3DC Benchmark (عرضه شد برای ویندوز و آندروید همچنین به زودی برای OS X)

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
سلام

[h=2](عرضه شد برای ویندوز و آندروید همچنین به زودی برای OS X) مراجه شود به پست هفتم[/h]
حدودا چند روزی هست که دارم برای ساخت یک بنچمارک البته نه خیلی حرفه ای مثل 3dmark کار می کنم .

قصد دارم که 3DC Benchmark رو برای شما تا حدی معرفی کنم :

- هدف اصلی این نرم افزار تست قدرت گرافیکی سیستم شما هست

-محتواهای این بنچمارک تقریبا همه اش از unity3d bootcamp demo هست

-این بنچمارک با استفاده از نرم افزار Unity3D ساخته شده

-وجود آب متحرک که تقریبا تا حدی نور را بازتاب می کند و مقداری هم هوشمند هست

- افکت Sun shafts

-color correction curves

-real time shadows

و چند ویژگی دیگر

این بنچمارک فعلا برای PC (ویندوز) منشر خواهد شد و در آینده احتمالا برای آندروید و Mac یا OS X منتشر خواهد شد البته ورژن آندروید تا حدی تفاوت دارد و به همین جهت احمالا ویرایشی از بنچمارک به طور مشترک بین تمام پلتفرم ها خواهد بود (یعنی از لحاظ کیفیتی با هم تقریبا یکی اند)

تصویری از محیط داخل بنچمارک نسخه PC (البته بنچمارک هنوز کامل نیست )

47679340761386979572.jpg

آخرین ویرایش:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
سلام

براساس تستی که بر روی optimus 3d انجام دادم این موبایل تونست (3dc benchmark mobile version (v1.00beta رو میانگین حدود 13 فریم بر ثانیه اجرا کنه

همچنین بر روی دسکتاپی که cpu ای ام ذی چهار هسته Phenom II و GTS 250 داشت (3dc benchmark mobile version (v1.00beta مخصوص ویندوز رو تونست میانگین حدود 265 فریم بر ثانیه اجرا کنه

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
با سلام

3DC Benchmark در دو نوع برای دانلود موجود میباشد که یکی 3DC Benchmark (یا نسخه معمولی) و دیگری 3DC Benchmark Mobile Version هست (ورژنی که سبکتر از نسخه اصلی میباشد)

برای دانلود مراجعه شود به آخر پست و بهتر هست که نکاتی نسبتا مهم خوانده شود.

=================================================================================================================

3DC Benchmark ( نسخه معمولی) برای pc (فعلا فقط ویندوز) و os x هست که فعلا نسخه ویندوز برای دانلود آماده هست (3DC Benchmark v1.00Beta)

این ویرایش از بنچمارک بیشتر مربوط به مقایسه PC یا رایانه های بر اساس OS X که در سطح Mid - range یا High - end هستند می باشد .

در این ویرایش رزولیشن محدود شده به 1280 در 720 هست و :

-وجود آب متحرک

- افکت Sun shafts

-color correction curves

-real time shadows
-SSAO Effect

-Bloom Effect

-Lens Flare

...

همچنین کیفیت هم محدود شده .

=================================================================================================================

3DC Benchmark Mobile Version (فعلا فقط ویندوز) و os x و آندروید هست که فعلا نسخه ویندوز و آندروید برای دانلود آماده هست (3Dc Benchmark mobile Version v.100Beta2)

این ویرایش از بنچمارک سبکتر از نسخه معمولی هست و رزولیشن آن محدود به 800 در 480 شده و کیفیت آن هم محدود شده .

یکی از اهداف مهم این ویرایش مقایسه کامپیوتر های Entry Level با هم هست همچنین مقایسه deviceهای آندرویدی و یکی دیگر از اهداف این ویرایش مقایسه PC و موبایل یا تبلت های آندرویدی با هم هست (android based devices)

نکاتی نسبتا مهم :

نتیجه اصلی Average fps هست که تا زمانی که بنچمارک به پایان نرسیده 0 هست

ویرایش مربوط به OS X هم احتمالا به زودی عرضه میشود

مشخصات مهم وسیله خود را هم بنویسید مثلا برای PC سی پی یو , کارت گرافیک , رم , مادربورد و ویندوز . اگر هم اورکلاک کردید حتما بنویسید

برای Android مثلا اسم وسیله , نوع ROM یا اسمش , نام یا نوع Kernel , نام SoC (مثلا 4210 Exynos ) , نوع جی پی یو , اگر هم اورکلاک کردید حتما بنویسید

مربوط به نسخه آندروید :

نسخه آندروید برای وسیله هایی هست که مجهز به gpu هستند که Open GL ES 2.0 رو پشتیبانی کنند و مجهز به آندروید 2.2 و یا بالاتر باشند .

اگر برنامه نصب نشد تیک گزینه Unknown sources را در Application setting بگذارید

با توجه به حجم فایل نصبی که حدود 39.4 مگابایت هست نصب برنامه ممکن هست مقداری به طول بیانجامد و همچنین در زمانی که بنچمارک میخواهد بارگذاری شود (بهتر هست که در هنگام بارگذاری بنچمارک اجازه ندهید صفحه نمایش خاموش بشود)

اگر در حین بنچمارک با کندی یا گیرکردن مواجه شدید کافی است چند لحظه صبر کنید , اگر با زیاد طول کشید برنامه رو ببندید و دوباره اجرا کنید

دانلود :

3DC Benchmark v1.00Beta (نسخه معمولی یا اصلی) برای ویندوز :

3DC-B-V1.00-Beta.zip

3DC Benchmark Mobile Version v.100Beta2

برای ویندوز :

3DC-BMV-v1.00-Beta2.zip

برای آندروید :

3DC-BMV-v1.00-Beta2.apk

باتشکر و ضمن عرض پوزش اگر کمی دیر شد .

منتظر ارسال نظرهای شما و همچنین نتیجه های deviceهای شما و یا PC های شما هستم .

آخرین ویرایش:

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
میشه اینجا رو آپ کنی و راجبه اندرویدش بیشتر توضیح بدید ؟
با UNITY ـه برا اندرویدش؟
عکس از اندرویدش بذارید لطفا ( حجمم کمه برای همین میخوام از کاری که میکنم مطمئن بشم )

Dragon

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,749
نام
آریا
سلام
خواستم بگم که متاسفانه اپلیکیشن طراحی شده برای اندروید دچار ایراد هست و نیاز به سازگار شدن با ورژنهای اندروید بالاتر داره.
من روی نوت 2 و رام اصلی و روت شده Jell Bean 4.1.1 تست کردم و وارد محیط برنامه میشد اما صفحه سیاه میشد و بعد چند لحظه کرش میکرد.

Last edited by a moderator:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
با سلام

متاسفانه توسعه این بنچمارک متوقف شده هست و شاید هم ادامه داده نشه توسعه اش

فعلا بیشتر روی http://forum.bazicenter.com/thread72262/ کار میشود

من هدف مهمتر برام ساخت بازی هست

ورژن آندروید هم با یونیتی درست شده

متاسفانه با آندروید 4.1 تا اونجا که میدونم سازگاری نداره

باتشکر