Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
Führer Ex

tt0329106_Fhrer_Ex.jpg

داستان این فیلم درمورد دو تا دوست (دو جوان مذکر) تو آلمان شرقی در سال 1984 هست که دنبال آزادی هستن، چیزی که تو محیط دیکتاتوری کمونیستی کشورشون ازش محرومن. اول یکیشون به زندان میوفته و به نازیسم گرایش پیدا میکنه و بعدشم پس از یک سری از جریانات هر دو تصمیم به فرار از کشور میگیرن ولی سر مرز گیر میوفتن و سر از زندانهای مخوف و ضد بشری آلمان شرقی درمیارن. زندانی که توش قاتلین، متجا وزین و نئونازیها هستن و...

داستان فیلم به نظرم از نظر روایت میتونست بهتر باشه، ولی فیلم به خوبی پیغامش رو رسوند و جو آلمان شرقی رو به خوبی به تصویر کشیده بود به علاوه سکانسهای قشنگیم داشت مثل اول فیلم که دو شخصیت اصلی فیلم روی ترابانت (ماشین های متحد الشکل آلمان شرقی) های تو خیابون راه میرفتن. اول میخواستم 6 از 10 بدم ولی 7 از 10 میدم به دلایلی که گفتم.

یه نکته هم اینکه زیرنویس انگلیسی یا فارسی فیلم رو جایی گیر نیوردم، ولی هم دوبله آلمانی+روسیش هست و هم زیرنویس آلمانی+روسیش.

• Like
Reactions: Mojtaba

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
Finding dory 10/10
مثل نمو شاهکار بود و نیاز به توضیح نداره

Don't Breathe 8/10
از بهترین های سبک ترس

Sausage Party 6.5/10

The Hangover 2009 7/10
یه فیلم کمدی خوب که دیدنش توصیه میشه

Gangs of New york 2002 8.5/10
اصلا انتظار نداشتم انقدر خوب باشه، از اون فیلمای خوبی هست که میگی کاش زودتر دیده بودم...

No Country For Old Men 2007 9/10
شاهکار به تمام معنا تعقب و گریز و شخصیت پردازی عالی تنها نکته منفیش پایان بندیش بود برا من

Suicide Squad
تا اواسطش دیدم و پا شدم رفتم خوابیدم برا همین نمره نمیدم:D

آخرین ویرایش:

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
220px-The_Wailing_%28film%29.png

The Wailing

سینمای کره جنوبی مدت هاست که برای من تبدیل شده به یکی از محترم ترین و بهترین مهد فیلم های سینمایی، موضوعات و پلات های تازه و نو و همچنین نترس بودن فیلم تو چیزی که میخواد روایت کنه. انقدر مثال خوب میشه از این سینما زد که واقعا جای گفتنش تو پست نیست چون هدف هم این نیست.
Wailing اگه اشتباه نکنم سومین فیلم رسمی کارگردان جوونش هست اما انقدر مرتب و بی نقص درست شده که امکان نداره باور کنید همچین اطلاعاتی رو. تو گوشه کنار جشنواره ها تعریف فیلم رو خیلی شنیده بودم و وقتی هم مستقیما درباره اش تحقیق کردم نقد های خیلی خوبی براش نوشته شده بود و تعریفات زیاد بود ازش اما اگه یه چیزی رو این چند مدت متوجه شده باشم اینه که فیلم های کره ای اوج نبوغشون تو غافلگیری بیننده هست و خیلی سعی کردم کلا چیزی از فیلم نفهمم و سر راست برم سراغش و شخصا تجربه اش کنم، حتی نقد هاش رو هم نخوندم که ببین چرا این فیلم انقدر تحسین شده.
بزارید اول از فیلمبرداری فیلم بگم که بی نظیره، بعضا شات هایی رو در فیلم میبینید که هوش از سرتون میبره و فیلتر هایی که فیلمبردار برای بعضی صحنه ها انتخاب کرده و نقاط دیدی که برای بیننده درنظر گرفته عالی در اومده و همین به جو و فضای فیلم خیلی کمک میکنه. فضای غالب فیلم بارونی هست که شدید به حس و حالی که میخواید بگیرید کمک میکنه و اون کثافت و چرکی رو میتونید درک کنید هرچند مثل داستان فیلم همین بارون متداوم و قطع شدن های گاه و بیگاهش کاملا مفهومی هست و قصد داره به بیننده نکاتی رو بازگو کنه که خیلی به درکش از فیلم و بخصوص اندینگ عالی اش کمک میکنه.
اما در مورد جو و فضای غالب فیلم این رو بگم که قطعا فیلم ترسناک نیست و بیشتر به ژانر میستری یا راز آلود تعلق داره. نمیدونم کلمه تعلیق میتونه دقیقا همون نقش Suspense رو تو ترجمه ارائه بده یا نه اما بهرحال وقتی فیلم «فروشنده» رو تو سینما دیدم معتقد بودم بدون شک یکی از بهترین فیلم های سینما تو همین عنصر ایجاد تعلیق هست اما Wailing اگه نگیم بهتر قطعا در حد و اندازه های فروشنده هست بخصوص 20 الی 30 دقیقه آخر فیلم که امکان نداره میخکوب مانیتور/تلویزیون/نمایشگر اتون نشید.
داستان هم خیلی جای بحث داره و میشه یه بحث خوشکل و ملوس دربارش کرد :D اما پلات کلی اینکه که تو یکی از روستا های کوهستانی خارج از سئول یه سری قتل های مرموزی رخ میده همراهش یه بیماری رو هم میاره و پلیس محلی درگیر این اتفاق میشه اما خب مسلما که فیلم فراتر از این حرفاست و هرچی بیشتر پیش میرید کلا از اون فرم قابل انتظار فیلم های جنایی و قتل و پرونده ای بیرون میکشه خودش رو و تا حد فانتزی هم میره و بعضا به مسائل دینی و مذهبی بصورت کلی و منطقه ای ( عقاید مردم کره ) سرک میکشه.
بعضا عقایدی که در فیلم مطرح میشه از نظر من قابل قبول نیست اما انقدر فیلم تو داستانی که روایت میکنه عالی هست جای اعتراضی برام باقی نمیزاره تو این مورد و از این لحاظ عقیده کارگردان و فیلمنامه نویس محترم هست.

9/10

آخرین ویرایش:

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
There will be blood
خارق العاده،مایند بلوینگ.قطعا اندرسون فورشدوینگ رو خوب که نه، عالی بلده و استاد این کاره.از همون اول فیلم که چاه نفت خون گرفت معلوم شد که با چی طرفیم.غسل نوزاد با نفت خبر از غسل معصومیت تو فیلم رو به ما میداد.واقعا مرسی
8/10
---------------------------------------------
Tree of life
فوق العاده و بسیار تا بسیار زیبا.این فیلم نشون میده که با اعتقاد داشتن به خدا هم میشه شاد زیست.نشون میده حتی با دشواری وظیفه باز هم میشه انسان بود.فقط همین بس که آن چنان جذب فیلم و تفکر اگزیستانسیال پشت فیلم شدم که تمامی فیلم های ترنس ملیک رو تو صف گذاشتم ببینم
9/10

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,143
نام
پویان
There will be blood
خارق العاده،مایند بلوینگ.قطعا اندرسون فورشدوینگ رو خوب که نه، عالی بلده و استاد این کاره.از همون اول فیلم که چاه نفت خون گرفت معلوم شد که با چی طرفیم.غسل نوزاد با نفت خبر از غسل معصومیت تو فیلم رو به ما میداد.واقعا مرسی
8/10
---------------------------------------------
Tree of life
فوق العاده و بسیار تا بسیار زیبا.این فیلم نشون میده که با اعتقاد داشتن به خدا هم میشه شاد زیست.نشون میده حتی با دشواری وظیفه باز هم میشه انسان بود.فقط همین بس که آن چنان جذب فیلم و تفکر اگزیستانسیال پشت فیلم شدم که تمامی فیلم های ترنس ملیک رو تو صف گذاشتم ببینم
9/10
با حرفات موافقم. عالی بود.
فقط اون واژه ای که بولد کردم رو میشه برام توضیح بدی؟!
ممنون.

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,276
نام
محمدرضا
^
foreshadowing میشه همون نخ دادن در مورد یه چیزی که در آینده قراره رخ بده . در مورد فیلم هم یه اتفاق بزرگ در قسمت پایانی فیلم .
-----------------------
There will be blood دیگه خود اسمش خبرت میکنه با چی طرفی ! :D
چند سال پیش دیدمش . 9/10 بازی دی لویس معرکه بود =D>

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,143
نام
پویان
^
foreshadowing میشه همون نخ دادن در مورد یه چیزی که در آینده قراره رخ بده . در مورد فیلم هم یه اتفاق بزرگ در قسمت پایانی فیلم .
-----------------------
There will be blood دیگه خود اسمش خبرت میکنه با چی طرفی ! :D
چند سال پیش دیدمش . 9/10 بازی دی لویس معرکه بود =D>
فیلم رو دیدم بابا.
شاهکاره.
اون واژه رو نمیدونستم یعنی چی.
ممنون ازت.
من 10/10 میدم.

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
با حرفات موافقم. عالی بود.
فقط اون واژه ای که بولد کردم رو میشه برام توضیح بدی؟!
ممنون.
دیگه دوستمون توضیح داد:D
معمولا تو ادبیات استفاده میشه و به اتفاقی میگن که به ظاهر بی اهمیت میاد ولی خبر از اتفاق مهمتری در آینده میده.که اون اتفاق یا به صورت کامل و بی نقص در آینده انجام میشه یا مقداری از اون رو میبینیم
نمونه خیلی عالیش تو Only lovers left alive بود.اونجا که روی فرش خون میریزه و جذب فرش میشه و بعدا ما شاهد همین صحنه به یه صورت دیگه هستیم

• Like
Reactions: Alkazar

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,651
نام
iMAN
Suicide Squad
7/10
من کلن از این تیپ فیلم ها خوشم میاد . نظر منتقدهای بزرگوار هم مهم نبود برام :d . ولی خب فقط جوکرش کم بود نقشش که نمیدونم علتش چی بود واقعا .

The Magnificent Seven
8/10
من نسخه قدیمیشو ندیدم ولی خب روایت داستانش میتونست بهتر باشه و همینجور اکشنش . در کل من راضی بودم یه مدت بود وسترن درست و درمون ندیده بودم . عشق است عمو دنزل...!!!
فقط اینکه آخرشش 4 تاشون نفله شدن ناراحت شدم...مخصوصا کریس پرت و اون چینیه...!!!

Sully
10/10
عالی آقا عالی... روایت داستان عالی بود . اصلا خسته نشدم در طول دیدن فیلم...تام هنکس عالیه ناموسا...!!!!

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
There will be blood
فیلم خوبی بود ولی اصلا به سلیقه من نخورد
7/10
اگه به سلیقه شما نمیخورده خب مطمئنا چیز هایی دربارش بوده که باهاش ارتباط برقرار نکردید یا از دید شما خوب نبوده، پس چجوری میگید فیلم خوبی بوده؟ :D

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,716
نام
وحید
اگه به سلیقه شما نمیخورده خب مطمئنا چیز هایی دربارش بوده که باهاش ارتباط برقرار نکردید یا از دید شما خوب نبوده، پس چجوری میگید فیلم خوبی بوده؟ :D
بازی ها خیلی خوب بود موضوع فیلم هم پتانسیل بالایی داشت
منتها نحوه روایت داستان به تظر من کسالت اور بود و اصلا جذبم نکرد به نظرم دیگه زیادی مقهوم گراش کرده بودن
منظورم این نیست که فیلم بدی باشه در کل در حد همون 7 که دادم بود و در حد اون تعریفهایی که ازش میشد یعنی بالا بردن در سطح یه شاهکار نبود

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: TheGodfather

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,491
نام
سپهر
220px-Magnificent_Seven_2016.jpg

(The Magnificent Seven (2016

7.5/10

هفت شگفت انگیز یا هفت دلاور که نسخه بازسازی فیلم آکیرو کوروساوا (هفت سامورایی) و فیلم وسترن 1960 با بازی استیو مک کویین هست. آنتونی فاکوا متاسفانه در این فیلم های تازه اش (مثل Southpaw,The Equalizer) از فیلم نامه به شدت ضعیف و کلیشه ای برخوردار بودند و این فیلم هم از قاعده برخوردار است. داستان یک روستایی که اسیر حملات راهزنان و آدمهای ثروتمند میشه، قصد داره با جمع کردن یک گروه مبارز ،از حملات آن ها جلوگیری کنند. تیم بازیگری خیلی خوب هست . Chris Pratt نقش آدم شوخ طبع رو خوب بازی کرده، Peter Sarasgard هم که حرفی نداره. شخصیت منفی کلا تو وجودشه (The Killing بهترین نمونشه!). صحنه های اکشن فیلم با فیلمبرداری عالی در 30 دقیقه آخر فوق العاده هست. در کل اگه دنبال فیلم سرگرم کننده ای هستید، هفت دلاور گزینه خوبی است.​

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر