قیمت کنسول ها در ebay

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
مرتضی جان من با شما معامله داشتم و کاری هم ندارم.در کل راضی بودم . اما حرف دوستمون که میگه یه سری از دوستان برای هم نوشابه باز می کنن رو کاملا قبول دارم. برای بازار گرمی هر کاری میکنن. دقیقا نظر بچه ها هم همین بود به نظرم نباید خرید کرد از اینطور ادم ها که سو استفاده گر هستن. کسی که میاد و وسیله ای رو می خره به خاطر علاقه اش به یه قیمتی که ارزش مادی براش نداره. دلیل نداره میزان قیمت دستگاه رو به میزان علاقه ای که طرف مقابل داره هی بالا بکشن.کسانی هستن که صرفا کارش استفاده از موقعیته هر چی جنسه استوکه بخرن به قول یکی دیگه از دوستان احتکار کنه بفروشه به چندین برابری که ارزشش حتی اندازه سایت های خارجی نیست .این حرف درستی نیست که می خوای بخر می خوای نخر. یه موقعی هست شما یه دستگاه یا حتی هر چیزمادی دارید که ارزش معنوی برات داره حاضر به فروشش نیستی با هر قیمتی . اما یه وقت هست گاها جنبه استفاده مادی برات داره باید بیای بگی همینی که هست یه قیمتی بزاری که اصلا تو هیچ جا هیچ پایه و اساسی نداره به صرف اینکه طرف مقابل تو برا خرید علاقه بهش داره؟ اسم این کار چیه؟ تو همین گرونی شما بیا یه صنف رو مثال بزن که بدون هیچ پایه ای رو چیزی قیمت بزاره .هر چیزی دوست من قیمتی داره .داخل ای بی که 344 دلاری بله هست.مثلا جنسی هست مثل یه گیم کیوب که از اون زمان عرضه پلمپ نگه داری شده.یا حتی باندل هست.مشخصا ارزش بالا تری داره.نباید اینا رو با هم مقایسه کرد. شما یه پیکان یا حتی یه موتور رکس هم پیدا کنی که تا حالا بنزین بهش نزده باشن ارزش بالا ای داره .من به خاطر علاقه ام چیزی که از بچه گی داشتم یه سری دستگاه یا وسایلی که اون زمان ارزش داشتن یا حتی مدرن شده اش رو شروع به جمع اوری کردم که به همین خاطر باید بگم که متاسفانه با کسایی اشنا شدم که نباید میشدم.در بین اون ها دوست خوبی مثل شما هم البته پیدا کردم. موفق باشید.

آخرین ویرایش:

rmorteza21

کاربر سایت
Aug 11, 2008
68
نام
morteza
بله امید جان حق با شماست
الان باز این گیم کیوپی که قیمتشو گذاشتی بدل هستش میدونستی خودت
رنگ نقره ای برا گیم کیوب uc هستش....سیاه پال.نارنجی جی و بنفش..........شما اینو در نظر بگیر هر رجیونیرو نینتندو با رنگ خواستی لریز کرده
باز امید ما با هم دوستیم من فقط قسدم این هستش تاپیک دقیق تر باشه باز ببخشید اگر چیزی گفتم ناراحت شدی

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
بله امید جان حق با شماست
رنگ نقره ای برا گیم کیوب uc هستش....سیاه پال.نارنجی جی و بنفش..........شما اینو در نظر بگیر هر رجیونیرو نینتندو با رنگ خواستی لریز کرده
باز امید ما با هم دوستیم من فقط قسدم این هستش تاپیک دقیق تر باشه باز ببخشید اگر چیزی گفتم ناراحت شدی
این گیم کیوب رو مرتضی تو همین تهران هستن که با قیمت خیلی بالایی میدن چون به صرف سادگی یه سری از دوستان میگن جعبه داره.گیم هاشم ببین خودش برا خودش قیمت داره که کلی زده با دستگاه.الان به نظرت دستگاهی که بدون جعبه بوده یه جعبه براش پیدا میکنند جور میکنن اداپتور براش میسازن کابلم از یه جا دیگه تهیه میکنن.اصله؟تو بگو اصلا چقدر می ارزه شماره سریالش اصلا یکی نیست با دستگاه و جعبه اش. گاهی همین جور دیدم چندین برابر میدن میگن قیمتوجعبه داره اصله!.من ناراحت نمیشم .ما با هم موردی نداشتیم که بخواد بهمون بر بخوره>:d<
:)

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
بله امید جان حق با شماست

دوست عزیز لطفا یه منبع معتبر بذارید. من خیلی از دوستان گیم کیوب بدل و فیک تا حالا ندیدم (دریمکست چرا ولی نه از نزدیک). من از uc نقره ای و مشکی، از pal بنفش و از J نارنجی و بنفشش رو از نزدیک بررسی کردم. نمیشه که همه فیک باشن! پس سفید و سفید صدفی کجایین؟ اگه منظورتون از بدل همون مارک ساخت چینه که الان همه چیز باید بدل باشه

rmorteza21

کاربر سایت
Aug 11, 2008
68
نام
morteza
بله دوست عزیز گیم کیوپ هم بدل داره بزارید یه عکس و منبع میزارم ببینید خودتون متوجه میشید...ولی تعدادش تو ایران خیلی کم هستش ...حمیدرضا دوستم کاربرfishbed کاملا میتونه با مدرک توضیح بده

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
معمولا بدل رو من دیدم به اسم خود کنسول نمیزنن مثلا فامی کو بدل روش ننوشته فامی کو . نوشته مثلا فامیل کو. چون میدونید خلاف قانون هست از یه مارک تجاری شرکتی شرکت دیگه استفاده کنه . مگر اینکه حالت زیر زمینی داشته باشه سازنده اون کنسول بدل که نتونن پیدا کنن و جریمه ومجازاتی که قانونی داره براشون اعمال کنن .یا کشوری باشن که قانونی براش تعریف نشده که اونم قابل پیگیری هست برا شرکت ها.معمولا منتاژمن دیدم میکنن تو کشور هایی مثل چین که هزینه کارگر و اسمبل اون پایینه که اونم نمایندگی خود شرکت اصلی هست . حالا امکان داره فیک هم باشه . بعید نیست اما بازم قیمتشو ببینید . باز می ارزه. خیلی ها هستن نیت خرید برا بازی دارن نه ارشیو بازی . اما اصل اونم می تونید تو همین حدود قیمت تو همین ای بی تو همین اندازه قیمت پیدا کنید کافیه سرچ کنید

fishbed

کاربر سایت
May 20, 2012
134
نام
حمید رضا
فرق گیم کیوب

سلام
مرتضی کاملا راست میگه گیم کیوب بر اساس ریجنش رنگش فرق میکنه مثلا دستگاه یو سی که سیاه هست فیکه و محصول چینه
گیم کیوب سیاه اصلی پاله روی کارتن دستگاه هم نوشته پشت دستگاه لیبل ساخت ژاپن خورده دستگاه مودم داره و کابل کامپوننت دستگاه چینی ها پشتش اصلا جای فیش کامپوننت نداره
05457685467113611181_thumb.jpg

مثلا این پک گیم کیوب اصلی هستش ببین قیمتش چنده نمیشه به ای بی استناد کرد( لینک پایین)
Nintendo GAMECUBE Black Console w/ Legend of Zelda Collectors Edition NES system
اگه میگی دستگاه بالاییه لیمتت ادیتشنه یکی دیگه ( لینک پایین)
Nintendo GAMECUBE Black Console (NTSC) Complete System in Original Box!
این که تازه چینیه گذاشته ۷۰ دلار
قیمت دلار امروز ۳۴۰۰
۷۰*۳۴۰۰=۲۳۸۰۰۰
حالا هزینه حمل و نقل داره بعدش این دستگاه ها خامن باید کپی خور بشن که کمترین هزینه ایسی کپی اگه گیر بیاری ۵۰ تومنه مموری کارت میخوان ۴۰ اونو حساب کن
این لینکی که شما گذاشتی مال یه کله دستگاه خالی نه اداپتور داره نه دسته نه جعبه نه ۳ فیش نه مموری صد در صد کپی خورم نیست داره میده ۷۰۰۰۰ تومن فکر میکنید کارتونه گیم کیوب به این راحتیا گیر میاد حالا سه فیشش چون با سوپر نس و ان ۶۴ یکیه هیچی خود گیم کیوب کله خالیش نیست چه برسه به لوازمش یه بنده خدایی دسته فیکشو ۳۰ فروخت خدا پدر وی رو بیامرزه که مموریش با گیم کیوب یکیه وگرنه مموری کیوب اصلیشو ۱۰۰ قیمت میدادن
احمد جان شما که گیم کیوب منو دیدی خودم پای دستگاه خامش اون موقع که دلار ۲۲۰۰ بود چقدر بهت پول دادم؟
چون ژاپن دستگاه دیگه خودت باید فرق بین چینی و ژاپنیشو بدونی دی وی دی درایو ژاپنی ساخت توشیباست ولی چینیه نه در کل وقتی پلی ۲ اسلیم زیغی شده ۳۰۰ سر کیوب بی انصافی نکنید

آخرین ویرایش:

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
ساخت چین بودن که ملاک نمیشه حمید عزیز. بیچاره ها فقط مونتاژ میکنن. پلی2 هم سری های بعدیش چینی بودن (منظورم 2009 ای هاش نیست). دریم کست اندونزی هم هستش که نمیشه بهش فیک گفت. ps3 و wii و ds توی بازار هم چینیه. کلا اگه کنسول ساخت چین بدل باشه که همه چیز دست مردم بدله!
دقیقا نگرفتم منظورت رو. لینک ebay اولی فیکه (باندل زلدا کالکشن)؟ خب اگه پایین صفحه رو چک کنی میبینی که دستگاه مشکیه و پشتش هم نوشته made in japan و uc هم هست. جای کامپوننت هم داره. اگه یه منبع معتبر بدی ممنون میشیم (ویکیپدیا نباشه)

- من نارنجی رو بررسی کردم فقط J بوده.
- بنفش هم pal و هم J.
- مشکی هم pal و هم uc
- نوک مدادی و نقره ای هم فقط uc

بینشونم ژاپنی و چینی در هم بوده. چون اولین باره این موضوع رو میشنوم هضمش یکم برام سخته :D

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
اگه منظورتون از احمد من هستم .حمید خان من امید هستم. کنسول هاتون رودیدم توی همین تایپیک ها وجاهای دیگه عکس گذاشتید . ما لازم نیست با هم دعوا کنیم . هدف تایپیک اشنایی هست با دستگاه ها و قیمت هاشون. تا شیش ماه هم ما بحثی کنیم بی فایده هست . چون شما لینک بزاری منم بزارم .من معتقدم بچه ها خودشون خوب وبد رو تشخیص میدن . همین لینک ها رو بزاریم برا دیدن و لذت بردن کافی هست چیزی که ارزش داشته باشه خریدارش هست نیاز به جلو گیری یا تبلیغ نیست .اینکه زحمت میکشی میای اطلاع رسانی میکنی ممنونم .همین که قصد وغرض نباشه از حرف ها خودش خوبه. درباره گیم کیوب هم باید بگم قصد خاصی نبوده که گیم کیوب رو نشونه بگیریم تا به بچه هایی که دارن بر بخوره . من توی همین تایپیک هم عرض کردم دوستانی که اشنا هستن بیان و بحث کنن و راهنمایی ولینک هر منبعی رو بزارن که به نظرشون درست تره. تا کسانی مثل من هم که کارشون این نیست و علاقه دارن اشنایی پیدا کنن. البته لازم هست یه لینک از مشخصات کنسول های قدیمی هم بزاریم . بازم میگم قصد خاصی از گیم کیوب نبود برا گرم شدن تایپیک و جواب دوستمون برا بحث کردن بود.

fishbed

کاربر سایت
May 20, 2012
134
نام
حمید رضا
اگه منظورتون از احمد من هستم .حمید خان من امید هستم. کنسول هاتون رودیدم توی همین تایپیک ها وجاهای دیگه عکس گذاشتید . ما لازم نیست با هم دعوا کنیم . هدف تایپیک اشنایی هست با دستگاه ها و قیمت هاشون. تا شیش ماه هم ما بحثی کنیم بی فایده هست . چون شما لینک بزاری منم بزارم .من معتقدم بچه ها خودشون خوب وبد رو تشخیص میدن . همین لینک ها رو بزاریم برا دیدن و لذت بردن کافی هست چیزی که ارزش داشته باشه خریدارش هست نیاز به جلو گیری یا تبلیغ نیست .اینکه زحمت میکشی میای اطلاع رسانی میکنی ممنونم .همین که قصد وغرض نباشه از حرف ها خودش خوبه. درباره گیم کیوب هم باید بگم قصد خاصی نبوده که گیم کیوب رو نشونه بگیریم تا به بچه هایی که دارن بر بخوره . من توی همین تایپیک هم عرض کردم دوستانی که اشنا هستن بیان و بحث کنن و راهنمایی ولینک هر منبعی رو بزارن که به نظرشون درست تره. تا کسانی مثل من هم که کارشون این نیست و علاقه دارن اشنایی پیدا کنن. البته لازم هست یه لینک از مشخصات کنسول های قدیمی هم بزاریم . بازم میگم قصد خاصی از گیم کیوب نبود برا گرم شدن تایپیک و جواب دوستمون برا بحث کردن بود.

نه امید جان منظورم کابر های لایته من که از شما کیوب نخریدم

---------- نوشته در 02:37 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:34 AM ارسال شده بود ----------

ساخت چین بودن که ملاک نمیشه حمید عزیز. بیچاره ها فقط مونتاژ میکنن. پلی2 هم سری های بعدیش چینی بودن (منظورم 2009 ای هاش نیست). دریم کست اندونزی هم هستش که نمیشه بهش فیک گفت. ps3 و wii و ds توی بازار هم چینیه. کلا اگه کنسول ساخت چین بدل باشه که همه چیز دست مردم بدله!
دقیقا نگرفتم منظورت رو. لینک ebay اولی فیکه (باندل زلدا کالکشن)؟ خب اگه پایین صفحه رو چک کنی میبینی که دستگاه مشکیه و پشتش هم نوشته made in japan و uc هم هست. جای کامپوننت هم داره. اگه یه منبع معتبر بدی ممنون میشیم (ویکیپدیا نباشه)

- من نارنجی رو بررسی کردم فقط J بوده.
- بنفش هم pal و هم J.
- مشکی هم pal و هم uc
- نوک مدادی و نقره ای هم فقط uc

بینشونم ژاپنی و چینی در هم بوده. چون اولین باره این موضوع رو میشنوم هضمش یکم برام سخته :D

نه لینک اولیه کاملا اورجیناله پایینرو گفتم اون که باندل زلدا هست قیمتشم که دید 300 دلار منظورم از فیک دستگاه پایینست ولی کیوب ژاپنی درایوش توشیباست چینیا یه مارک داخلیه خودشونه

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
بله حمید جان.این گیم کیوبی که به شما دادم ژاپنی بود و صد البته کاملا آک (که منوی دستگاه روی حالت اولیه بود و نشان دهنده نو بودن دستگاه). قیمت رو هم چون خود طرف 2 برابر از استرالیا خریده بود اینجوری می گفت و نه به علت ژاپنی بودن. من تا زمانی که از طرف گرفتمش نمی دونستم ژاپنی هستش یا چینی! البته سری چینی گیم کیوب به هیچ عنوان بدلی (فیک) نیست. تنها تفاوت اصلی رو میشه در کابل خروجی صدا و تصویر دید که در مدل ژاینی خروجی اضافی وجود داره. کنسول فیک یا کلون الزاما با اسمی متفاوت تو بازار عرضه میشه و این یه قانون در تجارت هستش.
یه موضوع جالب تو سایت Nintendoworldreport دیدم که سخنگوی شرکت نینتندو هیروشی ایمانیشی اعلام کرده بود که علت اصلی ساخت کنسول گیم کیوب توسط چین (تحت نظارت نینتندو) این بوده که هزینه ساخت از میزان فروش کنسول بالاتر بوده! و دقیقا به همین علت از شرکت های چینی برای ساخت استفاده شده (به علت نیروی کار ارزانتر نه پایین تر بودن کیفیت) .همین! حالا چون تو ایران جنس چینی کلاس پایین استفاده میشه دید همه به قلابی بودنش هست. تو بازار آمریکا یا کانادا هم جنس چینی پره ولی کلاس A. گیم کیوب خودم چینی هستش و دقیقا هم از آمریکا آورده شده. علت فقط نیروی کار ارزان تر در چین هستش. توی فروم های Wiichat هم برید دقیقا همین مورد بحث شده و با همین جواب.

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
بله حمید جان.این گیم کیوبی که به شما دادم ژاپنی بود و صد البته کاملا آک (که منوی دستگاه روی حالت اولیه بود و نشان دهنده نو بودن دستگاه). قیمت رو هم چون خود طرف 2 برابر از استرالیا خریده بود اینجوری می گفت و نه به علت ژاپنی بودن. من تا زمانی که از طرف گرفتمش نمی دونستم ژاپنی هستش یا چینی! البته سری چینی گیم کیوب به هیچ عنوان بدلی (فیک) نیست. تنها تفاوت اصلی رو میشه در کابل خروجی صدا و تصویر دید که در مدل ژاینی خروجی اضافی وجود داره. کنسول فیک یا کلون الزاما با اسمی متفاوت تو بازار عرضه میشه و این یه قانون در تجارت هستش.
یه موضوع جالب تو سایت Nintendoworldreport دیدم که سخنگوی شرکت نینتندو هیروشی ایمانیشی اعلام کرده بود که علت اصلی ساخت کنسول گیم کیوب توسط چین (تحت نظارت نینتندو) این بوده که هزینه ساخت از میزان فروش کنسول بالاتر بوده! و دقیقا به همین علت از شرکت های چینی برای ساخت استفاده شده (به علت نیروی کار ارزانتر نه پایین تر بودن کیفیت) .همین! حالا چون تو ایران جنس چینی کلاس پایین استفاده میشه دید همه به قلابی بودنش هست. تو بازار آمریکا یا کانادا هم جنس چینی پره ولی کلاس A. گیم کیوب خودم چینی هستش و دقیقا هم از آمریکا آورده شده. علت فقط نیروی کار ارزان تر در چین هستش. توی فروم های Wiichat هم برید دقیقا همین مورد بحث شده و با همین جواب.
دقیقا همین مورد برای ps3 پیش اومد. سری اول این کنسول که همه ساخت ژاپن بودن هدیه ای بود به فن های دو آتیشه سونی. اونم به تعداد محدود برای اون فن ها که شب ریلیز برای پیشتاز بودن در خرید ps3 یک شبانه روز توی پیاده رو دم در نمایندگی های سونی بست نشسته بودن. بعد از اون اگه اشتباه نکنم سونی اعلام کرد با هر پلی3 100 دلار ضرر میده و این حرفا سریع تولیدشو سپردن به چین
اینکه حتما پشت دستگاه made in japan باشه برای مجموعه داران حرفه ای مثل شما حمید جان مهمه بی شوخی میگم. برای ما که چینی هم باشه از سرمون زیادیه

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
568
نام
محمد
سلام دوستان خوش میگذره؟
بحث بحث بسیار خوبی هست من که دارم خیلی چیزا یاد میگیرم.
دریمکست من ژاپنی هست! :D
راستی آقا رضا با اون دیاگرام ها کار کردم اما حال و حوصله ساخت VGA BOX رو نداشتم اما تونستم برای خروجی سه فیش بگیرم.{براتون عکسش رو میفرستم نظر بدید چطور شده} با تشکر از شما
الان هم مثل بنز کار میکنه. با تشکر آقا امید گل { راستی فاتال فریم به کار اومد؟}
جی تی آی 2 خیلی خیلی توپه!!:D با تشکر از حمید عزیز

rmorteza21

کاربر سایت
Aug 11, 2008
68
نام
morteza
دقیقا حق باشماست اقا رضا ..ولی به نظر من سونی بهترین شرکت هستش که به فن بویهایه خودش بهترین امتیازو میده ..من همون اول پلی 3 امد 20 گیگشو خریدم تا حالا هم دارمش هم ژاپن هستش هم سخت افزار و ظاهرش با تمام پلی استیشنها فرق داره
و خداوند سونی را در قدرت افرید
نینتندو را در تفکر
ماکروسافت رو در مریضی....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر