راهنماي Recovery Menu

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
اگه شما مشكلي در اجراي بازي دارين و بازيتون اجرا نميشه بهترين تنظيم ريكاوري به نظر من اين تنظيمات هست كه من قرار ميدم و تنظيمات رو به اين صورت قرار بديد به احتمال زياد مشكل حل ميشه.

اگه باز مشكل در اجراي بازي بود به احتمال زياد مموري دستگاه مشكل داره بهترين راه اينه كه يه بازي (اگه وليو پك داريد يه بازي كم حجم كه روي مموري جا بشه) رو روي مموري اصلي كه داخل خود PSP بود بريزيد و امتحان كنيد اگه بازي اجرا شد نشون ميده كه تنظيمات ريكاوري درست هست.

در آخر اگه بازم مشكل داشتين Format flash1 and reset settings رو بزنين (البته اين روش رو توصيه نميكنم) و بعد كه دستگاه روشن شد روي صفحه آبي دايره رو بزنيد و تنظيمات زبان و... رو انجام بديد و بعد به منوي ريكاوري بريد و همين تنظيمات رو انجام بدين و بريد و بازي مورد نظرتون رو اجرا كنيد.

راهنماي Recovery Menu

نكته: براي رفتن به منوي ريكاوري PSP رو به طور كامل خاموش كنيد (پاور رو 3 ثانيه بالا نگهداريد) بعد دكمه R رو نگهداريد و PSP رو روشن كنيد.

• Toggle USB
    براي دستيابي به مموري ديسك در PC (قبل از آن كابل USB را وصل كنيد)

• Configuration
    • Skip SCE logo روي حالت Disabled
    • Hide corrupt icons روي حالت Enabled
    • Game folder homebrew روي حالت 1.50kernel
    • Autorun program at /PSP/GAME/BOOT/EBOOT.PBP روي حالت Disabled
    • UMD Mode روي حالت Sony np9660 (اگه از ورژن هاي قديمي استفاده ميكنين روي حالت Enabled قرار بديد)
    • Fake region روي حالت Disabled
    • Free UMD Region روي حالت Enabled
    • Hard Reset on homebrew روي حالت Disabled (در ورژن هاي قديمي اين گزينه نيست)
    • Use VshMenu روی حالت Enabled (در ورژن هاي قديمي اين گزينه نيست)
    • XMB Usb Device روی حالت Memory Stick (در ورژن هاي قديمي اين گزينه نيست)
    • Use M33 network update روی حالت Enabled (در ورژن هاي قديمي اين گزينه نيست)

• Run program at PSP/GAME/RECOVERY/EBOOT.PBP
    براي ريكاور كردن دستگاه به 1.5 استفاده ميشه بنابراين لازم نيست اصلا بي مورد اينو اجرا كنيد.

• Advanced
    • Advanced Configuration
      • Plain modules in UMD/ISO روي حالت Disabled
      • Execute BOOT.BIN in UMD/ISO روي حالت Disabled
      • Use isofs driver also in UMD-inserted mode روي حالت Disabled
    • Toggle USB flash 0
      براي دستيابي به فلش 0 در PC (قبل از آن كابل USB را وصل كنيد) به هيچ وجه توصيه نميشه فلش0 دستگاه رو تغيير بديد چون در صورت خرابي منجر به بريك شدن دستگاه ميشه و عواقب كار باخودتونه. براي بك آپ گرفتن از فلش0 ميتونيد از اين گزينه استفاده كنيد.
    • Toggle USB flash 1
      براي دستيابي به فلش 1 در PC (قبل از آن كابل USB را وصل كنيد) به هيچ وجه توصيه نميشه فلش1 دستگاه رو تغيير بديد چون در صورت خرابي منجر به بريك شدن دستگاه ميشه و عواقب كار باخودتونه.براي بك آپ گرفتن از فلش1 ميتونيد از اين گزينه استفاده كنيد.
    • Toggle USB flash 1
      براي دستيابي به فلش 3 در PC (قبل از آن كابل USB را وصل كنيد)
    • Toggle USB flash 1
      براي دستيابي به فلش 4 در PC (قبل از آن كابل USB را وصل كنيد)
    • Format flash1 and reset settings
      اين گزينه باعث ميشه كلا setting هاي دستگاه ريست بشه.

• CPU Speed
    • Speed in XMB روي حالت 333
    • Speed in UMD/ISO روي حالت 333

• Plugins
    در اين قسمت شما ميتونيد پلاگين هايي كه در پوشه seplugins ريختين رو فعال كنيد.

نكته: اگه بازي يا برنامه اي دارين كه قبلا درست بوده اما الان مشكل داره بنابراين پلاگين ها رو يه دور همه رو Disable كنين و بعد بريد بازي يا برنامه تون رو اجرا كنين احتمال داره درست بشه. چون اين پلاگين ها همه توسط افراد نوشته ميشه و هيچ تضميني وجود نداره كه هماهنگ باشه با دستگاه. (البته منجر به آسيب نميشه ولي ممكنه باعث بشه برنامه اي درست كار نكنه يا وقتي از بازي خارج ميشيد دستگاه قفل بشه و به منوي XMB برنگرده و مجبور بشيد باطري رو در بياريد و ...)

• Registry hacks

• Button Assign روي حالت X is Enter (تنظيم دكمه Enter هست زياد مهم نيست هر كدوم كه راحتين بذارين ميتونين O هم بذاريد)
    • Activate WMA با فعال كردن اين گزينه دستگاه قابليت پخش wma رو پيدا ميكنه.
    • Activate Flash Player با فعال كردن اين گزينه دستگاه قابليت اجراي فايل هاي swf (فلش) رو از طريق Browser پيدا ميكنه.

• Exit
    خروج از منوي ريكاوري و رفتن به محيط XMB

باتشكر
M3hD1
www.BaziCenter.com

آخرین ویرایش:

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
مهدی عزیز یه چیز دیگه.
من سرعت CPU رو روی Default که میزارم همه ی بازی ها راحت اجرا میشن ولی روی 333 که میزارم اکثر باز ها یعنی میتونم بگم 90 درصد بازی ها وسط کار یا قفل می کنن یا اصلا بازی لود نمیشه !!!.
مشکل چیه مهدی عزیز ؟

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
Plain modules in UMD/ISO یعنی چی؟
اجازه ميده كه كدهاي كه Unsign هستن داخل ايزو اجرا بشن خيلي كارامد نيست و اگه فعال بشه ممكنه باعث بشه كه UMD و ISO ها دراجراشون به مشكل بر بخورن و با فريمورتون ديگه اجرا نشن.
مهدی عزیز یه چیز دیگه.
من سرعت CPU رو روی Default که میزارم همه ی بازی ها راحت اجرا میشن ولی روی 333 که میزارم اکثر باز ها یعنی میتونم بگم 90 درصد بازی ها وسط کار یا قفل می کنن یا اصلا بازی لود نمیشه !!!.
مشکل چیه مهدی عزیز ؟
من كه 3.52 دارم الان، از اون اوايل (روي OE) هم هميشه روي 333 بوده و مشكلي نداشتم. نميدونم مشكل از كجاست. روي هر كدوم كه راحت تري بذار.

آقا مهدی میشه در مورد Hard Reset on hombrew روي حالت Disabled یه توضیح بدی؟
ممنون
اين براي زماني استفاده ميشه كه هنوز با wifi مشكل داشته باشين، تو همون اوايل كه M33 اومده بود چندين پچ براي wlan اومد كه مشكلشو حل مي كرد. اما اگه بازم مشكل داشتين اين گزينه رو بايد فعال كنيد البته با فعال كردنش homebrew ها يكم كندتر اجرا ميشن.

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
مهدی عزیز من الان روی 3.52M33-3 هم تست کردم سرعت 333 رو.
هیچ مشکلی نداشتم ولی نمیدونم چرا روی 3.40OE این مشکل رو داشتم
مثلا NFS Carbon اجرا نمیشد روی 333 توی 3.40OE ولی الان روی 3.52M33-2 بدون هیچ مشکلی اجرا میشه !!!.
بازم ممنون.

BIGD

کاربر سایت
Jul 31, 2006
58
نام
homayoon
man psp ro kamel khamoosh kardam(power ro 3 saniyr bala negah dashtam) badesh ham R ro negah dashtam va psp ro roshan kardan, recovery menu nayoomad!
(dar zemn man fonte farsi nadaram)

Aban70

کاربر سایت
Aug 25, 2007
4
منظورت از ريست كردن چيه؟ Format flash1 and reset settings رو زدي؟

منوي ريكاوري مياد؟

آره مهدی جان من ریست فکتوری کردم. منوی ریکاوری هم میاد اما یاد آور بشم که داخل منوی plugin هیچ چیزی نیست.
فریمورم هم 3.10 oe
ممنونت میشم کمکم کنی:confused:

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
آره مهدی جان من ریست فکتوری کردم. منوی ریکاوری هم میاد اما یاد آور بشم که داخل منوی plugin هیچ چیزی نیست.
فریمورم هم 3.10 oe
ممنونت میشم کمکم کنی:confused:
وقتي روشن ميكني چه اتفاقي ميافته؟ صفحه سياه ميمونه؟ يا اون صفحه ي آبي مياد؟

يه بار هم مموري رو در بيار و بعد روشن كن ببين بالا مياد؟

اگه بك آپ از فلش دستگاه داري اونا رو جايگزين كن به احتمال زياد درست ميشه اگه نداري به اين لينك كه برات ميذارم برو و به 1.5 اونو ريكاور كن و بعد دوباره به 3.52M33 تبديلش كن:
http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=162007&postcount=3

KINGPSP2000

کاربر سایت
Feb 23, 2007
60
سلام دوستان من یه مشکل دارم وقتی وارد ریکاوری میشم روی Configuration کلیک میکنم چیزی نمیاد (نوشته های منو ) چند بار هم ورژن رو تغییر دادم نشد ممنون اگه راهنمای کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر