بحث و تبادل نظر در مورد سری Total War

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
نوشته شده توسط khosro-parviz:
مد eurpe-barbarorum هم به روی نسخه ی الحاقی rome:total war -barbarian invasion نصب می شود.
خیر ، Europa Barbarorum بر روی Rome:TW v.1.5 نصب میشه ... البته هرچند بر روی Barbarian Invasion هم قابل نصب هست ،اما Bug خواهد داشت !
نوشته شده توسط mox1x2:
به نظرم لازم نیست همه بازی های سنگینی مثل سری TW را بازی کنن. چه برسه به اینکه بدونن نقشه ایران دوره فلان پادشاه چطور بود.
دوست عزیز ،باید منو ببخشید ،اما اینی که در اینجا گفتی کاملا بیجا بود ! چرا که همهء ما می دونیم که در میان ما ایرانیان ،بازی های استراتژیک طرفداران کمی رو داره ... وتازه از میان این به اصطلاح استراتژیک بازها ! شمار خیلی کمی هستن که بازی های استرتژیک درست و حسابی/RTS مانند Superme Commander ,Close Combat ,Blitzkrieg و همین سری Total War رو بازی کنن ،و تازه از میان همین Total War بازها هم شمار خیلی خیلی خیلی کمشون (که شاید به تعداد انگشتان دست هم نرسه) مودهای TW رو بازی می کنن ! پس نیاز نیست که شما نگران باشی ،شمار RTS بازها در ایران در مقایسهء با کشورهای پیشرفته تر غربی بسیار بسیار کمتر (بیخود نیست به ما میگن جهان سومی :wallbash:). ضمنا شما RTS -ه سنگین ندیدی ! سری بازی های TW اصلا سنگین نیستن (اگر سبک نباشن;)).
نوشته شده توسط mox1x2:
جزئیات این بازی دیگه بیش از حد زیاده.
خب اشکالش چیه ؟!؟!
نوشته شده توسط mox1x2:
تازه جنبه های فانتزی هم نداره.
شما که یک گیمری دیگه چرا این حرف رو میزنی ؟! خوب یا بد بودن (یا شدن) یک بازی به این چیزها نیست ،بلکه به گیم پلی Game Play هست ! از دید من حتی گرافیک آنچنان که ما تصور می کنیم مهم نیست ،اگر چنین بود این همه بازی های Flash ساخته نمی شد ! فانتزی (Fantasy) تنها یک عنصر هست که بر پایهء موضوع ونیاز یک بازی میشه بکار بره یا بکار نره. بازی هائی چون WarCraft، StarCraft ، GuildWars ،Lord of the Rings و همین Never Winter بازی های فانتزی ای هستن که موفق بودن و از سوی دیگه بازی هائی مانند Call Of Duty ,Battlefield ,Blitzkrieg و همین TW (که همواره جزو Top10 بازی های PC بوده) هستن که موفق بودن اما فانتزی نبودن. بنابراین هیچ بایدی در این مورد وجود نداره.
نوشته شده توسط mox1x2:
بیشتر به درد کسایی می خوره حس کشور گشایی دارن.
اینرو درست گفتی ،در واقع هر بازی ای بدرد طرفداران خودش می خوره ودر اینمورد نیازی به توضیح بیشتر نیست.
اما چیزی که می خوام بگم اینه که ،چرا برای نمونه سری بازی های Total War که طرفدارانش به حد میلیون رسیدند ،در ایران تنها چندصد نفر طرفدار داره که در مقایسهء با غرب خیلی آمار پائینی هست !؟!؟! ... یه جای کار ایراد داره :thinking:

سپاس

cyrusempire

کاربر سایت
Oct 22, 2007
113
در واقع یکی از عللی که باعث می شود ما ایرانیان زیاد به فکر استفاده از مودها و یا پچ ها باشیم این است که سرعت اینترنت بسیار پایینی داریم
واقعا همینطوره یکی از دلایل اصلی اینه که ما اینترنت باز به معنی واقعی کلمه یا اون چیزی که در غرب هست نیستیم!!! با اینترنت dialup عملا نمیشه کاری کرد. میشه؟ به جز چت و ایمیل و چرخ در سایت های مختلف اونم سایت های بالای 18 سال!!!؟؟؟؟ حداکثر هم یکی دو ساعت می شود متمادی کار کرد. مودهایی که شما گفتی باز کم بود حجم EB حدود 637 مگابایت بود! حالا من ADSL دارم ولی دیگران متاسفانه... به نظرم اون ایرادی که کامبیز میگه همین جاست. یا در واقع یکیش همینجاست. عدم دسترسی صحیح به اینترنت و در نتیجه نداشتن اطلاعات درست.

اما درباره استراتژیک بازها حق رو صددرصد به کامبیز میدم. دوستی که گفتن TW سنگینه باید صبر کنن سری EMPIRE همین TW بیاد اون وقت معنی سنگین بودن رو می فهمن. دنیای واقعی TW در مودهایی هست که منتشر شده. باید بگم ما در ایران وقتی می خوایم بازی بسازیم شروع می کنیم از اول یک انجین بزرگ درست کنیم و... در حالیکه بزرگترین بازی سازهای دنیا از همین مودسازی شروع کردند.

اما چیزی که می خوام بگم اینه که ،چرا برای نمونه سری بازی های Total War که طرفدارانش به حد میلیون رسیدند ،در ایران تنها چندصد نفر طرفدار داره که در مقایسهء با غرب خیلی آمار پائینی هست !؟!؟! ... یه جای کار ایراد داره
منم نمی فهمم چرا در ایران بازی مثل رزیدنت اویل یا مکس پین اینقدر طرفدار پیدا می کنه؟ شما ببین بهترین بازی سال در gamespot در چند سال گذشته بازی های استراتژیک بوده. یا حداقل بین TOP10 ها همیشه بیشتر از 5 یا 6 بازی استراتژیک بود. من فکر می کنم ما یه جور بی حوصلگی داریم! زود می خوایم بکشیم و بریم. در همین توتال وار به نظرت چند نفر میاد درباره انواع روش های پول دراوردن بپرسن؟ همه دنبال انواع و اقسام رمزها هستند! یکی از دلایل دیگه هم به نظرم زبان هستش. چوب بازی های استراتژیک نیاز اساسی به زبان انگلیسی داره که خوب می دونی بین ایرانی ها شاهکاره!
البته کامبیز عزیز از یه جهت خوشحالم که EB تو ایران طرفدار نداره یا در واقع کشف نشده. اگر بدونن مجانیه مطمئن باش فردا CD اون رو تو میدون انقلاب پیدا می کنی که کنار خیابون می فروشن :(

آخرین ویرایش:

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
نوشته شده توسط cyrusempire:
از یه جهت خوشحالم که EB تو ایران طرفدار نداره یا در واقع کشف نشده. اگر بدونن مجانیه مطمئن باش فردا CD اون رو تو میدون انقلاب پیدا می کنی که کنار خیابون می فروشن :(
راستش من چیزی در این باره نمی دونم ،اما روشن که این کار درست نیست چون خود سازندگان این مود ،اونرو Free ارائه می کنن و این کار درآمدی براشون نداره. ولی خوب اینجا ایران دیگه:p به هر حال این خودش می تونه پاسخی باشه به مشکل کسانی که اینترنت پر سرعت ندارن ... هر چند که من اینکارو توصیه نمی کنم !

mox1x2

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 24, 2007
774
نام
مصطفی
درود بر شما;)
1- غرب اینجوری! غرب اونجوری! آقا وقتی از غرب دم می زنین میدونین شامل چند تا کشور می شه. حالا ما چند میلیون چطور باید جوره این همه کشوری را بکشیم:confused:. من می گم اصلا چرا اینقدر دنباله رو باشیم. یادگرفتن نکات خوب اشکالی نداره ولی شما می گین همه چیزاشون خوبه.
2- چه اشکالی داره طرفدارای سبک FPS تو ایران اینقدر زیاد باشه.( دیگه از gta صحبت نمی کنم. :love:)مطمئن باش طرفدارای بازیایی مثل far cry یاcod یاreیا max payne هم خیلی زیاده ولی شما دارین طرفدارای tw را از میون یه جمعیت میلیاردی انتخاب می کنین و این طرفدار ها را با جمعیت گیمر های ایرانی مقایسه می کنین و قضاوت میکنین. من قصد ندارم tw بکوبم (؟؟؟) ولی از شما می خام اینقدر در مورده لزوم انجام این بازی نطق نفرمائید:cool:. اینم یه بازی خوبه که امکان توسعه یافته مثل خیلی از بازی های دیگه مثل سری age of empire :horse:. تازه قدمت tw را در نظر بگیرین از ساله 2000 که shogun اومد چندین نسخه با کلی پچ ساخته شده . خیلی از بازی های استراتژی خوب مال سالهای اخیره. چند ساله دیگه ممکنه company of heroes بیش از اینها طرفدار داشته باشه.
3- به نظرم استراتژی باز تو ایران کم نیست:love:. فقط شاید historic باز تو ایران کم باشه شاید ملت اصاب چیزای تاریخی رو ندارن:yawn: البته اینو از خودم می گم. والا من خیلی ها رو دیدم که c&c یا company of heroes یا جدیدا world in conflict بازی می کنن. تازه ابر بازی هایی مثل wow که زمینه های استراتژی دارن تو ایران طرفدارای زیادی داره.
4- منظورم از سنگینی tw خشکی بازیه. بازی زیادی جدیه وجنبه های فانتزی نداره. به درد سنین پائین که اصلا نمی خوره :no:برای سن های بالاتر به درد کسائی می خوره که از بازی بیش از یه تفریح انتظار دارن (همون کشور گشائی). اصلا منظورم از سنگینی سختی نیست و الا وقتی بازیایی برایD&D ویرایش چهارم هست سری tw دیگه عددی نیست. حالا چه empire بیاد چه shogun 2 چه tw های دیگه.
5- تا اونجایی که من دیدم فقط این بازی ها از game spot امتیاز 9.6 گرفتن:
gears of war

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Resident Evil 4

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: Vice City

NFL 2K3

Tony Hawk's Pro Skater 3
همچنین تنها یه بازی 9.7 گرفته که چیزی نیست جز Metroid Prime که یه بازیه FPS. من که اصلا بازی استراتژی نمی بینم و همه بازی های این لیست جز دو تای آخر جز بازی های محبوب ایرانی هاست. حالا بهترین امتیازی که یه tw گرفته مربوط به rome که 9.1 بوده که البته امتیاز چشم گیریه. البته اینا برداشت منه از سایت gamespot.
6- ایراداتی هم به tw وارده.
- اولیش باگ هاشه که البته تعداد زیادی از اونها با پچ های جدید رفع می شه.تو یه جایی خوندم یه بابایی در اثر نصب بازی ویندوزش پریده(البته این دلیل بر چیزی نیست. ممکنه با نصب با هر برنامه سنگینی این اتفاق براتون بیفته. بیشتر بستگی به سیستمتون داره.) مسئله اصلی اینه که ظاهرا پشتیبانی سگا از بازی های جدید tw خوب نیست و در مورد انتشار پچ تعلل می کنه ( البته این مسئله منحصر به فرد نیست 2k هم در مورد bioshock خوب نبود.) یه جایی به مزاح نوشته بود سعی کنید empire را چند ماه بعد از انتشار بخرین چون چند ماهی طول می کشه تا پچاش بیاد و با اون همه باگ نمی شه بازی کرد.
- و یه انتقاد به بازی های جدید tw مثل Medieval II تکراره. به عده گیمرای قدیمیه tw اگه سری های قدیمی را بازی کردین نسخه های جدید جزابیت دیگه ای جز گرافیک نداره. احتمالا دیگه تمدنی نمونده که تو بازی نیومده باشه. شاید به همین دلیله که سازنده ها بعد از empire سراغ فرمول های قدیمی مثل shogun برن تا حداقل برای طرفداران قدیمی یه تجدید خاطره بشه.:confused:
7- یکی از دوستان گفته بود برای طرفداران ارباب حلقه ها هم چیزایی داره. دوست دارم در این مورد چیزای بیشتری بدونم. آیا قابلیت هایی مثل جادو نسل سطح نژاد از انواع افسانه ای قابل پیاده سازیه؟)
8-دله کنسول بازا بسوزه که چنین بازیی ندارن. اون کنسول زپرتی که نمی تونه کارای خفن کنه. فقط به درده بازیای دو بعدی می خوره. (پیش خودمون باشه من هنوز تو کف final fantasy یم).(معلوم نیست طرفدارم یا مخالف):laughing:
9- بابا من خودم استراتژی بازم و محبوبترین بازیم Myth 2 ولی tw واسم جالب نیست و نیازی به بازی کردنش نمی بینم. ترجیح می دم با زندگی اورک هاو الف ها آشنا بشم و بدونم آداب معاشرتشون چطور بوده اسم شهراشون چی بوده و حتی Vvaraak چه قابلیت هایی داشته.​
سپاس بر شما;)

آخرین ویرایش:

cyrusempire

کاربر سایت
Oct 22, 2007
113
1. منظور از غرب یک فرهنگه (حداقل از نظر من) حالا می خواد آمریکا باشه می خواد استرالیا. ربطی به جغرافیا نداره.
2. من نمی گم چرا زیاده. میگم این تناسب به نسبت دیگر کشورها (نه فقط غرب) خیلی کمه. و این عجیبه. دلیلش هم البته همان زبان که گفتم. چون گیمرهای ایرانی از بازی های استراتژیک لذت نمی برن! فقط و فقط به خاطر اینکه مغز اون بازی رو نمی فهمن.
در ضمن AOE اصلا به اندازه TW قابل توسعه نیست. AOE مثل TW قابلیت ساخت این همه مود رو نداره. سورس خیلی سختی داره و انعطاف پذیر نیست. COH هم اصلا اینطور نیست. همانطور که کامبیز گفته بود هنوز خیلی ها TW رو درک نکردن!
3. بازهم تکرار می کنم سبک TW چیزی فراتر از بازی های استراتژیک. نه به خاطر کیفیت. بلکه پشت صحنه ای که داره. شما در world in conflict چه چیز جدیدی رو میشه اضافه کرد. اصلا میشه کار دیگه ای ه جز دعوای شوروی و آمریکا داشت؟ البته من خیلی خوشم اومده ازش ولی قابل مقایسه نیستن.
4. موافقم. این بازی برای هر کسی نیست. همین! شما اگر سری به فروم های خارجی این بازی بزنین می بینین که اکثر گیمرهای اون افراد تحصیلکرده هستن. مسلما چنین افرادی سراغ استراتژی های فانتزی وارکرافت نمیرن.
5.بازهم موافقم چون TW برای هر کسی نیست!
6. باگ یکی چیزهای جدا ناشدنی بازی هاست. اصلا هم ربطی به بازی خاصی نداره. هیچ بازی بدون ایراد نیست. اتفاقا چون TW رو به راحتی دست کاری کرد میشه باگ ها رو هم برطرف کرد ولی برای مکس پین میشه؟ اگر TW باز باشین می دونین که تکراری نمیشه! این FPS ها هستند که تکراری هستند. مثلا COD رو چند بار می تونین از اول تا آخر برین؟ تمام محیط یکسان. اما TW چی؟ شما با کلی تمدن طرفید که هر کدوم قابل انتخابن با کلی جزئیات. و بی نهایت راه برای رسیدن هدف! اتفاقا EMPIRE چیزی که اصلا شباهتی با قبلی ها نداره. به نوعی انقلابی در TW هست.
7. باید کامبیز جواب بده ولی بعید می دونم.
8 به شدت موافقم چون از کنسول متنفرم به جز آتاری! اونم به خاطر نوستالژی.
9. سلیقه است دیگه!

cyrusempire

کاربر سایت
Oct 22, 2007
113
من یک چیز دیگه رو هم اضافه کنم. توتال وار بازی هستش هم turn based (شبیه civilization) و هم RTS. که تقریبا منحصر به فرده. TW و AOE یا وارکرافت فقط در نام استراتژی با هم مشترک هستند. نقطه قوت توتال همین که گفتم و همچنین قابلیت ادیت خیلی زیاد اونه.

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
@mox1x2
نوشته شده توسط mox1x2:
درود بر شما;) ... سپاس بر شما;)
اگر من از این واژه های پارسی در گفتارم بهره می گیرم ،به اینخاطر هستش که نمی خوام آغاز کارم رو با یک واژهء عربی شروع و با یک واژهء عربی دیگه به پایان ببرم!
یک بار در یکی از فرم های​
Total War برای یک دوست ایرانی به فینگلیش پست کردم که طبعا با سلام و تشکر آغاز و به پایان می رسید. خارجی هائی که این پست رو دیدن البته از محتوای اون چیزی سر در نیآوردن ،اما این دو واژه رو شناخته بودن. و یک دوست فرانسوی به ما گفت : "نمی دونستم که در ایران عربی صحبت می کنن" ! خب این برای من جالب نبود. شاید شما بگین که در گفتگوهای روزانه نمی شه واژه های عربی رو بکار نبرد ! اما به گمان من درگفتگوهای رسمی و نوشتارمونکه دست کم می تونیم رعایت کنیم.

به هر روی این بحث زیادی داره Off Topic می شه ،اینه که من پاسخ به یک یک مواردنخواهم داد به ویژه که پاسخ به برخی طولانی خواهد شد (شماره 1 به تنهائی موضوع یک گفتگو می تونه باشه) و cyrusempire هم جواب شما رو داد.

اما باید یک نکته رو برای شما روشن کنم؛

من اینجا برای کسی در لزوم اینکه باید سری Total War رو بازی کرد نطق نکردم.چرا که اصلا نیازی به اینکار نیست. این Thread برای طرفداران Fans بازی درست شده که البته من این Thread رو نساختم و حتی 40-50 پست اول هم از سوی من نیست ! اما دراینجا باید توضيح بدم که از دید من طرفدار یک بازی به کسی نمی گن که تنها یک بازی رو انجام داده ! چرا اگر چنین باشه ،هر Gamerی طرفدار دها بازی می تونه باشه ،برای نمونه خود من تا بحال صدها بازی رو بازی کردم و شاید حتی بیش از شما FPS بازی کرده باشم ... اما خودم رو تنها طرفدار چند بازی که یکیش همین سری Total War باشه میدونم. پس در واقع طرفدار یک بازی کسی که واقعا عاشق اون بازی باشه و بیش از دیگران ازانجامش لذت ببره.

کافیه یه نگاهی به پست هائی که پیش از من هست بندازی ،تا ببینی که چطور کسانی که اینجا پست گذاشتن نسبت به این بازی ابراز علاقه می کردن ! خب من هم گمان کردم اینها واقعا طرفدار این بازی هستن ،و تنها مشکلشون ،نداشتن آگاهی هست ! اینه که براشون توضیح دادم که همتاهاشون در جاهای دیگه چکار می کنن و بقول معروف چنین وچنان هستن. همین ...
همینطور من انتظار داشتم که علاقمندان Total War در پاسخ بمن پست بذارن ،نه شما که به گفتهء خودت علاقه ای به این بازی نداری:confused:

به هر روی همونطور که گفتم ،اینها همه Off Topic هست و خواهشا ادامه پیدا نکنه.

سپاس

آخرین ویرایش:

khosro-parviz

کاربر سایت
Sep 26, 2007
166
نام
بهرام
درود دوستان
آقای کامبیز درست می گوید.
ولی تازی پرستی برخی ایرانیان به جایی رسیده که به کار بردن واژه های پارسی را مسخره می دانند.
اگر می توانستیم برای روم یک مود بسازیم که در آن وحشیگری اعراب مسلمان را بنمایانیم و نشان دهیم که با کشور ما چه کردند بسیار خوب بود.

پرسشی نیز داشتم.
این مود Rise of Califte?? کی آماده می شود؟ مود مدیوال 2

خود من بازی روم توتال ور را حدود 4 سال است که بازی می کنم و هر بار چیز تازه ای در آن می یابم و در کل برایم تکراری نشده است.
medieval II total war را نیز بازی می کنم ولی با اینکه آن را با بالاترین تنظیمات گرافیکی بازی میکنم و گرافیکش از روم بهتر است ولی دنیای بازی روم چیز دیگریست.

آخرین ویرایش:

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
نوشته شده توسط khosro-parviz:
این مود Rise of Califte?? کی آماده می شود؟ مود مدیوال 2
Rise of the Caliphate احتمالا تا يك سال ديگه هم آماده نخواهد شد. كلا مد هاى Medieval2 به اين زودى آماده نمى شن. اما من خودم به اين RotC چندان اميدوار نيستم. من بيشتر چشم به راه Broken Crescent و Europa barbarorum II هستم .هر چند كه من خودم براى Sassanian به همين RotC كمك كردم ( Unit ها و traite/Ancillaries ).

mox1x2

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 24, 2007
774
نام
مصطفی
1-نمی خام وقت شما و دوستای دیگه رو بگیرم ولی مجبورم یه چند خط بنویسم. امیدوارم آخریش باشه.
2-مثل اینکه اشتباهی متوجه شدید, من دیدم شما از کلمات سپاس و درود استفاده کردید, من هم از این کلمات استفاده کردم, خواستم از ادبیات شما استفاده کنم تا یه مقدار بحث صمیمانه تر بشه. ولی مثل اینکه عقیدم در مورد خشکی بازی زیاد اشتباه نبود. من عقیده دارم تا وقتی بحث جدیه طرفین از مواضعشون پائین نمیان حتی اگه حرف طرف مقابل درست باشه. به هر حال نمی دونستم شما اینقدر جدی هستید.
3- khosro-parviz دست شما درد نکنه, چه راحت مردمو به خاطر یه جمله متهم به چیزای مختلف می کنین. بعید می دونم در مرام گذشتگام ما چنین چیزی باشه.
5-آخرش این همه بحث شد, کسی جواب منو در مورد مودی که برای LOTR وجود داره, نداد. خدا را چه دیدی شاید من هم طرفدار شدم.
موفق باشید

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
نوشته شده توسط mox1x2:
آخرش این همه بحث شد, کسی جواب منو در مورد مودی که برای LOTR وجود داره, نداد. خدا را چه دیدی شاید من هم طرفدار شدم.
من این مود رو بازی نکردم ،چون اینجور چیزا مورد علاقهء من نیست ،اینه که نمی تونم بگم چطور هست. اما تا اونجا که من خبر دارم تا ورژن چهارش هم درست شده.
اما نظر من اینه که بیخودی وقتت رو تلف نکن ،چون نه تنها باید خود بازی Rome:TW رو تهیه کنی ،بلکه باید چیزی حدود 400-500 مگابایت هم خود مود رو دانلود کنی. آخرش هم می بینی بدرت نمی خوره ! این مود بدرد کسانی می خوره که Total War باز هستن و حالا مود رو نصب می کنن که یک تنوعی به بازیشون داده باشن.

شما هم پیروز باشید:happy:

cyrusempire

کاربر سایت
Oct 22, 2007
113
درود و سلام
اول یه مقدمه بگم که مخاطبم دو دوست عزیز کامبیز و khosro-parviz هستند. منم به شدت ضد اعراب هستم. اما اگر می بینید در نوشته هام چندان رعایت حرفی رو که شما گفتین رو نمی کنم فقط به خاطر اینه که فضای فروم ها معمولا عامیانه تره. فکر می کنم اگر کمی به زبان عام نزدیک تر باشیم بهتر بشه کسانی رو که به TW آگاهی ندارند آموزش بدیم. به هر حال حرفتون رو قبول دارم اما جای بحثش اینجا نیست باشه بعد ;) فقط یک چیز رو به این دو دوست عزیزم میگم. بچه ها مثل عرب ها متعصب نباشین. ما ایرانی ها هیچوقت متعصب نبودیم حتی مقابل وحشی ها. یادتون نره مغول های وحشی رو ما آدم کردیم! پس به اصل قضیه بپردازیم.

به قول کامبیز قضیه داره در این فروم منحرف میشه. اینا برای طرفداران توتال وار بوده و بس. در ایران گیمرهای توتال وار درسته خیلی زیاد نیستن اما همان معدود افراد اگر آگاهی از درون این بازی داشته باشند مسلما خیلی خیلی بیشتر ازش لذت می برن. ولی بازهم معتقدم بزرگترین مشکل نداشتن اینترنت پرسرعت و در نتیجه عدم دسترسی به مودهای حجیم.

منم حرف کامبیز رو تایید می کنمRise of the Caliphate حالا حالاها کار داره. منتظر Broken Crescent که شاهکاری برای خودش البته فکر کنم به خوبی EB نشده;)

خلاصه اینکه برادران و خواهران گرامی این مسائل رو ببندیم بریم سر اصل مطلب.

آخرین ویرایش:

cyrusempire

کاربر سایت
Oct 22, 2007
113
حالا برای اینکه فضا عوض بشه بنده خودم یه سوال درباره EB از کامبیز خان می پرسم. من الان با EB مشغولم. تمدن پارت ها رو هم انتخاب کردم. هرچی به سمت غرب میرم نارضایتی ها بیشتره. مثلا اکباتانا رو که گرفتم دائما شورش می کنن. تا جایی که بیخیال شدم دیگه و رفتم به سمت جنوب و پرسپولیس و کرمانا. که اونجا هم دست کمی نداشت. اینقدر سریع هم شورش می کنن فرصت ساخت معبد و آتشکده ندارم. برای اینکه صدای این ملت شورشی رو بخوابونم چی کار کنم؟ هر کاری کردم نشد که نشد :mad:

ولی خودمونیم عجب تخت جمشیدی و پاسارگادی ساختینا ;)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر