راز موفقیت اپل (Apple)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
واقعا اگه هر محدودیتی هم در اپل هست که شما ازش ناراضی هستید میتونید با جیلبریک دورش بزنید ( البته همه ی این محدودیت ها بنفع کابران هست و باعث پایداری همیشگی دستگاه شما میشه )
در مورد اون اقایی هم که میگه برتری اندروید به مارکت هاش هست (بالایی) میگم که : اخه برادر من ! مسلما اگه شما دسترسی مستقیم به مارکت گوگل داشتید هیچوقت به مارکت های جانبی نیاز پیدا نمیکردید ! الان براحتی میشه از سرویس های Appstore و iTunes اپل بطور مستقیم استفاده کرد !!
پس الکی بهونه تراشی نکید :D
جیلبریک روی همه ورژن های iOS کار نمیکنه مثلا 6.1.4 نبود و بهتر هم شد چون بعدا فهمیدم جیلبریک کردن باعث مشکلات بعدی میشه که اصلا ارزش نداره
سرعت دانلود از اپ استور واقعا مزخرف ـه!!!
کیفیت عکس و فیلم برداریش به هیچ وجه نسبت به قیمت گوشی قابل قبول نیست
حافظه ش قابل ارتقا نیست و شما نمیتونید رم SD اضافه کنید (16 ـش خیلی زود پر میشه مخصوصا اگر برید مسافرت) - عکس و فیلم هاش نسبت به حجمی که دارن کیفیت ندارن
رزولوشن صفحه نمایش حتی HD هم نیست
تنها نکته مثبتش بدنه فلزیش ـه
کلا معقولانه نیست پول بیشتر بدید تا از امکانات ضعیف تر و محدودتر استفاده کنید. من که فروختم و الان سامسونگ دارم و خیلی بیشتر از اپل راضی ام.

دوستان این است حقیقت
حالا یک عده عشق اپل اند داستان فرق میکنه...

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
جیلبریک روی همه ورژن های iOS کار نمیکنه مثلا 6.1.4 نبود و بهتر هم شد چون بعدا فهمیدم جیلبریک کردن باعث مشکلات بعدی میشه که اصلا ارزش نداره
سرعت دانلود از اپ استور واقعا مزخرف ـه!!!
کیفیت عکس و فیلم برداریش به هیچ وجه نسبت به قیمت گوشی قابل قبول نیست
حافظه ش قابل ارتقا نیست و شما نمیتونید رم SD اضافه کنید (16 ـش خیلی زود پر میشه مخصوصا اگر برید مسافرت) - عکس و فیلم هاش نسبت به حجمی که دارن کیفیت ندارن
رزولوشن صفحه نمایش حتی HD هم نیست
تنها نکته مثبتش بدنه فلزیش ـه
کلا معقولانه نیست پول بیشتر بدید تا از امکانات ضعیف تر و محدودتر استفاده کنید. من که فروختم و الان سامسونگ دارم و خیلی بیشتر از اپل راضی ام.

دوستان این است حقیقت
حالا یک عده عشق اپل اند داستان فرق میکنه...
خواهشا میخواین یه نظر کارشناسانه راجع چیزی بدین قبلش دوتا مقاله ای چیزی بخونین .

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
خواهشا میخواین یه نظر کارشناسانه راجع چیزی بدین قبلش دوتا مقاله ای چیزی بخونین .
دوست عزیز نظر شخصی خودم به عنوان یک کاربر عادی بود و بنده کارشناس هم نیستم.

درود
Review های مختلفی تو سایت های مختلفی هستند و هر کدوم هم نظرات متفاوتی دارند اما نظر اکثریت بر مساوی بودن کیفیت عکس هاست، ضمن اینکه من iPhone 5 داشتم و در مقایسه با S4 نظر خودم رو گفتم: "کیفیت عکس و فیلم برداریش به هیچ وجه نسبت به قیمت گوشی قابل قبول نیست"
این مقایسه رو چک کنید:

در کل اگر از بحث عکس ها خارج بشیم (که بنظر من کیفیت عکس های iPhone 5 و S4 فرقی ندارند) S4 از قابلیت و کارایی بیشتری نسبت به iPhone 5 برخوردار هست با این تفاوت که قیمت خیلی پایینتری داره
ضمنا iPhone 5 کمبودهای نرم افزاری زیادی داره مثلا قابلیت Select کردن کل عکس ها رو نداره که بخواید همه عکس ها رو با هم پاک کنید - هنگام فرستادن SMS تبریک مناسبت خاصی مثلا نوروز قابلیت Select از Contact list رو نداره و نفر به نفر به لیست اضافه میشن که شما عملا فراموش میکنید چه کسانی رو انتخاب کردید یا نکردید - Delivery اس ام اس هم نداره و...
تعریفی که از iPhone شنیده بودم و تجربه ای که بعد از داشتن iPhone داشتم کاملا متفاوت بود!

نکته آخر اینکه شفافیت تصویر و منوها در iPhone 5 خیلی بالاتر از S4 هست که فکر کنم علتش رزولوشون پایینتر از HD صفحه نمایش iPhone باشه

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
بیاید قبول کنید فن بوی های اپل که دوران اپل رو به اتمامه با اون صفحه نمایشش ریزه میزه و قیمت نجومی و امکانات پاین سیستم عامل دستو پا بستش
انقدرم تو سر گوشی های پلاستیکی نزنید قول میدم هیچکودومتون حتی یه روزم بدون قاب پلاستیکی از ایفونتون استفاده نکردید چون اگه زمین بیوفته درجا میره تو بدنش
در ضمن استور ها اپل باز هست ولی شما 3 دلار ( 9 هزار تومان) پول یه نرم افزار میدی؟ حالا این نرم افزاراشه بازی هارو ول کن
ولی هر بازی و برنامه ای بریزی حله!!
100% تا حالا همه اپل دارا از جمله خودم با این جمله تو جمع موقع عکس گرفتن آشنایید ( تو که نمیتونی بلوتوس کنی نمیخواد عکس بگیری :)) ) قول میدم واسه همتون این جمله دردناکه
تو این دوره زمونه با وجود نوت3 و جی2 دیگه کم تر کسی سمت ایفون میره
و کلی اراد دیگه که حال تایپ ندارم :D

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
بیاید قبول کنید فن بوی های اپل که دوران اپل رو به اتمامه با اون صفحه نمایشش ریزه میزه و قیمت نجومی و امکانات پاین سیستم عامل دستو پا بستش
انقدرم تو سر گوشی های پلاستیکی نزنید قول میدم هیچکودومتون حتی یه روزم بدون قاب پلاستیکی از ایفونتون استفاده نکردید چون اگه زمین بیوفته درجا میره تو بدنش
در ضمن استور ها اپل باز هست ولی شما 3 دلار ( 9 هزار تومان) پول یه نرم افزار میدی؟ حالا این نرم افزاراشه بازی هارو ول کن
ولی هر بازی و برنامه ای بریزی حله!!
100% تا حالا همه اپل دارا از جمله خودم با این جمله تو جمع موقع عکس گرفتن آشنایید ( تو که نمیتونی بلوتوس کنی نمیخواد عکس بگیری :)) ) قول میدم واسه همتون این جمله دردناکه
تو این دوره زمونه با وجود نوت3 و جی2 دیگه کم تر کسی سمت ایفون میره
و کلی اراد دیگه که حال تایپ ندارم :D

دیگه الان باید خیلی از دنیا عقب باشی که بخوای بلوتوث بازی کنی و وقتی این همه سرویس مثل اینستگرام و .... هست بلوتوث معنی نداره...
البته اونم راه داره ولی به شخصه ترجیح میدم امکان ارسال فایل از طریق بلوتوث برام فعال نباشه...

سایز گوشی هم موردی نداره و نمیخوام با گوشی فیلم سینمایی ببینم که!!!

اینقدر استور اپل بازی مجانی داره که از همین الان شروع کنی چند سال طول میکشه که همه بازی های مجانی رو تجربه کنی...

از طرفی مگه مارکت اندروید برنامه مجانی بهت میده که اپل براش مثلا 3 دلار پول میگیره...

من تا حالا از قاب استفاده نکردم و فقط وقتی خریدم به اسرار فروشنده بامپر انداختم که اونم بعد از یه هفته برش داشتم و خوشم نیومد...

کلا نداشتن اطلاعات باعث میشه یه نفر اینجوری در مورد اپل نظر بده...

- - -ویرایش - - -

دوست عزیز نظر شخصی خودم به عنوان یک کاربر عادی بود و بنده کارشناس هم نیستم.

درود
Review های مختلفی تو سایت های مختلفی هستند و هر کدوم هم نظرات متفاوتی دارند اما نظر اکثریت بر مساوی بودن کیفیت عکس هاست، ضمن اینکه من iPhone 5 داشتم و در مقایسه با S4 نظر خودم رو گفتم: "کیفیت عکس و فیلم برداریش به هیچ وجه نسبت به قیمت گوشی قابل قبول نیست"
این مقایسه رو چک کنید:

در کل اگر از بحث عکس ها خارج بشیم (که بنظر من کیفیت عکس های iPhone 5 و S4 فرقی ندارند) S4 از قابلیت و کارایی بیشتری نسبت به iPhone 5 برخوردار هست با این تفاوت که قیمت خیلی پایینتری داره
ضمنا iPhone 5 کمبودهای نرم افزاری زیادی داره مثلا قابلیت Select کردن کل عکس ها رو نداره که بخواید همه عکس ها رو با هم پاک کنید - هنگام فرستادن SMS تبریک مناسبت خاصی مثلا نوروز قابلیت Select از Contact list رو نداره و نفر به نفر به لیست اضافه میشن که شما عملا فراموش میکنید چه کسانی رو انتخاب کردید یا نکردید - Delivery اس ام اس هم نداره و...
تعریفی که از iPhone شنیده بودم و تجربه ای که بعد از داشتن iPhone داشتم کاملا متفاوت بود!

نکته آخر اینکه شفافیت تصویر و منوها در iPhone 5 خیلی بالاتر از S4 هست که فکر کنم علتش رزولوشون پایینتر از HD صفحه نمایش iPhone باشه

اون ریویو رو که گذاشتی اگه خودت بخونی متوجه میشی که نهایتا چرا سامسونگ برنده شده و مثلا شبکه های ارتباطی سامسونگ بیشتره ولی واقعا قابل استفاده هست؟؟؟

یا بقیه قسمت های نقد...

یه سری چیزا هم هست که حداقل واسه من و خیلی های دیگه بی معنیه مثل ارسال SMS برای همه شماره ها و شاید شما لازم داشته باشید ولی چیزی نیست که همه جای دنیا مردم نیاز داشته باشند و مطمئن باش برای اپل اضافه کردن این مورد کار سختی نیست!

یا بقیه موارد که باید وقتی میخوای در مورد یه برند صحبت کنی فقط ایران در نظر نگیری و ببینی بقیه جاهای دنیا هم این چیزایی که میگی براشون مشکله یا نه...

مثلا فکر میکنی طرف تو آمریکا میاد Select to All میکنه مسیج؟؟؟؟؟

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
دیگه الان باید خیلی از دنیا عقب باشی که بخوای بلوتوث بازی کنی و وقتی این همه سرویس مثل اینستگرام و .... هست بلوتوث معنی نداره...
البته اونم راه داره ولی به شخصه ترجیح میدم امکان ارسال فایل از طریق بلوتوث برام فعال نباشه...

سایز گوشی هم موردی نداره و نمیخوام با گوشی فیلم سینمایی ببینم که!!!

اینقدر استور اپل بازی مجانی داره که از همین الان شروع کنی چند سال طول میکشه که همه بازی های مجانی رو تجربه کنی...

از طرفی مگه مارکت اندروید برنامه مجانی بهت میده که اپل براش مثلا 3 دلار پول میگیره...

من تا حالا از قاب استفاده نکردم و فقط وقتی خریدم به اسرار فروشنده بامپر انداختم که اونم بعد از یه هفته برش داشتم و خوشم نیومد...

کلا نداشتن اطلاعات باعث میشه یه نفر اینجوری در مورد اپل نظر بده...

- - -ویرایش - - -

اون ریویو رو که گذاشتی اگه خودت بخونی متوجه میشی که نهایتا چرا سامسونگ برنده شده و مثلا شبکه های ارتباطی سامسونگ بیشتره ولی واقعا قابل استفاده هست؟؟؟

یا بقیه قسمت های نقد...

یه سری چیزا هم هست که حداقل واسه من و خیلی های دیگه بی معنیه مثل ارسال SMS برای همه شماره ها و شاید شما لازم داشته باشید ولی چیزی نیست که همه جای دنیا مردم نیاز داشته باشند و مطمئن باش برای اپل اضافه کردن این مورد کار سختی نیست!

یا بقیه موارد که باید وقتی میخوای در مورد یه برند صحبت کنی فقط ایران در نظر نگیری و ببینی بقیه جاهای دنیا هم این چیزایی که میگی براشون مشکله یا نه...

مثلا فکر میکنی طرف تو آمریکا میاد Select to All میکنه مسیج؟؟؟؟؟

من نیاز به قاب ندارم
من نیاز به صفحه بزرگ ندارم
من نیاز به استور رایگان ندارم
من نیاز به بلوتوث ندارم که انتقال ارتباط برام آسون باشه :| ( این حرفتونو که خوندم فهمیدم کلا ارزش بحث نداره دیگه !!)
یهو یه دمپایی ابری بگر دستت جای اون گوشکوب
کلا همه طرفدارای اپل ادمای فوق افراطی فوق خود گول زنک
شما شدید از اون خود گو زنکایی که کلی پول دادی و از گوشی نه.. داری از پول مفتی که دادی طرفداری میکنید
من دارم با دلیل و مدرک حرفامو میزنم شما میگی من بی اطلاعاتم چون جوابی براش نداری داداشه من :)

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
من نیاز به قاب ندارم
من نیاز به بلوتوث ندارم که انتقال ارتباط برام آسون باشه :| ( این حرفتونو که خوندم فهمیدم کلا ارزش بحث نداره دیگه !!)
شما شدید از اون خود گو زنکایی که کلی پول دادی و از گوشی نه.. داری از پول مفتی که دادی طرفداری میکنید
من دارم با دلیل و مدرک حرفامو میزنم شما میگی من بی اطلاعاتم چون جوابی براش نداری داداشه من :)

قاب هم خواستی میتونی بندازی و مشکل چیه!

من نمیگم صفحه بزرگ بده و فقط میگم من احتیاجی ندارم و چند وقت پیش یکی از دوستام میگفت G2 گرفته و به خاطر سایز بزرگش خیلی نمیتونه استفاده کنه و بیشتر گوشی توی خونست!

مگه مارکت گوگل مجانیه که اینقدر ازش طرفداری میکنید و برو قیمت اپلیکیشن ها رو ببین بعد بگو...

شما اگه بلوتوث میخوای گوشی اپل بگیر و با 15 هزار تومن بلوتوث فعال کن اگه خیلی تمایل داری...

یه سری چیزیایی که میگی دلیل و مدرک نیست و ایراد گیری الکیه و هر موردی که گفتی و بیا با دلیل و مدرک اثبات کنیم!

فقط قبلش یه نکته رو در نظر بگیر که هر صحبتی میکنی و ایرادی که میگیری برای همه صدق کنه و فقط خودتو در نظر نگیر!

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,358
نام
بابک
بعنوان كسى كه از بيشتر برندا تقريبا يك پرچمدار داشته ميگم.واقعا محصولات اپل تجربه نابى انتقال ميكنه.رزوليشن صفحه و كوچك بودن گوشى(آدم بايد با ي دست با گوشى كار كنه) و...واسم مهم نيست.مهم اينكه هنگ نداشته باشه نه مثل هنگرويد باشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,331
من به شخصه چند سالی هست حتی تو شهرستانها ندیدم کسی بلوتوث بازی کنه ..فک کنم دیگه دورانش تو ایرانم به سر اومده

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
من بشخصه تا بحال زیاد با اندروید کار کردم ولی با اپل بیشتر کار کردم و امکان نداره اندروید رو به اپل ترجیه بدم (حالا شاید htc هاش یا sony هاش خوب باشه ولی در عوض اپل عالییییییه)

من بشخصه 4سال پیش ipod4 خریدم. تا الان داره واسش آپدیت میاد ولی برادرم سال پیش گوشی تاپ سونی رو خرید، دیگه واسش اپدیت نمیاد. کلا به نظر من اپل همییییییییییییییییییشه بهتره!

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
من نیاز به قاب ندارم

دلیل و مدرکت و قاب کن بزن دیوار اصلا نمیدونم چرا با شما بحث می کنن دریق از اندکی اطلاعات....

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
دلیل اینکه بیشتر کاربرای اپل خیلی رو این شرکت تعصبی هستند ساپورت نرم افزاری این شرکت هستش.
اپل این طرز تفکر رو در کاربرانش القا کرده که همه چیز سی پی یو و رم و رزولوشن بالا نیست ... باید همه چیز در یک سطح ایده الی باشه.
الان گلکسی نوت 3 با اون اندازه قیمت ساختش حتی از ایفون 5 اس هم پایین تره ... علت این امر وقت زیادی هستش که صرف تراشکاری بدنه ایفون میشه و هزینه ها رو فوق العاده بالا میبره.
من 4 سال پیش ایفون 3GS خریدم ... با اون سی پی یو تک هسته ایی 600 Mhzمیشه بازی سنگین اینفینیتی بلید 2 رو براحتی باز کرد..همین چند روز پیش هم اپدیت 6.1.4 هم روش نصب کردم(بعد 4 سال)
تو گوشی های ایفون من خیلی خیلی راجت تر از یک پرچم دار اندروییدی کار میکنم ... نرم افزار ایتونز بیشتر از اینکه برام دردسر داره برام خیلی مفید هستش چون تگ های نادرست اهنگام رو ادیت میکنه و باکس ارت اورجینالشو از ایتونز اتوماتیک دانلود میکنه و همشون رو تو یک لایبرری دسته میکنه و کل فیلم و اهنگامو یکجا تو یک برنامه دارم.

واقعیتش برنامه بلوتوث سلسته رو روی گوشیم دان کردم ... ولی هیچ کاربردی برای من که همه چیزمو براحتی از تورنت دانلود میکنم نداشت...پاکش کردم رفت.
اینکه صفحش کوچیکه من هم اینو قبول دارم... ولی از لحاظ امکانات نرم افزاری و حتی سخت افزاری هیچ کمبودی نداره ...هیچ کمبودی... من نیازی به عوض کردن تم اینا هم ندارم چون اصلا دوست ندارم گوشیم شلوغ باشه... بجای صفحه اول اندرویید و ویدجت ها اپل یک قابلیتی رو تو گوشی تحت عنوان اسپات لایت سرچ داره که حتی اگه دمبال یک اس ام اس خاصی هم که به کسی فرستادی و کامل یادت نمیاد چند کلمه از مینویسی و برات پیداش میکنه...و همین قابلیت تمام اون ویدجت و اینا رو تحت یک موتور جستجوی داخلی در اختیارت میذاره.
اخرین اپدیت برنامه ها همون اول برای این دستگاه ها عرضه میشه...خیلی از کاربرای اپل رو این مسئله خیلی حساس هستند که برنامه و دستگاه هاشون اپدیت باشن و نمیتونن این رو تحمل کنن که برای دستگاه های دیگه اول از اینا اپدیت بیاد ... برا همینه که بیشترین درصد اپدیت به ورژن های جدید هم برای کاربرای اپل ثبت شده . که همین الان 85 درصد دستگاه های اپل در اخرین ورژن اپدیت هستند.

از طرفی شرکت هایی مثل گوگل و مایکروسافت هم برنامه ها و اپ هاشون رو برای این اکوسیستم منتشر میکنن و حتی جالبه که درامد گوگل از iOS بیشتر از اندرویید هستش! و بهمین علت جدیدترین اپدیت های اپلیکیشن ها رو در برخی از موارد قبل از اینکه برای اندرویید بره برای iOS میده .نمونش همین اپدیت اخیر برنامه ی جیمیل.
در اخر اینکه اینو من کاملا قبول دارم گوشی های اندروییدی خیلی خیلی مستقل تر از ایفون هستند ...ولی کاربرای اپل با اکوسیستمش بدلیل ایتراکتیو بدون و سادگیش راحت هستند ... کافیه یبار با مک بوک ایر کار کنید تا علاوه بر رووان بودنش یک پوستر چند متری با اون سی پی یو 1.3 گیگا هرتزی و رم 4 اش طراحی کنید بعد اونو پروژه رو ببرید بندازید روی لب تاپ دل با رم 16 و پردازنده Corei7 تا ببینید چطور براتون نفس نفس میزنه. من روی لب تاپ ایسوسم که Core i5 2.7 Ghz و 6 گیگ رم هستش یک پروژه FL رو کار میکنم پردازش میره روی 100 درصد و برنامه میمیره.. روی همون ایری که بالا عرض کردم میندازی برنامه فوتوشاپ و ابلتون رو هم بغلش اجرا میکنی سی پی یو به 80 نمیرسه. روی مک 20 تا تب تو کروم باز میکنی فن شروع میکنه به بالا بردن دور ... روی ایسوس من 10 تا رد میکنی داد فن در میاد .
از طرفی باتری های لب تاپ های مک در بدترین حالت 4 سال رو کار میده برات ... اینو تو فروم های خارجی و کامنت هاشون تو بخش فروش اپل هم دیدم ... ایر جدید 13 ساعت با وای فای شارژ میده ... و تازه یکی از ارزان قیمت ترین الترا بوک های بازار هم هستش .
اینا دلایل موفقیت اپل هستند ... اپل نیازی نداره رو گوشی های برچسب بزنه و مسخصاتشون رو بنویسه ..چون میدونه خروجی مهمه ، نه اعداد . و همین طرز تفکر رو روی طرفدار هاش هم بوجود اورده.

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,331

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
فایل ریستور کاستومش هنوز برای 3Gs نیومده .

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر