نکات مهم در مورد Brick شدن Wii (حتما بخوانید!)

Tiik_Taak24

کاربر سایت
Sep 17, 2006
1,106
نام
Mohammad
خوب كمي املا كار كن كه بچه ها ايراد نگيرن بعد بيا بنويس در هر وقت تو اينترنت اومدي تو مسنجر on شو ok

عزیزم برایه هر کسی یکی یا دوتا اشتباه پیش میاد این دلیل نمیشه که همش بیان اشتباه رو به روخ بکشن;)--تو یاهو هم onمیشمok:cheesygri

Silenthill_ir

کاربر سایت
Aug 11, 2006
1,613
نام
محمد
سلام بچه ها
چجوري ميشه فريم ور Wii را آپديت كرد ؟
اين كار رو بايد با بازي هاي جديد انجام داد ؟
ببخشيد اگه اين سوال قبلا جواب داده شده :blushing:
آپديت داشبورد چطور ؟
GOOD LUCK

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
سلام بچه ها
چجوري ميشه فريم ور Wii را آپديت كرد ؟
اين كار رو بايد با بازي هاي جديد انجام داد ؟
ببخشيد اگه اين سوال قبلا جواب داده شده :blushing:
آپديت داشبورد چطور ؟
GOOD LUCK

2 راه واسه آپدیت هست:

1. اینترنت (از طریق خود Wii)

2. با استفاده از بازی ها (به شرط اینکه اون بازی حاوی آپدیت باشه). بازی های جدید توشون آپدیت دارن که بعضی وقت ها مشکل ساز میشن...

داشبورد ؟! داشبورد مال 360 ـه. Wii داشبورد ماشبورد نداره... :cheesygri

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
خوب بچه ها من Wii رو با Super Mario Galaxy ریجن J به 3.0 آپدیت کردم!!! :love: (با تشکر از آقا مهدی گل)

بهتره که همگی با این بازی دستگاهتون رو آپدیت کنید تا بازی ها رو با خیال راحت بازی کنید...

اون دوستانی هم که کنسولشون توی فیرمورهای 2.0 و 2.2 semi brick شده بود هم میتونن با این بازی دستگاهشون رو آپدیت کنن تا مشکلشون حل بشه...

با تشکر...

PiPPiN

کاربر سایت
Apr 4, 2007
65
بسیار عالی، آیا شما firmware مربوط به modchip-تون رو قبلا update کرده بودید؟ چون مثل اینکه Super Mario Galaxy رو اکثر modchipها بدون update اجرا نمیشه.

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
بسیار عالی، آیا شما firmware مربوط به modchip-تون رو قبلا update کرده بودید؟ چون مثل اینکه Super Mario Galaxy رو اکثر modchipها بدون update اجرا نمیشه.

راستش نه! اجرا هم نشد چون همون فیرمور خودشه و تا حالا آپدیتش نکردم، ولی مهم تر این بود که فیرمور خود Wii بالاخره پس از ماه ها انتظار (:p) شد 3.0.

میخوام اول 1.9b رو بریزم ؛ بعد اون 1.9g Hotfix . راستی واسه آپدیت wiikey باید حتما دسته GameCube داشت ؟!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
PiPPiN جان کم پیدایی! دلمون تنگ شده بود! :cheesygri

Tiik_Taak24

کاربر سایت
Sep 17, 2006
1,106
نام
Mohammad
راستش نه! اجرا هم نشد چون همون فیرمور خودشه و تا حالا آپدیتش نکردم، ولی مهم تر این بود که فیرمور خود Wii بالاخره پس از ماه ها انتظار (:p) شد 3.0.

میخوام اول 1.9b رو بریزم ؛ بعد اون 1.9g Hotfix . راستی واسه آپدیت wiikey باید حتما دسته GameCube داشت ؟!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

(psxgamer جان باید از کجا این اپدایت رو دانلود کرد
خواهش میکنم به ما هم اموزش بده من اصلا نمیدونم باید چیکار کنم!!!
ممنونت میشم

PiPPiN

کاربر سایت
Apr 4, 2007
65

تا جایی که من تجربه کردم با دکمه‌ی reset روی خود دستگاه هم میشه کار کرد و دسته gamecube اجباری نیست.
ممنون از لطفت، به خاطر کنکور و کلاس کمتر فرصت میکنم بیام اینترنت :) دستگاهمم wiican داره که هیچ update-ی براش نیست-(لااقل من ندیدم) و SuperMario Galaxy قاعدتا روش اجرا نمیشه، برای همین یه خورده هم دپرس شدم :biggrin1:
---
اینطور که اخیرا خبرش منتشر شده روی دستگاههایی که Firmware 3 به بالا دارن در صفحه‌ی سیاه‌رنگی که متن هشدار ایمنی هست(قبل از اینکه وارد wii menu بشید) اگر دکمه‌های + و - روی wiimote رو نگهدارید و در همون حالت بعد A رو هم بزنید وارد Maintenance mode میشه که هنوز معلوم نیست به دردمیخوره یا نه :)

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
ببخشید بچه ها چند روز این تلفن لعنتی قطع بود نتونستم آنلاین بشم...
(psxgamer جان باید از کجا این اپدایت رو دانلود کرد
خواهش میکنم به ما هم اموزش بده من اصلا نمیدونم باید چیکار کنم!!!
ممنونت میشم
prince جان باید بری سایت خود Wiikey اینم لینک صفحه دانلود آپدیت هاس:

http://wiikey.cn/resources.html

برای اجرای mario galaxy باید اون Hotfix یا 1.9g رو دانلود کنی و بریزی روی DVD بعد بذاری تو Wii.

از اینجا به بعدش رو هنوز خودم امتحان نکردم ؛ اما احتمالا تا امشب آپدیتش می کنم...

تا جایی که من تجربه کردم با دکمه‌ی reset روی خود دستگاه هم میشه کار کرد و دسته gamecube اجباری نیست.
چه خوب!! فکر کردم حتما باید دسته هم باشه...
ممنون از لطفت، به خاطر کنکور و کلاس کمتر فرصت میکنم بیام اینترنت :) دستگاهمم wiican داره که هیچ update-ی براش نیست-(لااقل من ندیدم) و SuperMario Galaxy قاعدتا روش اجرا نمیشه، برای همین یه خورده هم دپرس شدم :biggrin1:
---
آره واقعا هم جای دپرس شدن هم داره !! ;)
اینطور که اخیرا خبرش منتشر شده روی دستگاههایی که Firmware 3 به بالا دارن در صفحه‌ی سیاه‌رنگی که متن هشدار ایمنی هست(قبل از اینکه وارد wii menu بشید) اگر دکمه‌های + و - روی wiimote رو نگهدارید و در همون حالت بعد A رو هم بزنید وارد Maintenance mode میشه که هنوز معلوم نیست به دردمیخوره یا نه :)

تغییرات دیگه فیرمور 3 تا اینجایی که من فهمیدم:

. اومدن ساعت توی Wii menu
. تغییر شکل weather و news channel
. زودتر خاموش و روشن شدن Wii (این نظر شخصی بود!)

Tiik_Taak24

کاربر سایت
Sep 17, 2006
1,106
نام
Mohammad
اولین چیزایی که بعد اپدایت به چشم میان
915692_20071106_screen004.jpg

915692_20071106_screen005.jpg

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
خوب بچه ها من دیروز یه چند ساعتی وقت گذاشتم واسه آپدیت Wiikey اما...

اول اینجا بگم که چه طوری باید Wiikey رو آپدیت کرد:

1. فایل های 1.9g و Setup Disk v1.3 رو از سایت Wiikey دانلود کنید.

2. قایل ها رو از حالت فشرده خارج کنید، و بعد فایل ISO مربوط به ریجن دستگاه خود را (JAP) روی یک DVD رایت کنید.
(من اول با Nero رایت کردم ، Wii هیچ کدوم رو نشناخت ولی بعد با ImgBurn رایت کردم ، اجرا شدن ؛ این برنامه تو گوگل سرچ کنید و دانلود. 1 مگ هستش) با سرعت پایین رایت کنید.

4. اگر درست ISOها رو رایت کرده باشید ، Wii اون ها رو به عنوان یه بازی GamCube میشناسه...

5. خوب حالا میرسه به مراحل آپدیت. اول Test میکنه بعد از تست میگه A یا reset رو بزن. وقتی میزنی میگه Error : Check system connections.
چند بار دیگه هم گذاشتم ولی هیچ فرقی نکرد...

البته دیدم خیلی ها این مشکل رو دارن و چند تا دلیل برای این error بیان کردن:

یکی این که میگن این آپدیت با یه سری از چیپ های Wiikey سازگار نیست. یا اینکه میگن بعد از آپدیت به 3.0 با SMG دیگه آپدیت ها کار نمی کنن....

حالا دوستان این آپدیت رو انجام بدن ببینن برای اونا هم این مشکل پیش میاد یا نه...

residentevil4

کاربر سایت
Oct 28, 2005
910
اگه ما دستگاه رو به ورژن 3.1 آپديت بكنيم اگه يه بازي مثل super mari galaxy رو كه خودش آپديت به ورژن 3 ميكنه تو دستگاه بزاريم ورژن اون دستگاه تغيير ميكنه و پايين تر مياد يا نه همون بالاترين ورژن مي مونه؟! فكر كنم منم ديگه همين روزا wii روبگيرم;)

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
اگه ما دستگاه رو به ورژن 3.1 آپديت بكنيم اگه يه بازي مثل super mari galaxy رو كه خودش آپديت به ورژن 3 ميكنه تو دستگاه بزاريم ورژن اون دستگاه تغيير ميكنه و پايين تر مياد يا نه همون بالاترين ورژن مي مونه؟! فكر كنم منم ديگه همين روزا wii روبگيرم;)

نه دیگه وقتی یه فیرمور بالاتر رو Wii هست ، دیگه اون فیرمور پایین تر نصب نمیشه و همون فیرمور بالا میمونه...

البته استثناء هم داره مثلا توی Resident Evil 4 یه نکته جالب وجود داشت: اون موقع فیرمور دستگاه من 2.0 بود ، RE4 دوباره روش 2.0 رو ریخت...;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر