اولین بازی

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
من اولین بازیم همون بوکسه بود روی آتاری که مهدی گفت
البته من این جزئیات ریز مثه تو رفتن دماغ رو یادم نیست :)
یه بازیم بود روی کمودور اسمش کابال بود که اونم اولین بازیم روی کمودور بود
بعدشم آمیگا خریدم که اولین بازیم اون رو Prince of persia 1 بود
بعدشم یه 386 با 4 مگ رم خریدم :)
که اولین بازیم روی اون که میشه اولین بازی روی PC بازم Prince of persia 1 بود !
بعدش از Prince of persia 1 هم prince of persia 2 و Super Frog رو بازی کردم
بعدشم تازه فهمیدم که PC به جز این 3 تا بازی بازم بازی داره و اینجوری شد که من الان اینجام :)

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
نوشته شده توسط Mehdi_18:
من اولين بازي كه بازي كردم تو اتاري بود يادم نمياد چند سال پيش بود ولي يه بوكس مسخره بود كه از بالا نشون ميداد يعني كله طرف فقط ديده بود و دوتا دستكشاي بوكسش. و بايد دست طرف رو ميوردي جلوي كله اون يكي و مشت ميزدي كه يادمه دماغ طرف ميرفت تو.

الان كه يادم ميوفته خندم ميگيره ولي اون موقع....

تو ميكرو هم بادمه اولين بازي كه كردم فوتباليستا بود كه تو خود حافظه ميكرو بود. ياد باد ان روزگاران ياد باد.
....

دقیقا اولین بازی که من بازی کردم همین بوکس مسخره بود یادش بخیر
:cheesygri

توی میرکو شاید بشه گفت بهترین بازیم فوتبالیستا بود
که حتی یادمه هر تیمی رو که میبردی اون دختره یه سری رمزایی رو میگفت که من اونارو رو ورق مینوشتم بعد بار بعدی این رمزارو وارد میکردم از همون مرحله در میومد
تازه این رمزا ژاپنی بود :D
یادش بخیر با پسرخاله هام میشستیم پاش همرو میبردیم میرفتیم جام جهانی بعد هم آخرین تیم جام جهانی که آلمان بود رو به 100000 زور بردیم و کاپ رو بردیم
ای روزه گار

Nuclear

کاربر سایت
Mar 19, 2006
24
اولین بازی که تموم کردید : Commandos 2 : Beyond The Call Of Duty

اولین بازی که خوشتون امد ازش : Worms World Party

اولین بازی که ازش بدوتون امد : Axis & Allies

اولین بازی 3d که انجام دادید : Commandos 2 : Men Of Courage

اولین بازی های هر سبک چی بودش :
استراتژیک : Commandos 2 : Beyond The Call Of Duty
اکشن : یادم نیست

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
من اولین بازی تو آتاری فکر کنم اون دزد و پلیسه بود .
کومودور هم یه بازی بود که اگر اشتباه نکنم همین کابال بود .
روی pc هم یه کماندو بود که با دسته آتاری بازیش میکردم . ( یه سیستم داشتم که فکر کنم 386 بود . داییم از ترکیه برام آورده بود )
اولین بازی که تموم کردم و اولین بازی که خوشم اومد ازش 1 commandos بود . ( روی pc )
بقیه سوالها رو هم یادم رفت .

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
سلام سلام سلام
من بهتر می دونم تاریخچم رو بگم:exclaim:
اول از همه حدودا 5 سالم بود (حدودا 11 سال پیش) داداشم اجازه داد از آتاریش استفاده کنم×!!!(حال کنین چه حرف گوش کن بودم:exclaim: )
منم River Raid بازی می کردم (البته بیشتر دو نفره و منم همیشه باید هواپیما سیاهه رو بر می داشتم)
خیلی بازی کردم اما تموم نشد که نشد هنوز صدای پر کردن بنزینش یادمه....3 تا بوق که می زد منفجرش می کردم هواپیما کوچیک سفید ها هم 100 امتیاز داشتند;)
خلاصه روزگاز گذشت و من حدوده 7 ساله بودم که آتاری رو با میکرو داداشم معامله زد و یادم هست چقدر گریه کردم×!!!
باید بازی هایی مثل دزد و پلیس و قایم موشک و ... رو با چیز های جدید معامله می کردم×!!!
همش اون ماریو بازی می کرد من بدم می اومد چون جای هواپیماییم رو گرفته بود برای همین تا به امروز به ماریو آلرژی دارم×!!!
خلاصه کلاس دوم دبستان بودم که خبر هایی شنیدیم.....کنسول نسل جدید×!!!جهان به لرزه در اومد چون سگا ظهور کرده بود......یک بار پشت ویترین دیده بودم از بس اصرار کردم و سمج شدم میکرو رو فروختیم سگا خریدیم×!!!
فیلم Mortal Kombat II هم روش بود
یادمه مامانم می گفت من اون رو بازی نکنم نمی دونست دفترچش رو خریدم و همه ی Fitality ها رو حفظم×!!!
سر پیچیمم از اونجا شروع شد و مثلا با داداشم ساعت 7 عصر می شستیم پای سگا بازی میکردیم میکردیم میکردیم می گفت ساعت چند هست می گفتم 8 می گفت چه زود 1 ساعت گذشت بعد صدای بیدار شدن می شنیدیم و می فهمیدیم صبح شده×!!!
خلاصه 5-6 باری سگا سوخت و بازی های مورد علاقه ی من هم:
Mortal Kombat Series
Halk
شورش 1 2 3
و یک بازی بود 2 تا کابوی بودند یکی آبی یکی بنفش که آبی 2 تا هفت تیر داشت و بنفش که مکزیکی بود شاتگان داشت×!!!
درست یادم هست اولین بازی ای بود رسما تمومش کردم(بعد از MK)~!!!
بعد هم همون شورش×!!!
خلاصه خیلی فیلم های چند لبه می گرفتم و 2 بارم تو مدرسه گرفتنم×!!!
یک بار برای سگا یک بار برای 7-8 تا فیلم سگا
سوم دبستان(یک سال بعد) PC خریدیم مدل:
HDD : 256 MB
Ram : 2 MB
VGA : 4 MB
CPU : intle 386
Motherboard : intle (فکر کنم)
خلاصه برای داداشم خریده بودند و ویندوز نداشتیم داس داشتیم مدتی بعد ویندوز 3.1 گرفتیم اما من داس رو بیشتر دوست داشتم×!!!
عشق تایپ بودم و یک بازی ماریو داشتیم که آموزش تایپ بود اما چون ماریو بود بدم می اومد بعد یک بازی داداشم گرف به اسم:
Jeel of Jungle
عاشق اون بازی بودم و تمومش کردم
خلاصه کم کم PS 1 اومد و منم که مدام یا Mortal Kombat 4 یا Taken 3
بعد پنتیوم 2 گرفتیم و من با FPS آشنا شدم و همون طور که آبدارچی جان کارمک کف کرد منم کف کردم
اون هم تموم کردم (اما با چیت×!!!)
خلاصه کم کم بازی های متفاوت اومد چون آدم لحظه ای و عشق بازی بودم نمی تونم بگم از چه بازی هایی بدم می اومد چون از همشون خوشم می اومد×!!!
بعد از چندین سال دیگه سگا رو فروختم و کارت گرافیک 16 رو کردم 64 و رم 128 گرفتم بازی ای اومد به نام Hitman........برای اولین بار عاشق شخصیتی مجازی شدم و انصافا می مردم براش.....
تا 3-4 سال فقط Hitman بازی می کردم و Neverhood که عاشق اون بودم مجسمش هم ساختم هنوز دارم×!!!
خلاصه بعد Max Payne اومد عاشقش شدم
راستی یادم رفت از Tomb Rider و Prince of Persia 3D خوشم می اومد×!!!
PoP 3D هر چی بود یاد بچه گی هام می انداختتم×!!!
کم کم همین جوری عاشق مکس پین و هیتمن بودم تا Prince of Persia Sands of Time اومد بقیش هم خودتون می دونید×!!!
یک دل نه 10000000 دل عاشقش شدم و هنوزم که هنوز هست به جرئت میگم هیچی جای Prince of Persia Trilogy برام نمی گیره و اللخصوص Warrior Within~!!!
ßaH 13ye

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
سلام به همه دوستان

اوه یادش بخیر چون من اصلا علاقعه ای به کنسول ها نداشتم برای همین بازی های اون ها رو

روی کامپیوتر بازی میکردم یه مجموعه داشتم تمام بازی های سگا بودش یا اینکه یه مجموعه

داتم بازی های تحت داس بودش که خودش عالمی بودش

اون موقع چیزی حالیمون نبود و با بازی های کلی حال میکردیم تا اینکه با این سایت بازی دات

اشنا دیگه سطح توقع از بازی ها بالا رفت و اینکه دیگه اون حال قبلی رو نکردم با بازی ها چون

دیگه متوجه شده بودم که بازی ها به چه صورت هستش کم کم و دیگه اون جزابیت قبل رو نداشت

برام الان هم دیگه با بازی های حال نمیکنم بخصوص با این سخت افزار نتفی که داریم فکر نکنم

دیگه بشه یه حال واقعی با یه بازی کرد چون همش اسکرین شات نگاه میکنم تا .......

تا بعد یا علی

MIB

کاربر سایت
Apr 7, 2006
95
نام
اهورا
من اولین بازی که انجام دادم اسمش یادم نمیاد چون من اولین چیزی که داشتم Comodor64 بود که برای اونایی که نمی دونن چیه یه کیبورد داشت شبیه مال کامپیوتر و یه Tape داشت که بازیهاش رو کاست بود و خیلی هم حال می کردم. (این رو قبل اینکه اصلا سگا و نینتندو اینا بیاد داشتم)و حدود 40 تا نوار کاست هم داشتم که خیلی حال می کردم. بعد Joystick هم براش گرفتم. بعد از اون سگا خریدم و اولین بازی تو سگا فکر کنم شورش بود که گرفتم.
اولین بازی که عاشقش شدم و تا آخر بردم و حدود 6 ماه طول کشید بازی بود که 1000 تا خاطره توش دارم (اولین بازی کامپیوترم با اون 386 ها بود که home in alone بود). یکی از این خاطره ها این بود که این بازی بود که دوستم توش گیر کرد و داد بهم و من بعد 6 ماه تموم کردم. اون دوستم صمیمی ترین و بهترین دوست تمام تاریخ زندگیم برد که خیلی باهوش و پسر خوبی بود که این همه استعداد رو با خودش به خاک برد و منو تنها گذاشت:( سی دی این بازی هنوز دستمه و به یاد اون شاید تا آخر عمرم نگهش دارم. این بازی یه مرحله داشت تو برف که وحشتناک سخت بود و خود این مرحله 3 ماه طول کشید تا ردش کردم. هیچک فکر نکنم تو ایران این بازی رو تموم کرده باشه چون اولا مال خیلی وقت پیشه و دوما خیلی مشکل بود. (از یکی از دوستان که این بازی رو داش پرسیدم و گفت 2 سال یا 3 سال پیش خریده و نتونسته از یه جایی رد کنه و بی خیال شده. من این بازی رو حدود 5 6 سال پیش بازی کردم) این بازی که تا آخر عمرم یادم می مونه بازی نیست جز MIB.

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
منم مثه خیلی ها با هواپیمای آتاری از زمینهای خاکی شروع کردم. یادمه مرحوم پدر آتاری برام نمیخرید. نزدیکای خونه یه حمام عمومی بود که تقریبا داشت خراب میشد. (15سال پیش) این حمام یه مغازه تو خیابون داشت که شامپو لنگ روشور و از این چیزا میفروخت و چون دو نبش بود تو اون یکی نبش یه تلویزیون و یه آتاری گذاشته بود
:drooling:منم میرفتم اونجا و به اضای 5 تومان میتونستم یک دست بازی کنم(سه تا جون) . بعضی وقتا با بچه های محل قرار میذاشتم هر 5 دقیقه که من بازی میکردم میومدن یه چیزی از پیره مرده فروشنده میپرسیدن و وقتی هواسش به اونا پرت میشد من آتاری رو ریست میکردم و دوباره بازی میکردم:lol:. یادش بخیر
ببخشید دلم نیومد از این خاطره بگذرم
اولین بازی که تمومش کردم کاراته میکرو بود
جذابترین بازی همون توپوله تو میکرو بود(advanture island) که هنوز آرزوی تموم کردنش رو دارم. البته اینو بگم که مرحوم پدر برام میکرو خرید.
اولین شخصیت که تا حالا رو دستش نیومده شخصیته Ryo Hazuky بود توی بازی Shenmue که برای کنسوله دریم کست بود و من هنوز هم دارم بازی میکنم ( اینبار که شنمو 2 رو تموم کنم میشه 5 بار کلا)
اولین بازی کامپیوتر هم پرینس بود.
اولین استراتژی پوپولوس بیگینینگ
راستی عاشقه the lost wiking (اگه اشتباه نوشتم ببخشید) بودم
دیگه تمومش کنم . ببخشید زیادی شلوغ کردم

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
چه تاپیک جالبی!!!
خوب.....
من با آتاری شروع کردم.یه بازی هلیکوپتر بود نظیر همینی که توی بخش بازی ها هست.
اون میکرو داشت.بعدش خونه دوستم میرفتم و اولین بازیم همون تیر اندازی به اردک ها بود.
پدرم از دبی برای برادرم یک گیم بوی خرید.اولین بازیم اونجا هم Super Mario Land بود.چه خاطراتی داشتم.....
پسر داییم یه کومودور داشتش که توش یه بازی نینجایی میکردم.
اولین بازی Mega Drive هم Mortal Kombat بود.
روی PS1 هم دقیق یادم نیست...شاید Tekken بود.یا شاید هم تومب ریدر.
زمانب که من به کلوپ ها میرفتم برای بازی پدرم یه کامپیوتر از دبی خرید.انقدر اصل بود که من اگر نیاز به تعویض سیستم نبود الان هم کار میکرد.اونموقع اولین بازیم Prince بود.یادش بخیر.چیت میزدیم میرفتیم مرحله 12!!!!
اولین بازی ویندوزم هم فکر کنم Mine Sweeper یا همون مینروب خودمون بود!!!
اولین بازی واقعیم روی کامپیوتر احتمالا تومب ریدر بود.داستانش هم جالبه.این بازی روی Collection برای پی-اس بودش.بعد برادرم اون سیدی رو از همون صاحب کلوپ گرفت.روی کامپیوتر اجرا کرد و در کمال تعجب ما تونستیم تومب ریدر بازی کنیم!!!!
اولین بازی که خودم خریدم یکی از قشنگترین بازیهام بود.بازی The Curse Of Monkey Island بود.
Neverhood رو یادم رفته بود.شاید اولین بازیم اون بود؟
اون زمانا همه بازیها رو پدرم به صورت ارجینال از خارج می آورد.من بازی های FIFA 98_NFS2:SE_NFS:Hot Pursuit_Zork Nemesis_Xcar_Dr.Brain رو ارجینال دارم(دیگه منم باید کلاسه رو بیام دیگه!!!!!)
یه بازی بود که مثل میست همه چیزش عکس بود و عکسای واقعب هم بود.بهش میگفتن Luke.کسی یادش هست؟راستی.لوک اولین سیدی بود که شکوندم!!!!!!!!!!!
فعلا چیز دیگه ای یادم نمیاد.....
آهان.اولین مجله کامپیوتری و همینطور بازی که خوندم مجله توپ زیباو ایول نرم افزار بود که هنوز هم میخونم.
اولین بازی ادونچر سه بعدیم هم LBA2 بود.خدای بازی.خدای همه بازیهای ادونچر هم سبک.
آهان.اولین بازی 3 بعدیم هم Grim Fandango بود.
اولین بازی ای که کردین .....اصلا یادم نیست
2- اولین بازای که خیلی ازش خوشتون اومد ......Neverhood
3- اولین بازای که خیلی ازش بدتون اومد .....Xcar
4- اولین بازی سبک Shooter......WOLF
5- اولین بازی سبک Action ......اینم سخته.یه بازی بود توی گیم بوی که توش چهارتا غورباقه بودن.
6- اولین بازی سبک Strategy Age Of Empires Or Commandos
7- اولین بازی سبک RPG LBA2
8- اولین بازی سبک Complation..... چی هست؟؟!!!
9- اولین بازی سبک Sports یه بازی اسکی بود که روی DOS و ویندوز 95 اجرا میشد.
10- اولین بازی سبک Fighting.....ما که بهش میگفتیم شورش در شهر
11- اولین بازی سبک Racing......Out Run Or NFS 1
12- اولین بازی سبک Simulation......Ace Combat
13 - اولین بازی سبک Wresting......WWF
14-اولین بازی سبک Board......Solitire
15 - اولین بازی سبک Pinball......Sonic Pinball
16- اولین بازی ای که تو داس بازی کردین......Prince
17- اولین شخصیتی که خوشتون اومد Clayman توی نورهود
18 - اولین شخصیتی که بدتون اومد......نیمدونم
راستی.ولف رو اصلا یادم نبود.شاید اولین بازی ویندوزم اون بود....
باتشکر....

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
من اولین کنسولی که داشتم آتاری 2600 بود.اولین بازی هم اسمش یادم نیست(البته اگه اسم داشته باشه)ولی از همین بازیا بود که یه چیزی از بالا میریخت باید میخوردیش.River Raidهم هیچوقت بازی نکردم چون تو تبریز میگفتن سر کاریه این بازی!
بعدش عموم واسم میکرو خرید که اولین بازیی که اون رو بازی کردم یه بازی بود که با اسکیت میرفتی به این و اون مشت میزدی،بعدشم شکار اردک بود.با فوتبالیستا هم اون موقغ خیلی حال میکردم،و یکی از بهترین بازیهای زندگیم رو اون رو بازی کردم که ماریو باشه.یادش بخیر با خواهرم و برادرم تو نوبت وا میستادیم واسه اینکه ماریو بازی کنیم!
هیچ کنسولی از سگا نداشتم ولی با سونیک خیلی حال میکردم و یه مدت همش تلپ میشدم خونه همسایه که سونیک بازی کنم و کشتی کج.
بعدش برای شرکت یه کامپیوتر خریدن که پرنس رو داشت(منشی شرکت ریخته بود!)منم همش میرفتم پرینس بازی میکردم،اونا هم منو مینداختن بیرون.تا موقعی که یه کامپیوتر 166 مگاهرتز خریدن(سی پی یو).با کارت گرافیک 4 مگ و 16 مگ رم فکر کنم.که واسه خودش یه پا کامپیوتر High End بود!!یه سیدی داشتم که توش Mad dog&Cyberia&Fifa 96داشت.فکر کنم اولین سیدی ای بود که خریدم(البته اولین سیدیه بازی چون اولیش اطلس اقیانوس 96 بود فکر کنم).ظهرا که شرکت تعطیل بود دزدکی میرفتم تو و بازی میکردم وتا کم کم کامپیوتر رو به تسخیر خودم در آوردم!تا کیمپیوتر رو آوردم خونه و اولین بازیی که تو خنه باهاش بازی کردم NeverHoodبود و فیفا98(همونی که استادیوم هم داشت).همیشه هم حسرتLost Vikings به دلم موند،چون رو کامپیوتر دوستم بود و باید میریختیم رو دو تا دیسکت و Extract اینا که اون موقع اینارو نمیدونستم یعنی چی!آخرشم نتونستم رو کامپیوتر خودم بازی کنم.و بزرگترین جهشم سال 2000 بود که وارد دنیای سه بعدی شدم!

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
اولین بازی من هم بازیه River Raid بود یه بازیه دیگه هم بود که هرگز اسمش رو یاد نگرفتم ... یه بابائی بود پرواز میکرد، شلیک میکرد بمب میگذاشت... خیلی دوستش داشتم (آتاری) این دوتا بازی رو به اضافه تارزان (تارزان، نه پیت فال) از همه بازیهای آتاری بیشتر دوستداشتم...

mostafa_cpp

کاربر سایت
Jan 29, 2006
977
نام
مصطفي
یه بابائی بود پرواز میکرد، شلیک میکرد بمب میگذاشت... خیلی دوستش داشتم (آتاری)
سوپر من ؟!

superman.png

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,792
نام
امین
من اولین بازی که انجام دادم اسمش یادم نمیاد چون من اولین چیزی که داشتم Comodor64 بود که برای اونایی که نمی دونن چیه یه کیبورد داشت شبیه مال کامپیوتر و یه Tape داشت که بازیهاش رو کاست بود و خیلی هم حال می کردم. (این رو قبل اینکه اصلا سگا و نینتندو اینا بیاد داشتم)و حدود 40 تا نوار کاست هم داشتم که خیلی حال می کردم. بعد Joystick هم براش گرفتم. بعد از اون سگا خریدم و اولین بازی تو سگا فکر کنم شورش بود که گرفتم.

ایول اهورا منم از کومودور شروع کردم اون موقع گفتم که یه بازی موتورسواری بود اسمش یادته؟؟ اون که همش بالا پایین میرفت ...

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
این تاپیک باحالیه ولی خدایش واسه من سخته اولین بازیهارو بیاد بیارم انگار صد سال پیش بود!
ولی تا اونجایی که یادمه میگم.
اولین دستگاه بازی که من داشتم tv game بود که 900 تومان مادرم خرید و اولین بازیشم دوتا خط بود که باید بالا پایین میکردی و یه نقطه که مثلا توپ بو د رو میزدی البته بازیش دو نفره بود
دومین دستگاه game watch بود که فقط بازی دانکی کونگ رو داشت که تو دو تا صفحه باید بازی میکردی و یه دختره رو باید از دست کینگ کونگ نجات میدادی.
سومین دستگاه اتاری و بازیشم river ride
چهارمین دستگاه کمدور بود با بازی bruce lee
پنجمین دستگاه امیگا بود با بازیه کماندو بود یا elvira
ششمین دستگاه pc 386 بود با بازیه flight of amazon queen
هفتمین دستگاه هم ps1 بود با بازیه فاینال فانتزی 8
هشتمین دستگاه هم ps2 بود با بازیه فاینال فانتزی 10
دستگاه بعدی هم که میخوام بگیرم xbox360 هست با بازیه gears of war:cheesygri

(راستی حالا که اینا رو گفتم و یاد قدیمها افتادم اینم بگم ببینم کسی برای خرید بازی به فروشگاه جلفا که میدون فاطمی بود و بازیهای امیگا و pc میفروخت رفته بوده؟
اخه من یه مدت اونجا کار میکردم و کلی بازی زیر دستم بود شاید اون موقع بعضی از شماهارو دیده باشم:cheesygri )
راستی اکثر بازیهای قدیمی که تو قسمت دانلود بازی گذاشتمو من تموم کردم:exclaim:

آخرین ویرایش:

khorzo khan

کاربر سایت
Feb 1, 2006
178
نام
مهدی
یادش بخیر یادمه با دو برره تیله بازی میکردیم
ببخشید بازی کامپوتری؟:cheesygri
فکر کنم اولیش برای کامپیوتر hitman 2
برای ps1 taken3