Osu! بازی ریتمیک بر اساس موزیک های واقعی و بسیار زیبا با حجم20MB!

img_-1339559995-U51.png

معرفی

این بازی با حجم 20 مگ در سال 2007 عرضه شد و از اون موقع تاکنون در کشورهای مختلف گسترش یافت.بازی به صورت موزیکال هستش که ما باید Note های آهنگ ها رو که به صورت های مختلف هستند رو در موقع لازم بزنیم تا آهنگ رو به پایان برسونیم. این بازی تونسته افراد بسیاری رو به خودش جذب کنه، به طوری که از همه ی دنیا طرفدارانی داره. در حال حاضر معمولا 5000-6000 نفر در بازی آنلاین هستند. نفر اول بازی که اگه به بازیش نگاه کنید باورتون نمیشه که یک انسان داره بازی می کنه، سنی کمتر از 15 سال داره !

کل بازیش رو میشه به یک جمله خلاصه کرد!
Just Fast Click With Accuracy !
بازیش ریتم موزیک هست یک آهنگ پخش میشه باید با اون آهنگ سریع و به موقع و به جا کلیک کرد! فکر نکنین به همین راحتی هست یک جاهایی هست که اینقدر بشدت سریع و سخت هست حتی تموم کردن یکی از مپاش غیر ممکن میشه چه برسه به گذاشتن رنک!!

mm0vg1jpqdulh98jbdwj.jpg

برای ثبت نام و دانلود بازی به لینک زیر برید:

osu! - rhythm is just a click away
منو و Interface یا سیستم رابط بازی بسیار ساده و سریع و عالی کار شده و شما می توانید هر کاری رو به سرعت بسیار بالایی انجام بدید.
مثلا برای Join شدن به یک بازی مولتی پیلیر می تونید با چند کلیک ساده و فقط 4،5 ثانیه زمان لازمه تا از منوی اصلی وارد یک بازی مولتی بشید و وارد رقابت در موزیک انتخاب شده بشید!

آموزش

در این بازی شما آهنگ هایی با فرمت osu رو که از خود سایتش دانلود کردید رو در بازی اجرا میکنید و در حین آهنگ باید دایره هایی که به صورت های:دایره معمولی یا slide یا spin هستن رو به ترتیب در ززمان مناسب روشون کلیک کنید یا در نوار حرکتشون بدید یا بچرخونیدشون تا امتیاز بیشتری بگیرید.

osu3.gif

بازی دارای رتبه بندی جهانی هم هست.
در رتبه بندی کشورها از میان 164 کشور ایران رتبه 107 رو داره که خوب نیست و ما باید ارتقائش بدیم!

برای دانلود موسیقی ها که بهشون bitmap یا مَپ هم میگن به لینک زیر مراجعه کنید:

Beatmap List
پس به این ترتیب بازی خودش آهنگ هارو نداره و شما خودتون به این آدرس میرید و آهنگو دانلود میکنید و اضافه میکنید به بازیتون!

quxei6pgl04mqfffx7rl.jpg

هر آهنگی که فکرش رو بکنید در این بازی وجود داره !

مثلا آهنگ هایی از گروه های معروفی مثل :

Metallica - Dream Theater - Green Day - Pantera
- Owl City - Foo Fighters و هر چیزه دیگه ای! حتی یک آهنگ ایرانی هم در بازی برای دانلود دیده شده..

روش اضافه کردن موسیقی به بازی

راه اول:
وقتی بازیو اجرا میکنید FULL SCREEN نیست.شما آهنگو از تو کامپیوترتون کافیه Drag کنید تو صفحه بازی.
راه دوم:
فایلی که دانلود کردینو معمولی باز کنید بازی خودش بقیه کارا رو میکنه.
این دو راه به زبان انگلیسی به نقل از سایت:

download-import.jpg

توجه:برای Full Screen کردن بازی یا برعکس Alt+Enter رو بزنید.

توضیحات درمورد رتبه بندی به نقل از سایت:
رتبه شما بر حسب بیشترین امتیازاتی که از هر bitmap گرفتید ارزیابی میشه نه بر حسب سختی اون!(چون هر bitmap چندین سختی داره)
مثال (امتیازات شما در سختی های مختبف مپ های مختلف برحسب زیر است)
BRANDY - The Festival of Ghosts 2
Relaxing : 3,000,000
DaRRi MIx : 5,000,000
ZZ - Samurai Blue
Easy : 500,000
Normal : 1,000,000
Hard : no score
Matchbox 20 - How Far We've Come
Normal : 2,000,000
Hard : 1,500,000
امتیاز کل شما 5,000,000 + 1,000,000 + 2,000,000 = 8,000,000 خواهد بود.

آموزش های ویدئویی:

اموزش های اولیه:

Osu Tutorial 1 - First Steps - YouTube
آموزش اضافه کردن مپ به بازی:

Osu Tutorial 2 - Importing Beatmaps - YouTube
آموزش های مپ ادیتور (ویدئویی):
ساخته شده توسط کاربر Dakeyrus
Song Setup & Timing

Osu Tutorial 1 - Song Setup and Timing - YouTube
ساخته شده توسط کاربر awp
Setup & Timing

osu! awp video tutorial 1 - Setup and timing - YouTube
Editor Basics & Functionality & Book Marking

osu! awp video tutorial 2 - Editor basics and bookmarking - YouTube
Beatmap Composition به زودی

آموزش Taiko:

Taiko یک mod بازی هستش.برای دسترسی بهش باید در منو وقتی Play رو زدید رو special کلیک کنید تا دو مد براتون بیاد:Taiko و Catch the beat
طریقه ی بازی Taiko:
الف)کلیک معمولی:دایره های معمولی که یا نارنجی مایل به قرمزن یا آبی کمرنگ.هر وقت نارنجی ها به اون دایره کمرنگ آخر نوار رسیدن باید کلیک چپ کنید و هر وقت آبی کمرنگا به اونجا رسیدن راست کلیک.اگه دایره ی خیلی بزرگی دیدید وقتی به اون دایره کمرنگ انتها رسید هر دو کلیکو بزنید تا امتیاز اضافه بگیرید.
ب)نوار های زرد:در طول زمانی که نوار ها دارن از دایره کمرنگ عبور میکنند تا میتونید کلیک کنید تا امتیاز زیادی بگیرید.
ج)Denden:به شکل Spin ها هستن وقتی اومدن باید هی یک در میون رایت کلیک و چپ کلیک کنید تا برن.

محل موس در این مد اهمیت ندارد.به غیر از موس از دکمه های دیگه ای هم میشه استفاده کرد.
Orange: Left Mouse, X, C
Blue: Right Mouse, Z, V

یک نکته ای رو بگم:یکی از خوبی هاش اینه موسیقی فراوون داره.چندین هزار beatmap داره!انواع سبک ها کلاسیک light و ...
حجمشم گمه و هر beatmap هم حدود 3 مگ معموا(بعضی هاش 18 مگیم هستن) حجم داره خود بازیم 20 مگه.

برای تست بازیو دانلود کنید با beatmap زیر مثلا:

osu! - Quynh Nhu - Don Coi (Instrumental)
این یکی از اونایی که آروم هست و بسیار آرامش بخشو عالی!

در اینجا لیستی از beatmap های مخصوص تازه کارا رو میذارم:

osu! - ORANGE RANGE - Ikenai Taiyou
بسیار بسیار ساده مخصوص تازه کارایی مثل ما!

osu! - Silvertide - Devil's Daughter
عالی برای تمرین spinها

osu! - Catherine Warwick - Pollyanna (I Believe In You)
ساده در عین حال جذاب!

http://osu.ppy.sh/?p=beatmap&s=1268
این هم برای تازه کارا!حواستون باشه صدای کامپیوترو خیلی زیاد نکنید!

در مورد مولتی پلیر:فقط به این حالت نیست که امتیاز جهانی رو ببینید.میونید در قسمت Multi بازی وارد روم های مختلف بشید و پس از دانلود آهنگاشون بهشون بپیوندید.چندین مود داره که اونی که بیشتر میزنن اینه که هر کی برا خودش آهنگو میزنه و نهایتا به ترتیب امتیاز برنده ها مخشص میشن و میتونید replay بازی ها رو هم دان کنید ببینید بقیه چه طوری بودن و چه اشتباهاتی داشتن.

باید بگم بازیش در نگاه اول مسخره و یا بچگانه ممکنه به نظر بیاد اما بسیار زیبا و معتاد کنندست! الان رنک من 170.000 ام هستش :d

این هم یک مپ یا bit map زیبا :

http://osu.ppy.sh/s/30956

می تونید آهنگ ایرانی رو از اینجا دانلود کنید :

http://osu.ppy.sh/d/50913

آهنگ Band ـه Foo Fighters که رنکِد هستن :

osu! - Foo Fighters - The Pretender
osu! - Hyadain - World Warrior

اینم Green Day :

osu! - Green Day - American Idiot
osu! - Green Day - Boulevard Of Broken Dreams

آهنگ های خیلی بیشتری از هر بند یا Band وجود داره، اما بعضی ها فقط رنکد نیستن و امتیازی که در یک آهنگ کسب می کنید در رتبه جهانی تون تاثیر نمی ذاره ولی اگه این براتون مهم نبود می تونید آهنگ های خیلی بیشتری از هر گروه پیدا کنید !

آیدی من : DanteMayCryM من فعلا در حد معمولی هستم در بازی :d
آیدی یکی از دوستان که خیلی عجیب در بازی حرفه ای شده و حدود 7،8 ماهه که بازی می کنه : p30arman رنک جهانی : 4158 ! تعداد آهنگ هایی که بازی کرده : 3325 ! :-b8-|
آیدی یکی دیگه از دوستان : sorooush

منبع با مقداری ویرایش توسط خودم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: NHM

Dante May Cry

کاربر سایت
Apr 19, 2008
1,193
نام
مَهدی
کسی این 20MB رو دانلود نکرد بیاد ببینه حرفه ای بودن یعنی چی؟ :d
با این بازی ذهن تون فعالتر میشه و باعث میشه عکس العمل های سریعتری رو انجام بدید و دست هاتون هم با دقتتر بشه . جدی ها !
20MB رو دانلود کنید و لذت ببرید ، می تونیم با هم Room بزنیم و مسابقه بدیم :-"
فعلا halker_sniper به بازی اضافه شده و شدیم 4 نفر. اعلام کنید لطفا.
این بازیرو فقط برای سرگرمی و اون چیزایی که بالا توضیح دادم میشه انجام داد و بسیار هم عالی ساخته شده.

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
منم آمدم. آيديم : McAfeex
خيلی جالبه بازيش کلی دارم حال ميکنم باهاش مرسی که معرفيش کردين ، فقط هنوز کمی گيجم تو نحوه زدن آهنگ!

---------- نوشته در 11:44 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:28 PM ارسال شده بود ----------

آقا من يک مشکل اساسی دارم اونم اینه که صدای آهنگ ها برام اصلا خوب و درست پخش نميشه، دائما با فاصله بسيار کم قطع و وصل ميشه اصلا نميتونم لذت ببرم . کمک کنيد

jimrako1

کاربر سایت
Apr 13, 2011
662
نام
مهرداد
منم آمدم. آيديم : McAfeex
خيلی جالبه بازيش کلی دارم حال ميکنم باهاش مرسی که معرفيش کردين ، فقط هنوز کمی گيجم تو نحوه زدن آهنگ!

---------- نوشته در 11:44 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:28 PM ارسال شده بود ----------

آقا من يک مشکل اساسی دارم اونم اینه که صدای آهنگ ها برام اصلا خوب و درست پخش نميشه، دائما با فاصله بسيار کم قطع و وصل ميشه اصلا نميتونم لذت ببرم . کمک کنيد

شما وقتی نتها رو اشتباه بزنید فکر کنم وزیک قطع میشه همش به اجرای شما بر میگرده در ضمن اگر کلا این مشکل قطع و وصل کردن رو دارین بدونین مشکل از طرف شماست چون من این مشکل رو ندارم !!!

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
به به آفرين دوست من آفرين!
خب حاجی ميدونم مشکل از طرف منه ، نخواستم رو بازی عيب بزارم که.
کلا همه جای بازی صدا مشکل داره . ميخواستم اگر ممکنه راه حلی ارائه کنيد

jimrako1

کاربر سایت
Apr 13, 2011
662
نام
مهرداد
واقعا بازیش محشره کم کم دارم حرفه ای تر میشم جدیدا موزیکها رو روی hard میرم ولی حال بازی به مشکلتر شدن و سرعت بالاترش هست به همه پیشنهاد میکنم امتحان کنید !!!

Dante May Cry

کاربر سایت
Apr 19, 2008
1,193
نام
مَهدی
خوشحالم بلاخره یکی به این بازی زیبا پی برد ، بهترین 20MB برای دانلود هستش !

اسمایی که پست اول گذاشتم رو اد کن با اونا هم بازی کن :d

McAfeex

کاربر سایت
Sep 24, 2008
1,015
نام
maziar
اما آخه دوست من در هيچ نرم افزار، بازی ، فيلم ، آهنگ و ... ديگه ای این مشکلو ندارم
هرکاری ميکنم درست نميشه ، نکه آهنگ تيکه تيکه پخش بشه ها ، اما انگار با يک سرعت خيلی بالا وسطش نويز ميوفته ، انگار خيلی سريع قطعو وصل ميشه ، يعنی صدا اینجوری به گوش ميرسه.
چيکار کنم کمک کنيد تورو خدا این بازی مارو گرفته شديد. پاک کردم دوباره نصب کردم درست نشد!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر