Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,501
نام
سپهر
بازی ها خیلی خوب بود موضوع فیلم هم پتانسیل بالایی داشت
منتها نحوه روایت داستان به تظر من کسالت اور بود و اصلا جذبم نکرد به نظرم دیگه زیادی مقهوم گراش کرده بودن
منظورم این نیست که قیلم بدی باشه در کل در حد همون 7 که دادم بود و در حد اون تعریفهایی که ازش میشد یعنی بالا بردن در سطح یه شاهکار نبود

در کل ارتباط برقرار کردن با فیلم های Paul Thomas Andersen خیلی سخته. خیلی ها مثلا با فیلم inherent Vice حال کردند، اما به شدت فیلم مورد علاقه من نبود و جز بدترین فیلم های سال 2014 از نظر من بود. اما خون به پا خواهد شد یا Master خیلی خوب بودن

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,718
نام
وحید
در کل ارتباط برقرار کردن با فیلم های Paul Thomas Andersen خیلی سخته. خیلی ها مثلا با فیلم inherent Vice حال کردند، اما به شدت فیلم مورد علاقه من نبود و جز بدترین فیلم های سال 2014 از نظر من بود. اما خون به پا خواهد شد یا Master خیلی خوب بودن
مستر که عالی بود iv هم خوب بود منتها داستان رو زیادی پیچ در پیچ کرده بودن در کل اندرسون به نظرم زیادی هایپ پشت فیلماش هست

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: Deliverer

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
Miss.Peregrines.Home.for.Peculiar.Children.2016
Miss_Peregrine_Film_Poster.jpg

خوب بلاخره کار آخر عمو تیمی رو به امید رها شدن از شر آلیس و سایه های تاریک دیدم
اگه فیلم رو بیایم و به دو قسمت یک ساعته تقسیم کنیم ساعت اول فیلم معرفی شخصیت هاست که انصافا برتون استاد شخصیت پردازیه و اینبار هم همینطوره و به زیبایی هر چه تمام تر شخصیت های عجیب و غریب خانه خانم پرگرین بهمون معرفی میشن دختری که از پر کاه سبک تره یه پسر نامرئی دختر بچه ای که پشت سرش دهن داره و...:D یک ساعت اول فیلم به شدت عالی و زیبا شخصیت ها رو بهشون می پردازه داستان هم که همون داستان آشنا برتونه آدم هایی که به خاطر متفاوت بودنشون مطرود جامعه هستند مثل ادوارد دست قیچی مثل سویینی تاد مثل بتمن و پنگوئن یا جک در کابوس پیش از کریسمس یا عروس مرده در کل ساعت اول فیلم به شدت خوبه
اما ساعت دوم فیلم جاییه من توقع داشتم بعد از فیلم هایی مثل آلیس و سایه های تاریک برتون بلاخره اون جسارت از دست رفتش بعد از سویینی تاد رو تو این فیلم نشون بده ولی متاسفانه اینطور نشد با وجود چند صحنه جالب بقیش همون پرتگاه دو سه فیلم اخیر برتونه شما وقتی فیلم های تیمی رو می دیدید همیشه متوجه خاص بودن و یونیک بودن این کارگردان تو جای جای فیلم میشدید حتی اگه داستان فیلم هاش تکراری هم بود ولی همیشه خاص بودن و تک بودن خودش رو تو فیلم نشون می داد به همین دلیل از یه داستان معمولی ادوارد دست قیچی ساخته شد یا شیوه روایت زندگی ادوارد بلوم تو ماهی بزرگ با اون پایان شاهکارش و سویینی تاد و معجزه خونینش همه چیز تک و خاص بود یا به قولی برتونی بود ولی اینجا در یک سوم پایانی اینطور نشد من فکر می کنم جسارت چیزی باشه که از آلیس به بعد از دستش داد حتی تو بهترین اثر چند سال اخیرش (فرانکن وینی) هم این قضیه باعث اذیت میشه و دیگه انیمیشن مثل عروس مرده خاص تموم نمیشه به نظرم این از دست رفتن جسارت رابطه مستقیمی با سن و سالش داره متاسفانه اسپیلبرگ هم همین بلا سرش اومده
اما سخن آخر اینکه فیلم قطعا خیلی بهتر از آلیس و سایه های تاریکه و اگه طرفدار برتون هستید حتما فیلم رو ببینید و مطمئنا لذت می برید ولی هنوز با سویینی تاد و ادوارد دست قیچی و ... فاصله داره
7/10

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,145
نام
پویان
خشم و هیاهو

3/10

فیلم خیلی ضعیفی بود.
فیلم مصنوعیه. اصلا نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم.
دیالوگای مصنوعی, بازی های مصنوعی, فیلمنامه ضعیف و پر از نقاط ضعف و پلات هول، دیالوگ های مصنوعی. اون سکانس های بازجویی و دادگاه دیگه ته مصنوعی بودن و مضحک بودن هستند.
بازی های محمد زاده و طباطبایی هم خیلی معمولی بودند.
از هومن سیدی انتظار خیلی بیشتری داشتم. تو این فیلم یه جورایی فقط میخواست گنده گویی کنه؛ این حس بهم دست میداد تو کل مدت فیلم. اسم فیلم هم همینطور. گنده گویی!!
فیلم رو هم به زور به ته رسوندم. از وسطای فیلم دیگه میخواستم ولش کنم بره.
اگه فیلم رو ندیدید، چیزی رو از دست ندادید.

این اعترافات ذهن خظرناک من چطوریه!؟ ارزش دیدن داره!؟

• Like
Reactions: Abolfazl3007

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
rogueone_onesheeta_1000_309ed8f6.jpeg

داستان خیلی آبکی و ساده بود به نظرم. هرچند یه بخشی از دنیای استار وارز رو بازگو کرد برامون. بازیگر ها واقعا چیپ و خواب آور بازی میکردن. اصلا هم نمیتونستن حس مورد نظر رو انتقال بدن. به هیچ وجه باهاشون ارتباط برقرار نکردم و سرگذشت و کلا چه بلایی سرشون میاد برام مهم نبود. فیلم هم پر بود از علامت های سوال و مسخره بازی ها و ... :D بیچاره دارث ویدر هم اون وسط زورچپونی کرده بودن در حد چند دقیقه بسیار کوتاه. در کل زیاد حال نکردم. فقط 5 دقیقه آخر فیلم برام جالب بود و باعث شد خوابم بپره :D

6/10

RONIIN

Tech Team
کاربر سایت
Sep 13, 2008
636
نام
خسرو
220px-The_Wailing_%28film%29.png

The Wailing

سینمای کره جنوبی مدت هاست که برای من تبدیل شده به یکی از محترم ترین و بهترین مهد فیلم های سینمایی، موضوعات و پلات های تازه و نو و همچنین نترس بودن فیلم تو چیزی که میخواد روایت کنه. انقدر مثال خوب میشه از این سینما زد که واقعا جای گفتنش تو پست نیست چون هدف هم این نیست.
Wailing اگه اشتباه نکنم سومین فیلم رسمی کارگردان جوونش هست اما انقدر مرتب و بی نقص درست شده که امکان نداره باور کنید همچین اطلاعاتی رو. تو گوشه کنار جشنواره ها تعریف فیلم رو خیلی شنیده بودم و وقتی هم مستقیما درباره اش تحقیق کردم نقد های خیلی خوبی براش نوشته شده بود و تعریفات زیاد بود ازش اما اگه یه چیزی رو این چند مدت متوجه شده باشم اینه که فیلم های کره ای اوج نبوغشون تو غافلگیری بیننده هست و خیلی سعی کردم کلا چیزی از فیلم نفهمم و سر راست برم سراغش و شخصا تجربه اش کنم، حتی نقد هاش رو هم نخوندم که ببین چرا این فیلم انقدر تحسین شده.
بزارید اول از فیلمبرداری فیلم بگم که بی نظیره، بعضا شات هایی رو در فیلم میبینید که هوش از سرتون میبره و فیلتر هایی که فیلمبردار برای بعضی صحنه ها انتخاب کرده و نقاط دیدی که برای بیننده درنظر گرفته عالی در اومده و همین به جو و فضای فیلم خیلی کمک میکنه. فضای غالب فیلم بارونی هست که شدید به حس و حالی که میخواید بگیرید کمک میکنه و اون کثافت و چرکی رو میتونید درک کنید هرچند مثل داستان فیلم همین بارون متداوم و قطع شدن های گاه و بیگاهش کاملا مفهومی هست و قصد داره به بیننده نکاتی رو بازگو کنه که خیلی به درکش از فیلم و بخصوص اندینگ عالی اش کمک میکنه.
اما در مورد جو و فضای غالب فیلم این رو بگم که قطعا فیلم ترسناک نیست و بیشتر به ژانر میستری یا راز آلود تعلق داره. نمیدونم کلمه تعلیق میتونه دقیقا همون نقش Suspense رو تو ترجمه ارائه بده یا نه اما بهرحال وقتی فیلم «فروشنده» رو تو سینما دیدم معتقد بودم بدون شک یکی از بهترین فیلم های سینما تو همین عنصر ایجاد تعلیق هست اما Wailing اگه نگیم بهتر قطعا در حد و اندازه های فروشنده هست بخصوص 20 الی 30 دقیقه آخر فیلم که امکان نداره میخکوب مانیتور/تلویزیون/نمایشگر اتون بشید.
داستان هم خیلی جای بحث داره و میشه یه بحث خوشکل و ملوس دربارش کرد :D اما پلات کلی اینکه که تو یکی از روستا های کوهستانی خارج از سئول یه سری قتل های مرموزی رخ میده همراهش یه بیماری رو هم میاره و پلیس محلی درگیر این اتفاق میشه اما خب مسلما که فیلم فراتر از این حرفاست و هرچی بیشتر پیش میرید کلا از اون فرم قابل انتظار فیلم های جنایی و قتل و پرونده ای بیرون میکشه خودش رو و تا حد فانتزی هم میره و بعضا به مسائل دینی و مذهبی بصورت کلی و منطقه ای ( عقاید مردم کره ) سرک میکشه.
بعضا عقایدی که در فیلم مطرح میشه از نظر من قابل قبول نیست اما انقدر فیلم تو داستانی که روایت میکنه عالی هست جای اعتراضی برام باقی نمیزاره تو این مورد و از این لحاظ عقیده کارگردان و فیلمنامه نویس محترم هست.

9/10
سلام،من همين الان اين فيلم رو ديدم ولى واقعيت پايان فيلم خيلى سرخوردم كرد چون هيچ جواب درستى براى معماهاىى كه طرح شد نداشت،اگر شما چيز ديگه اى از پايان فيلم متوجه شديد خيلى دوست دارم به منم توى اسپويلر بگيد،مرسى

• Like
Reactions: Devil-Girl

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
The Wailing

10 / 10

w2ys_rsz_1the-wailing_poster_goldposter_com_4.jpg

شاهکار !!
از سینماتوگرافی و تکنیکال بی نظیر فیلم بگذریم ، نیمه اول فیلم همش حدس میزدم داستان رو میدونم و سطحیه و Twist قابل پیش بینی هم داره ... ! ولی داستان خیلی عمیق تر از این حرفهاست و بعد فلسفی قوی ای هم پشت همه اتفاقات و عناصر داخل فیلم هست ! و به یه Twist داستانی ساده هم ختم نمیشه ....

از بهترین فیلمهای Mystery/Horror که تا به حال دیدم

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
سلام،من همين الان اين فيلم رو ديدم ولى واقعيت پايان فيلم خيلى سرخوردم كرد چون هيچ جواب درستى براى معماهاىى كه طرح شد نداشت،اگر شما چيز ديگه اى از پايان فيلم متوجه شديد خيلى دوست دارم به منم توى اسپويلر بگيد،مرسى
چه چیزی رو متوجه نشدید؟ اتفاقا داستان کاملا واضح جمع شد!

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
The Wailing

من هم این فیلم رو دیدم. انصافا فیلم شجاعانه ای بود و کارگردان هرکاری که دوست داشت کرده بود! همین شجاعت هم باعث شده بود فیلم خوبی از آب دربیاد.از شاهکار بودن این فیلم همین بس که شاید هیچ انسان عادی ای نتواند خط داستانی و پایان این فیلم رو حدس بزند!

داستان فیلم فانتزی بود و در واقعیت رخ نمیده ، اما ریشه های عمیقی در واقعیت داشت که دوست دارم چند خطی راجع بهش بنویسم. اسپویل خاصی نداره.
ما گیمرها واژه ی نکرومنسر (Necromancer ) رو خیلی شنیدیم و معمولا در خیلی از بازیها یکی از کلاس ها نکرومنسر است که با جادو سروکار دارد. گاهی مستقیم با این واژه استفاده می شود و گاهی هم به جادوی سیاه خطاب می شود.

جالب است بدونید که نکرومنسر ها در واقعیت هم وجود دارند و حتی از خون و یا گوشت انسان های مرده هم استفاده می کنند تا طلسم ها و کارهای خودشون رو انجام بدهند. البته نه مثل این فیلم! همانطور که گفتم این فیلم فانتزی است .

سوال اینجاست که این فیلم با نشان دادن این افراد به دنبال چیست؟
حدس اول :شاید هیچ چیز! تنها سرگرمی مخاطب برای چند ساعت که بعید بنظر می رسد! چرا که درون فیلم پر بود از ابزاری که مرده خواران(نکرومنسرها) استفاده می کنند. از سر بز بگیرید تا ابزار آلات آیین های خرافی. کاملا مشخص بود که فیلم بر اساس تحقیقات دقیق ساخته شده است و بی پایه و اساس نیست!
حدس دوم: نکرومنسر ها در حال رشد به خصوص بین بودایی ها هستند و به همین دلیل کارگردان قصد اگاه کردن مردم رو داره که بدونند چه چیزی در اطرافشون میگذره!
حدس سوم: انتقاد از اعتقادات خرافی موجود بین مردم. مردمی که به جنگیر و هزاران ابزار نادرست پناه می برند و موجب بدتر شدن بسیاری از اتفاقات می شوند. و در نهایت در دوراهی حق و باطل قرار می گیرند و چون خودشون رو آلوده کردند ، نمی توانند حق را تشخیص بدهند و در دام باطل می افتند!

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
silence of lambs 1991
8.5/10
220px-The_Silence_of_the_Lambs_poster.jpg

یک سری صحنه ها و بازی ها برای امروز جالب نیست ولی در زمان خودش خوب بوده ولی با این حال چیزی از ارزش فیلم کم نمیکنه
بازی Anthony hopkins فوق العادست و واقعا قشنگ شخصیت دکتر روانشناس روانی ایفا میکنه !
23مین فیلم برتر IMDB هست پس از دستش ندید
Hannibal 2001
7/10
220px-Hannibal_movie_poster.jpg

به عنوان دنباله معنوی فیلم قبلی انتظار خیلی بهتری از فیلم داشتم اما این طور نیست و با فیلم معمولی طرف هستیم
برای سرگرمی خوب هست اما یک فیلم درجه 1 نیست که توصیه کنم حتما ببینید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر