از کجا بفهمم دایرکس 11 نصب شده؟

ali6803

کاربر سایت
Mar 8, 2008
19
سلام دوستان کارت جدید 7870 خریدم و ویندوز 64 بیت سون نصب کردم قبلا کرایسیس 2 رو با دایرکس پایین تر با کارت 4870 بازی کردم الان میخوام با دایرکس 11 و کارت جدید 7870 بازی کنم...الان دو تا مشکل دارم یکی اینکه دقیقا کجا ورژن دایرکس نصب شده رو سیستم رو بفهمم هرچی گشتم پیدا نکردم ورژن دایرکس رو؟ دقیقا کجا نوشته؟ دوم اینکها اخرین ورژن دایرکس یعنی 11.1 رو کجا میشه پیدا کرد برای ویندوز 64 بیت سون؟ ایا رو ی کارت 7870 جواب میده؟
ممنون از اساتید عزیز........

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
برای فهمیدن نسخه DirectX در قسمت Run ویندوز (کلید ویندوز+R) متن زیر رو تایپ کنید و اینتر بزنید
dxdiag

در کادری که اطلاعات سیستم رو نوشته ، خط آخر میتونید نسخه DirectX که رو سیستم نصب دارید رو ببینید
-
برای اون نسخه ای هم که گفتید متاسفانه لینکی پیدا نکردم

ali6803

کاربر سایت
Mar 8, 2008
19
البته از طریق کنترل پنل و بخش REMOVE PROGRAMS هم میشه فهمید که DX11 نصب هست یا نه !

!!!!!!!........................دوست عزیز برای من دایرکس 11 نصب شده اما کوچکترین چیزی در مورد دایرکس 11 در اون قسمت مورد نظر شما چیزی نوشته نشده است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
!!!!!!!........................دوست عزیز برای من دایرکس 11 نصب شده اما کوچکترین چیزی در مورد دایرکس 11 در اون قسمت مورد نظر شما چیزی نوشته نشده است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تو اون قسمت نشون نمیده
از طریقی که گفتم باید نگاه کنید
!!

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
دوستان خیلی عجیبه، من هم هرچقد گشتم لینکی واسه DX11 پیدا نکردم! کارت گرافیکم GEFORCE GT 240 هستش، ساپورت میکنه، درسته؟
ورژن DX رو واسم زده 11، اما داخل برنامه ی PCSX2، امکان DX11 رو ندارم! دوستان جریان چیه؟ این رو هم بگم که قبلا واسم وجود داشت این گزینه!

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
dll های اصلی دایرکت ایکس قابل دانلود نیستش پس دنبالش نگردید!
مثلا ویندوز 7 از دایرکت ایکس 11 پشتیبانی میکنه و همراه خود ویندوز نصب میشه و ویندوز ویستا از دایرکت ایکس 10 و ایکس پی از 9 که
dll اصلی دایرکت ایکس به اسم های مثلا برای 11 میشه d3d11.dll یا برای d3d9.dll هستش که تو پوشه system 32 هستش و قابل ارتقاع و نصب روی یک ویندوز دیگه نیست
حالا یک بسته بروز رسانی هم هست به ایم directx که کارش نصب دایرکت ایکس نیست فقط اپدیت دایرکت ایکس هستش که یه این شکل هستن مثلا d3dx11_42.dll یا d3dx9_42.dll
وقتی شما این بروز رسان نصب میکنید هم 11 هم 10 هم 9 میریزه حالا اگه ویندوز هم چنین کارت گرافیک از فایل اجرایی اصلی یعنی همون d3d11.dll پشتیبانی کنه بازی ها و گیم ها از این بروز رسان استفاده میکنن در خیر اینصورت مثلا از d3dx9_42.dll استفاده میکنن

FPS Dᴏug

کاربر سایت
Apr 19, 2012
2,173
اگه کارت گرافیک از DX11 ساپورت کنه ، تو ویندوز 7 همین DX معمولی رو بریزین حله ! -- اما گه از 10.1 یا 10.0 ـه کارتتون که هیچی ..

ویندوز 7 و 8 تنها ویدوز هایی هستن که از DX11 ساپورت میکنن ..

رو XP فکر کنم میشد DX 10 ریخت .. با DirectX 10 RC2 FIX3 ..

Last edited by a moderator:

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
تو رو خدا یکی بگه direct x 10.1 برای ویندوز 7 رو از کجا میشه دانلود کرد؟؟؟

چیزی به نام DirectX 10 برای دانلود به صورت رسمی از طرف مایکروسافت معرفی نشده است و تمام نسخه های موجود از DirectX 10 دستکاری شده و توسط افراد دیگر ساخته شده است. البته ویندوز 7 خودش دارای DirectX 11 است که با دریافت نسخه Web installer این برنامه به صورت آنلاین به روز می شود.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
تو رو خدا یکی بگه direct x 10.1 برای ویندوز 7 رو از کجا میشه دانلود کرد؟؟؟
در تکمیل توضیحات دوستمون ورژن های جدید DX از ورژن های قدیم هم پشتیبانی میکنه یا به نوعی Backwards Compatible هستش در نتیجه وقتی Win 7 نصب شده باشه سَوای DX11 از DX10 و... هم پشتیبانی میشه و شما نیاز به نصب نرمافزار یا درایور خاصی در این مورد نداری !

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان

---------- نوشته در 06:39 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:38 AM ارسال شده بود ----------

برای فهمیدن نسخه DirectX در قسمت Run ویندوز (کلید ویندوز+R) متن زیر رو تایپ کنید و اینتر بزنید
dxdiag

در کادری که اطلاعات سیستم رو نوشته ، خط آخر میتونید نسخه DirectX که رو سیستم نصب دارید رو ببینید
-
برای اون نسخه ای هم که گفتید متاسفانه لینکی پیدا نکردم
سلام دوست من

من دقیقا کاری رو که گفتین انجام دادم

خط آخر نوشته دایرکت ایکس 11

ولی با بازی کرایسیس 3 مشکل دارم

بازی رو که اجرا میکنم عکس اول بازی رو نشون میده بعد خارج میشه از بازی و پیام میده که شما به دایرکت ایکس 11 نیاز دارید!!!!!

گرافیکم gtx260 هست

مشکل چیه به نظرتون؟؟؟؟؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوست من

من دقیقا کاری رو که گفتین انجام دادم

خط آخر نوشته دایرکت ایکس 11

ولی با بازی کرایسیس 3 مشکل دارم

بازی رو که اجرا میکنم عکس اول بازی رو نشون میده بعد خارج میشه از بازی و پیام میده که شما به دایرکت ایکس 11 نیاز دارید!!!!!

گرافیکم gtx260 هست

مشکل چیه به نظرتون؟؟؟؟؟
سیستم عامل DX11 ساپورت هستش ولی کارت گرافیک خیر ، در نتیجه Crysis 3 به همین دلیل اجرا نمیشه !

Henry Tomasino

کاربر سایت
Sep 3, 2010
331
نام
محمد
منم یه سوال داشتم که این دایرکت ایکس به چه درد میخوره دقیقاً؟:-/
من ویندوز 7 دارم با سیستم نه چندان پایین ( cpu corei7 , graphic 520gt , ram 8 ) ولی مثلاً saints row the third میخواستم بازی کنم روی دایرکت ایکس 11 زور میزد گذاشتمش روی دایرکت ایکس 9 شد خدا:| ولی وقتی روی 11 بود detail خیلی بالا بود حال میداد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر