معرفی استودیو های بازی سازی

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
درست تمامی بازی هایی که خودش میده بیرون حرف اول رو میزنه ولی خب باید قبول کرد بازی هایی که هم ناشر هست هیچ وقت افتضاح نشده مثل خیلی بازی ها
شاید مشکلاتی داشته باشه ولی به نظر من فعلا حرف اول رو میزنه مخصوصا با بازی های زیبایی که میده بیرون بعد از اونم شرکت Ea بهترین بعدشم که دیگه شرکت که بازی Gta رو ساخته الان اسمش رو زیاد یادم نیست

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,795
نام
امین
درست تمامی بازی هایی که خودش میده بیرون حرف اول رو میزنه ولی خب باید قبول کرد بازی هایی که هم ناشر هست هیچ وقت افتضاح نشده مثل خیلی بازی ها
البته اسثناهایی هم هست مثل یه باز رانندگی که یوبی زده بودش و خیلی افتضاح شده بود.
بعد از اونم شرکت Ea بهتری
تو این چند ساله ی اخیر زیاد به درد نمیخوره.

دیگه شرکت که بازی Gta رو ساخته الان اسمش رو زیاد یادم نیست

Rockstar Games

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
اره خب شما راست میگی استثنایی هم هست ولی خب بیشتر بازی هاش خوب هست و این استثنا ها نا پدید میشدن ( اسثناهایی نه استثنایی)
امروز نمی دونم چرا ویرم گرفته غلط املایی بگیرم
تو این چند ساله ی اخیر زیاد به درد نمیخوره
درست ولی بازی های زیبایی مثل ماست وانتد رو هم نباید از دید نظر کنار بورد .

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,795
نام
امین
درست ولی بازی های زیبایی مثل ماست وانتد رو هم نباید از دید نظر کنار بورد .
از بین این همه ازی که زده باید هم یکش بگیره ولی در کل بازیه چرت زیاد میزنه..

poison ivy

کاربر سایت
Feb 2, 2006
96
البته اسثناهایی هم هست مثل یه باز رانندگی که یوبی زده بودش و خیلی افتضاح شده بود.
فکر کنم اسمش 187 ride or die بود؟

از بین این همه ازی که زده باید هم یکش بگیره ولی در کل بازیه چرت زیاد میزنه..
اره کاملا درسته.

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

بعد از کلی بد قولی حالا میخوام یه استودیوی جدید رو معفی کنم که هم طرفداران PC خوشحال بشن هم طرفداران Xbox.

اسم استودیو :

Giant Bite

هیئت موسس استودیوی مذکور سابقه ای 40 ساله در رهبری و هدایت گروه های بازی سازی دارن.

در بازی های Halo برای Xbox و Halo 2 برای Xbox.بازی هیلو حدود 13 میلیون نسخه فروش کرده.و چیزی بالغ بر 500 میلیون دلار سود داشته .بازی هیلو 2 بیشترن فروش رو در یک روز داشته.

این استودیو در حال کار بر روی یک پروزه جدید هست که البته این استودیو در نوامبر 2005 تشکیل شده و هنوز نو پا هستش.

Hamilton Chu

همیلتون دارای سابقه 12 ساله در زمینه بازی هستش.به عنوان Tester و رهبر گروه طراحی و مدیر تولید.

او به عنوان تولید کننده و رئیس تولید و مدیر تولید در حدود 6 سال در استودیوی Bungie در تولید بازی Oni برای PC/MAC کار کرده . هیلو برای Xbox/PC/MAC.و بازی هیلو 2 برای Xbox.

نقش هایی که او در این زمینه ایفا کرده به عنوان تولید کننده ارشد در EA و به عنوان تولید کننده و رئیس طراحی در استودیوی Red-Storm کار میکرده.

او در حال حاضر داره دوره مدیریت پیشرفته رو میبینه.

Michael Evans

مایکل حدود 10 سال سابقه این کار داره.او نقش برجسته ای در Bungie. او رهبر مهندسی و رئیس در نمایشگاه E3 برای بازی Oni برای PC/MAC . او بعد از این بازی برای بخش مولتی بازی Halo: Combat Evolved .

او نقش اصلی در رهبری مهندسی بازی هیلو2 داشته.او در بازی Perfect Dark Zero برای ورژن 360 در کار خود داره.

Andy Glaister

اندی در لندن به دنیا اومده و حدود 25 سال سابقه طراحی داره.شروع کار اون با Sinclair Spectrum games بوده و سپس برای خلق یک کمپانی جدید به نام Programmers Development Systems فعالیت کرد.او در اواسط دهه 1980 بیششتر طراحان بازی ها از برناه او برای کارشون استفاده میردن.البته در انگلستان.در دهه 90 اندی به امریکا مهاجرت کرد و به عنوان طراح ارشد در شرکت Viacom New Media کار کرد.

او در سال 1999 به استودیوی ماکروسافت پیوست و در این مدت او به عنوان مدیر تولید در ماکروسافت کار میکرده و البته به عنوان طراح در BIOWARE (استودیوی محبوب و قدرتمند در زمینه بازی های نقش افرینی ) Gas Powered Games ، DoubleFine، PipeWork ،Gearbox ، Turbine ، Climax ،Bungie کار میکرده .اندی به عنوان رئیس توسعه بازی در Bungie کار کرده و در زمبنه Xbox و 360 هم فعالیت داشته.او دو سال رو در ماکروسافت در زمینه رئیس توسعه برای گرافیک ویندوز و تیم گرافیکی اون کار کرده وو در DX10 و کار بر روی اون فعالیت داشته .

Steve Theodore

استیو کار خود رو با کار بر روی انیمیشن کامپیوتری شروع کرد در سال 1995 به صتعت بازی های کامپوتری پیوست و در باز Mech Commander به عنوان مدل ساز و انیماتور فعالیت کرده . در سال 1997 او به سییاتل رفت و به استودیوی VALVE پیوست.و در بازی HL و Team Fortess و کانتر و Team Fortess II و بسیاری از پروژه های Online کار کرده.در محدوده سال های 2002 تا 2004 او به تحقیق در زمینه توسعه بر روی سیستم the Granny animation system رو در کار خود داشته و او به عنوان رئیس هنری تکنیکی برای Zipper Interactive کار میکرده و به انها در زمینه تکنولوژی در قسمت کنسول های نسل بعد کمک میکرده.

اینم لینک سایت :

اینجا کلیک کنید

خداحافظ

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,795
نام
امین
ایول محمد رضا خیلی خوشحالم که دوباره شروع کردی.
72.gif
72.gif

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
شاید مشکلاتی داشته باشه ولی به نظر من فعلا حرف اول رو میزنه مخصوصا با بازی های زیبایی که میده بیرون بعد از اونم شرکت Ea بهترین بعدشم که دیگه شرکت که بازی Gta رو ساخته الان اسمش رو زیاد یادم نیست
تو این چند ساله EA یه بازی خوب داده بیرون اونم Battlefield بود.بقیه بازیهاش هیچ چیز خاصی نداشته و هر روز پس رفت کرده این شرکت.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
یعنی شما می خواید بگید بازی نید فور اسپید بدرد نمیخورد یا فیفا من طرفدار Proهستم ولی نباید فیفا رو هم دست کم گرفت یا Nfs واقعا عالی بود فقط یک بازی نبود امسال خوب داد بیرون فکر میکنم سیمز هم برایEa بوده باشه یعنی اینم بی مزست بی انصافی بچه ها

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

پیش نمایش بازی Star wars :Empire at war رو در صفحه اول سایت خوندم.

ولی یه چیزی به نظرم برای این متن کم بود.(البته نظر منه ها )

این تیم طراح بازی هستش.سردر ساختمون واقعا زیباس و با ارم بسیار قشنگ پتروگلیف تزئین شده.

جدا از دیدن این عکس لذت بردم.

اینم همون عکس البته بزرگش.

در مورد این گروه اینو بگم که این گروه بازی های زیر رو درست کرده.سعی مینکم در مورد این استودیوی یه سری اطلاعات گیر بیارم و وبراتون بزارم.

این لیست بازی هایی هستش که این گروه توش دخیل بودن.

اگه به این لیست با دقت نگاه کنین میبینین که بازی هایی رو این تیم توش دخیل بوده که در زمان خودش و بعضی ها حتی تا الان بسیار معروف بوده و هستن.

این لیستو دیگه نمیشه فارسی گذاشت.

Earth & Beyond (2002), EA / Westwood Studios

Command & Conquer: Generals, Electronic Arts

Command & Conquer: Generals Zero Hour, Electronic Arts

Command & Conquer: Renegade (2002), Electronic Arts

Pirates: The Legend of Black Kat (2002), Electronic Arts

Emperor: Battle for Dune (2001), Electronic Arts

Command & Conquer: Red Alert 2 (2000), Electronic Arts

Command & Conquer: Red Alert 2 (Collector's Edition) (2000), Electronic Arts

Command & Conquer: Tiberian Sun: Firestorm (2000), Electronic Arts

Command & Conquer: Sole Survivor Online, Westwood Studios

Lands of Lore: Guardians of Destiny, Virgin Interactive Entertainment

Command & Conquer: Tiberian Sun (1999), Electronic Arts

Command & Conquer: Tiberian Sun (Platinum Edition) (1999), Electronic Arts

Command & Conquer Gold (1997), Westwood Studios

Lands of Lore: Guardians of Destiny (1996), Virgin Interactive Entertainment

Blade Runner (1997), Virgin Interactive Entertainment

Toonstruck - Virgin Interactive Entertainment

Command & Conquer: Red Alert: Counterstrike (1997), Virgin Interactive Entertainment

Command & Conquer: Red Alert (1996), Virgin Interactive Entertainment

Command & Conquer: The Covert Operations (1996), Virgin Interactive Entertainment

Civilization III

Civilization III: Play the World

Civilization III: Conquests

Lord of the Rings: Battle for Middle Earth

Monopoly CD-ROM / Internet (1995), Hasbro Interactive

Command & Conquer (1995), Nintendo, Sega, Virgin Interactive Entertainment

Z, Renegade Software / The Bitmap Brothers

Gods, Renegade Software, Mindscape / The Bitmap Brothers

The Legend of Kyrandia: Malcolm's Revenge (1994), Virgin Interactive Entertainment

The Legend of Kyrandia: Hand of Fate (1993), Virgin Interactive Entertainment

Lands of Lore: The Throne of Chaos (1993), Virgin Interactive Entertainment

Dune 2: The Building of a Dynasty (1992), Virgin Interactive Entertainment

The Legend of Kyrandia (1991), Virgin Interactive Entertainment

Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon (1991), Strategic Simulations, Inc.

Eye of the Beholder (1990), Capcom Entertainment, Strategic Simulations, Inc.

Circuit's Edge (1990), Infocom

California Games - Epyx

Roadwar Europa - Strategic Simulations, Inc.

Roadwar 2000 - Strategic Simulations, Inc.

Phantasie III - Strategic Simulations, Inc.

Buffalo Bill's Wild West Rodeo Show(1988), Tynesoft

Beverly Hills Cop (1988), Tynesoft

Barnum & Bailey's Circus Games (1987), Tynesoft

Sid Meier's SimGolf

Sid Meier's Pirates!

دوستان به آخرین نفر در ستون جلو از سمت چپ دقت کنن.این طرف کسی بوده که زمانی بلیزارد دنبالش بوده و به عنوان همه کاره بازی LoTR:BfME با EA کار میکرده.همون بابایی که شلوار تیره کوتاه پاشه.موهاس سفیده.الان هر چی فکر میکنم اسمشو یادم رفته ولی براتون اسمش میزارم.

لطفا این لیست رو دوستداران بازی با دقت نگاه کنن.

خداحافظ

آخرین ویرایش:

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

اين مقاله اي است در مورد جنجالي که در id به خاطر بازي دوم اتفاق افتاد

چون من به شخصه مقالاتی که مربوط به Id هست رو سعی میکنم بخونم.

در مورد این مقاله همون موقع که توی سایت گذاشته شد یکمم به این مخ نداشتم فشار اوردم که این مقاله رو قبلا کجا خونده بودم.;) ;) ;)

ولی این مطلب به طور کامل و در یک مقاله 4 صفحه ای برای مجله شبکه بوده اونم در سال 81 شماره 22.صفحات 110-111-112-113.

خب این دوستانی که توی بازیکده این مطلب رو گذاشتن مال 30 تیر 84 هستش.تاریخ اون پست رو میگم.که این دوستان از توی اون مجله با 3 سال تاخیر کپی کردن و بدون منبع!!!!!!!! به نام خودشون اون مطلب رو گذاشتن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سعی کنیم حداقل توی این مسائل و کپی کردن مطالب یکم دقت کنیم.مطلب رو با 3 سال تاخیر اوردن و بدون ذکر منبع به نظرتون کار خوبیه ؟؟؟؟؟

اگه خواستید کل مقاله رو بخونید این لینکش.

لینک مقاله با فرمت PDF

اینم اصل لینک تاریخ اون مطلب رو نگاه کنید.

لینک اصلی مجله شبکه

با تشکر ار محمد هادی صباغ

اینجا خیلی از اعضای Id رو میبینید.میخواستم از این مقاله برای معرفی بازی دوم استفاده کنم که این مطلب رو داشته باشید تا بعد

خداحافظ

آخرین ویرایش:

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

ببخشید به خاطر یه پست اضافه.

ولی نخواستم پست قبلی خراب بشه.

اینم اون کسی که دنبال اسمش میگشتم.بالاخره تونستم اسمشو پیدا کنم.

دوستان به آخرین نفر در ستون جلو از سمت چپ دقت کنن.این طرف کسی بوده که زمانی بلیزارد دنبالش بوده و به عنوان همه کاره بازی LoTR:BfME با EA کار میکرده.همون بابایی که شلوار تیره کوتاه پاشه.موهاس سفیده.الان هر چی فکر میکنم اسمشو یادم رفته ولی براتون اسمش میزارم.

خداحافظ

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
یعنی شما می خواید بگید بازی نید فور اسپید بدرد نمیخورد یا فیفا من طرفدار Proهستم ولی نباید فیفا رو هم دست کم گرفت یا Nfs واقعا عالی بود فقط یک بازی نبود امسال خوب داد بیرون فکر میکنم سیمز هم برایEa بوده باشه یعنی اینم بی مزست بی انصافی بچه ها
ببین میثم جان EA در بازی The Sims فقط نقش Publisher رو داره و کل بازی رو Maxis میسازه.ولی مثلا بازیهایی مثل فیفا ، NFS ، BF و... رو خودش میسازه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر