Castlevania: Lords of Shadow 2 | PS3

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
2 ساعتی رفتم ولی وقت نوشتن زیاد رو ندارم و تیتر وار و کوتاه میگم ...
اول از همه اینکه بازی اون حس قسمت اول رو نداره و کمی منحرف شده ...مثلا جایی پیش میاد که باید مخفی کاری بازی رو پیش ببرید هر چند کوتاه بود ولی توی این سبک جذاب نیست ..
مکانیزم های جدید هم به گیم پلی کمک کرده ولی به نظرم خیلی جای کار داشت با توجه به اینکه پارسال بازی مشابه dmc بسیار عالی کار کرده بود انتظار بیشتری میرفت ...
سکوبازی های هم بیشتر شده و بهتر بعضا ...داستان قطعا مهم ترین نقطه ی قوت بازی هست ...
در کل به نظرم اگر این عنوان نسخه ی دوم نام نمی گرفت و تنها ادامه ای بود بر نسخه ی اول بهتر بود چون به نظرم نسخه ی دوم باید خیلی حماسی تر بزرگتر و بهتر میبود ...
بازی قطعا جذاب و ارزش داره خصوصا برای طرفداران این سری ولی نباید زیاد توقع نو اوری و یک طعم جذاب دیگه داشته باشید ...نسخه اول بازی به مراتب بزرگ تر و غنی تر و بهتر بود این نکته رو حتی از حجم بازی هم میشه فهمید .

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
بزرگترین نگرانیم کوتاه بودن بازی هست چون یه همچین حسی بهم داد شروعش :biggrin1:

نگران نباش :d Dave Cox توو یه مصاحبش گفته بود نسخه 2 از قبلی هم طولانی تره. "ما بلد نیستم بازی کوتاه بسازیم"

ولی من در تعجبم چقد حجمش کمه /:)

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
از اون هایپ اولیه اومدم بیرون و یخورده هم نکات منفی بگم :biggrin1:

نمیدونم بازی چشه ولی اصلا اون حس LoS 1 رو نمیده بهم . شروعش خیلی خوب بودااا . احساس میکنم تا اینجایی که رفتم طراحی هنری بازی در حد نسخه 1 نیست . نمیدونم چجوری بگم ولی اون محیطای باز و جنگلی و ... تو نسخه 1 یه حس خاصی به آدم میداد که تو این نسخه تا اینجا نمیبینم من اون حس رو و این موضوع آزارم میده :biggrin1:

واقعا بخش مدرن و مخفی کاریش به تنهایی نابود کرده بازی رو ، احساس میکنم دارم Remember Me بازی میکنم (روبات ها و دانشمندان و محیط کارخانه و ...
yahoo_31.gif
) . و یه کاری هم کردن که میتونی پورتال کنی بین زمان محیط شهر و قصر که به نظرم خیلی کار بیهوده ای هست شاید یه هدفی داشته باشه در آینده .

چرخش دوربین واقعا زجر آوره . تو مبارزات باید دشمن رو ول کنی و یه دستت روی Left Stick باشه تا مدام دوربین رو بچرخونی روی دشمن واقعا نمیدونم هدفشون از این کار چی بوده .

بی شعورا اون روایت های زوبک هنگام لودینگ رو حذف کردن :(( و گابریل رو گذاشتن که یدونه جمله میگه و بعد به شکل مسخره ای هر بار رو صورتش زوم میشه بعد از تموم شدن لودینگ :|

انیمیشن حرکات و راه رفتن گابریل هم خیلی بده . به طرزی ضایع راه میره که آدم خجالت میکشه پیش یکی دیگه بازی کنه :biggrin1:

Boss هایی که تا الان کشتم خیلی خوب طراحی شدن و رو درجه Lord of Shadow خیلی تنش زا و سخت هست باسفایت ها .

گرافیک بازی اوایل معمولی بود ولی رفته رفته خیلی زیبا شده . نور پردازی غوغا میکنه . کیفیت بافتها هم خیلی خوبه .

در کل نمره 4 مسخره هست (شایدم EDGE اونقدر عصبانی شده از دست سازنده هاش بابت این کارای ضایعی که کردن که 2 نمره همینجوری کم کرده :D) ولی 6 میتونه نظر شخصی باشه و اگه بازی تا آخر تغییری نکنه و اینجوری بمونه شاید یکی بتونه 6 بده به بازی . ولی من حدودای 7 - 7.5 رو مناسب میدونم .

آخرین ویرایش:

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
خوب منم از دیشب بکوب نشستم پای بازیو نظرمو میگم:
بازی یه شروع خارق العاده و طوفانی داره و از این نظر به راحتی میشه با GOWIII و شروع عالی اون بازی مقایسش کرد بعد از این شروع خوب میشه و مبارزه با باس عالی ابتدای بازی که خیلی خوب توش نشون میده که چقدر شخصیت گابریل عوض شده میشه رفت سراغ بررسی گیم پلی کلا گیم پلی بازیرو به دو بخش میشه تقسیم کرد بخش آینده بخش گذشته بخش گذشته ی بازی که تو قصر دراکولا(گابریل)دنبال میشه عالی از آب دراومده و همون حس ماجراجویی جذاب نسخه ی اول رو همراه با مبارزات عالی و نفسگیر ارائه میده محیطای پیچیده همراه با ساختار عالی قصر دراکولا که توش آیتمای مخفی مختلفی هستو و محیط بزرگی داره که برای گشت و گذار فوق العادست و بازیباز اصلا دلش نمیخواد این قسمت تموم شه اما بازی همونطور که همه میدونن آینده هم داره و متاسفانه این بخش ریتم بازیرو بهم زده و مثل یه وصله ی ناجوره واسه بازی درسته که این قسمت سرگرم کننده از آب دراومده و تنوع خوبی میده به بازی اما کاملا سرعت بازیرو میگیره و شما باید توش مخفی کاری کنید چیزی که اصلا تو ساختار گیم پلی بازی تو این سبک جایی نداره و فقط بازیرو از ریتم میندازه البته تو همین بخشم طراحی محیط خوبو چند لایست و مبارزات هیجان انگیزی طراحی شده و باسای فوق العاده خوبیم وجود داره اما کلا بخش اینده ی بازی نقطه ی ضعفشه و متاسفانه بیشتر بازی تو این قسمت دنبال میشه مبارزات بازی فوق العادست و پیشرفتش نسبت به نسخه ی قبلی کاملا مشخصه سرعت مبارزات بالاتر رفته و طراحی دشمنا و شیوه ی مبارزشون بهتر شده همون سیستم گیم پلی فوق العاده عالی نسخه ی اول که حالا کاملترم شده و واقعا نمیشه ایراد خاصی بهش گرفت سیستم جای خالی دادن بازیم خیلی بهتر و کارآمدتر شده سه تا سلاح تو بازی داریم یکی همون زنجیرای نسخه ی اول و سلاح عادی گابریل دومی شمشیر آبی رنگی که همون جادوی آبی رنگ گابریل به حساب میاد و باهاش خونتون رو پر میکنید سومین سلاح بازیم مشتای گابریل که جای جادوی قرمز رنگ نسخه ی قبلی رو گرفته و ضربات قدرتمندی داره یه سری وسیله و آیتمم تو بازی وجود داره که ایندفعه تعدادشون خیلی بیشتر شده مثل خنجرای نسخه ی قبلی یه تعداد خفاش که هواس دشمن رو پرت میکنه و یا وسیله ای که خون شما رو دوبرابر میکنه و یه ردیف اضافه میکنه به خون شما تو بازی وجود داره و کلا بازی از این نظر کمبودی نداره به طور کلی گیم پلی بازی تو بخش مبارزات عالیه و ضعف خاصی نداره بخشای پلتفرم بازی اسونتر و روون تر شده اما اصلا جذابیت نسخه ی قبلیرو نداره و خیلی دم دستی تر و ساده تره گیم پلی بازی برای طرفدارای سبک H&S عالیه و اگه بخشای مخفی کاری نبود میتونست به یکی از بهترینای این نسل تبدیل بشه تو سبک خودش بعد از گیم پلی باید رفت سراغ داستان که بعد از گرافیک بهترین بخش بازیه و المان خیلی مهمیه برای این سری داستان بازی تا اینجا عالی روایت شده و انگیزه های گابریل برای کارایی که داره انجام میدرو خیلی خوب نشون میده شخصیتای بازی خوبن و کلا داستان بازی کشش خوبی داره البته داستان بازی به اندازه ی نسخه ی قبلی حماسی و غافلگیر کننده نیست اما جزو نقاط قوت بازیه و روایت فوق العاده خوبی داشته تا اینجا کلا طرفدارای نسخه ی اول از داستان ناامید نمیشن گرافیک بازی واقعا خارق العادست و از نظر هنری تو صنعت گیم هیچ رقیبی نداره واقعا نمیشه در مورد گرافیک بازی چیزی گفت جز تعریف کردن طراحی هنری بازی یه غیر از یه بخشای خاصی تو آینده واقعا بینظیره و مخصوصا قصر دراکولا از این نظر فوق العادست نورپردازی بی نقص ابجکتای فوق العاده با کیفیت و محیطی که از لحاظ رنگ آمیزی واقعا عالیه و چشم نواز بخش هنری بازی رو تو بالاترین جایگاه بین بازیای این نسل قرار میده گرافیک تکنیکی بازیم عالیه و افت فریم رو به هیچ وجه نمیتونید ببینید برعکس نسخه ی قبلی که فریم بازی فوق العاده ازار دهنده بود طراحی خود گابریل و دشمنا از نظر جزئیات عالیه و جزئیات محیط تو بالاترین حد ممکنه محیطای بازی فوق العاده بزرگ ساخته شدن و اینم یه نکته ی مثبت واسه بخش تکنیکیه بازیه فقط انیمیشنای حرکت گابریل یه مقدار مشکل داره و جالب نیست که قابل چشم پوشیه صداگذرای بازی و افکتای صوتی و موسیقی بازیم بدون ایرادن و جزو نقاط قوتب بازی مخصوصا موزیکاش که هرچند به پای نسخه ی اول و موزیکای جادوییش نمیره اما خیلی خوبن و با جو بازی هماهنگ
در کل حق بازی به هیچ وجه اون نمره 4 یا 6 مسخره ای که دوتا از سایتای بزرگ بهش دادن نیست درسته به هیچ وجه نمیتونه تو حد شاهکار نسخه ی اول قرار بگیره و اصلا اون حس یونیک حماسی خارق العاده و جادویی نسخه ی اول رو نداره و سازنده های مسیر اشتباه و نادرستیرو برای بازی در نظر گرفتن که مخصوصا تو بخشای اینده به شدت بازیرو از اصل خودش دور کرده اما بازی به تنهایی اگه بررسی بشه بازی خیلی خوب و سرگرم کننده ایه ولی هیچکدوم از الماناش به غیر از گرافیک نمیتونن تو حد نسخه ی قبلی قرار بگیرن
LOS2 مثل نسخه ی اول نیست و شاید برای طرفدارای نسخه ی اول که اون شاهکارو تجربه کردن بعضا آزار دهنده باشه تو یه قسمتایی اما تیم سازنده از اولم هدفش همین بود و میخواست یه بازی کاملا متفاوت با نسخه ی اول درست کنه که این ریسک به بازی ضربه زده و دیگه بازی نمیتونه تو سطح نسخه ی قبلی باشه اما حق بازیم به هیچ وجه اون نمرات نیست و اگه بخوایم امتیازی به بازی بدیم میشه 75 تا 80 رو واسه بازی درنظر گرفت

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
ولی از همه اینا بگذریم بازی واقعا خوش دست و اعتیاد آور هست . به طوری که آدم خاموش میکنه یه ربع بعد میخاد دوباره روشن کنه بازی کنه . شایدم به خاطر علاقه وافری هست که من به کسلوانیا و گابریل و کونت دراکولا دارم :D

.:DEMON LORD:.

کاربر سایت
Oct 11, 2007
660
نام
Cipher
ولی از همه اینا بگذریم بازی واقعا خوش دست و اعتیاد آور هست . به طوری که آدم خاموش میکنه یه ربع بعد میخاد دوباره روشن کنه بازی کنه . شایدم به خاطر علاقه وافری هست که من به کسلوانیا و گابریل و کونت دراکولا دارم :D
شما لطف دارین :d

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
خب منم بالاخره یه مقدار بازی کردم و نکاتی که به نظرم رسیده رو میگم :D :

• Opening بازی واقعا خوب و کوبنده ـست (فوق العاده و ماورای تصور نیست ولی خوبه واقعا) و داستان هم ابتدا خیلی جالب شروع میشه ولی به یه جایی که رسید یه جورایی نا امیدم کرد از یه داستان خارق العاده.
  • گرافیک بازی هم خوبه ولی عالی نیست حداقل از نظر فنی ولی تا اینجا افت فریمی مشاهده نکردم.
  • بازی به هیچ وجه حس و حال نسخه ی اول رو نداره و شباهت خیلی کمی به نسخه ی اول داره و بیشتر آدم رو یاد DmC و Darksiders میندازه (خصوصا محیط شهری) تا کسلوینیا یا اربابان سایه.
  • هر چقدر قصر دراکولا و چیزای مربوط بهش خوب در اومده زمان حال و محیط شهری بد و نچسب در اومده.
  • هیچ نیازی به اضافه کردن مخفی کاری نبود واقعا نمیدونم این ایده رو از کجا آوردن.
  • دوربین بازی رو اصلا نمیپسندم. شدیدا رو مخه.
  • مشکل Stun نشدن دشمن ها بعد از ضربه خوردن همچنان پابرجاست و با افکت هایی که به اسلحه ها اضافه شده بیشتر اعصاب خورد کن میشه. (این مورد ظاهرا تو دمو هم بوده ولی درستش نکردن)
  • مبارزات بازی تغییر چندانی نداشته اکثر المان ها همون المان های نسخه ی قبل هستن ولی مثلا به جای جادوی اضافه کردن خون شمشیر گذاشتن که همون کار رو انجام میده.

در کل به نظرم بازی یه جورایی بی هویت شده. نه موارد دوست داشتنی نسخه ی قبل رو داره (مثل اون طراحی محیط و پازل ها و دشمن های جالب مثل ترول و گرگنما و ومپایر و...) نه شباهت زیادی به کسلوینیا های کلاسیک داره. همونطور که گفتم بیشتر من رو یاد DmC و Darksiders انداخت. بازی یه سری نکات قوت داره ولی نکات منفی هم داره که نمیشه ازشون چشم پوشی کرد.

من خودم نسخه ی قبلی رو شاهکار یا خارق العاده نمیدونم ولی به نظرم به مراتب بهتر از این نسخه بود و حداقل نکات قوت برجسته ای داشت که بین ایراد هاش کاملا به چشم میومد. از نظر من نمره ی 4 یا 6 ــی که اج و گیم اینفورمر دادن کاملا قابل توجیه با توجه به ایراد ها و تغییراتی که بازی داشته. چون بازی تقریبا هیچ تغییر مثبت چشمگیری که نداشته هیچ، تغییرات منفی هم کم نداشته :D

rezab

کاربر سایت
Mar 7, 2011
650
نام
Reza
بچه ها یه سوال وقتی دایره رو میزنیم و دشمن رو میگیره مثل نسخه قبل کلید مربع یا مثلث رو میزنم کار نمیکنه!!:(

چه دکمه ای رو بعد از گرفتن دشمن ها باید زد؟؟

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
بچه ها یه سوال وقتی دایره رو میزنیم و دشمن رو میگیره مثل نسخه قبل کلید مربع یا مثلث رو میزنم کار نمیکنه!!:(

چه دکمه ای رو بعد از گرفتن دشمن ها باید زد؟؟

مثلث ، مربع ، دایره ، ضربدر کار میکنه. هیچ مشکلی ام نداره

rezi_71

کاربر سایت
Aug 10, 2011
1,060
نام
رضا
به نام خدا گور پدر سایت ها و مجلات که به این بازی نمره دادن:d
حال توضیح ندارم فقط اینایی که گابریل دوستن:x و از خون خوششون میاد این بازی از دست ندن! من که بعد از چندوقت خون تازه ای به رگهام تزریق شد:bighug: بزرگترین مشکل بازی هم به نظر من ساده بودن بازی! 2ساعتی که من بازی کردم همه لت و پار کردم:d امیدوارم 1کی جلومو تو مراحل بعدی بگیری یا لااقل درجه سختی نهایی بازی 1کم چالش برانگیزتر باشه....
در کل We LoVe DrAcuL:x
وقتی دو دایره بزرگ و کوچیک قبل این که به هم منطبق بشن باید زد یا بعد از اون؟؟
زمانی که بر هم منطبق میشن

nomad08

کاربر سایت
Dec 14, 2008
113
نام
علي
سیستم مبارزه ی بازی زیاد خوش دست نیست بنظرم مخصوصا سیستم دفاعیش البته من کم بازی کردم شاید بعد از یه مدت عادت کنم.
من اصلا نمی تونم نوار فوکوس که پایین صفحه هست رو پر کنم تا وسطاش هم پر می کنم اما بازم یه ضربه می خورم و خالی میشه :(

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
یعنی:
رسما اون مرحله که باید مخفیانه از دست داداش Pan برسیم یه ور دیگه و تیر بزنیم به زنگوله ها و ازین داستانا، بدترین مرحله ی مخفی کاری تاریخ بازیهای رایانه ایه.
انگار بار اولشونه بازی درست می کنن! همین طور که آدم بیش تر می ره جلو بیشتر اعصابش خرد میشه که چرا بازی انقدر کثیف و پولیش نشده روونه بازار شده. همین نسخه هم پتانسیل خیلی بالایی داره، منتهی هر چیزی که درست کردن سر جای خودش نیست.
شخصا انگیزه ای جز این که ببینم آخر سرنوشت گیبریل چی می شه برای تموم کردن بازی ندارم! این وسط مسطا چنتا سکانس و مرحله که آدم دهنش وا بمونه داشته، مثلا مرحله قطارش رو من جای دیگه ای سراغ ندارم این سطح هیجان رو! باس فایت هاش هم بعضا عالی ان، مثلا کشتن کارمیلا میتونه راحت نامزد دریافت بهترین باس فایت سال بشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر