هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

kayhanm

کاربر سایت
Sep 17, 2014
1
درود
*
دوستان میخوام گیم نت PS4 راه بندازم و در پایان هر قسمت از چیزی که لازم دارم و شنیدم چند سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید
2تا سوال کلی:
در زمینه بازی کردن به صورت شبکه درون گیم نت(4 تا کنسول با هم) و یا خارج از گیم نت(4تا کنسول با کنسول یا کنسول های دیگه) PS4 بهتر هستش یا XBOX 1 ؟
در رابطه با نرخ در یک شهرستان و در مرکز شهر،برای هر دور بازی(مثلا یک دور فوتبال و...) یا هر ساعت بازی (با دسته کنسول مثلا یک ساعت بازی مورتال ،یا یک دور بازی با فرمان بازی و...) شما چه پیشنهادی دارید؟

در رابطه با کنسول و فرمان بازی:

PS4:
از هر انجمنی چک کردم گفتند "PS4 اسلیم" یکم از نظر جنس بدنه ضعیفتره و در عین حال سبکتره و مزایا و معایب رو که دیدم نظرم روی "PS4 فت" هست و اسلیم شاید توی گیم نت برام مشکل بهم بزنه
الان 4 تا دستگاه "PS4 فت" نو لازم دارم(البته اگر بفهمم که اسلیم بهتره از دیدگاه شما دوستان اسلیم برمیدارم)
از دوستان فروشنده که میپرسم میگن "PS4 فت" 1216 و هارد 1 ترا به همراه 2 دسته اصلا نیست

من امروز زنگ زدم مدل 1ترابایت و 1 دسته ریجن 2 مدل 1216B رم برای هر دو مدل اسلیم و فت قیمت 1,140,000 تومان گفتند و دسته اسلیم رو 170,000 تومان و دسته فت رو 168 تومان گفتند،من 4تاش رو لازم دارم

فرمان بازی:

برای فرمان بازی یه دوست این رو معرفی کرد : Logitech G G29
ولی قیمتش اندازه یه کنسول بالا هست

Aسوال از شما:
A)آیا این مدل اسلیم نسبت به فت مشکل خاصی داره؟اگر توجیحی برای خریدش هست و نظرتون بهتر هستش لطفا با دلیل راهنمایی کنید♥

آیا فروشگاهی رو میشناسید که قیمت همکار بفروشه؟
B)اگر فروشگاهی هست که مدل 2 دسته ریجن 2 و 1 ترابایت رو داشته باشه هم معرفی کنید♥

C)آیا مدلی از فرمان بازی رو شما پیشنهاد میکنید که من به جای فرمان لاجیتک بخرم؟

در رابطه با بازی:

بازی هکی نمیخوام،میخوام به صورت دیجیتال خریداری کنم ولی اصلا نمیدونم روشش چطور هست! و نمیدونم از کجا باید بخرم،فقط رفتم به آدرس store.playstation.com و شبیه به استور موبایل ها هستش

دلیل من برای خرید دیجیتال:
1-نصب هر بازی روی دو دستگاه و نصف شدن هزینه
2-تعویض نکردن مکرر دیسکت بازی روی کنسول و ضعیف شدن هد

بازی هایی میخوام که بیشتر به درد 2 نفره بازی کردن بخوره و سریع وارد بازی بشه و چیز اضافی نیاد و داستان الکی نداشته باشه
خودم اینا رو پیدا کردم:
PES
FIFA
GTA V
TEKKEN 7
MORTAL C XL
COD
BATTEL
DRIVE CLUBE

@
مورتال و PES رو 2 نسخه میخوام و بقیه رو هر کدوم 1 نسخه که اگر اون حرف درست باشه اینایی که هر کدوم یه نسخه هستند رو 2تا نصب میشن و PES و MORTAL رو 4 تا کنسول نصب میشه

Bسوال از شما:
A)آیا این درسته که هر بازی دیجیتال روی دو کنسول نصب میشه؟بازی فیزیکی بخرم یا دیجیتال؟نظر شما چیه،لطفا با دلیل راهنمایی کنید
B)آیا نسخه های مختلفی از بازی های بالا رو پیشنهاد میکنید؟و مهم تر از همه چطور اینا رو بخرم و روی دو دستگاه داشته باشمشون؟♥

C)دیدم بعضی از بازی ها نسخه دیلاکس داره،چه تفاوتی بین اونها از نظر نصب روی کنسول ها هست؟فیفا رو دیدم چند نسخه داشت که فهمیدم زیاد تفاوتی نداره و برای گیم پلی هست که مسی و ... رو برای بازی های خاصی بزاریم تو زمین
D)از کجا بازی دیجیتال بخرم؟یا اگر شد بازی فیزیکی از کجا بخرم؟
E)شبکه کردن این کنسول ها چطور هست؟آیا من میتونم این 4 تا کنسول رو با هم شبکه بکنم؟یا اینکه میتونم با بیرون از گیم نت خودم با افراد دیگه به صورت شبکه بازی کنم؟

از شما دوستان خواهش دارم که اگر بازی بهتری به ذهنتون میرسه با دلیل بازی اعلام کنید،یا از بازی های بالا اگر از هر کدوم اطلاع دارید که به درد نمیخوره بگین تا نگیرم♥و کلا هر راهنمایی که دارید ممنون میشم

*

سپاس

آخرین ویرایش:

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
دوستان یک سوال فنی:D
تا حالا کسی دسته ps4 یا هدست گلد رو با شارژر ایفون شارژ کرده؟:D اخه می خواستم امتحان کنم ترسیدم نکنه بزنه باتریا رو بترکونه:D
از وقتی که هارد اکسترنال زدم بهش سر جریان شازژ به مشکل خوردم یه هاب یو اس بی هم براش گرفتم ولی مثل خود یو اس بی های اصلی شارژ نمیکنه(عملا میشه گفت اصلا شارژ نمیکنه:|)

نباید ربطی به هارد داشته باشه
با همون کابل به USB کامپیوتر وصل کن ببین شارژ میشه راحت و درست؟ شاید از کابل باشه

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,658
نام
امین
من یک هارد اکسترنال رو با کنسول فورمت کردم و بازی توش ریختم ولی تو ویندوز دیگه نمیشناسش.چیکار کنم؟پارتیشن بسازم براش؟

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,716
من یک هارد اکسترنال رو با کنسول فورمت کردم و بازی توش ریختم ولی تو ویندوز دیگه نمیشناسش.چیکار کنم؟پارتیشن بسازم براش؟
کاری نمیتونید بکنید فعلا یا هارد باید برای ویندوز باشه یا کنسول

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
درود
در رابطه با کنسول و فرمان بازی:

PS4:
از هر انجمنی چک کردم گفتند "PS4 اسلیم" یکم از نظر جنس بدنه ضعیفتره و در عین حال سبکتره و مزایا و معایب رو که دیدم نظرم روی "PS4 فت" هست و اسلیم شاید توی گیم نت برام مشکل بهم بزنه
الان 4 تا دستگاه "PS4 فت" نو لازم دارم(البته اگر بفهمم که اسلیم بهتره از دیدگاه شما دوستان اسلیم برمیدارم)
از دوستان فروشنده که میپرسم میگن "PS4 فت" 1216 و هارد 1 ترا به همراه 2 دسته اصلا نیست

من امروز زنگ زدم مدل 1ترابایت و 1 دسته ریجن 2 مدل 1216B رم برای هر دو مدل اسلیم و فت قیمت 1,140,000 تومان گفتند و دسته اسلیم رو 170,000 تومان و دسته فت رو 168 تومان گفتند،من 4تاش رو لازم دارم

Aسوال از شما:
A)آیا این مدل اسلیم نسبت به فت مشکل خاصی داره؟اگر توجیحی برای خریدش هست و نظرتون بهتر هستش لطفا با دلیل راهنمایی کنید♥

آیا فروشگاهی رو میشناسید که قیمت همکار بفروشه؟
B)اگر فروشگاهی هست که مدل 2 دسته ریجن 2 و 1 ترابایت رو داشته باشه هم معرفی کنید♥

C)آیا مدلی از فرمان بازی رو شما پیشنهاد میکنید که من به جای فرمان لاجیتک بخرم؟

در رابطه با بازی:

بازی هکی نمیخوام،میخوام به صورت دیجیتال خریداری کنم ولی اصلا نمیدونم روشش چطور هست! و نمیدونم از کجا باید بخرم،فقط رفتم به آدرس store.playstation.com و شبیه به استور موبایل ها هستش

دلیل من برای خرید دیجیتال:
1-نصب هر بازی روی دو دستگاه و نصف شدن هزینه
2-تعویض نکردن مکرر دیسکت بازی روی کنسول و ضعیف شدن هد

بازی هایی میخوام که بیشتر به درد 2 نفره بازی کردن بخوره و سریع وارد بازی بشه و چیز اضافی نیاد و داستان الکی نداشته باشه
خودم اینا رو پیدا کردم:
PES
FIFA
GTA V
TEKKEN 7
MORTAL C XL
COD
BATTEL
DRIVE CLUBE

@
مورتال و PES رو 2 نسخه میخوام و بقیه رو هر کدوم 1 نسخه که اگر اون حرف درست باشه اینایی که هر کدوم یه نسخه هستند رو 2تا نصب میشن و PES و MORTAL رو 4 تا کنسول نصب میشه

Bسوال از شما:
A)آیا این درسته که هر بازی دیجیتال روی دو کنسول نصب میشه؟بازی فیزیکی بخرم یا دیجیتال؟نظر شما چیه،لطفا با دلیل راهنمایی کنید
B)آیا نسخه های مختلفی از بازی های بالا رو پیشنهاد میکنید؟و مهم تر از همه چطور اینا رو بخرم و روی دو دستگاه داشته باشمشون؟♥

C)دیدم بعضی از بازی ها نسخه دیلاکس داره،چه تفاوتی بین اونها از نظر نصب روی کنسول ها هست؟فیفا رو دیدم چند نسخه داشت که فهمیدم زیاد تفاوتی نداره و برای گیم پلی هست که مسی و ... رو برای بازی های خاصی بزاریم تو زمین
D)از کجا بازی دیجیتال بخرم؟یا اگر شد بازی فیزیکی از کجا بخرم؟
E)شبکه کردن این کنسول ها چطور هست؟آیا من میتونم این 4 تا کنسول رو با هم شبکه بکنم؟یا اینکه میتونم با بیرون از گیم نت خودم با افراد دیگه به صورت شبکه بازی کنم؟

از شما دوستان خواهش دارم که اگر بازی بهتری به ذهنتون میرسه با دلیل بازی اعلام کنید،یا از بازی های بالا اگر از هر کدوم اطلاع دارید که به درد نمیخوره بگین تا نگیرم♥و کلا هر راهنمایی که دارید ممنون میشم

*

سپاس

در مورد A
من خرید اسلیم رو پیشنهاد میکنم ، مصرف برقش کمتره و بدون صداست ، واسه گیم نت مصرف برق با توجه به هزینه های برق تجاری میتونه خیلی مهم باشه

در رابطه با بازی

عناوین انحصاری مثل Uncharted و God of war هم طرفدار زیاد داره
این بازی هم جالبه Rocket Leage
===
در مورد B
به نظر من دیسک بخری بهتره ، هم بعدش میتونی بفروشی یا دیسک رو کرایه بدی هم اینکه بازیها قدیمی دسته دوم قیمتش مناسبتر درمیاد معمولا از دیجیتال
C- نسخه های مختلف بازیها معمولا شامل یه سری DLC ها (محتوای قابل دانلود یا همون Downloadable Content) هست چیزهای جدید مثل لباس شخصیت ها یا یک مرحله اضافی و.. هست
D - بازی فیزیکی از بازارچه همین فروم یا بازار میتونی تهیه کنی ، دیجیتال هم که باید از استور سونی بخری ، باید حسابت رو شارژ کنی که اونم فروشنده های مختلف و سایت های مختلفی برای شارژ حساب PSN هستن

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
نباید ربطی به هارد داشته باشه
با همون کابل به USB کامپیوتر وصل کن ببین شارژ میشه راحت و درست؟ شاید از کابل باشه
منظور رو نگرفتی
چون ps4 دوتا جا usb بیشتر نداره گفتم
فاصلم هم از کامپیتور دوره نمیشه کاریش کرد

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
سلام یکسری بازی مثل Metro redux فیزیکیش گیر نمیاد برای دیجیتالی خریدن همون ریختن دیتا کافیه،؟ یا بخوام ارزون دربیاد خودشون اکانت هکی میریزن؟

arvin_666

کاربر سایت
Feb 7, 2006
3,102
نام
Rwin
دوستان من کنسول پیشم نیست و نمی خوام به بازی های اکانت من دسترسی داشته باشن
جوری میشه از کامپیوتر اکانت رو لاگ اوت کرد که دسترسی نداشته باشند؟

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
دوستان من دوستم 1 اکانت با بازی قانونی داره و 2 تا اکانت هکی که توش چند بازی هستش
سوالش این بود که وقتی با اکانته خودش که قانونی هستش انلاین بشه اون 2 تا اکانت هکی هم همزمان انلاین میشن (برای احتمال قفل شدن بازیها پرسیده)
یا نه با هر اکانتی انلاین شی فقط اون اکانت با بازیاش چک میشه و 2 تا اکانت دیگه افلاین میمونن

و سوال بعدی تو این اکانت هکی ها اگر بازی قفل بشه اکانت جدید که باید بگیریم دیتا بازی رو هم دوباره باید بریزیم یا نمیخواد دیگه با همون دیتای قبلی که نصب شده کار میکنه

1- اول اینو بدونید که وقتی یه اکانت هکی رو خریدید بعد از اکتیو کردن و گذاشتن بازی ها واسه دانلود ، دیگه اصلا" نباید وارد اکانته بشید! و دوم هم اینکه اگر قرار باشه قفل بشه قفل میشه میره ، حتی اگر با آکانت خودتون باشید
2-فک کنم باید دوباره بریزید ولی یه نفر میگفت آکانت جدید رو که بگیرید قفل بازی قبلی برداشته میشه میتونید بازی کنید بدون نیاز به ریختن دیتای واسه بازی جدیده
سلام دوستان در آپدیت جدید برای هارد میشه هارد رو به دو قسمت تقسیم کرد و فقط نیمی از هارد رو برای PS4 اختصاص داد؟

خیلی وقته دنبال راهی واسه انجام اینکار هستم فعلا" که کسی چیزی پیدا نکرده....

دوستان یه سوال. میتونم دیتای یه بازی رو از کنسول خودم بریزم روی یه کنسول دیگه؟

Sent from my HTC M8Sw using Tapatalk

از روی کنسول بریز رو هارد اکسترنال و از روی اکسترنال بریز روی کنسول دوم ببین شاید جواب بده
البته توی این روش دیتای بازی فک کنم MOVE بشه نه COPY

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
سلام.
دوستان من میخوام Broadcast های بازیکنا رو ببینم یا ویدئو.
هر کاری میکنم نمیشه.
اونایی که از طریق YOUTUBE شیر میکردن رو نمیتونم ببینم (گفتم شاید برای شیلتره).
از TWITCH هم استفاده میکنم نمیشه.
بقیه رو امتحان نکردم.
خلاصه مشکل از منه یا اکثرا این مشکلو دارن؟
اشتراک پلاس هم نمیخواد چون باید بنویسه که مخصوص کاربرای پلاسه.
(تاپیکی هم برای Broadcast کردن ندیدم که اونجا پست بزارم).
ممنون میشم کمکم کنید.

shahriyar_pc

کاربر سایت
Oct 18, 2010
993
سلام دوستان من به یه مشکل عجیب بر خوردم
R2 دسته من بعضی وقتا کار نمیکنه باید دسته رو یه تکون بدم تا کار کنه!! مشکل از کجاست؟؟؟

Sent from my SM-J120F using Tapatalk

سلام.
دوستان من میخوام Broadcast های بازیکنا رو ببینم یا ویدئو.
هر کاری میکنم نمیشه.
اونایی که از طریق YOUTUBE شیر میکردن رو نمیتونم ببینم (گفتم شاید برای شیلتره).
از TWITCH هم استفاده میکنم نمیشه.
بقیه رو امتحان نکردم.
خلاصه مشکل از منه یا اکثرا این مشکلو دارن؟
اشتراک پلاس هم نمیخواد چون باید بنویسه که مخصوص کاربرای پلاسه.
(تاپیکی هم برای Broadcast کردن ندیدم که اونجا پست بزارم).
ممنون میشم کمکم کنید.
سلام
بیشتر اوقات من هم نمیتونم ببینم فکر میکنم بخاطر نتم باشه ولی یه چچند باری بتل ۱ رو دیدم

Sent from my SM-J120F using Tapatalk

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: sa-sot1

HAMED200

کاربر سایت
Jan 10, 2017
65
سلام دوستان
تقریبا همه شهر رو گشتم ولی بازی Horizon Zero Dawn رو نتونستم پیدا کنم. لطفا ی سایتی ک قابل اطمینان باشه برای خرید رو بهم بگید .(نو باشه ) ممنون میشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر