Free TO Play

سلام
با توجه به گسترش روزافزون بازیهای رایگان (Free to play) تصمیم گرفتم تا این گفتگو رو ایجاد کرده و درمورد بازی های مختلف گفتگو کنیم و نتیجه را در پست اول قرار بدیم تا بتونیم بازی مورد علاقمون تو سبک های مختلف رو پیدا کنیمچرا که ما تو ایران محدودیت هایی داریم که امکان آزمون و خطا در مورد بازی ها رو نمیده .پس خوبه که تجربیات همدیگر از این قبیل بازی ها رو به طور سازماندهی شده تری به اشتراک بذاریم.
سعی می کنم به مرور زمان پست اول رو آپدیت کنم .
از تمام کسانی که با نظراتشون به من تو بهتر شدن این تاپیک کمک می کنن ممونم . به خصوص kparsakia , zeus1

.............................................................................................................
لیست بازی های پیشنهادی

MOBA
این بازی ها از بهترین های سبک MOBA هستند البته بازی های دیگری هم هستند اما این ها بهترینن.
با توجه به شباهت هایی که دارن ، هرکدوم شیوه خاص خودشو داره که باعث میشه تجربه متفاوتی از این سبک داشته باشید

SHOOTER

این بازی shooter سوم شخص هست . گرافیک و گیم پلی خوبی داره Gamespot بهش 8.5 داده.بزرگترین مشکلش حجم بالای اونه که باید 12.2 گیگ رو دانلود کنید !

این بازی FPS هست . گرافیک و گیم پلی خوبی داره و امتیازات خوبی گرفته . Gamespot بهش 8 داده. از طریق استیم قابل دانلوده و 4 گیگ حجمشه.

این بازی FPS هست .از طریق استیم قابل دانلوده و حجمش موقع دانلود 1.6 گیگ هست .گرافیک و گیم پلی خوبی داره .

Alliance of Valiant Arms
سبک :‌FPS
حجم :‌ 4.8 GB
سایت :‌ ava.aeriagames.com
توضیحات :‌از طریق استیم قابل دانلود هست

SIMULATOR
سبک : MMO
حجم : 4.5 GB
سایت : World of Tanks — Free Online Game

MMORPG
Rift
سبک : MMORPG
حجم : 9 GB
سایت : RIFT®

Tera : Rising
حجم : 22 GB
سایت : Home - Tera Europe

سبک :‌ MMORPG حجم :‌ 7.2 GB
سایت :‌ http://www.ageofwushu.com & Age of Wulin Official Website - Free to Play Martial Arts MMORPG
توضیحات : ناشر این بازی تو امریکای شمالی snail games با نام age of wushu و تو اروپا gpotato با نام age of wulin هست.

Aion : Ascension
حجم : 27 GB
سایت : AION Free-to-Play

Vindictus
سبک:MMORPG
حجم : 2 GB
سایت : Vindictus
توضیحات : از طریق استیم قابل دانلود هست

ACTION RPG

سبک : Action RPG
حجم : 2.98 GB
سایت : Dragon Nest - The Number 1 Action RPG

Path of Exile

حجم : 5.49 GB
سایت : www.pathofexile.com

C9 (Continent of the Ninth Seal)
حجم : 4.7 GB
سایت : Unrivaled Action RPG - C9

..............................................................................................................

لیست سبک MOBA

Dota 2
League of legend
Heroes of newerth
Smite

..............................................................................................................

لیست
سبک SHOOTER

Planetside 2
Hawken
Battlefiled hero
Mechwarrior Online
Team Fortress 2
CrossFire: Rival Factions
Ghost recon online
APB reloaded
Blacklight Retribution
Tribes Ascend
Arctic Combat
A.V.A
Renaissance Heroes
Tactical intervention

.............................................................................................................

لیست سبک SIMULATOR

Wolrd of tanks
War Thunder: World of Planes
Need for speed World

لیست سبک RPG

FireFall
Rift
Marvel Heroes
Dragon Prophet​
Dragon nest
Warframe
Tera : rising
RaiderZ
Allods Online
EverQuest II
DC Universe Online
Star Wars : The Old Republic
Aion: Ascension
Lord of the ring online
Age Of Conan
Vindictus
Runes of Magic
Aika online
Perfect world
Dungeons and Dragons Online
The Runescape
Savage 2
Realm of the Mad God
Neverwinter
Age of Wulin/Wushu
C9

Coming Soon

Warface
Otherland
Core Blaze
Kingdom Under Fire II
Prime World
End of Nations
Ragnarok 2
LoadOut
C&C
Cabal 2
Infinite Crisis

آخرین ویرایش:

teznade

کاربر سایت
Jun 28, 2009
1,180
نام
محمد رضا
سلام.
رفتم بازی soldier front 2 دانلود کنم مثل این که فقط سرور آمریکا داره ، تو استیمم سرچ کردم چیزی نیورد.
راستی بازی Blacklight Retribution چجوریه؟

دوست عزیز اون soldier front 2 نسخه برای امریکا هست ولی همین بازی با نام S.K.I.L.L در استیم موجود هست فقط اسماشون فرق میکنه ولی بازی همونه
Blacklight Retribution بازی خوبیه گرافیک و گیم پلی هم خوبه ولی برای تو که ایران هستی مشکل پینگ داریی
سری به تایگ های که من راه انداختم قسمت بازی های انلاین بزنن بازی های خوبی معرفی کردم

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
کسی totalwar که f2p هست رو بازی کرده؟؟؟ ارزش داره بازیش کرد ؟؟

بله ، خیر!
p2w خالص .
با پول > قدرت بسیار بیشتر > زمان ساخت زیر 5 دقیقه
بدون پول > قدرت تقریبا نصف > زمان ساخت تا 1 روز و بیشتر!
بازی شهر سازی فری هستش تو استیم؟
همین طور بهترین racing رو بگید؟
ممنون
1- هست . البته آنلاین نه...
2 - منتظر باش یه بازی racing online خوب قراره بیاد

aryanf

کاربر سایت
May 3, 2014
23
بله ، خیر!
p2w خالص .
با پول > قدرت بسیار بیشتر > زمان ساخت زیر 5 دقیقه
بدون پول > قدرت تقریبا نصف > زمان ساخت تا 1 روز و بیشتر!
ممنون که جواب دادین بازی به سبک جنگ های صلیبی و company of heroes که f2p باشه سراغ ندارید؟؟؟؟؟
اگه بازی که دارای co op خوب هم باشه معرفی کنید

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
ممنون که جواب دادین بازی به سبک جنگ های صلیبی و company of heroes که f2p باشه سراغ ندارید؟؟؟؟؟
اگه بازی که دارای co op خوب هم باشه معرفی کنید

سلام.
بابت سوال دوم باید بگم که منظورت از کو آپ چجوریه؟
ساخت و ساز؟ مرحله ای ؟ زنده موندن؟
اینا رو بگو چون کو آپ سبک های زیادی داره.
اگه ساخت و ساز دوس داری Terraria یا minecraft که تراریا خیلی بهتره.
سبک Survival هراه بازامبی که زیاده مثل H1Z1 , DayZ این دو تا که بهتریاشن.
survival بدون زامبی (Rust,Don't Starve Together) که خودم و 2 تا از دوستام عاشق Don't Starve Together هستیم بهت پیشنهاد میکنم بگیریش.
تو سبک های Story کو آپ (Army Of Two SERIES , Trine 2).
"آرمی آف تو" رو پیشنهاد میکنم بگیریش.;)

• Like
Reactions: Hasan Bahali

aryanf

کاربر سایت
May 3, 2014
23
سلام.
بابت سوال دوم باید بگم که منظورت از کو آپ چجوریه؟
ساخت و ساز؟ مرحله ای ؟ زنده موندن؟
اینا رو بگو چون کو آپ سبک های زیادی داره.
اگه ساخت و ساز دوس داری Terraria یا minecraft که تراریا خیلی بهتره.
سبک Survival هراه بازامبی که زیاده مثل H1Z1 , DayZ این دو تا که بهتریاشن.
survival بدون زامبی (Rust,Don't Starve Together) که خودم و 2 تا از دوستام عاشق Don't Starve Together هستیم بهت پیشنهاد میکنم بگیریش.
تو سبک های Story کو آپ (Army Of Two SERIES , Trine 2).
"آرمی آف تو" رو پیشنهاد میکنم بگیریش.;)
ممنوم ولی هیچ کدوم f2p نیستن :">

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
ممنوم ولی هیچ کدوم f2p نیستن :">

تو سبک survival مجانی میشه survarium و fallen earth رو معرفی کرد ولی بهتره بیخیالش شی .
co-op مثل l4d اگه منظورته orcs must die unchained الان closed beta هست و بازی خوبیه و همچنین رایگان (ثبت نام کنی بهت ایمیل میزنه دانلود کنی خیلی سخت گیر نیستن که مثلا از هر 10 نفر به یه نفر ایمیل بزنن...)
بازی استراتژی آنلاین مجانی stronghold یدونه هست که رایگان حدود 500 مگ هم هست ولی واقعا p2w هست . کلا اینجور بازیا که الان هستن p2w هستن فقط aoe online بود که متاسفانه به فنا رفت!
terraria هم تو گیم رنجر میتونی مجانی بازی کنی خیلی هم پلیر زیاد داره ولی پیشنهاد نمیشه بری طرف گیم رنجر!
settlers online رو ببین اگه خوشت اومد دانلود کن .
nosgoth هم یه نگاهی بنداز فقط سیستم خوب میخواد (خیلی خوب نه ولی دیگه زغالی هم نه!) بازی جالبیه co-op نیست ولی واقعا کار تیمی توش مفیده (به شخصه ندیدم تو هیچ راندی یه بازیکن شاخ بیاد و به تنهایی نتیجه بازیو عوض کنه)
saga هم جدیدا تو استیم اومده من این یکیو تست نکردم ولی میگن ترکیبی از RTS , RPG هست (SAVAGE رو اگه بازی کرده باشی میفهمی.... )

آخرین ویرایش:

aryanf

کاربر سایت
May 3, 2014
23
تو سبک survival مجانی میشه survarium و fallen earth رو معرفی کرد ولی بهتره بیخیالش شی .
co-op مثل l4d اگه منظورته orcs must die unchained الان closed beta هست و بازی خوبیه و همچنین رایگان (ثبت نام کنی بهت ایمیل میزنه دانلود کنی خیلی سخت گیر نیستن که مثلا از هر 10 نفر به یه نفر ایمیل بزنن...)
بازی استراتژی آنلاین مجانی stronghold یدونه هست که رایگان حدود 500 مگ هم هست ولی واقعا p2w هست . کلا اینجور بازیا که الان هستن p2w هستن فقط aoe online بود که متاسفانه به فنا رفت!
terraria هم تو گیم رنجر میتونی مجانی بازی کنی خیلی هم پلیر زیاد داره ولی پیشنهاد نمیشه بری طرف گیم رنجر!
settlers online رو ببین اگه خوشت اومد دانلود کن .
nosgoth هم یه نگاهی بنداز فقط سیستم خوب میخواد (خیلی خوب نه ولی دیگه زغالی هم نه!) بازی جالبیه co-op نیست ولی واقعا کار تیمی توش مفیده (به شخصه ندیدم تو هیچ راندی یه بازیکن شاخ بیاد و به تنهایی نتیجه بازیو عوض کنه)
saga هم جدیدا تو استیم اومده من این یکیو تست نکردم ولی میگن ترکیبی از RTS , RPG هست (SAVAGE رو اگه بازی کرده باشی میفهمی.... میتونی تو
ممنون کلا با این هیی که شما گفتید کلا از بازی کردن منصرف شدم فقط از settlers online خوشم اومد

MR.D.010

کاربر سایت
Dec 19, 2010
55
نام
محمد رضا
دوستان بازی MMORPG خوب (غیر شوتر و غیر moba ) که سیستم بالایی هم نخواد و هنوز رو بورس باشه چیه ؟ (بشه با رم 2 هم اجراش کرد)

خودم Skyforge و Dragon Nest رو مدنظر دارم . یه اطلاعی راجع به Dragon Nest اگه بدید ممنون میشم که ایا هنوز هم بازی مثل قبل اکتیوه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر