Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
عزیز من زدی دهن صفحه رو سرویس کردی که.من که adsl دارم نمیتونم صفحه رو باز کنم.خب بذارشون تو اسپویل.
دوستانی هم که اینجا میان سوالاتشون رو درباره crysis warhead میپرسن ؛ لطفا اسم تایپیکو اول بخونید بعد بیاید تو اینجا تایپیک CRYSIS هست .خب رعایت کنید دیگه...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Squidward

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
سلام. شرمنده که تایپیک زیرخاکی رو کشیدم بالا. راستش من تازه سیستم رو آپ کردم و میخواستم دوباره این بازی رو برم. من پچ 1.1 و 1.2 رو دانلود کردم ولی وقتی پچ 1.1 رو میخوام نصب کنم این ارور میاد:
nt654aty24yqvnrvxzot.jpg

وقتی هم میخوام پچ 1.2 رو نصب کنم این ارور میده:

clqri7qe71472uu2sen9.jpg

ویندوزم win7 و x64 هستش.
مشکل از چیه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.:x

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,940
نام
حسین
درود امروز بعد از 2 سال گفتم دوبار بازی را اجرا کنم و گرافیکشو یک مقایسه ای با بازیهای روز بکنم
باید بگم که خدایش عجب چیزی ساختن هنوز بعد از 4 سال خیلی عالی هست
چند تا تصویر از بازی گرفتم امیدوارم خوشتون بیاید

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,108
نام
حسین
درود امروز بعد از 2 سال گفتم دوبار بازی را اجرا کنم و گرافیکشو یک مقایسه ای با بازیهای روز بکنم
چند تا تصویر از بازی گرفتم امدیوارم خوشتون بیاید

فقط میتونم بگم فک براندازه.راستی با سیستم من چه فریمی میده؟:d

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,940
نام
حسین
فقط میتونم بگم فک براندازه.راستی با سیستم من چه فریمی میده؟:d
جالب اینجاست که خودم اول باورم نمی شد :d با ابنکه قبلا رفته بود
ادم روحش تازه میشه خدایش !!!!!:d
حسین خیالت راحت مشکلی نداری :d
این 2 تصویر واقعا دیگه اخر همه چیز هستند

بعد از این همه سال هنوز که هنوزه نتونستمه رو Very High اجراش کنم، حالا این عکسایی که شما گذاشتیده روی Very Highه ایشالله!؟ اگه اینطور باشه که برا خودم متاسفم که هنوز نتونستمه این گرافیک شاهکارو ببینم:( تا ابد به این تصاویر زل بزنی بازم سیر نمیشی:x

اره دیگه بازی تا اخر بردم بلا

آخرین ویرایش:

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,878
نام
صابر
با تشکر از داش حسین گل

اره دیگه این بازی از اون دسته بازیهایی هست که چندین سال از نظر گرافیک رو دور هستند و از او ن دسته بازیهایی هست که نمیشه هیچ وقت پاکش کرد
یه این تصویر دقت کنید

از موقعه ی انتشار Crysis چهار ، پنج سال میگذره اما همچنانن روی سیستمم نصبه :d

• Like
Reactions: hosein me

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید

فقط می تونم بگم جوووووووووووووووووووووووووووون.:x

• Like

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286

واقعا این بازی یه تحول عظیم هست ، سالی که این بازی اومد من 2 بار سیستم رو ارتقا دادم که بتونم با High تنظیمات بازی کنم ، واقعا دل چسب هست ، اشتباهی که Crysis 2 کرد این بود که فضای بازی رو از توی جنگل به شهر و... کشید و این کارش هم دلیل خودش رو داشت که واقعا ساخت یه تکسچر و تقویت گرافیک توی شهر خیلی خیلی به مراتب آسون تر از توی جنگل هست .

• Like

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
اتفاقا حسين تقريبا يك هفته ميشه كه بازي رو براي چندمين بار نصب و تموم كردم !!
واقعا بازي عاليه !
يه سري شات خدا گرفته بودم هرچي ميگردم پيداشون نيمكنم
ميديديشون واقعا اب از لك و لوچت راه ميوفتاد !!
خيلي خوبه :d

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,974
نام
رضا
نمیدونم از روی چه حسابی اومده بودن نسخه دوم این بازی رو با عنوان Halo Reach مقایسه کرده بودن...:|:|
مثل این میمونه که بیان بازی Forza 4 رو با NFS:4 مقایسه کنن...:d:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر