انتخاب بهترین موس گیمینگ!

انتخاب بهترین موس گیمینگ!

• 1. لاجیتک G700

رای‌ها: 20 16.7%
  • 2. لاجیتک G9X

رای‌ها: 14 11.7%
  • 3. ریزر OUROBOROS

رای‌ها: 32 26.7%
  • 4. ریزر TAIPAN

رای‌ها: 15 12.5%
  • 5. ریزر IMPERATOR

رای‌ها: 8 6.7%
  • 6. ریزر OROCHI

رای‌ها: 2 1.7%
  • 7. ریزر DEATHADDER

رای‌ها: 23 19.2%
  • 8. ریزر COPPERHEAD

رای‌ها: 6 5.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    120

arvinhalfblood

کاربر سایت
Jun 7, 2013
8
سلام دوستان .بنده می خواستم موس گیمینگ بگیرم.الان دو تا انتخاب دارم یکی razer ouroboros یکی هم razer mamba . بین اینا کدوم رو پیشنهاد می دید؟(می خوام حتما ریزر باشه) خوش دستی برام مهمه و برای fps یا بازی مثل دوتا 2 می خوام.
و یک سوال دیگه اینکه منظور از large hand و small hand دقیقا چه سایز دستی منظوره؟

-

TIE

کاربر سایت
Aug 23, 2008
71
سلام دوستان

برای بازیهای شوتر و ادونچر مثل BF serires, Call of Duty, Far Cry,AC series ,... برای موس Deathadder Chroma 2014 چه پدی رو توصیه میکنین؟
فرق شاخص مدلهای ریزر speed و control در چیست؟

!ƑąςэℓєŞș

کاربر سایت
Sep 11, 2012
256
سلام دوستان

برای بازیهای شوتر و ادونچر مثل BF serires, Call of Duty, Far Cry,AC series ,... برای موس Deathadder Chroma 2014 چه پدی رو توصیه میکنین؟
فرق شاخص مدلهای ریزر speed و control در چیست؟

سطح پد Control دارای تکسچر های بزرگ و زبر هست که با هر ماوسی هم سازگار نیست، سرعت ماوس رو کم میکنه ولی دقتش رو بیشتر. Speed دقیقا برعکس Control هستش، تکسچر های ریز و سطح نرمش باعث میشه ماوس عملا روش لیز بخوره و برای بازی های Fast Paced و Shooter مناسب تره.
در کل به سلیقه و بودجه خودتون برمیگرده، ولی من به شما دو مدل Razer Goliathus Speed Edition Alpha و Steelseries QcK رو پیشنهاد میکنم.

TIE

کاربر سایت
Aug 23, 2008
71
سطح پد Control دارای تکسچر های بزرگ و زبر هست که با هر ماوسی هم سازگار نیست، سرعت ماوس رو کم میکنه ولی دقتش رو بیشتر. Speed دقیقا برعکس Control هستش، تکسچر های ریز و سطح نرمش باعث میشه ماوس عملا روش لیز بخوره و برای بازی های Fast Paced و Shooter مناسب تره.
در کل به سلیقه و بودجه خودتون برمیگرده، ولی من به شما دو مدل Razer Goliathus Speed Edition Alpha و Steelseries QcK رو پیشنهاد میکنم.

ممنون

1-این سری آلفا چه توفیری میکنه با معمولیش؟
2-در مورد سری deathadder بخصوص 2014 آن چیست؟
3-کیبورد خوب از سری ریزر چیرو توصیه میکنید؟

!ƑąςэℓєŞș

کاربر سایت
Sep 11, 2012
256
ممنون

1-این سری آلفا چه توفیری میکنه با معمولیش؟
2-در مورد سری deathadder بخصوص 2014 آن چیست؟
3-کیبورد خوب از سری ریزر چیرو توصیه میکنید؟

1. بجز طرحشون تفاوت دیگه ای با ورژن 2014 ندارند، ولی تجربه شخصی خودم این بوده که بیشتر ماوس ها روی سطح مشکی عملکرد بهتری دارن.

2. نظرم مثبته! :d ولی خرید ماوس بستگی به خیلی چیز های شخصی از جمله طرز نگه داشتن ماوس، تعداد دکمه ها و بودجه داره. حتما در برند های دیگه هم جستجو کنید شاید مدل بهتر و مناسب تری پیدا کردید.

3. متاسفانه در این مورد اطلاعی ندارم.

چون حس میکنم تصمیم آخرتون با ریزر خواهد بود، یه توضیح کوچک راجع به این برند بدم. در مورد کیفیت بی نظیر محصولات ریزر هیچ شکی نیست، ولی متاسفانه از نظر نرم افزاری اصلا نمیشه همچین حرفی زد؛ سیناپس یکی از افتضاح ترین درایور هاییه که مجبور به تحملش شدم!

siavash077

کاربر سایت
Jun 21, 2013
191
نام
Siavash
اقا یه سوال من میخوام الان mouse death adder بگیرم توی سایت ریزر دیدم فقط 2013 داشت ایا این اخرین نسخشه؟ من شنیدم 2014 هم داره:|

TIE

کاربر سایت
Aug 23, 2008
71
اقا یه سوال من میخوام الان mouse death adder بگیرم توی سایت ریزر دیدم فقط 2013 داشت ایا این اخرین نسخشه؟ من شنیدم 2014 هم داره:|

بله
سری deathadder Chroma 2014
تو پایتخت اخیرا پرسیدم بود

- - -ویرایش - - -

1. بجز طرحشون تفاوت دیگه ای با ورژن 2014 ندارند، ولی تجربه شخصی خودم این بوده که بیشتر ماوس ها روی سطح مشکی عملکرد بهتری دارن.

2. نظرم مثبته! :d ولی خرید ماوس بستگی به خیلی چیز های شخصی از جمله طرز نگه داشتن ماوس، تعداد دکمه ها و بودجه داره. حتما در برند های دیگه هم جستجو کنید شاید مدل بهتر و مناسب تری پیدا کردید.

3. متاسفانه در این مورد اطلاعی ندارم.

چون حس میکنم تصمیم آخرتون با ریزر خواهد بود، یه توضیح کوچک راجع به این برند بدم. در مورد کیفیت بی نظیر محصولات ریزر هیچ شکی نیست، ولی متاسفانه از نظر نرم افزاری اصلا نمیشه همچین حرفی زد؛ سیناپس یکی از افتضاح ترین درایور هاییه که مجبور به تحملش شدم!

یعنی تو تغییر dpi که بیشترین کاربردو داره مشکل داره یا مسائل دیگه؟

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
252
نام
آرش
با اجازه دوستان:
بجز طرحشون تفاوت دیگه ای با ورژن 2014 ندارند، ولی تجربه شخصی خودم این بوده که بیشتر ماوس ها روی سطح مشکی عملکرد بهتری دارن.
ضمنا این سری از ماوس‌پدهای ریزر که رنگ مشکی بیشتر توشون استفاده شده، از لحاظ ظاهری هم سازگاری بهتری با میزکارها و لوازم جانبی مختلف دارن.
در مورد سری deathadder بخصوص 2014 آن چیست؟
در مورد DA یک چیزی رو اضافه کنم: دث‌ادر ماوس خیلی خوبیه و در حال حاضر یکی از بهترین انتخاب‌ها هست. فقط به نظر من کلیدهاش زیادی حساسه و این ممکنه باعث بشه که برای بالا نگه‌داشتن انگشت‌ها و جلوگیری از کلیک تصادفی ناچار بشید دست‌تون رو تو وضعیت نه‌چندان راحتی نگه دارید. البته من فقط یک مدل دموش رو امتحان کردم؛ ضمن اینکه شرایط ممکنه برای شما متفاوت باشه، مثلا اگه ماوس رو صرفا برای گیم، و نه کارهای اداری، لازم دارید احتمالا مشکلی براتون پیش نمیاد. راستی، ماوس Rival استیل‌سریز هم، با وجود قیمت ریالی بالاش در بازار، می‌تونه تو لیست انتخاب‌هاتون باشه (اگه انگشت‌های بلند و کشیده‌ای دارید).
کیبورد خوب از سری ریزر چیرو توصیه میکنید
بنده هم در این مورد اطلاع چندانی ندارم، ولی مدتی پیش دنبال کیبورد گیمینگ بودم (البته مشاوره خوبی ندادم و رفیق‌ام که دنبال قیمت مناسب‌اش می‌گشت نتیجه خوبی نگرفت! ). کلا انتخاب کیبورد گیمینگ می‌تونه خیلی سخت باشه. بر مبنای شنیده‌ها و نظرهای کاربرها و کمی تجربه شخصی:

ریزر دو سری دث‌استاکر (با لایه لاستیکی) و بلک‌ویدو (مکانیکی) رو داره که بلک‌ویدو به‌خاطر مکانیکی بودن‌اش گرون‌تر هست. این سری تکیه‌گاه مچ نداره و ظاهرش هم می‌تونست بهتر باشه، ولی خیلی‌ها ازش راضین. بلک‌ویدوها دو نسخه دارن که سوئیچ‌های یکی معمولی (صدادار) هست و یکی دیگه بی‌صدا (Stealth). اگه سر صبح و نصفه‌شب زیاد بازی می‌کنید، قاعدتا Stealth انتخاب خیلی مناسب‌تری هست. دث‌استاکرها رو شخصا، البته سوای قیمت، می‌پسندم، به‌ویژه اون پالم‌رست‌شون راحت به نظر میاد؛ منتهی باید ببینید که می‌تونید با کلیدهای چیکلت کنار بیاین یا نه، چون اکثرا برای گیم مناسب نمی‌دونن‌شون. ضمنا بدنه این سری رو «بعضا» ضعیف می‌دونن، طوری که با فشار کلیدهای میانی ممکنه کمی خم بشه.

انتخاب از برندهای دیگه هم اصلا آسون نیست. لاجیتک بعضی مدل‌هاش مثل G710 پلاس واقعا خوب از کار در اومدن، گرچه قیمت بالایی دارن (البته صفحه‌نمایش‌هایی که تو این کیبوردها هست بعید می‌دونم در عمل کارایی داشته باشه). استیل‌سریز دو سری مکانیکی و لاستیکی رو داره که مکانیکی‌ها اصلا ظاهر جالبی ندارن (به‌ویژه با توجه به قیمت بالا و غیرمنصفانه SteelSeries تو کشور)، ولی کارایی‌شون بالاس. در این میون کیبورد Apex (غیر مکانیکی) با ظاهر خاص و نورپردازی‌ش خیلی جلب توجه می‌کنه که متاسفانه گویی کیفیت ساخت و قالب کلید اسپیس‌اش خوب از کار درنیومده (بنا به نظر کاربرای نیواگ و ...). دیگه Roccat رو داریم و صفحه‌کلیدهای کولرمستر رو که طرافدارای خاص خودشون رو دارن. همین‌طور سری SideWinder مایکروسافت که قیمت‌هاشون به نسبت پایینه. البته رفیق‌ام یکی از همین کیبوردها رو گرفت که بعد از مدتی دچار مشکل تو کلید استارت شد (بنا به مشورت بنده!). جالب اینجاست که بنا به شنیده‌ها مدل X6 این سری مشکل Ghosting داره و فشار همزمان بعضی کلیدهای پرکاربرد تو گیمینگ رو نمی‌تونه تشخیص بده. کیبوردهای مکانیکی Corsair رو هم خیلی تعریف می‌کنن ولی پیدا کردن‌شون تو بازار آسون نیست.
پ.ن: خودم عاقبت رفتم سراغ فراسو!
سیناپس یکی از افتضاح ترین درایور هاییه که مجبور به تحملش شدم
دقیقا! کلا Synapse 2 ایده مسخره‌ای داره؛ اینکه تنظیمات روی فضای ابری ذخیره بشه و برای انجام یه سری تغییرات مجبور شی به حساب‌کاربریت لاگین شی. البته این رو هم بگم که مدتیه محصولات ریزر از لحاظ سخت‌افزاری هم تو بعضی مدل‌ها افت داشتن؛ ضمن اینکه نسخه‌های های‌کپی‌شون تو بازار کم نیست.

پ.ن: گمونم کمی زیاد نوشتم! :-?:d

siavash077

کاربر سایت
Jun 21, 2013
191
نام
Siavash
اقا الان یکی خوشگل توضیح بده در مورد این سری 2014 death adder من هم موسشو میخوام هم کیبورد و فرقاشون هم میشه توضیح بدید(قیافه شکل و ..)بعدشم کی اومد من خبر ندارم :D

TIE

کاربر سایت
Aug 23, 2008
71
ممنون از توضیحات مبسوطتون

1-با توجه به توضیحات شما به این نتیجه رسیدم که من چون بیشتر برای کار گیم از دستگاه خانگیم استفاده میکنم deathadder انتخاب مناسبی است با توجه به اینکه پیاپی در میان رده موسهای برتر انتخاب شده

2-در مورد کیبورد هنوز نتونستم تصمییم بگیرم بین مکانیکی و غیر مکانیکی
چون تجربه بازی با سریهای مکانیکالو نداشتم نمیدونم مزیتش اصلیش چیه؟
اگر از دوستان کسی این تجربرو داره ما رو هم در جریان نظرات کاربردیش بزاره ممنون میشم

pkarash

کاربر سایت
Aug 22, 2012
252
نام
آرش
1-با توجه به توضیحات شما به این نتیجه رسیدم که من چون بیشتر برای کار گیم از دستگاه خانگیم استفاده میکنم deathadder انتخاب مناسبی است با توجه به اینکه پیاپی در میان رده موسهای برتر انتخاب شده
شخصا اگه قرار باشه از برند ریزر ماوسی رو انتخاب کنم حتما سراغ دث‌ادر می‌رم. ماوس خوبی هست و قیمت معقولی رو هم در بین ساخته‌های ریزر داره (البته اگه از حساسیت بالای کلیدها بگذریم که این هم تا اندازه زیادی به نظر کاربر برمی‌گرده). اما اگه براتون مقدور هست، بهتره که ماوس‌های دیگه‌ای که تو این بازه قیمتی هستن رو هم امتحان کنید، مثلا Logitech G500s.
2-در مورد کیبورد هنوز نتونستم تصمییم بگیرم بین مکانیکی و غیر مکانیکی
چون تجربه بازی با سریهای مکانیکالو نداشتم نمیدونم مزیتش اصلیش چیه؟
اگر از دوستان کسی این تجربرو داره ما رو هم در جریان نظرات کاربردیش بزاره ممنون میشم
خب در این مورد همدردیم! اما اگه از جنبه تجربه شخصی بگذریم:
کیبوردهای مکانیکی (یا تمام‌مکانیکی) معمولا قیمت بسیار بالاتر و وزن بیشتری نسبت به کیبوردهای معمولی با لایه لاستیکی دارن، ولی در عوض عمر طولانی‌تری رو می‌تونن داشته باشن. یکی از امتیازهای اصلی مکانیکی‌ها اینه که شما بهتر و دقیق‌تر می‌تونید فشار خوردن و عمل کردن کلید رو تشخیص بدید. توی کیبوردهای معمولی بازخورد کلید معمولا کمی مبهم هست، یعنی معلوم نمی‌شه که دقیقا در چه نقطه‌ای و با چه میزان جابجایی عمودی، کلید عمل می‌کنه. اما در مکانیکی‌ها چون زیر کلید یک سوئیچ هست، نه لاستیک که تغییر شکل‌اش ناگهانی و دارای یک «پله» بحرانی مشخص نیست، شما می‌تونید بازخورد بهتری داشته باشید و زمان عمل کردن کلید رو بهتر تشخیص بدید. این موضوع تو تایپ، که سرعت فشار دادن و رها کردن کلیدها بالاست، خیلی به تایپیست کمک می‌کنه و تو بعضی از سبک‌های بازی‌هام می‌تونه برای گیمر مزیت باشه. ضمنا کیبوردهای مکانیکی خیلی‌هاشون دارای بازخورد صوتی هم هستن (یه چیزی شبیه صدای ماشین تایپ) که تایپیست رو از عمل کردن کلید مطمئن می‌کنه. البته این صفحه‌کلیدها با سوئیچ‌های مختلفی عرضه می‌شن که بعضی‌هاشون بی‌صدا هستن (مثل کیبوردهای بلک‌ویدوی نسخه Stealth ریزر) یا تو میزان بازخورد لمسی و شدت صدا با هم تفاوت دارن.

مورد دیگه اینه که کلیدهای کیبوردهای مکانیکی معمولا به مقدار فشار و جابجایی عمودی کمتری نیاز دارن تا عمل کنن. البته سازنده‌ها در این مورد اغراق می‌کنن و همین اختلاف ناچیزی رو که در جابجایی عمودی این کلیدها برای عمل کردن نیاز هست و نهایتا به چند صدم ثانیه تاخیر در اجرای فرمان می‌تونه منجر بشه، گاهی حیاتی می‌دونن! این رو هم بگیم که سرعت فشار دادن پیاپی یک کلید تو مکانیکی‌ها بیشتره، چون تو صفحه‌کلیدهای معمولی بعد از فشار دادن کلید، برجستگی‌های سطح لاستیکی کلید رو به سر جاش برمی‌گردونه، در حالی که در کلاس دیگه، فنر این وظیفه رو به عهده داره که طبیعتا کسری از ثانیه سریع‌تر می‌تونه این کار رو انجام بده.

اینکه آیا شما به کیبورد مکانیکی نیاز داری یا نه رو نمی‌شه قطعی گفت. این کیبوردها برای تایپ بسیار مناسب هستن، ولی برای بازی... فکر نمی‌کنم راهی باشه جز اینکه خودتون یک جوری امتحان کنید. البته دسترسی به صفحه‌کلیدهای مکانیکی جهت تست کار ساده‌ای نیست، اما اگه تایپیست حرفه‌ای تو آشناها داشته باشید، ممکنه طرف از این نوع کیبوردها استفاده کنه و بتونید یه ناخنکی بهش بزنید. راستی، سری‌های جدید کیبوردهای بلک‌ویدوی ریزر (قدیمی‌ها رو نمی‌دونم) بسته‌بندی‌شون طوری هست که کلیدهای جهت‌نماشون بیرون از بسته قرار می‌گیره و شما می‌تونید اون‌ها رو فشار بدید و یه امتحانی بکنید (هم نسخه معمولی و هم بی‌صدا رو). هرچند این اصلا نمی‌تونه کافی باشه، ولی باز هم از هیچی بهتره. اگه فروشگاهی دم دست‌تون هست که محصولات ریزر رو داره، می‌تونید دستکم با حس کلیدهای مکانیکی ریزر آشنا بشید.

اقا الان یکی خوشگل توضیح بده در مورد این سری 2014 death adder من هم موسشو میخوام هم کیبورد و فرقاشون هم میشه توضیح بدید(قیافه شکل و ..)بعدشم کی اومد من خبر ندارم :D
تا جایی که می‌دونم، نسخه‌های مختلف محصولات ریزر (که با سال عرضه مشخص می‌شن) معمولا تفاوت ظاهری خاصی با نسخه‌های قبلی‌شون ندارن و اغلب تو جزئیاتی مثل نور پس‌زمینه متفاوتن (البته به‌جز استثناهایی مثل ماوس Naga که نسخه 2014ش قالب کلیدهاش هم تغییر کرده). تو ماوس‌های ریزر معمولا نسخه‌های جدید یک مدل بیشتر تغییرات‌شون به داشتن مقدار DPI بالاتر و این‌ها برمی‌گرده. البته چون این نام‌گذاری با سال عرضه بیشتر توسط منتقدها و کاربرها استفاده می‌شه و خود ریزر زیاد ازش استفاده نمی‌کنه و بیشتر با عبارت‌هایی مثل 3G و 4G نسل ماوس‌ها رو مشخص می‌کنه، تشخیص دادن نسخه ماوس گاهی یکم سخت می‌شه. در این میون، اگه منظور از DA 2014 ماوس DeathAdder Chroma هست که تازگی عرضه شده باید گفت که سری کروما که الان یک کیبورد (بلک‌ویدو کروما)، دو ماوس (دث‌ادر کروما و ناگا اپیک کروما) و یک هدست (کراکن 7.1 کروما) ازش تو بازارهای جهانی هست و به جز ناگا اپیک بقیه‌اش باید تو کشور باشه، عملا نسخه قبلی این مدل‌ها هست که به نورپردازی 16 میلیون رنگ مجهز شده (در این میون دث‌ادر مقدار DPIش هم بالا رفته، بقیه رو هم نمی‌دونم چه تغییراتی دارن). این نورپردازی یه سری افکت هم داره که می‌تونید انتخاب‌شون کنید. تو ماوس و هدست که افکت‌ها محدودن، ولی تو کیبورد مکانیکی بلک‌ویدوی این سری، افکت‌های جذابی هست. اینجا رو ببینید:

Razer BlackWidow Chroma - Mechanical Gaming Keyboard

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر