هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
سلام دوستان
میخوام PS4 آکبند بخرم هر جا میرم دو مدل اسلیم و پرو دارن
یعنی خود سونی جدیدا غیر این دو مدل مدل دیگه ای نداده؟
اسلیم چون خروجی اپتیکال نداره نمیخوام
اما پرو میخواستم بگیرم که با سرچ متوجه شکایت دوستان از صدای فن و خرخرش شدم ضمنا تی وی هم 1080 هست و فعلا بیخیال پرو شدم
آخه سونی رو چه حسابی خروجی اپتیکال برا اسلیم نذاشت!

نه داداش فقط همین دو مدل تولید میشه.
pro عالیه.
من که چیزی حس نکردم.
با خیال راحت همین امروز بگیر که فردا باید بالای 4 تومن واسش هزینه کنی.

• Like
Reactions: rezab and amindead

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
سلام دوستان
اما پرو میخواستم بگیرم که با سرچ متوجه شکایت دوستان از صدای فن و خرخرش شدم ضمنا تی وی هم 1080 هست و فعلا بیخیال پرو شدم
صدای فن همه سری های ps4 بالاست (اسلیم یکم بهتر از فت و پرو هست)
اون صدای خرخر هم بخاطر هارد دستگاه هست که تو پرو محسوس‌تر هست. بهش میگن (Buzzing) که تو اسلیم و حتی ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس هم وجود داره و تو یکسری از بازی‌ها صدای خرخر بیشتره و تو یسری کمتر

Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

• Like

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
نه داداش فقط همین دو مدل تولید میشه.
pro عالیه.
من که چیزی حس نکردم.
با خیال راحت همین امروز بگیر که فردا باید بالای 4 تومن واسش هزینه کنی.
چی بگم عجب وضعیتی شده
کمر قشر گیمر نشکنه خوبه

صدای فن همه سری های ps4 بالاست (اسلیم یکم بهتر از فت و پرو هست)
اون صدای خرخر هم بخاطر هارد دستگاه هست که تو پرو محسوس‌تر هست. بهش میگن (Buzzing) که تو اسلیم و حتی ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس هم وجود داره و تو یکسری از بازی‌ها صدای خرخر بیشتره و تو یسری کمتر
این رو هم Coil Whine شنیدید؟ تو یوتیوب زیاد ویدیو گذاشتن ازش
پس با این حساب پرو تنها گزینه است

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
چی بگم عجب وضعیتی شده
کمر قشر گیمر نشکنه خوبه

این رو هم Coil Whine شنیدید؟ تو یوتیوب زیاد ویدیو گذاشتن ازش
پس با این حساب پرو تنها گزینه است
بله Coil Whine و Buzzing فرقی نمیکنه. صدای همون هاردیسک هست که بلااستثنا در تمام کنسولها وجود داره

• Like

rezab

کاربر سایت
Mar 7, 2011
650
نام
Reza
سلام دوستان

شما صدای فن فت هارو سری ۱۰ و سری ۱۱ میشنیدی پرو و اسلیم صداشون مقابل فت ها هیچه تو سری فت تازه سری ۱۲ که آخرین سری فت بود ساختن یه خرده صداش کمتر شد پرو هم اگه سری ۷۱xxبگیری باز صدای فن یه خرده کمتر از ۷۰xx هست ولی صدای فن سری پرو و اسلیم اصلا زیاد نیست مخصوصا سری اسلیم ها صدای فنشون خیلی کمه

Arsinn

کاربر سایت
May 31, 2015
330
صدای زیادی فن فقط در سری های اول فت بود که رفع شد یدونه سری ده اوایل داشتم اندازه یک موتور برق بنزینی صدا میداد الان فت 1216 دارم و هیچ صدای غیر عادی نداره دور کمش که معلوم نیست روشنه. پورت اپتینال هم بنظرم کارایی نداشته که برداشتن نه اینکه خود پورت کارایی نداره روی کنسول وجودش ضروری نیست چون کسی که سیستم صوتی و سینمای خانگی رو داره طبیعتا تلوزیونش رو هم داره و خود تلوزیون رو از طریق پورت اپتیکال به سیستم صوتی وصل میکنه کنسول هم که بدون تلوزیون استفاده نمیشه.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
پورت اپتینال هم بنظرم کارایی نداشته که برداشتن نه اینکه خود پورت کارایی نداره روی کنسول وجودش ضروری نیست چون کسی که سیستم صوتی و سینمای خانگی رو داره طبیعتا تلوزیونش رو هم داره و خود تلوزیون رو از طریق پورت اپتیکال به سیستم صوتی وصل میکنه کنسول هم که بدون تلوزیون استفاده نمیشه.
Sent from my HTC 10 using Tapatalk
متاسفانه همه تلویزیون ها امکان پس تورو بصورت DTS 5.1 یا DD 5.1 رو ندارن مخصوصا 1080 ها
حتی مدل های سامسونگ سری 2018 مثل Q9FN و Q8FN هم امکان پس تورو DTS 5.1 از طریق اپتیکال ندارن
ضمنا اشخاصی مثل من که اسپیکرهای 5.1 جداگانه مثل لاجیتک یا ادیفایر دارن هم نیاز حتمی به اپتیکال دارن

rezab

کاربر سایت
Mar 7, 2011
650
نام
Reza
متاسفانه همه تلویزیون ها امکان پس تورو بصورت DTS 5.1 یا DD 5.1 رو ندارن مخصوصا 1080 ها
حتی مدل های سامسونگ سری 2018 مثل Q9FN و Q8FN هم امکان پس تورو DTS 5.1 از طریق اپتیکال ندارن
ضمنا اشخاصی مثل من که اسپیکرهای 5.1 جداگانه مثل لاجیتک یا ادیفایر دارن هم نیاز حتمی به اپتیکال دارن
متاسفانه یکی از سیاست های غلط سونی حذف پورت اپتیکال در سری اسلیم هست که حتی تو سری اسلیم PS3 هم اینکارو نکرده بود میشه گفت شایدم یه سیاست هوشمندانه تجاری از طرف سونی بود کنسول های فت سری 12XX تا نیمه دوم سال ۲۰۱۶ تولید شدند و از نیمه دوم سال ۲۰۱۶ همزمان تولید سری اسلیم شروع شد تولید پرو تقریبا ۳ ماه پس از نمایش در کنفرانس سونی شروع به تولید انبوه شد تا کاربرانی که نیاز به پورت اپتیکال دارند از سری فت خرید کنن که هنوز اکبندش در دنیا و سایت های معتبر آنلاین دنیا مثل آمازون موجود بود و یا با هزینه ای بیشتر اقدام به خرید پرو کنند

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,080
نام
Mahmoud
دوست عزیز منظورتونن از ((پس تورو)) دقیقا چیه متوجه نشدم؟

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

thenobody

کاربر سایت
May 11, 2018
1
آقا سلام یه هندزفری دارم که وقتی به دسته وصل میکنم و میخوام حساسیت میکروفونو تنظیم کنم یه صدای ویز شدید میده و اصلا صدای خودم نمیاد. دوستام تو پارتی هم فقط ویز میشنون. در صورتی که وقتی این هندزفری رو به کامپیوتر یا موبایل میزنم میکروفونش کاملا خوب کار میکنه و هر هدست دیگه ای هم بزنم به PS4 م اوکی کار میکنه. کسی نمیدونه چیکار باید بکنم؟

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
دوست عزیز منظورتونن از ((پس تورو)) دقیقا چیه متوجه نشدم؟

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

منظورم همون انگلیسی Passthrough بود.
یک گزینه ای که به شما امکان میده با کابل های کمتری از سورس های بیشتری (مختلف) صدای فراگیر داشته باشید بطور خلاصه: انتقال سیگنال صوتی از طریق تلویزیون به رسیور یا بلعکس

مثلا میشه پلی استیشن، اکس باکس و بلوری پلیر رو به سه ورودی HDMI تلویزیون بدیم و با یک خروجی HDMI یا Optical از تلویزیون به رسیور تعداد کابل ها رو کاهش بدیم

این سایت کاملا توضیح داده:
Code:
https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/5-1-surround-audio-passthrough

• Like
Reactions: erfanPS4 and rezab

Darvag

کاربر سایت
Jun 19, 2013
253
سلام

دوستان يه مشكلي برا من بوجود اومده اونم اينه كه تو بازي هاي اول شخص مثل doom و biochok با فشار دادن L3 به سمت داخل شخصيت بازي به صورت سريع راه نميره در صورتي كه تو بازي هاي اول شخص معمولا به اين شكل ميشه سريع شخصيت بازي رو حركت داد.ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد.كنترل يا همون دسته هم كاملا سالمه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر