اجرای بازی از USB و هارد با PS2 تست شده توست خودم

گفتگو در 'مشکلات،راهنمایی و آموزش ها' ایجاد شده توسط saw8, ‏Nov 7, 2012.

1. mdy

mdy
    کاربر سایت

سلام من ایکس باکسم jtag هست با محیط فری استایل که دیسک ها رو کپی میکنم حجم یازی ها رو کم میکنه یعنی اگه به صورت معمولی ایمیج بگیری از دیسک re4 حدود 4 و خردی گیگ حجم بازی هست ولی با اون برنامه حجمش حدود 3 و خردی میشه یعنی فک میکنم فایل های قفل امنیتی و اضافاتش رو کپی نمیکنه تازه اون اچ دی هست و نسخه ps2 معمولی.
    حالا با توجه به این اوضاع حدس میزنم که حجم مفید بازی روی ps2 باید حدود 2 گیگ باشه میخواستم بدونم بچه ها کسی روشی رو سراغ داره که مثل نحوه فری استایل حجم بازی ها رو برای ps2 کم کنم و بعد به فلش انتقال بدم؟
    ممنون.

2. rahavard

کاربر سایت

نام:
    فرهاد
    سلام دوستان می خواستم ببینم کسی بازی متال گیر نسخه دومش کسی از روی یو اس بی اجرا کرده خواهشن بگین چون واسه من با برنامه opl یه تصویر سیاه میاد دیگه بالا نمیاد

3. Kasra-M

Kasra-M The phoenix must burn to emerge
    کاربر فعال

نام:
    Kasra
    نه مشکل داره کماکان و با هیچ opl ی با usb اجرا نمیشه. به روش HDD و SMB بدون مشکل توسط opl 0.9 اجرا میشه.

4. gamerclasic

کاربر سایت

نام:
    فرشید
    داداش ریجن بازی که من خریدم پال هست شما نسخه امریکایی این بازی تست کردید

5. Kasra-M

کاربر فعال

نام:
    Kasra
    نسخه من NTSC یا همون نسخه USA هست و اجرا نمیشه. شما اگر تو سایت زیر که لینکش رو گذاشتم برید، میبنید که نه پال اجرا میشه نه NTSC
    ID نسخه پال SLES_503.83 و نسخه امریکای شمالی SLUS_201.44 هست.

این لیست میتونه به شما کمک کنه که تا حدودی بفهمید چه بازیهایی بوسیله USB اجرا میشن. البته لیستش کامل نیست.

(Obsolete) Official PSX-SCENE OPL Game Compatibility List

6. gamerclasic

کاربر سایت

نام:
    فرشید
    این لینکی که گذاشتی فقط میگه روی hdd و smb بازی اجرا میشه در مورد usb چیزی ننوشته

7. Kasra-M

کاربر فعال

نام:
    Kasra
    ببین وقتی یه بازی که با usb قراره اجرا بشه تو لیست نیست احتمالش زیاده که اون بازی اجرا نمیشه یا اجرا میشه ولی تا انتهای بازی نمیره. (میگم احتمالش زیاده نمی گم صد در صد اینجوریه، برای مثال Grandia 2 تو لیست نیست ولی من به راحتی اجراش کردم و بازی تا آخرش مشکلی نداشت) در ضمن من کل پست های اون تاپیک رو خوندم و افراد زیادی این بازیو بوسیله usb با OPL ها و Mode های مختلف تست کردن (از جمله خودم نسخه NTSC) و نتونستن اجراش کنن. قضیه این بازی فرق میکنه چون بازیه مهمیه و خیلیا تست کردن، در کل این بازی فعلا اجرا نمیشه. نمیدونم شما چرا انقدر گیر دادی و دنبال مدرک می گردی. باور کن این بازی فعلا اجرا نمیشه.

#142 Kasra-M, ‏Oct 11, 2015
    آخرین ویرایش: ‏Oct 11, 2015
  8. gamerclasic

کاربر سایت

نام:
    فرشید

با ورژن NTSC راحت اجرا شد روی تمامی OPL ها تست کردم اجرا شد

- - -ویرایش - - -

این لینک راحت میگه روی USB این بازی اجرا میشه چجوری شما تست کردید اجرا نشد
    http://psx-scene.com/forums/f150/open-ps2-loader-game-compatibility-62463/index15.html

9. Kasra-M

کاربر فعال

نام:
    Kasra
    عجیبه، من اینو ندیده بودم و خودمم امتحان کردم اجرا نمیشد و black screen میداد. حالا بازم امتحان میکنم. اگر بازی رو بدون مشکل تموم کردید، خواهشا به من خبر بدید. چون من فعلا یه jrpg (که طولانی هم هست) دارم بازی میکنم و فعلا نمیتونم سراغ این بازی برم.

10. game-boys

کاربر سایت

ااا ایول دمت گرم که گفتی

کلا نمیشه به این لیستا زیاد اعتماد کرد مثلا بازی مدال افتخاری که تو لیست اجرا نبود من تبدیل کردم اجرا نشد اما با برنامه تبدیل ریجن پچ کردم بازی تبدیل کردم ریختم تو فلش راحت اجرا شد

یا تو بعضی لیست ها زده بودن بازی Call Of Duty: World At War Final Fronts اجرا نمیشه با فلش اما من اجرا کردم راحت اجرا شد

البته تو تبدیل کردن ممکنه فایل خراب شه و ارور دفرگ بده

حالا یه راهی هست که نمیخواد iso بازی تبدیل کنی بریزی تو فلش - برعکس خود iso بازی میریزی تو فلش راحت اجرا میکنه
    اینم لینک آموزشش
    http://forum.bazicenter.com/thread92697/page3/#post3638902

بعضی بازی ها با opl اجرا نمیشن اما غیر از opl برنامه ها دیگم هست که بازیا رو میشه اجرا کرد باهاش مثل PS2ESDL

PS2ESDL بعضی بازی هایی رو که opl اجرا نمیکنه این برنامه اجرا میکنه

لینک دانلود و آموزش برنامه
    http://forum.bazicenter.com/thread92697/page6/#post3890264

11. masoud747

کاربر سایت

usb دستگاه ps2 من وقتی فلش بهش وصل می کنم هیچ نمیاد!!! کار نمی کنه یا اول باید cd بوت بزارم؟؟؟

12. game-boys

کاربر سایت

نبایدم بیاد , اصلا usb کنسول ps2 توانایی اجرا کردن بازی نداره , اما با یه روش هک کردن ( کپی خور کردن ) از usb کنسول ps2 استفاده میکنیم تا بازی رو از روی فلش اجرا کنه
    باید با دیسک بوت راه اندازی بشه

این صفحه نگاه کن
    کپی خور نرم افزاری ps2 ( اجرا بازیا با فلش مموری)

پست اول منو که آموزشش هست مرحله به مرحله اجرا کنید , راحتیم میتونید بازیا رو از روی فلش اجرا کنید

13. masoud747

کاربر سایت

رایت کردم روی CD وقتی که CD رو نشون میده هرچی ضربدر* می زنم اصلا باز نمی کنه, هیچ اتفاقی نمی افته, نمی دونم چیکار کنم!!!

game-boys این نوشته را Like کرده است.
  14. game-boys

کاربر سایت

این فایل دانلود کن
    cd MCBOOT.ELF Play Station 2

از حالت فشرده خارجش کن

برای رایت کردنم هم این برنامه که اینجا هم لینک دانلود و آموزشش هست بخون

البته باید لنز کنسولت سالم باشه ها

15. bazicon

کاربر سایت

تو همین فروم یه تاپیک دیگه هست اونم آموزش راحتر کپی خور فلشیه
    2 نفر توش راهنمایی کردن برای گیر نکردن دمو ها

یکی نوشته بازی هاش تو دمو گیر میکردن اما با استفاده از فلش usb 3.0 مشکلش حل شده

یکی دیگه هم یه آموزش گذاشته دیگه لازم نیست iso بازی با برنامه کانورت کنی خود iso مستقیم میریزی روی فلش

درضمن کپی خور ps2 دو حالت داره اجرا بازی از روی فلش یا نتورک هست
    نتورک باید وصل بشه به pc و بازیا از روی هارد کامپیوتر اجرا میشن , این روش هم بازیا بیشتری رو اجرا میکنه هم لگ و هنگی نداره