هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
سلام. از یه سایت میخام کنسول pro بخرم. دو دسته و بازی فیفا و فن خنک کننده. این کنسول بصورت فابریکی این شکلی وجود داره یا دسته اضافه و بازی و فن جدا روش گذاشته شده؟ تا حالا کنسول نداشتم و تی وی هم اچ دی هست. نظرتون در مورد اسلیم چیه؟ زیاد اهل بازی نیستم و فقط برای پر کردن وقتم هست.
تی وی اچ دی ترجیحا همون اسلم بهتره. مگر اینکه قصد خرید تی وی 4k هم داشته باشید
پرو روی FHD هم در بعضی از بازی ها کیفیت بهتری داره ولی 4k تفاوت رو بهتر نشون میده.
باندل های مختلفی از کنسول وجود داره. دو دسته و با بازی های مختلف هم هست. ولی اونطور که شما میگین که هم دسته هم بازی اضافه و فن ، همچین باندلی وجود نداره

• Like
Reactions: hamid-fateh

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
سلام. از یه سایت میخام کنسول pro بخرم. دو دسته و بازی فیفا و فن خنک کننده. این کنسول بصورت فابریکی این شکلی وجود داره یا دسته اضافه و بازی و فن جدا روش گذاشته شده؟ تا حالا کنسول نداشتم و تی وی هم اچ دی هست. نظرتون در مورد اسلیم چیه؟ زیاد اهل بازی نیستم و فقط برای پر کردن وقتم هست.
اگه زیاد اهل بازی نیستید تی وی uhd هم ندارید فت یا اسلیم بگیرید فت بطور کلی از نظر من بهتره ولی بازم تفاوت خیلی مهمی بین اسلیمو فت نیست هردو یک جور بازیارو اجرا میکنن
اون باندلم بصورت رسمی وجود نداره ولی خود سایتا همچین باندلایی میذارن که بصورت جدا از هم براتون ارسال میشه خنک کننده هم لازم نمیشه حتی اگه سنگینترین بازی هم چند روز بازی کنید بازم مشکلی ایجاد نمیشه (هرچند اسلیم شاید به مشکل بخوره ولی فت و پرو مشکلی براشون ایجاد نمیشه)

Omid_King

کاربر سایت
Jun 3, 2009
171
نام
-TrancE-
خوب امکان داره شارژ نداشته باشه .شارژ کنید بعد تست کنید
همون ps و share رو که بزنید باید دسته با نور ابی روشن فلش بزنه.
ممنون که پاسخگو هستین , الان که دسته رو یه لحظه وصل کردم به شارژر گوشیم دکمه هارو گرفتم درست بود و گوشی هم شناساییش کرد و وصلم شد, ولی تا از شارژ گوشی درش میارم کلا خاموش میشه...
یعنی باتریش مشکل پیدا کرده؟x_x بخوام باتری جدید واسش بگیرم چند درمیاد ؟ راه دیگه ای نیست درست شه؟ اصلا خوشم نمیاد دستم رو باز کنن..
من بدون دسنگاه پلی4 از کجا میتونم ببینم دسته چقدر شارژ داره و اصلا کار میکنه یا نه؟

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
ممنون که پاسخگو هستین , الان که دسته رو یه لحظه وصل کردم به شارژر گوشیم دکمه هارو گرفتم درست بود و گوشی هم شناساییش کرد و وصلم شد, ولی تا از شارژ گوشی درش میارم کلا خاموش میشه...
یعنی باتریش مشکل پیدا کرده؟x_x بخوام باتری جدید واسش بگیرم چند درمیاد ؟ راه دیگه ای نیست درست شه؟ اصلا خوشم نمیاد دستم رو باز کنن..
من بدون دسنگاه پلی4 از کجا میتونم ببینم دسته چقدر شارژ داره و اصلا کار میکنه یا نه؟
دسته رو امشب به شارژ بذار.
به شارژ که باشه باید باید فلشر زرد رنگ باشه که نشون میده شارژ میشه.
برای فهمیدن میزان شارژ بدون خود دستگاه رو هم راهی به نظرم نمیرسه.
دسته اگر نو باشه خیلی خیلی بعیده مشکلی داشته باشه.

pclord

کاربر سایت
Jun 7, 2008
19
درود
هنگام خرید کنسول PS4 Pro یه فن خنک کننده هم براش خریدم و وصل کردم، امروز اتفاقی چند جا نظراتی دیدم نوشته بودند خوب نیست و باعث میشه کنسول بیشتر گرم بشه. چون جلوی خروجی اصلی پلی استیشن رو میگیره و قدرت و سرعت خود فن هم به اندازه کافی نیست که جواب بده. کسی استفاده میکنه؟ در کل پیشنهادش میکنید یا در بیارم؟

Grand Theft

کاربر سایت
Dec 16, 2013
814
نام
علی
درود
هنگام خرید کنسول PS4 Pro یه فن خنک کننده هم براش خریدم و وصل کردم، امروز اتفاقی چند جا نظراتی دیدم نوشته بودند خوب نیست و باعث میشه کنسول بیشتر گرم بشه. چون جلوی خروجی اصلی پلی استیشن رو میگیره و قدرت و سرعت خود فن هم به اندازه کافی نیست که جواب بده. کسی استفاده میکنه؟ در کل پیشنهادش میکنید یا در بیارم؟
هیچکدوم از PS4 ها نیاز به خنک کننده ندارن
درش بیارین

• Like
Reactions: pclord

steve mcqueen

کاربر سایت
Nov 27, 2015
116
نام
علی
سلام دوستان
قصد خرید کنسول ps4 دارم..TV منزل FHD هست و فعلا هم قصد خرید 4K رو ندارم...آیا کیفیت بازی ها در کنسول PS4PRO با معمولی خیلی مشهوده؟ اختلاف قیمتشون فکر کنم ۵۰۰ باشه!
بعد اینکه اگه PRO خوب نیست فت بهتره یا اسلیم؟ کیفیت و اینا منظورمه!
کنسول PS5 چه تاریخی عرضه میشه؟
و سوال آخرم در حال حاضر ارزان ترین راه برای خرید بازی های این کنسول به چه شکله؟ اسم این روش و معایب و مزایا ش رو لطف کنید!
بسیار متشکرم

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
سلام دوستان
قصد خرید کنسول ps4 دارم..TV منزل FHD هست و فعلا هم قصد خرید 4K رو ندارم...آیا کیفیت بازی ها در کنسول PS4PRO با معمولی خیلی مشهوده؟ اختلاف قیمتشون فکر کنم ۵۰۰ باشه!
و سوال آخرم در حال حاضر ارزان ترین راه برای خرید بازی های این کنسول به چه شکله؟ اسم این روش و معایب و مزایا ش رو لطف کنید!
بسیار متشکرم
تفاوت زيادي ندارن اون تفاوتم بيشتر رو تي وي uhd هست به خودتون برميگرده كه ميخوايد هزينه بيشتر بكنيد يا نه ولي بطور كلي برتري مهمي نداره
فت به نسبت از اسليم بهتره
كنسول نسل بعد نهايتا تا ٢٠١٩ - ٢٠٢٠ بايد منتشر بشه
ارزونترين روش كرايه بازي هست كه ده تومن درمياد براي يك هفته انجام بازي
بعدش خريد بازي دست دوم هست كه هم ميتونيد دوباره بفروشيد هم تعويض كنيد بجز اوايل عرضه بازي كه توي يكي دو ماه قيمتا افت پيدا ميكنه بازيو دست دو بگيريد به همون قيمت يا كمي ضرر ميتونيد بفروشيد
بازي آك هم كه وضعش مشخصه و با ضرر بيشتر قابل فروشه
ديجيتالي اشتراكي ميتونيد با دوستتون بگيريد كه قيمت بازي نصف ميشه
و در آخر هم ديجيتالي بدون شير كردن هست كه كل پول بازيو بايد بديد
هركدوم مزايا و معليب خودشونو دارن
كرايه مدت زمان محدود داره اما ارزونه
دست دوم تو برخي موارد مشكلات ريزي مثل خش و كثيفي داره اما ضرر كمتري داره
آك گرونتره ( خصوصا روزاي اول انتشار بازي) اما بازي نو هست و كدش هم استفاده نشده
اشتراكي مشكلاي شير كردنو داره ولي نصف قيمته
خريد ديجيتالي بدون شير كردن گرونتره و نميشه فروختش اما روز اول به بازي دسترسي داريد و هميشه هم ميتونيد ازش استفاده كنيد + خريد ديجيتالي يه مزيت ديگشم اينه كه هربار ديسك وارد دستگاه نميكنيد

ahmadreza

کاربر سایت
Dec 16, 2005
42
نام
ahmad
سلام.من تازه ps4 گرفتم و یک اکانت آمریکا(فلوریدا) براش ساختم و باهاش اکانت پلاس یکساله فعال کردم و 4تا بازی هم تو تخفیف بلک فرایدی خریدم. میخواستم ببینم الان میشه ریجن اکانت رو تغییر داد و مشکلی پیش نیاد؟
و یا اگه ریجن انگلیس بسازم میشه بازی های اکانت آمریکا رو با اون اکانت بازی کرد؟ اکانت پلاس واسه کل دستگاه فعاله یا فقط واسه اون اکانت و وقتی واردش بشم؟
چون میخام تمام بازی هام و امتیازاتم با یک اکانت باشه.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
سلام.من تازه ps4 گرفتم و یک اکانت آمریکا(فلوریدا) براش ساختم و باهاش اکانت پلاس یکساله فعال کردم و 4تا بازی هم تو تخفیف بلک فرایدی خریدم. میخواستم ببینم الان میشه ریجن اکانت رو تغییر داد و مشکلی پیش نیاد؟
و یا اگه ریجن انگلیس بسازم میشه بازی های اکانت آمریکا رو با اون اکانت بازی کرد؟ اکانت پلاس واسه کل دستگاه فعاله یا فقط واسه اون اکانت و وقتی واردش بشم؟
چون میخام تمام بازی هام و امتیازاتم با یک اکانت باشه.
ريجن هيچ اكانتي قابل تغيير نيست
ميتونيد يه اكانت با ريجن ديگه بسازيد و رو دستگاهتونم پرايمري ميشه بين تمام اكانتا شير ميشه ميتونيد هر بازي اي كه روش خريديد با اكانت اصليتون بازي كنيد
پلاسم رو اكانتا شير ميشه ولي اوناي ديگه فقط قابليت انلاين بازي كردن دارن بقيه امكانات پلاس براي اكانتيه كه پلاس روش خريداري شده

• Like
Reactions: ahmadreza and rezab

hamid-fateh

کاربر سایت
Nov 30, 2017
24
اگه زیاد اهل بازی نیستید تی وی uhd هم ندارید فت یا اسلیم بگیرید فت بطور کلی از نظر من بهتره ولی بازم تفاوت خیلی مهمی بین اسلیمو فت نیست هردو یک جور بازیارو اجرا میکنن
اون باندلم بصورت رسمی وجود نداره ولی خود سایتا همچین باندلایی میذارن که بصورت جدا از هم براتون ارسال میشه خنک کننده هم لازم نمیشه حتی اگه سنگینترین بازی هم چند روز بازی کنید بازم مشکلی ایجاد نمیشه (هرچند اسلیم شاید به مشکل بخوره ولی فت و پرو مشکلی براشون ایجاد نمیشه)
دوست عزیز ممنونم ولی بنا به دلائلی تصمیم به خرید اسلیم گرفتم فقط میشه بفرمایید سایتی مد نظرتون هست که بشه از اونجا کنسول رو تهیه کرد و همینطور کدوم گارانتی معتبرتر و بی دردسر تر هست؟ چون من تهران نیستم و قم هستم.

Omid_King

کاربر سایت
Jun 3, 2009
171
نام
-TrancE-
دسته رو امشب به شارژ بذار.
به شارژ که باشه باید باید فلشر زرد رنگ باشه که نشون میده شارژ میشه.
برای فهمیدن میزان شارژ بدون خود دستگاه رو هم راهی به نظرم نمیرسه.
دسته اگر نو باشه خیلی خیلی بعیده مشکلی داشته باشه.
من دیشب کلا دسته رو شارژ زدم ... همش رنگ زرد فلشر میکرد و الان که در آوردم بازم روشن نمیشه ...
باتریش فکر کنم مشکل پیدا کرده ... بخوام باتری عوض کنم چقدر میشه هزینش ؟ خودم میتونم این کارو انجام بدم یا سخته؟

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
من دیشب کلا دسته رو شارژ زدم ... همش رنگ زرد فلشر میکرد و الان که در آوردم بازم روشن نمیشه ...
باتریش فکر کنم مشکل پیدا کرده ... بخوام باتری عوض کنم چقدر میشه هزینش ؟ خودم میتونم این کارو انجام بدم یا سخته؟
بسته به مهارت های خودتون باز کردن کنترلر میتونه مشکل باشه. عوض کردن باطری کاری نداره. فقط موقع بستن مثل کنترلر ps3 جا زدن دکمه های تریگر 2 میتونه یکمی مشکل باشه.
اگر تجربه ای در این زمینه ندارید بهتره خودتون این کار رو انجام ندین.
در مورد هزینه ها هم من اطلاعی ندارم. اگر دوستان تجربه تعویض باتری دارن لطفا ما رو هم در جریان بذارن.

• Like
Reactions: Omid_King

mhsmhp

کاربر سایت
Oct 31, 2017
2
سلام
من تازه ps4 گرفتم و چیز زیادی ازش سر در نمی اوردم. تا اینکه یکی بهم گفت اکانت ترکیبی بگیرم. بعد از این که گرفتم فهمیدم این کار یه نوع دزدی به حساب می آد. حالا می خوام این اکانت رو پاک کنم. چجوری باید این کارو کنم؟
یه بازی دیجیتالی هم روی اکانت خودم بود، اینم پاک می شه؟
با تشکر

• Like
Reactions: shahriyar_pc

why.darkness

کاربر سایت
Jul 11, 2012
101
نام
کامبیز
سلام دوستان
بسیار متشکرم

بنده SUHD Quantum LED دارم 4K هست و کنسول PS4 Pro
خاصیت 4K در این کنسول متاسفانه بر خلاف انتظاری که داشتم 2160p نیست و فقط Upscale میشه تصاویر روی 4K شفاف نیست و اونطور که باید رندر نمیکنه البته طبیعی هم هست چرا که پردازنده گرافیکی Pro اصلا خاصیت پشتیبانی از 4K رو نداره. برای همینم معمولا در بعضی از بازی‌ها فقط امکان Upscale شدنش هست که در این حالت هم بخشی از افکت‌های جانبی در بازی حذف میشه. اگر به دنبال تجربه 4K واقعی هستید فقط PC من Tomb Raider نسخه PC و PS4 رو روی 4K مقایسه کردم اصلا قابل مقایسه نیستند! نسخه PS4 Pro به قدری کدر و بد رنگ و بی جان هست که تازه میفهمم چه اشتباهی از خرید این کنسول کردم هرچند طرفدار پرو پا قرص PS هستم ولی خب... احتمالا بعد از بازی GOW4 کنسول رو بفروشم.

یه نکته ای هم اشاره کنم 4K در Xbox One X هم واقعی مثل PC نخواهد بود هرچند به ظاهرا upscale نمیشه اما بعضی از افکت‌ها رو حذف خواهند کرد تا به فریم ریت ۶۰ یا حداقل ۳۰ برسند. تنها 4K واقعی فعلا در PC اونم در کارت‌های 1070 به بالا.

تفاوت زيادي ندارن اون تفاوتم بيشتر رو تي وي uhd هست به خودتون برميگرده كه ميخوايد هزينه بيشتر بكنيد يا نه ولي بطور كلي برتري مهمي نداره
فت به نسبت از اسليم بهتره
كنسول نسل بعد نهايتا تا ٢٠١٩ - ٢٠٢٠ بايد منتشر بشه
ارزونترين روش كرايه بازي هست كه ده تومن درمياد براي يك هفته انجام بازي
بعدش خريد بازي دست دوم هست كه هم ميتونيد دوباره بفروشيد هم تعويض كنيد بجز اوايل عرضه بازي كه توي يكي دو ماه قيمتا افت پيدا ميكنه بازيو دست دو بگيريد به همون قيمت يا كمي ضرر ميتونيد بفروشيد
بازي آك هم كه وضعش مشخصه و با ضرر بيشتر قابل فروشه
ديجيتالي اشتراكي ميتونيد با دوستتون بگيريد كه قيمت بازي نصف ميشه
و در آخر هم ديجيتالي بدون شير كردن هست كه كل پول بازيو بايد بديد
هركدوم مزايا و معليب خودشونو دارن
كرايه مدت زمان محدود داره اما ارزونه
دست دوم تو برخي موارد مشكلات ريزي مثل خش و كثيفي داره اما ضرر كمتري داره
آك گرونتره ( خصوصا روزاي اول انتشار بازي) اما بازي نو هست و كدش هم استفاده نشده
اشتراكي مشكلاي شير كردنو داره ولي نصف قيمته
خريد ديجيتالي بدون شير كردن گرونتره و نميشه فروختش اما روز اول به بازي دسترسي داريد و هميشه هم ميتونيد ازش استفاده كنيد + خريد ديجيتالي يه مزيت ديگشم اينه كه هربار ديسك وارد دستگاه نميكنيد

فکر نمیکنم زودتر از ۲۰۲۰ منتشر بشن... حداقلش باید انتظار این رو داشته باشیم که کنسول نسل ۹ از 4K واقعی بدون حذف هیچ افکت و آپ اسکیل شدن پشتیبانی کنه در این صورت هر زمان که کارت‌های 1070 تبدیل به یک کارت معمولی شد میشه انتظار داشت تا کنسول‌های نسل ۹ قدرتی حداقل برابر با ۱۰۸۰ داشته باشند. فعلا با توجه به قیمت این پردازنده ها و همینطور فناوری‌های موجود احتمال اینکه بعد از ۲۰۲۰ کنسول‌های نسل ۹ بیاد هست. این یک سیاست هست و بر اساس منطقی که به نرخ نزولی لیتوگرافی پردازنده‌ها و محدودیت در اون هستش احتمال اینکه نسل بعدی دیرتر از ۲۰۲۰ هم روانه بازار بشه هست.

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر