسئله را توضیح میده.
Joyboy19i 10 points 3 days ago

This has to be said. Some of these comments are just embarrassing, does no one research anything before they spew out random nonsense? For everyone who laughs at the body shield scene, that's serious morbid, only for the fact that that exact scene happen in real life. If you read some of the books on him, and watch some interviews, there are SEVERAL eye witness accounts and statements proving that happened, and stating it happened that exact way. But ignorance is bliss. Although several of you trolls are gonna say whatever you want and make up whatever you want to prove your point so keep that in mind all other rational educated others who know what they're taking about. That scene with the grenades also happened, On the night of May 21, 1945, just a half mile past the escarpment on Okinawa, Desmond's unit inadvertently walked into a company of Japanese soldiers. The unit engaged in hand-to-hand combat with the enemy and Desmond scrambled to treat the wounded. "They begin to throw these hand grenades," recalled Desmond. "I saw it comin'. There was three other men in the hole with me. They were on the lower side, but I was on the other side lookin' when they threw the thing. I knew there was no way I could get at it. So I just quickly took my left foot and threw it back to where I thought the grenade might be, and throw my head and helmet to the ground. And not more than half a second later, I felt like I was sailin' through the air. I was seein' stars I wasn't supposed to be seein', and I knew my legs and body were blown up." The blast left 17 pieces of shrapnel embedded in Desmond's body, mostly in his legs. Ever nitpick you all have is disproved if you actually do some damn research, and wether you like it or not boys, this is the new SPR, so get used to it.

Reference : Official Discussion: Hacksaw Ridge [SPOILERS] • /r/movies
من کل ماهیت فیلم رو بردم زیر سوال گفتم اصلا حقیقتش رو قبول ندارم شما پست یه کاربر رو گذاشتی که کتاب طرف رو خونده؟راجع به همه چیز و همه کس کتاب هست!

badcompany

کاربر سایت
Sep 15, 2009
277
من کل ماهیت فیلم رو بردم زیر سوال گفتم اصلا حقیقتش رو قبول ندارم شما پست یه کاربر رو گذاشتی که کتاب طرف رو خونده؟راجع به همه چیز و همه کس کتاب هست!
من البته فقط برای اون سکانس نارنجک اون مطلب و گذاشتم که خیلی ها از جمله خودم هم باهاش مشکل داشتم و با خیلی قسمت های دیگه فیلم مشکل دارم. اینطور بنظر می رسه که به هر حال این اتفاق ها افتاده ولی خب به هر حال همانطور که دوستان هم گفتن تو سینما بیشتر دراماتیزه میشه.
حالا اینکه شما حقیقت فیلم و قبول نداری و کتابهایی که میگی درباره هم چیز و همه کس هست، این کاملا نظر شخصیت هست و محترم هست. البته من منظورت از اینکه کل ماهیت فیلم و قبول نداری و حقیقت فیلم و زیر سوال بردی خیلی متوجه نشدم. یعنی کلا قبول نداری همچین کسی بوده و اینهمه آدمو نجات داده ؟ یا مثلا بعضی بخشهاشو قبول نداری ؟‌

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
hacksaw ridge 2016
7/10

فیلم خوبی بود و ارزش دیدن حتما داره .. قسمت اول که کمی شبیه به "غلاف تمام فلزی" هست یک کپی ناقص از این فیلم هست، در اونجا گروهبان وقتی سر سربازها فریاد میزنه واقعا حس میکنی که چه شرایط دیکتاتوری حاکم هست و حرف حرف گروهبان اموزشی هست اما اینجا دقیقا منم مثل شخصیت اصلی فیلم خندم گرفته بود ! چون نقشهاشون خوب بازی نکردند و نه اون ابهت را هم میبینی

قسمت دوم ولی خوب کار شده بود و جنگ به نسبت بهتر نشون داده بود ... قرار نیست هر حمله ای منجر به پیروزی بشه
و البته مثل بقیه فیلم های هالیوودی ( که دیگه کمتر ایراد میگیریم ) ادم خوب ها ما هستیم و بقیه همه ادم بد و علیه دنیا

یک چیزی که از نظر من هم ضربه به فیلم زد پرش های متعدد بود که در فیلم بود تا بتونه داستان روایت کنه اما در 2 فیلم نجات سرباز رایان و غلاف تمام فلزی یک روایت منسجم تری داره و بهتر ارتباط برقرار میکنه

مطمعن هستید همون فیلمی رو دیدین که بقیه هم دیدند ؟ چون اتفاقا تو فیلم با اینکه جبهه امریکا به عنوان سمت درستکار نشون داده میشه ولی از انطرف احترامی که به میهن پرستی ژاپنی و از خودگذشتگی شون برای رسیدن به هدفشون که فکر میکنند درسته نشون میده بی نظیر هست ! در واقع به سربازهای هر دو جبهه ادعای احترام میکنه.

مشخصا شما با گارد شدیدی این فیلم رو مشاهده کردین و باعث شده بسیاری از زیبایی هاش از چشم هاتون بیافته و دیده نشه.

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
بچه ها اینجا انتظار دارن فیلمی که در مورد فداکاری یک سرباز آمریکایی هست یک چند تا سکانس هم بره پایگاه ژاپنی ها دورهمی یک دوری بزنیم باهاشون آشنا شیم :D ، یا شایدم میخوان طرف وسط میدون جنگ بیاد با ژاپنی دست دوستی بده (البته همچینم یک طرفه نبود)
میگن ژاپنی ها مثل زامبی ها بودن، خوب پسرم آمریکایی ها هم مثل زامبی ها کشته میشدن، مسئله فقط اینجاست که لحجه ی داد کشیدن آمریکایی ها انگلیسی هست ژاپنی ها ژاپنی داد میکشند شما فکر میکنی مثل زامبی داد میکشن :D

• Like
Reactions: MK_COD

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
مطمعن هستید همون فیلمی رو دیدین که بقیه هم دیدند ؟ چون اتفاقا تو فیلم با اینکه جبهه امریکا به عنوان سمت درستکار نشون داده میشه ولی از انطرف احترامی که به میهن پرستی ژاپنی و از خودگذشتگی شون برای رسیدن به هدفشون که فکر میکنند درسته نشون میده بی نظیر هست ! در واقع به سربازهای هر دو جبهه ادعای احترام میکنه.

مشخصا شما با گارد شدیدی این فیلم رو مشاهده کردین و باعث شده بسیاری از زیبایی هاش از چشم هاتون بیافته و دیده نشه.
اینم برداشت خود شماست اونم برداشت خودش بوده!
تا اونجایی که من دیدم شخصیت ژاپنی ها تو فیلم کاملا له شده یه مشت وحشی...!

• Like
Reactions: Powerful King

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
اینم برداشت خود شماست اونم برداشت خودش بوده!
تا اونجایی که من دیدم شخصیت ژاپنی ها تو فیلم کاملا له شده یه مشت وحشی...!
تو فیلم گفته میشه کشته شدن برای ژاپنی ها اهمیتی نداشته! همین جوری میومدن جلو و میکشتن و کشته میشدن که دروغ هم نیست... کامی کازه که واضحه قضیه ش.
این مسئله تو فیلم My Way هم دیده میشه که ژاپنیا به زور کره ای ها رو سرباز میکردن. در نظر بگیرید اون فیلم جهت دار ساخته نشده. اصلا هیچ جای دنیا بد مطلق وجود نداره.

• Like
Reactions: badcompany

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید

من در نظر قبلیم هم نوشتم امتیازی را به خاطر هالیوودی بودن فیلم کم نکردم اما میشه بگی چرا در فیلم فقط جنازه تکه تکه شده امریکایی ها میبینیم ؟ یا اونجا موش ها جنازه ها را میخورن به ژابنی ها توهین میکنه ؟ چرا شب باید خواب حمله ژابنی ها را ببینه که به سرباز بی دفاع حمله میکنند ؟ چرا باید نشون بده اونها مثل قرون وسطا گله ای حمله میکنند اما قبلش چنان تاکتیکی دارند که گردان گردان نتونستند اون منطقه را بگیرند حتی با اینکه اون منطقه همیشه قبلش بمباران میشه ؟‌ چرا باید نشون بده ژابنی ها فقط زخمی ها را میکشند و تیر خلاص میزنند و به کسی رحم نمی کنند ؟ حتی سر خودشون را قطع میکنند ؟ اما یک سربازی امریکایی حتی حاضر هست دشمن خودش را نجات بده ( منکر دروغش نیستم ! ) یا به قول نفری قبلی میگفت وقتی منطقه تخلیه هست چطور کسی نمیتونسته بیاد طناب ببره و امریکایی ها نتونند بالا بیان ؟ یا در صحنه اخر که فرار میکنه و سربازهایی امریکایی براحتی از بایین اون به ژابنی های بالا را میکشند و بهتر دید دارند در صورتی این قضیه برعکس هست و نقاط بالا تر مثل ت‍به ها منطقه مهمتر و استراتژی تری هست .. اخر کارم یک دعا براشون میخونه یک گردان میشه رونین تن و هیچ چیز جلودارشون نیست !
من میخواستم این جوری به فیلم نمره بدم ۲ میدادم ! منکر واقعیت تلخ جنگ نیستم و نمیگم اصلا چنین چیزهایی اتفاق نمیوفته حتی بدترشم افتاده ولی همون طور گفتم فیلم بیامش این بود ما خوبیم بقیه بد هستند بس اشکال نداشت ۲ تا بمب اتم کوبیدیم تو سرتون !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر