بحث و تبادل نظر در مورد سری Total War

hamed-ddd

کاربر سایت
Aug 17, 2006
347
نام
حامد
حالا شاید خیلی ها بازی rom:total war رو 40 -50 مرتبه تموم کرده باشن.یکی دو تا دستکاری جالب در بازی (از سایت gamewinners.com) :
1.داشتن تمام دولتها در ابتدای بازی:
مسیر زیر را در دایرکتوری بازی دنبال کنید>>>مثلا:E:\games\totalwar\Data\world\maps\campaign\imperial_campaign
در اینجا یک فایل متنی هست به نامdescr_strat
بازش کنید........
در ابتدای فایل اینها رو میبینید
; Custom campaign script generated by Romans Campaign Map Editor

campaign imperial_campaign
playable
romans_julii
romans_brutii
romans_scipii
end
unlockable
egypt
seleucid
.
.
.

end
nonplayable
romans_senate
macedon
pontus
.
.
.

end
خب البته لازم نیست شما دستکاری کنید ...من خودم فایل دستکاری شده رو براتون میزارم...فقط قبل از اینکه فایل من رو با خودتون جایگزین کنید حتما از فایلتون یه کپی بگیرید تا اگر کار نکرد(به احتمال 000001/0درصد) دچار مشکل نشید ...
دستکاری من این بوده که دولتهای unlockable و nonplayable رو به سمت playable منتقل کردم البته دقیقا (یعنی با جاهای خالی ....)
View attachment descr_strat.zip
2. نسبت دادن یک نیروی خاص به یک دولت (مثلا اسپانیا)
مسیر زیر رو در دایرکتوری بازی دنبال کنید(مثلا)
E:\games\totalwar\Data
در اینجا یک فایل متنی هست به نام export_descr_unit قبل از هر کاری اول از فایلتون یه کپی بگیرید.
بازش کنید در فایل نام واحد نظامی که میخواهید به دولت مورد نظرتان نسبت دهید جستجو کنید
مثلاcarthaginian cavalry (سواره نظام معمولی کارتاژی) اگر کمی دقت کنید مشخصات این سواره نظام در زیرش نوشته شده و در آخرین بخش مشخصات قسمتی به نام ownership هست که مشخص میکنه این مربوط به کدوم دولت میشه ....خب کار خیلی است فقط حالت کی برد را به انگلیسی تغییر دهید یک(( , ))یک ((فاصله ))و بعد ((نام دولت)) مورد نظرتان
و ذخیره کنید
الته این کار یه مشکلی داره اونم اینه که عکسی که تو بازی برای نیروهای جدید در نظر گرفته میشه عکس peasant هستش که ممکنه شما رو در پیدا کردن نیروها در جنگ دچار مشکل بکنه(در قسمت پایین که عکس نیروها و تعدادشون رو میزنه)
اگر کسی موفق شد این مشکل رو حل کنه به من هم اطلاع بده

• Like
Reactions: Amir mahdi gh

BRUTE

کاربر سایت
Jun 5, 2007
6
نام
فرید
من تا حالا هیچی از سری total war رو بازی نکردم ولی با این topic علاقه مند شدم که بازیش کنم.
حالا به نظر شما کدومش بهتره!؟ Medieval 2?

آخرین ویرایش:

Farzad162

کاربر سایت
Jul 28, 2007
8
تاپیک خوابیده!؟
چرا طرفدارای این بازی اینقدر کمن؟ :confused:
حداقل اون کسایی که تو صفحه های قبل قول آموزش دادن بیان پست بدن ... :-"

Medieval II: Total War Kingdoms قراره آخر آگوست بیاد. خبر ندارین چیا بهش اضافه میشه؟
فقط میدونم که با بقیه دولت ها هم از اول میشه بازی کرد ;)

manouch

کاربر سایت
May 25, 2007
369
نام
امیر منوچهر
من Kingdoms رو گرفتم. 4 تا Campaign اضافه می کنه که یکیش همون صلیبیست (صلاح الدین،...).
یکیش آمریکاست(اسپانیا،فرانسه،مایا،آپاچی ها...).
یکیش بریتانیاست(انگلیس،اتحادیه بارون ها-که در انگلیس شورش میکنند و دشمن انگلیسی ها هستند-ایرلند،اسکاتلند...)
چهارمیشم نمیدونم چیه!:laughing:(نوشته Tunics)

البته توجه داشته باشید که اگر بریتانیا را بازی کنید کل بازی فقط نقشه بریتانیاست و به جاهای دیگه دسترسی ندارید. این در مورد آمریکا و بقیه هم صادق است.
در عوض کلی روستا اضافه شده مثلا تو Medival تو انگلیس کنار لندن ناتینگهام بود ولی تو Kingdoms دهکده آکسفورد و کلی جاهای دیگه هستند.
توجه داشته باشید بازی Expension Pack است و در دو DVD عرضه شده است!!!!!!:eek:

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
حالا شاید خیلی ها بازی rom:total war رو 40 -50 مرتبه تموم کرده باشن.یکی دو تا دستکاری جالب در بازی (از سایت gamewinners.com) :
1.داشتن تمام دولتها در ابتدای بازی:
مسیر زیر را در دایرکتوری بازی دنبال کنید>>>مثلا:E:\games\totalwar\Data\world\maps\campaign\imperial_campaign
در اینجا یک فایل متنی هست به نامdescr_strat
بازش کنید........
در ابتدای فایل اینها رو میبینید
; Custom campaign script generated by Romans Campaign Map Editor​

campaign imperial_campaign
playable
romans_julii
romans_brutii
romans_scipii
end
unlockable
egypt
seleucid
.
.
.​

end
nonplayable
romans_senate
macedon
pontus
.
.
.​

end
خب البته لازم نیست شما دستکاری کنید ...من خودم فایل دستکاری شده رو براتون میزارم...فقط قبل از اینکه فایل من رو با خودتون جایگزین کنید حتما از فایلتون یه کپی بگیرید تا اگر کار نکرد(به احتمال 000001/0درصد) دچار مشکل نشید ...
دستکاری من این بوده که دولتهای unlockable و nonplayable رو به سمت playable منتقل کردم البته دقیقا (یعنی با جاهای خالی ....)
View attachment 832
2. نسبت دادن یک نیروی خاص به یک دولت (مثلا اسپانیا)
مسیر زیر رو در دایرکتوری بازی دنبال کنید(مثلا)
E:\games\totalwar\Data
در اینجا یک فایل متنی هست به نام export_descr_unit قبل از هر کاری اول از فایلتون یه کپی بگیرید.
بازش کنید در فایل نام واحد نظامی که میخواهید به دولت مورد نظرتان نسبت دهید جستجو کنید
مثلاcarthaginian cavalry (سواره نظام معمولی کارتاژی) اگر کمی دقت کنید مشخصات این سواره نظام در زیرش نوشته شده و در آخرین بخش مشخصات قسمتی به نام ownership هست که مشخص میکنه این مربوط به کدوم دولت میشه ....خب کار خیلی است فقط حالت کی برد را به انگلیسی تغییر دهید یک(( , ))یک ((فاصله ))و بعد ((نام دولت)) مورد نظرتان
و ذخیره کنید
الته این کار یه مشکلی داره اونم اینه که عکسی که تو بازی برای نیروهای جدید در نظر گرفته میشه عکس peasant هستش که ممکنه شما رو در پیدا کردن نیروها در جنگ دچار مشکل بکنه(در قسمت پایین که عکس نیروها و تعدادشون رو میزنه)
اگر کسی موفق شد این مشکل رو حل کنه به من هم اطلاع بده
رفیق شما که کار ما رو تو تاپیک چگونگی MODINGکردن بازی ROME:TOTTALWARرو خراب کردی:biggrin1:این اولین چیزی که گفتی قرار بود بشه درس 2ام من و دومین چیزی که گفتی درس اول من بود!در مورد رفع این ایرادی هم که گفتی من بلدم اما تو تاپیک خودم میگم نه اینجا(;
===============
در مورد این باز کردن تمام کشور ها اگه پچ1.2دارید که می تونید ازش استفاده کنید که اون هم پر از باگ و کرش هست و اگه1.3دارید که اصلا نمی شه ازش استفاده کرد پس زیاد اینو بهت پیشنهاد نمی کنم (; ولی خوب 1 استفاده داره اونم اینه که کشور های unlockableرو از همون اول به playableانتقالش بدی

آخرین ویرایش:

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
درود بر شما دوستان;

زماني که من تيتر اين تاپيک رو ديدم گمان کردم شايد در ايران هم کساني هستن که از يک بازيه استراتژيک واقعي مانند ROME:TW لذت واقعي ببرن ... اما بنظر مياد که اشتباه ميکردم ! پستها همه به مسائله ابتدائي پرداخته بودند ,برخي نمي دونستن که چتور ميتونن رم رو به ورژن 1.5 ارتقاء بدن يا برخي حتي درباره Gameplay هم پرسش داشتن ! يقين دارم که خيلي ها از شما نميدونيد شمار زيادي مود (mod or Modification) براي ROME:TW ساخته يا در دست ساخت هست. اين مود اکثرا از باري اصتي بهتر هستن و بويژه از لحاظ تاريخي با دقت بسيار بيشتري درست شدن , چيزي که براي طرفدارن سري Total War از ارزش زيادي برخوردار هست و از همين رو حرفه اي هاي اين بازي خود بازي اصلي Rome رو بازي نمي کنن !

من به شما پيشنهاد مي کنم که به سايتهايtotalwar.orgو twcenter.net وهمچنین Forum هاشون سری بزنید تا با دنیای واقعی بازیهای Total War آشنا بشید و ببینید که نه تنها در آنجا بحثهای تکنیکی و همینطور بحث درباره ی Gameplay میشه ,بلکه ببینید که هم سن و سالان خارجی شما چطور درباره ی جنبه های تاریخی با هم به بحث می پردازن و برای نمونه از خیلی از شماها بیشتر درباره ایران باستان می دونن ,در حالی شاید شماها بیش از دو نام "کوروش و داریوش بزرگ" چیز بیشتری ندونین (البته این از تاثیرات سر فرو بردن در چاه جمکران !!!)

به هر روی بازم پیشنهاد می کنم که به این سایتها (و فروم هاشون) سر بزنید. مدهای زیادی برای بازی های Total War هست حتی برای طرفداران Lord of the Rings هم مود وجود داره :happy: اگر هم موشکلی در نصب داشتین من در خدمتم.

شاید در صورتی که این تاپیک فعالتر بشه , یک Review از Europa Barbarorum اینجا پست کنم.

بدرود

~Pzt_Kami~

cyrusempire

کاربر سایت
Oct 22, 2007
113
درود بر شما دوستان;

زماني که من تيتر اين تاپيک رو ديدم گمان کردم شايد در ايران هم کساني هستن که از يک بازيه استراتژيک واقعي مانند ROME:TW لذت واقعي ببرن ... اما بنظر مياد که اشتباه ميکردم ! پستها همه به مسائله ابتدائي پرداخته بودند ,برخي نمي دونستن که چتور ميتونن رم رو به ورژن 1.5 ارتقاء بدن يا برخي حتي درباره Gameplay هم پرسش داشتن ! يقين دارم که خيلي ها از شما نميدونيد شمار زيادي مود (mod or Modification) براي ROME:TW ساخته يا در دست ساخت هست. اين مود اکثرا از باري اصتي بهتر هستن و بويژه از لحاظ تاريخي با دقت بسيار بيشتري درست شدن , چيزي که براي طرفدارن سري Total War از ارزش زيادي برخوردار هست و از همين رو حرفه اي هاي اين بازي خود بازي اصلي Rome رو بازي نمي کنن !

من به شما پيشنهاد مي کنم که به سايتهايtotalwar.orgو twcenter.net وهمچنین Forum هاشون سری بزنید تا با دنیای واقعی بازیهای Total War آشنا بشید و ببینید که نه تنها در آنجا بحثهای تکنیکی و همینطور بحث درباره ی Gameplay میشه ,بلکه ببینید که هم سن و سالان خارجی شما چطور درباره ی جنبه های تاریخی با هم به بحث می پردازن و برای نمونه از خیلی از شماها بیشتر درباره ایران باستان می دونن ,در حالی شاید شماها بیش از دو نام "کوروش و داریوش بزرگ" چیز بیشتری ندونین (البته این از تاثیرات سر فرو بردن در چاه جمکران !!!)

به هر روی بازم پیشنهاد می کنم که به این سایتها (و فروم هاشون) سر بزنید. مدهای زیادی برای بازی های Total War هست حتی برای طرفداران Lord of the Rings هم مود وجود داره :happy: اگر هم موشکلی در نصب داشتین من در خدمتم.

شاید در صورتی که این تاپیک فعالتر بشه , یک Review از Europa Barbarorum اینجا پست کنم.

بدرود

~Pzt_Kami~

سلام به همگی

حرف های Pzt_Kam به شدت تایید می کنم. من فکر می کنم در ایران 99 درصد کسانی که توتال وار رو دیدن اصلا نمی دونن واقعیت این بازی چی هست! خدای نکرده به کسی برخوره ولی چیزهایی که من اینجا خوندم درباره مسائل خیلی معمولی بود. اینکه 40 بار کل دنیا فتح شده خیلی خوبه ولی باور کنید مهارت واقعی در این بازی نیست. دنیای واقعی توتال وار در MOD هایی هستش که ساخته شده. این rome که ما در ایران داریم بازی می کنیم ورژن 1 یا حداکثر 1.1 اونه که مشکل کم نداره. منم به نوبه خودم سعی می کنم چیزای جدیدی اینجا بذارم و اطلاعات بچه ها رو بالاتر ببرم. باور کنید دنیای عجیبی پشت این بازی لعنتی هستش!! می دونم که استعداد بچه های ما کم نیست منتهی چیزی که کم اطلاعات هست و آموزش. البته در یه مورد حق می دم. اونم نداشتن اینترنت پرسرعت برای همه هستش. این مودها هم ماشالا حجمش یکی دو مگابایت هم که نیست!
به هر حال امیدوارم یه تکونی بخوریم و اینقدر مصرف کننده نباشیم.

khosro-parviz

کاربر سایت
Sep 26, 2007
166
نام
بهرام
درود دوستان. کامبیز و cyrusempire راست می گویند.
نسخه 1 و یا 1.1 بازی روم توتال وار پر از ایراد است و باید پچ های 1.3 و 1.5 را به روی آن نصب کنید. موضوع در همین جا خاتمه نمی یابد. مودهای بسیاری برای بازی آمده که بازی را بسیار جالب تر می کنند. من خودم مود rise-of-persia 2 BETA را دانلود کرده و به روی نسخه ی 1.5 نصب کردم. واقعا عالی است . تمام نقشه ی ایران هخامنشی پیش روی شماست. و شما می توانید هخامنشیان را انتخاب نمایید و دنیا را فتح کنید. سربازان هخامنشی نیز بسیار جالب و زیبا طراحی شده اند.
مد eurpe-barbarorum هم به روی نسخه ی الحاقی rome:total war -barbarian invasion نصب می شود. که بازی را بسیار جذاب تر کرده است.
در واقع یکی از عللی که باعث می شود ما ایرانیان زیاد به فکر استفاده از مودها و یا پچ ها باشیم این است که سرعت اینترنت بسیار پایینی داریم. اگر چه برخی از دوستان ADSL دارند ولی بسیار هنوز از دایل آپ استفاده می کنند. ولی خود من پچ 1.5 با حجم 25 مگابایت و بازی rise-of-persia 2 beta را با حجم 100 مگابایت با همین سرعت دانلود کردم و پس از آن فهمیدم که ارزشش را داشته است.

mox1x2

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 24, 2007
774
نام
مصطفی
به نظرم لازم نیست همه بازی های سنگینی مثل سری TW را بازی کنن. چه برسه به اینکه بدونن نقشه ایران دوره فلان پادشاه چطور بود. جزئیات این بازی دیگه بیش از حد زیاده. تازه جنبه های فانتزی هم نداره. بیشتر به درد کسایی می خوره حس کشور گشایی دارن. :cheesygri

ولی از حق نباید گذشت که با در نظر گرفتن موداش وسعتش بینظیره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر